نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: سوال از سربازان و جواب از مسولین

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیرارشد انجمن فن آوری و انجمن دفاع مقدس
    شماره عضویت
    8676
    نوشته
    25,238
    صلوات
    71109
    دلنوشته
    439
    ازطرف مرحوم پدرم:خدابیامرزدشان "الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍوَآلِ مُحَمَّدٍوعَجّل فَرَجَهم
    مورد تشکر
    19,225 در 11,578
    وبلاگ
    37
    دریافت
    0
    آپلود
    0

parcham سوال از سربازان و جواب از مسولین

سلام
    چرا کارت پایان خدمت سربازان ارتش اینقد طول میکشه یا اصلا نمیاد
    خیلی از دوستان چندین ماهه تموم کردن ولی کارت دریافت نکردن

ج. به یگان اصرار کنید پایان خدمت را زود در سامانه ثبت کند

من کسری ایثار گرفتم ثبت هم شده تو سیستم نظام وظیفه و پادگان ولی هنوز ۹۰ روز اضاف سنواتی من تو سیستم هست و میگن بخشنامه اجراییش نیومده ک اضافه سنواتی حذف بشه.چی میشه سردار؟

سلام از همسرم جدا شدم به خاطر وضعیت اقتصادیش نگهداری از بچه با من شدالبته به صورت توافقی
    پسرم ۳ سالش هست با منم زندگی میکنه قانونی وجود داره که بتونم معافیت بگیرم؟

خ. خیر هیچ قانونی وجود ندارد

ضمن سلام و عرض احترام محضر سردار گرامي و تشكر از وقتي كه به سربازان خود اختصاص ميدين..
    سؤال: آيا معاف از رزم و يا معاف از پستي كه در حين خدمت در يگان بگيريم،بر روي كارت پايان خدمت (و نه داخل حافظه محتوايي چيپ كارت)درج مي گردد يا خير؟

ج. در اطلاعات کارت است برای استخدام و گواهینامه وووو مورد استفاده قرار میگیرد

با سلام وخسته نباشید ممنون میشم راهنمای کنید
    پدر بنده از سال ۵۸ کارمند اموزش و پرورش بوده و دوران ۸ سال دفاع مقدس خدمت کرده است اما چون مهاباد جزء مناطق عملیاتی نبوده و جدیدا جزء مناطق عملیاتی محسوب شده است ایا کسری شامل خواهم شد؟
    و مادر بنده هم تحت پوشش بهزیستی است ایا می توانم تحت این شرایط معاف بشم ؟

ج سلام فعلا چنین مقرراتی اجرایی نشده و مسکوت است

سلام و درود خدمت سردار عزیز..
    سردار یه سوال که سوال خیلی هاست آیا کسانی که کسری ایثارگری پدر دارن اگه بیفنند مناطق مرزی یا جزایر که سه ماه از خدمت سرباز کم میکنه ایا برای اونهایی که کسری دارند هم اون سه ماه کممیشه ؟؟؟

ج. کسری مناطق امنیتی و محروم صرفا به میزان خدمت انجام شده در آن مناطق به نسبت کسر میشود

سلام سرداروبرادر خسته نباشید سوال من درسال۸۹برای پسر بزرگم کسری خدمت بمدت۱۴ماه گرفته ام نمیدنم درطول ۲۴ماه جبهه چطوری حساب شده اگر شما اطلاع دارید بفرمایید واگرباقمانده دارد میتوانم برای پسر کوچکم بگیرم راهنمای کنید

ج. سلام برای اینکه ماهی ۱۸ روز کسری داشت که گرفته اید

5. ميزان ضعف بينايي چشم براي مشمولان عادي و ديپلم چند ديوپتر مي‌باشد؟

جواب:بر اساس آیین نامه جدید ، برای مشمولان دارای مدرک فوق دیپلم و پایین تر ضعف بینایی (هیپرومتروپی و هیوچی) صرفا برای یک چشم بیش از 6دیوپتر وبرای دارندگان مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر صرفا یک چشم بیش از 8دیوپتر باشد.

6. آيا مشمولين در حين تحصيل مي‌توانند تقاضاي معافيت پزشكي نمايند؟

جواب: طبق ماده 10 آیین نامه ،رسیدگی به تقاضای معافیت پزشکی مشمولانی که برابرقانون و آیین نامه اجرایی مربوط،به تحصیل اشتغال داشته وازمعافیت تحصیلی استفاده می نمایند.پس ازفراغت ازتحصیل یا ترک تحصیل یا اخراج به عمل خواهد آمد،مگردرخصوص نقص عضویابیمارهایی که براساس ضوابط این آیین نامه وپیوست آن،مقطع تحصیلی درآن اثرنداشته باشد.

7.يا مشمولي كه تقاضاي معافيت پزشكي را دارد لازم است برگ واكسيناسيون را نيز تكميل كند؟

جواب: بله باید تکمیل نمایند، چون به هر حال صد در صد همه موارد درخواستها منجر به معافیت دائم نمی شود.

8.مشمولي در شوراي پزشكي معاف شناخته نمي‌شود. آيا مي‌تواند به راي شورا اعتراض كند؟

جواب: بله، در راستای ماده 42 مکرر قانون مشمولان میتوانند به رای شورای پزشکی و یا به با نظریه تخصصی اعتراض نمایند.
    #پزشکی

سلام خسته نباشید سردار.
    بنده فرزند ایثارگر غایب هستم که در حال خدمت میباشم.با توجه به اینکه برادر من غایب میباشد کسری خدمت به بنده تعلق نمیگیرد.اما آیا غیبت قبل اعزامم بخشیده شده است یا این بخشش نیز به خاطر برادرم شامل من نمیشود؟

ج. بخشش اضافه خدمت منوط به دریافت کسر خدمت می باشد

سردار من ۱۶ماه سرباز هستم دروزارت دفاع صنایع هوایی یگان ح پ صها
    جناب مادر من جز بیماران خاص ۶۰سال شون و پدرم هم اسفند ماه حمله قلبی کردند ایشون ایثارگر هستن و ۶۵ سال شون من سر بیماری پدرم یه ۳۰روز غیبت کردم ولی به اسرار خانواده مجددن برگشتم برام سخت بودوعیدو تو پادگان پست بودم ونیمه دوم عیدمرخصی رفتم رفتم شهرستان رشت بعد از مرخصی اومدم یگان و باز حال پدرم بدشد ومن دوباره الان۲۸روزه غیبت کردم اخه من فرزنداخرم من ۲برادر دارم که تهران زندگی میکنن وکسی پیش شون نیست وکسی ازاونا مراقبت نمیکنه اینا من اومدم تهران ۲۷ فرودین به دفتر مقام معظم رهبری مراجعه کردم و درخواست کردم برم اتکا رشت بعد نامه زدن دفتر ملاقات مردمی وزارت دفاع که با انتقالی م موافقت بشه ومن هم درخواست دادم اونجا ولی الان فک میکنم بخاطر غیبتم کنسل شده انتقالی م

ج. سلام برای خودت جای تعجب نیست که چرا فرزندانی که مشمول یا سرباز هستن به فکر پدر و مادر هستن و میخواهند کمک کنند ولی آنهایی که مشکل سربازی ندارن میرن سر زندگی خودشان
    امضاء

2. تشكر

مدير اجرايي (02-05-2019)

3.  

4. Top | #2

عنوان کاربر
    مدیرارشد انجمن فن آوری و انجمن دفاع مقدس
    شماره عضویت
    8676
    نوشته
    25,238
    صلوات
    71109
    دلنوشته
    439
    ازطرف مرحوم پدرم:خدابیامرزدشان "الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍوَآلِ مُحَمَّدٍوعَجّل فَرَجَهم
    مورد تشکر
    19,225 در 11,578
    وبلاگ
    37
    دریافت
    0
    آپلود
    0

1- از چه تاريخي مشمولان وارد سن مشموليت مي شوند؟
    جواب : تمام افراد ذكور ايراني كه به سن 18 سالگي تمام مي رسند از اول ماه تولد که طی آن ماه وارد 19 سالگی می شوند مشمول قانون وظيفه عمومي مي گردند .

2- حداكثر زمان معرفي مشمولاني كه قبل از سن مشموليت فارغ التحصيل ، ترك تحصيل يا اخراج مي شوند چه مدت مي باشد؟
    جواب : حداكثر مدت معرفي ايشان 6 ماه پس از رسيدن به 18 سالگي تمام است.
    مثال: دانش آموز متولد 79/02/10 كه قبل از 97/02/01 فارغ التحصيل ، انصراف ، ترك تحصيل يا اخراج از تحصيل شده باشد حد اكثر تا 97/08/01 فرصت معرفي خود را دارد.
    امضاء

5. تشكر

مدير اجرايي (02-05-2019)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع