بیت ظهور تبلیغات
صفحه 12 از 12 نخستنخست ... 289101112
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 111 , از مجموع 111

موضوع: تاریخ اسلام در آثار شهید مطهری (ره) جلد دوم

جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید    محبوب کن - فیس نما
  1. Top | #111

عنوان کاربر
    كاربر ويژه
    شماره عضویت
    10294
    نوشته
    8,378
    صلوات
    292
    دلنوشته
    3
    الهی و ربی من لی غیرک
    مورد تشکر
    13,181 در 4,351
    دریافت
    0
    آپلود
    0

(2. قیام عبدالله بن حنظله(230))

(مردم مدینه) روزی فهمیدند یزید چه کسی است و خلافت یزید یعنی چه که حسین بن علی کشته شده بود، بعد تکان خوردند که چرا حسین بن علی کشته شد؟!
    یک هیئت از اکابر مردم مدینه را که در رأسشان مردی بنام بدالله حنظله غسیل الملائکة بود، به شام فرستادند. وقتی فاصله میان مدینه و شام را طی کردند و به دربار یزید رفتند و مدتی در آنجا ماندند، تازه فهمیدند قضیه از چه قرار است. هنگامی که مدینه برگشتند، از آنها پرسیدند چه دیدید؟ گفتند: همین قدر ما به شما بگوئیم که در مدتی که در شام بودیم، می گفتیم: خدا نکند که از آسمان بر سر ما سنگ ببارد! گفتند: چه خبر بود؟ گفتند: ما با خلیفه ای روبرو شدیم که علناً شراب می خورد، قمار می کرد، سگ بازی و یوزبازی و میمون بازی می کرد، حتی با محارم خود هم زنا می کرد
    عبدالله بن حنظله غسیل الملائکة هشت پسر داشت، به مردم مدینه گفت: چه شما قیام کنید، چه نکنید من قیام می کنم ولو با این هشت پسر خودم. همین طور هم شد، در قیام حره(231) علیه یزید هشت پسرش را قبل از خودش فرستاد و شهید شدند و بعد خود این مرد شهید شد. عبدالله بن حنظله غسیل الملائکه، دو یا سه سال پیش از این که ابا عبدالله از مدینه خارج شود و در هنگام خروج بگوید: و علی الاسلام السلام اذ قد بلیت الامة براع مثل یزید...(232)
    کجا بود؟ آن روز آگاه نبود. باید حسین کشته بشود، جهان اسلام تکان بخورد، تازه عبدالله بن حنظله غسیل الملائکه و صدها نفر مثل او در مدینه و کوفه و در جاهای دیگر چشمشان باز شود و بگویند حسین علیه السلام حق داشت که چنین حرفی زد!

امضاء

2. # ADS

آیه های انتظار

آیه های انتظار

لیست تبلیغات متنی انجمن

صفحه 12 از 12 نخستنخست ... 289101112

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع