نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: سه منبع خوب برای معرفی اسلام به رهیافتگان

1. Top | #1

عنوان کاربر
    عضو ماندگار
    شماره عضویت
    330
    نوشته
    515
    مورد تشکر
    810 در 359
    دریافت
    0
    آپلود
    0

سه منبع خوب برای معرفی اسلام به رهیافتگان

هو المحبوب

سه منبع خوب برای معرفی اسلام به رهیافتگان

من دوستی آمریکایی-آلمانی دارم که مسیحی هست. اما خودش می گه فقط از لحاظ اسمی مسیحی هستم و زیاد به اعمالش اعتقاد ندارم و تنها خدا رو قبول دارم.
    اما این دوست من توی صحبت هامون علاقه بسیار شدیدی به اسلام و تفکرات اسلامی داره و مدام از من سوالای مختلفی می پرسه که من با توجه به اطلاعات کمم نمی تونم راهنماییش کنم.

ذهنیتی که رسانه های آمریکا از اسلام براش درست کردن خیلی بد بوده اما همیشه می دونسته که اینا دروغه. اما از واقعیت هم خبر نداشته.

صحبت های من خیلی خیلی براش جالبه. مادرش هم باور نمی کنه که یک دختر مسلمون اون هم ایرانی بتونه از طریق اینترنت به دنیا متصل بشه و با فرزندش آشنا بشه. این خانم ذهنیت بسیار بدی از مسلمونا داشته و خیلی ازشون وحشت داره. اما با توضیحاتی که پسرش در مورد من و حرفای من داده اون هم کنجکاو شده که بیشتر بدونه.

از شما می خوام خواهش کنم یک سایت یا کتاب یا مقاله ای به من معرفی کنید که عقاید اسلامی رو خیلی ساده و برای یک غیر مسلمون توضیح داده باشه.

خیلی دوست دارم این خانواده رو هر چه بیشتر با اسلام آشنا کنم و از اونجا که دوستم هم زمینه خیلی خوبی داره چه بسا این ها هم تو متن سکولاریسم اسلام بیارن.

با تشکر از شما
    موفق باشید در پناه حق.#

در پاسخ به شما خواهر گرامی منابعی را معرفی می کنم .

هر چند شما نفرمودید زبان این دوست عزیزمان چیست؟
    اما حدس می زنم که انگلیسی باشد و بر این مبنا چند منبع را به شما معرفی می کنم .

۱٫ کتاب Converts to Islam :

یکی از اموری که سبب می شود یک غیرمسلمان بهتر اسلام را بفهمد این است که ببیند افراد دیگر که قبلا هم کیش وی بوده اند ، چه نگاهی به اسلام داشته اند و چگونه تغییر یافته اند. اسلام و تشیع چه جاذبه هایی داشته است که آنان به سمت اسلام روی آورده اند . از طرف دیگر این افراد چه سوالاتی مشابهی داشته اند و چگونه پاسخ آن را دریافت کرده اند؟

این کتاب که زندگینامه برخی از این مستبصرین است ، بخشی از این اهداف را تامین می کند .

۲٫ منبع دیگری که به شما معرفی می کنم سایتی است که در زمینه پاسخ به سوالات و شبهات به زبان انگلیسی هم معتبر است و هم پاسخ های ارزشمندی دارد : islamquest . این سایت را هم به ایشان معرفی کنید هم این که می توانید سوالاتی که ایشان می پرسند را در این سایت جستجو کرده و پاسخ را یافته و به ایشان تحویل بدهید .

۳٫ همچنین دائره المعارفی را به شما معرفی می کنم که بسیار ساده و مختصر و مفید است و مسیحیان دیگری نیز با استفاده از این دائره المعارف با اسلام آشنا شده و سپس دین اسلام را انتخاب کرده اند: A Shi’ite Encyclopediaاین سایت را هم به ایشان معرفی کنید. به احتمال زیاد مفید خواهد بود .

منبع: http://www.pedar.net/1112.html
    نویسنده:سید محمد رضا طباطبائی

2. تشكرها 3

parsa (17-05-2010), نوای عشق (16-05-2010)

3.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع