صفحه 3 از 15 نخستنخست 123456713 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 145

موضوع: آداب راز و نیاز به درگاه بی نیاز (ترجمه کتاب عدّة الداعی و نجاح الساعی)

1. Top | #21

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    9367
    نوشته
    16,632
    صلوات
    542
    دلنوشته
    5
    اللهم صل علی محمد و آل محمد
    مورد تشکر
    14,344 در 5,340
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

قسم سوم از علل اجابت دعا (دعای مشتمل بر اسم اعظم)

از علل اجابت دعا، دعاهایی است که مشتمل بر اسم اعظم هستند، خواه آن اسم را شخصا بدانیم، خواه عینا آن را ندانیم و اسم اعظم را کسی عینا نمی داند جز اشخاصی مثل پیامبران و اولیاء الهی علیهم السلام که خدای ایشان را آگاه کرده است ) و تلویحات و اشاراتی در این زمینه وارد شده است مثل روایتی که می گوید: اسم اعظم در آخر سوره حشر آمده است و روایتی که می گوید اسم اعظم در آیة الکرسی و اول آل عمران می باشد. گفتند که اسم اعظم در الحی القیوم است زیرا این دو اسم وجه اشتراک هر دو و موجود در این دو سوره می باشد و از پیامبر (ص) آمده که- فرمود: «بسم اللَّه الرّحمن الرحیم» نزدیکتر است از سیاهی چشم به سفیدی آن گفتند که اسم اعظم در این سخن است «یا حیّ یا قیّوم» و گفته شده اسم اعظم «یا ذا الجلال و الاکرام» است عده ای دیگر گفتند در این سخن است: «یا هو یا من لا هو الّا هو». سخن عده ای دیگر آنکه اسم اعظم همان «اللَّه» است و آن از: اسمای مشهور پروردگار است. و 3) بالاترین مقام را در ذکر و دعا دارد و امام همه اسما است.
    و کلمه اخلاص مختص به اوست و شهادت به او داده می شود.
    و این قول خیلی به صواب نزدیک است، زیرا روایاتی که مدلول آن این است که «اللَّه» اسم اعظم می باشد فراوان است.

امضاء
    سمن بویان غبار غم چو بنشینند بنشانند
    پری رویان قرار از دل چو بستیزند بستانند
    در این حضرت چو مشتاقان نیاز آرند ناز آرند
    که با این درد اگر دربند درمانند درمانند

2. آیه های انتظار

آیه های انتظار

لیست موضوعات تصادفی این انجمن

3. Top | #22

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    9367
    نوشته
    16,632
    صلوات
    542
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    14,344 در 5,340
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

امتیازات «اللَّه»

پس بدان که این اسم مقدس امتیازاتی بر سائر اسماء دارد:
    اول: اللَّه اسم خاص ذات مقدس حق است که مخصوص اوست و به حقیقت و یا مجاز بر دیگران اطلاق نمی شود. خدای تعالی فرمود: «هل تعلم له سمیّا» آیا جز اللَّه را دیدید که اسم اللَّه داشته باشد.
    دوم: این اسم دلالت بر ذات دارد و هر کدام از باقی اسماء بر معانی دیگر دلالت دارند مثل قادر که بر قدرت دلالت دارد و عالم که بر علم دلالت دارد و امثال آن.
    سوم: همه اسماء به این نام نامیده می شود و او به اسم دیگری نامیده نمی شود مثلا به اسم الهی صبور می گویند که وی اسمی از اسماء اللَّه است و نمی گویند: اللَّه اسمی از اسمای صبور یا رحیم یا شکور است و با شش امتیازی که قبلا گذشت مجموع امتیازات این اسم به نه می رسد.

امضاء

4. Top | #23

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    9367
    نوشته
    16,632
    صلوات
    542
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    14,344 در 5,340
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

سلیمان و آصف برخیا

و روایت شده است که سلیمان علیه السلام وقتی آمدن بلقیس را فهمید و بین آنها تنها یک فرسخ مانده بود فرمود: أَیُّکُمْ یَأْتِینِی بِعَرْشِها قَبْلَ أَنْ یَأْتُونِی مُسْلِمِینَ کی تخت بلقیس را می تواند بیاورد قبل از آنکه بلقیس و اطرافیان به تسلیم بیایند؟ قالَ عِفْرِیتٌ مِنَ الْجِنِّ»
    عفریتی از جن (یعنی یکی از سرکشان اجنّه که بسیار زیرک بود) گفت: أَنَا آتِیکَ بِهِ قَبْلَ أَنْ تَقُومَ مِنْ مَقامِکَ: من تخت او را می آورم قبل از آنکه از تخت خود یعنی مجلسی که در آن قضاوت می کنی برخیزی (یعنی مجلسش تمام شود) و مجلس حضرت سلیمان از صبح تا ظهر طول می کشید. «و انّی علیه لقویّ امین»: و من قوت برآوردن تخت او دارم و بر طلاها (و زینت های آن) امین هستم. «فقال سلیمان». سلیمان فرمود: من سریعتر از آن می خواهم قالَ الَّذِی عِنْدَهُ عِلْمٌ مِنَ الْکِتابِ آن کسی که مقداری از کتاب در نزد او بود یعنی آصف بن برخیا که وزیر حضرت سلیمان و پسر خواهر او و مردی صدیق بود که اسم اعظم را می دانست یعنی اسمی را که وقتی خوانده شود خدای جوابش را می دهد عرضه داشت: «انا آتیک به قبل ان یرتدّ طرفک»: من به یک چشم بهم زدن تخت بلقیس را می آورم. گفتند: معنای این عبارت این است که یعنی قبل از آنکه کسی که به اندازه چشم انداز تو از تو دور است به تو برسد و گفته شده معنایش این است که قبل از بازگشت پلک تو به خاطر خستگی می آورم. پس معنای این عبارت این است که: سلیمان چشمش را باز کرد و تا نهایت نگاه کرد و ادامه داد و قبل از آنکه چشمش خیره گردد و بهم بیافتد تخت بلقیس آمده بود. کلبی گوید آصف به سجده افتاد و به اسم اعظم الهی از خدا درخواست کرد و تخت به زمین فرو رفت و در جلوی سلیمان سبز شد گفتند: در آنجا که تخت بود زمین شکافته شد و جلوی سلیمان از زمین بیرون آمد و گفته شده که زمین برای تخت در هم نوردیده شد. و این از امام صادق علیه السلام هم روایت شده و گفته شد: آن اسم همان اللَّه و اسم بعدی که بعد از اللَّه می آید رحمان است و گفته شده آن اسم «یا حیّ یا قیّوم است که در زبان عبری آهیا شراهیا (هستم که هستم) است. گفته شده آن اسم یا ذا الجلال و الاکرام است. و گفته شده: «یا الهنا و اله کل شی ء إلها واحدا و لا اله الا انت» است.
    و روایت شده خصوصیات الفاظ در اجابت دعا مؤثرند و ادعیه ای برای حاجت های مخصوص آمده مثل روایتی که از امام صادق علیه السلام در مورد کسی که ده بار بگوید: یا اللَّه یا اللَّه به او گفته می شود: لبّیک بنده من حاجت خود را بگو، به تو داده می شود. و نظیر آن روایتی است که در مورد کسی که ده بار یا ربّاه یا ربّاه بگوید آمده است. چنان که در مورد یا رب نیز چنین است. و نظیر آن یا سیداه یا سیداه است. و نیز روایت شده که هر کس در سجود خود سه بار بگوید یا اللَّه یا رباه یا سیداه همان جواب مذکور را به او می دهند. و نمونه دیگر روایت سماعه است. سماعه گفت ابو الحسن علیه السلام به من فرمود: ای سماعه! وقتی حاجتی داشتی بگو: «اللّهم انی اسألک بحقّ محمّد و علیّ فانّ لهما عندک شأنا من الشأن و قدرا من القدر فبحقّ ذلک الشّأن و بحقّ ذلک القدر ان تصلّی علی محمّد و آل محمّد و ان تفعل کذا و کذا». یعنی: بار خدایا من تو را به حق محمد و علی قسم می دهم زیرا آن دو در نزد تو مقامی رفیع دارند و بحق آن مقام بلندشان بر محمد و آل او درود فرست و فلان درخواست مرا اجابت کنی زیرا در قیامت هیچ فرشته مقرب و پیامبر مرسل و بنده مؤمن امتحان شده ای نیست مگر آنکه در آن روز به ایشان محتاج است.

امضاء

5. Top | #24

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    9367
    نوشته
    16,632
    صلوات
    542
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    14,344 در 5,340
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

دعاهای پس از نماز

و نمونه دیگر روایت ابن ابی عمیر از معاویه بن عمار است که هر کس سه نوبت بعد از نماز واجب بگوید: «یا من یفعل ما یشاء و لا یفعل ما یشاء احد غیره» سپس از خدا درخواست کند خواسته اش به او داده می شود و نمونه دیگر روایتی که در مورد ادای دین در روز جمعه است.
    «اللّهم اغننی بحلالک عن حرامک و بفضلک عمّن سواک» و روایت شده که بطور کلی برای همه حاجات چنین بخواند و برای گشایش روزی بعد از نماز صبح ده بار بگوید:
    «سبحان اللَّه العظیم و بحمده استغفر اللَّه و اسأله من فضله»

امضاء

6. Top | #25

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    9367
    نوشته
    16,632
    صلوات
    542
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    14,344 در 5,340
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

دعای بعد از نماز عشا

نمونه دیگر: جهت گشایش روزی بعد از نماز عشا بگوید:
    اللّهم انّه لیس لی علم بموضع رزقی فإنّما اطلبه بخطرات تخطر علی قلبی فاجول فی طلبه البلدان فأنا فیما انا طالب کالحیران لا ادری أ فی سهل ام فی جبل ام فی ارض ام فی سماء ام فی برّ ام فی بحر و علی یدی من و من قبل من و قد علمت انّ علمه عندک و اسبابه بیدک و انت الّذی تقسمه بلطفک و تسبّبه برحمتک اللهم فصلّ علی محمّد و آله و اجعله یا ربّ رزقک لی واسعا و مطلبه سهلا و مأخذه قریبا و لا تعنّنی بطلب ما لم تقدّر لی فیه رزقا فانک غنیّ عن عذابی و انا فقیر الی رحمتک فصلّ علی محمّد و آله و جد علی عبدک بفضلک انّک ذو فضل عظیم»: خدایا من جای روزی خود را نمی دانم و با اندیشه هایی که از خاطرم می گذرد آن را طلب می کنم در طلب روزی به شهرها می روم و در طلب آن حیرت زده هستم، نمی دانم روزی من در دشت است، یا در کوه در زمین است و یا در آسمان در خشکی است و یا در دریا و به دست کیست و از جانب چه کسی و می دانم که تو می دانی و اسباب آن در دست توست و تو هستی که به لطف خود آن را پخش می کنی و با مهربانی خود وسیله آن را فراهم می کنی پروردگارا بر محمد و آلش درود فرست و روزی مرا فراوان و مطلبش را آسان و محل پیدایش آن را نزدیک قرار بده و مرا به خواست روزی غیر مقدّر خسته نکن و چون تو بی نیاز از عذاب منی و من نیازمند به مهربانیت هستم پس درود بر محمد و آل محمد بفرست! و بر بنده ات بخشایش فرما! تو فضلی عظیم داری.
    و برای رفع ترس از ستمگر و داخل شدن بر شاه این سخن امام صادق علیه السلام را به هنگام دخول بر منصور بگو: «یا عدّتی عند شدّتی و یا غوثی عند کربتی احرسنی بعینک الّتی لا تنام و اکفنی برکنک الّذی لا یرام.» ای ذخیره من به هنگام شدت! و ای فریاد رسم به هنگام سختی! مرا با چشمانی که هرگز نمی خوابند محافظت کن و در پناه رکن خودت که همیشگی است نگه دار!

امضاء

7. Top | #26

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    9367
    نوشته
    16,632
    صلوات
    542
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    14,344 در 5,340
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

دعا برای ادای دین

و برای ادای دین در روایت معاذ بن جبل آمده است: معاذ بن جبل گوید: من روزی از رسول خدا (ص) باز ماندم و با او نماز جمعه را بجا نیاوردم حضرت (ص) فرمود: ای معاذ چه چیز مانع نماز جمعه شده است؟ عرض کردم ای رسول خدا (ص) یوحنای یهودی یک اوقیه گندم از من طلب داشت و بر در من کشیک می کشید پس ترسیدم که مرا از تو باز دارد فرمود: ای معاذ آیا دوست داری که خدا قرضت را ادا کند؟ گفتم بله ای رسول خدا (ص) فرمود: بگو «قل اللهم مالک الملک تعطی الملک ممّن تشاء و تنزع الملک ممّن تشاء و تعزّ من تشاء و تذلّ من تشاء بیدک الخیر انّک علی کلّ شی ء قدیر. تولج اللیل فی النهار و تولج النهار فی اللیل و تخرج الحیّ من المیّت و تخرج المیّت من الحیّ و ترزق من تشاء بغیر حساب یا رحمان الدنیا و الآخرة و رحیمهما تعطی منهما ما تشاء و تمنع منهما ما تشاء اقض عنّی دینی.» بگو ای پیغمبر، بار خدایا! ای پادشاه ملک هستی! تو هر که را که بخواهی عزت و اقتدار بخشی و هر که را خواهی خوار گردانی هر خیر و نیکویی بدست تو است و تنها تو بر هر چیز توانایی شب را در روز نهان سازی و روز را در شب ناپدید گردانی و بیرون می آوری زنده را از مرده (مثل انسان از منی) و بیرون می آوری مرده را از زنده (مثل تخم مرغ را از مرغ) و روزی میدهی هر که خواهی بدون حساب و دعایی است که باید بعد از کاری آن دعا را خواند و اگر بدون آن کار دعا کند اجابت نمی گردد.
    ای بخشنده دنیا و آخرت و رحیم هر دو سرا از هر کدام از آن دو بخواهی می دهی و از هر کدام بخواهی منع می کنی پس بر محمد و آلش درود بفرست و قرض مرا ای کریم ادا کن.» و اگر قرض تو به اندازه پری همه کره زمین از طلا باشد خدای تعالی ادا می کند. و اندازه اوقیه در نزد اعراب سه رطل عراقی است. و برای تقویت حافظ این دعا از پیامبر روایت شده است: ای علی اگر می خواهی هر چه را می شنوی حفظ کنی بعد از هر نماز بگو:
    «سبحان من لا یعتدی علی اهل مملکته سبحان من لا یأخذ اهل الارض بالوان العذاب سبحان الرّءوف الرحیم اللهم اجعل فی قلبی نورا و بصرا و فهما و علما انّک علی کل شی ء قدیر»: منزه است آن خدایی که بر اهل مملکت خود ستم نمی کند منزه است آن خدایی که اهل زمین را به انواع عذاب، عذاب نمی کند منزه است آن خدایی که رئوف رحیم است بار خدایا در قلب من نور و بینای و فهم و علم قرار بده و تو بر همه چیز توانایی. مردی از همسایه ای مردم آزار به امام حسن بن علی علیه السلام شکایت کرد امام حسن علیه السلام فرمود: وقتی نماز مغرب را خواندی دو رکعت نماز بخوان سپس بگو: «یا شدید المحال یا عزیز اذللت بعزتک جمیع ما خلقت اکفنی شرّ فلان بما شئت» ای سخت گیرنده، ای عزیز! تو بعزت خود همه خلقت را ذلیل و خوار کردی شر فلانی را هر طور که می خواهی از سر من کم کن. آن مرد چنان کرد وقتی شب شد در دل شب صدای فریادی شنید گفتند فلانی امشب مرد و مثل این قسم زیاد است که ذکر همه آن باعث اطاله کلام می شود هر کس بخواهد از کتابهای دعا استخراج کند.

امضاء

8. Top | #27

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    9367
    نوشته
    16,632
    صلوات
    542
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    14,344 در 5,340
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

قسم چهارم متشکل از دعا و زمان است

مثل دعای سمات که در ساعت آخر روز جمعه وارد شده مستحب است که بعد از آن بگوید:
    اللّهم انی أسألک بحرمة هذا الدعا و بما فات منه من الاسماء و بما یشتمل علیه من التفسیر و التدبیر الّذی لا یحیط به الّا انت ان تفعل بی کذا و کذا: ترجمه: خدایا از تو می خواهیم به حرمت این دعا و اسمایی که از آن فوت شده و تفسیر و تدبیری که در آن ذکر شده که کسی جز تو به آن احاطه ندارد، حاجت کذایی مرا برآور. مثل روایتی که از امام باقر علیه السلام در ثلث دوم از ماه رمضان است که قرآن را باز می کنی و می گویی: اللهم انّی أسألک بکتابک المنزل و ما فیه و فیه اسمک الاعظم الاکبر و اسماءک الحسنی و ما یخاف و یرجی ان تجعلنی من عتقائک من النار»:
    خدایا من از تو می خواهم به این کتاب و آنچه که در آن است و در آن اسم اعظم اکبر تو و اسمای حسنی و علل خوف و رجاست اینکه مرا از آزادشده های جهم قرار بدهی سپس حاجت هایی که می خواهد ذکر می کند.
    و نظیر آن اینکه در ثلث آخر شب جمعه 15 بار سوره قدر را بخواند سپس به آنچه می خواهد دعا کند.

امضاء

9. Top | #28

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    9367
    نوشته
    16,632
    صلوات
    542
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    14,344 در 5,340
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

قسم پنجم دعاهایی که متشکل از دعا و مکان است

مثل روایتی که از امام صادق علیه السلام نقل شده که فرمود: هر کس حاجتی از خدا می خواهد در مقام رأس الحسین بایستد و بگوید: یا ابا عبد اللَّه اشهد أنّک تشهد مقامی و تسمع کلامی و انّک حیّ عند ربّک ترزق فاسأل اللَّه ربّک و ربّی فی قضاء حوائجی. ای ابا عبد اللَّه شهادت می دهم که مرا می بینی و کلام مرا می شنوی و تو در پیشگاه خدایت روزی می خوری از پروردگارت و پروردگار من در برآوردن حاجتم درخواست کن پس آن حاجت برآورده می شود إن شاء اللَّه.

امضاء

10. Top | #29

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    9367
    نوشته
    16,632
    صلوات
    542
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    14,344 در 5,340
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

مردی که مستمری اش قطع گردیده بود

و روایت شده که مردی هر سال مستمری از خلیفه دریافت می کرد. اما خلیفه بر او خشم گرفت و چند سال مستمری اش را قطع کرد آن مرد به خدمت مولی ابی الحسن علی بن محمد هادی علیه السلام رسید و قطع مستمری را به عرض امام رسانید و از او خواهش کرد که به هنگام ملاقات با خلیفه واسطه برقراری مجدد مستمری گردد. آن مرد بازگشت به هنگام شب خلیفه کسی را فرستاد و او را خواست آن مرد آماده رفتن به منزل خلیفه گردید هنوز نرسیده بود که چند فرستاده دیگر نیز در بین راه او را ملاقات کردند.
    هر کدام می گفتند خلیفه تو را می خواهد وقتی به دربان رسید از دربان پرسید آیا (امام) علی بن محمد علیه السلام اینجا آمد؟ دربان گفت: خیر وقتی بر خلیفه وارد شد خلیفه او را پیش خودش خواند و او را احترام کرد و دستور داد جوایز و مستمری عقب افتاده این مدت او را به او بپردازند. وقتی از نزد خلیفه خارج شد دربان که نامش فتح بود از او درخواست که از امام بخواه تا دعایی که برای حاجت تو خوانده مرا بیاموزد. بعدا وقتی آن مرد خدمت ابی الحسن علیه السلام رسید وقتی چشم امام به او افتاد فرمود: از صورت تو آثار خوشحالی و رضایت پیداست؟ عرضه داشت: بله ولی گفتند: شما پیش خلیفه نرفتید.
    امام فرمود: خدای تعالی ما را عادت داد که در سختیها جز به او پناه نبریم و جز از او درخواست نکنیم. ترسیدم که اگر این عادت را تغییر دهم خداوند آن نعمت را تغییر دهد.
    عرضه داشت ای آقای من، فتح می گوید: آن دعایی که برای حاجتم خواندی به من تعلیم نما! حضرت فرمود: فتح در ظاهر ادعای دوستی می کند نه در باطن و این دعا برای کسی مفید است که از دوستان اهل بیت علیهم السلام باشد و من در بسیاری از مواقع برای حاجت هایم می خوانم و حاجتم برآورده می شود و از خدا درخواست کردم هر کس بعد از من در کنار قبرم آن را بخواند دعایش را اجابت کند.
    آن دعا این است: «یا عدّتی عند العدد و یا رجائی و المعتمد و یا کهفی و السند و یا واحد و یا احد و یا قل هو اللَّه احد أسألک اللهم بحقّ من خلقته من خلقک و لم تجعل فی خلقک مثلهم احد ان تصلّی علیهم و ان تفعل بی کذا و کذا».
    ای ذخیره من بهنگام شمارش ذخیره ها و ای امید من و تکیه گاهم و ای پناهگاه و ملجأم ای یکی و ای یکتا و ای قل هو اللَّه احد خدایا از تو می خواهم به حق کسانی که خلقشان کردی و احدی از خلقت همسان ایشان نیست اینکه برایشان درود فرستی و برای من فلان حاجت را برآوری.
    نظیر این دعا فراوان است که ما به همین مقدار اشاره اکتفا می کنیم.

امضاء

11. Top | #30

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    9367
    نوشته
    16,632
    صلوات
    542
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    14,344 در 5,340
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

شرط قبولی دعا ولایت است

بدان که اینکه امام فرمود استجابت دعا به کسی اختصاص دارد که ولایت ما را داشته باشد، اشاره به شرط قبولی دعاست، بلکه اشاره به قبولی اعمال چه واجب و چه مستحب دارد. و در این معنا روایت محمد بن مسلم از امام باقر و یا امام صادق علیهما السلام وارد شده عرضه داشتم:
    ما بعضی مخالفین شما را می بینیم که دارای عبادت و سعی و تلاش و خشوع در امر دین هستند آیا این اعمال او را نفعی می بخشد؟ فرمود: ای ابا محمد مثل ما مثل اهل بیتی از بنی اسرائیل است که روش ایشان این بود که هیچ کس از این خانواده چهل شب دعا نمی کرد مگر آنکه دعای او اجابت می شد و مردی از این خانواده چهل شب کوشید و مجاهده نمود، و دعا نمود ولی از اجابت اثری ندید. به خدمت حضرت عیسی علیه السلام آمد و شکایت حال خویش را نمود و از او خواست که برایش دعا کند پس حضرت عیسی علیه السلام وضو گرفت و نماز گزارد و سپس دعا کرد خدای به او وحی فرمود: ای عیسی بنده من از دری غیر از در من وارد شد و از من درخواست کرد، ولی در قلب وی نسبت به رسالت تو شک وجود دارد بنا بر این اگر آنقدر دعا کند تا گردنش قطع شود و انگشتانش از هم جدا شود من اجابتش نمی کنم پس حضرت عیسی متوجه او شد و به او فرمود: آیا پروردگارت را می خوانی و قلبت نسبت به پیامبرش شاک است عرضه داشت ای روح خدا و کلمه او به خدا قسم همان گونه بود که گفتی پس از خدا بخواه که آن شک از من زایل شود. حضرت عیسی علیه السلام برای او دعا کرد و خدا به او تفضّل فرمود (و شکش زایل شد و حاجتش برآورده شد) و در زمره خانواده اش درآمد و ما اهل بیت همانند حضرت عیسی هستیم خدا عمل بنده ای را که در ولایت ما شک دارد قبول نمی کند.

امضاء

صفحه 3 از 15 نخستنخست 123456713 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع