بیت ظهور تبلیغات
صفحه 10 از 26 نخستنخست ... 6789101112131420 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 255

موضوع: پیدایش و گسترش تشیع

جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید    محبوب کن - فیس نما
  1. Top | #91

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    8,192
    مورد تشکر
    5,548 در 2,280
    دریافت
    0
    آپلود
    0

2-شیعیان کوفه به عنوان پایه های جنبش توابین به حساب می آمدند و نیز بیشتر افرادی که در عین الورده به شهادت رسیدند، از شیعیان کوفه بودند. طبری روایت کرده است که سلیمان بن صرد قبل از جنگ با عبیدالله بن زیاد کنار قبر امام حسین (ع) آمد و برای یارانش خطبه خواند و چنین گفت: خداوند، حسین (ع) شهید فرزند شهید و مهدی فرزندی مهدی و صدیق را قرین رحمت بدار، بار الها! ما تو را گواه می گیریم که دین و راه آن ها را برگزیدیم، قاتلان آن ها را دشمن داشته و دوستانشان را دوست می داریم...(117)
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست
    http://www.ayehayeentezar.com/galler...2332154524.gif
    در اوج نیزارهای پشیمانی ، به ابرهای سیاه و سرگردان که با من از یک طایفه اند سلام میگویم
    تو باور نکن اما من عاشقم

رفتن دلیل نبودن نیست ...

2. # ADS

آیه های انتظار

آیه های انتظار

لیست تبلیغات متنی انجمن

3. Top | #92

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    8,192
    مورد تشکر
    5,548 در 2,280
    دریافت
    0
    آپلود
    0

3-نهضت هایی که در کوفه ایجاد می شد، غالبا شکل دینی ببه خود می گرفت و آخرین خاندانی که در این دوره خود را جهت حکومت بر مسلمین نامزد کرد و توانست مقام خلافت خود را از ناحیه دینی به جلوه دهد، بنی امیه بود. طبری روایت کرده است که: عبدالرحمان ابی لیلای فقیه که در سال 83ه به انقلاب اهل عراق بر ضد اموریان پیوست ( در سخنان خود به مبارزین) چنین گفت:بجنگید و بکشید این منحرفان و نوآوران و بدعتگذاران را که آنان جاهل به حقند و آن را نشناختند و به تعدی و ستم پرداخته و آن را زشت نمی شمارند... و نیز شعبی در این مورد گفته، ای اهل اسلام! با آن ها بجنگید و از جنگ و کشتن آن ها باک نداشته باشید، به خدا قسم! من قومی را در روی زمین به این وسعت، ستمکارتر و ظالم تر از آنان نمی شناسم؛پس به سوی آن ها بشتابید. همچنین سعید بن جبیر به همین مناسبت گفته است: با همت و اراده با آن ها نبرد کنید و در جنگ با آن ها درنگ مکنید، با آنان بجنگید به سبب گناهکاری آن ها ( و نافرمانی خدا) و ستمگری آن ها در حکومت و زورگویی آن ها در امور و دین و به خاطر این که آن ها ضعیفان را خوار و زبون کردند و نماز را از بین بردند...(118)
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست
    http://www.ayehayeentezar.com/galler...2332154524.gif
    در اوج نیزارهای پشیمانی ، به ابرهای سیاه و سرگردان که با من از یک طایفه اند سلام میگویم
    تو باور نکن اما من عاشقم

رفتن دلیل نبودن نیست ...

4. Top | #93

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    8,192
    مورد تشکر
    5,548 در 2,280
    دریافت
    0
    آپلود
    0

شایان ذکر است که فقهای مذکور به وسیله این گفتار حکومت حجاج را که فرماندار بنی امیه در کوفه بود، توصیف کردند و چه بسا عموم کوفیان و به ویژه شیعیان چنین دریافتند که ظلم حجاج و روی کار آمدن چنین فردی نشانه تحقق یافتن خبری است که علی (ع) از آمدن او به آن ها داده بود. چنان که اصفهانی روایت کرده است، اشعث بن قیس روزی علی (ع) را به خشم آورد، حضرت فرمود:مالی و لک یا اشعث اما و الله لو یبعد تقیف تمرست لا قشعرت شعیراتک قیل: یا ا