صفحه 20 از 30 نخستنخست ... 10161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 299

موضوع: زبان خوراکیها ( جلد اول)

1. Top | #191

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    17,577
    صلوات
    114
    دلنوشته
    2
    سلامتی آقا امام زمان عجل الله تعالی فرجه شریف
    مورد تشکر
    7,886 در 2,474
    دریافت
    0
    آپلود
    0

اسم من گندم است!

پر از املاح معدنی هستم.
    اگر طالب کسب ویتامین های گوناگون هستید، به سراغ من بیایید.
    حریره من با شکر و بادام برای خونریزی سینه مفید است.
    برای معالجه کک و مک طبق دستور از من استفاده کنید.
    در فارسی مرا گندم و نیم کوفته ی مرا بلغور نامند. عربی من حنطه است. من اولین خوراکی هستم که انسان را به سوی خود جلب کردم و بطوری که در قصص مذهبی آمده است، برای اولین بار با آدم و حوا گفتگو کرده و نختسین غذایی هستم که انسان اولیه خورده است: پدرم روضه ی رضوان به دو گندم بفروخت - ناخلف باشم اگر من به جوی نفروشم - من مهمترین غله ای هستم که انسان مصرف می کند و کلیه ی مواد شانزده گانه ای که مورد نیاز ماشین بدن انسان است، در من جمع می باشد، ولی متأسفانه وقتی مرا با آسیاب های بزرگ خرد می کنید و با الک های خانه ریز الک می نمایید، دوازده ماده مرا گرفته و دور می ریزند و به همین جهت است که آرد سفید هنری جز سوختن ناقص ندارد، و در معده ی شما تخمیر شده، تولید یبوست می کند. برشته و آب پز من دیر هضم و نفاخ است ولی آرد من که با کمی نخاله باشد غذاییت زیاد دارد، مشروط بر اینکه خمیر آن بر آمده و رسیده باشد. نان فطیر و نانی که آرد آن بسیار نرم شده و در آن مطلقاً سبوس نباشد مانند نشاسته دیر هضم بوده، غذاییت چندانی ندارد. من دارای انواع و اقسام بوده و بیش از دو هزار نژاد از من تاکنون دیده شده است.

امضاء

2. آیه های انتظار

آیه های انتظار

لیست موضوعات تصادفی این انجمن

3. Top | #192

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    17,577
    صلوات
    114
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7,886 در 2,474
    دریافت
    0
    آپلود
    0

ترکیبات شیمیایی
    هر چند مواد متشکله من در انواع مختلف فرق می کند، ولی بطور متوسط درصد قسمت من مواد زیر دیده می شود:
    آب 65/13 درصد - سلولز 53/2 درصد - نشاسته و دکسترین 77/66 درصد - مواد قندی 45/1 درصد - مواد معطر 85/1 درصد - مواد سفیده ای و گلوتن 85/12 درصد - چربی 75/1 درصد - ضمنا مقدار کافی املاح معدنی و ویتامین های گوناگون داشته و برای انسان غذای نسبتا کاملی هستم که تاکنون بدل خوبی برای من پیدا نشده است. علاوه بر مصرف تغذیه، من دارای اثر درمانی بسیار می باشم.
    اگر آرد مرا بر روی پوست مالش دهید، التهاب و ورم آنرا از بین می برم و به همین منظور، از قدیم مرا در تسکین التهاب، باد سرخ بکار می بردند و برای این منظور با مقداری مواد ضد عفونی کننده همراه می نمودند تا میکرب آنرا نیز از بین ببرم. در صنعت از آرد من نشاسته می گیرند. ضماد سوخته ی من با موم و روغن جهت جلای رخسار بی نظیر است - من چاق کننده و مقوی غرایز جنسی هستم، و بین غذاهایی که با من ساخته می شود، سمنو از همه قوی تر است، پخته من با شکر و بادام به صورت حریره، چنانکه کم کم خورده شود، درمان خونریزی سینه است. ضماد پخته من با روغن زیتون جهت فروبردن ورمهای گرم و آب پیاز جهت ورمهای سرد مفید است، و با آب گشنیز جهت تحلیل ورمهای گرم و خنازیر و غدد مجرب است. پخته من با سکنجبین جهت بثورات آبکی سودمند می باشد.
    در گذشته وقتی سگی انسان را می گزید، عوام خمیر گندم را بر موضع گزیدگی می بستند و پس از باز کردن آنرا جلوی سگ می انداختند. اگر آنرا سگ نمی خورد آنرا دلیل هار بودن سگ گزنده می دانستند. روغن گندم که از جوشاندن و پختن گندم در روغن زیتون بدست می آید. جهت رفع قوبا (زخم های جلدی که منشاء عصبی دارد) مخصوصاً قوبای اطفال و همچنین پاک شدن کک و مک و معالجه کچلی و ریزش طبقات شاخی پوست مفید است.

امضاء

4. Top | #193

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    17,577
    صلوات
    114
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7,886 در 2,474
    دریافت
    0
    آپلود
    0

جوانه ی گندم

من از خیساندن و سبز کردن گندم بدست می آیم و موقعی مفید می باشم که اندازه من از گندم زیادتر نشده باشد. من دارای ویتامین های ب و ای و مواد معدنی هستم - وجود ویتامین های آ و پ پ یکی دیگر از مزایای من است.
    من دارای 75/40 درصد مواد سفیده ای و سیزده درصد مواد نشاسته، دوازده درصد سلولز و مقداری مواد قندی، و ماده ای به نام فسفولیسیتین می باشم. خوردن من برای حفظ سلامتی و تولید مقاومت در برابر بیماری ها توصیه شده است. اگر از خوردن من به علت بدی طعم آن خوشتان نمی آید، می توانید آن را در شیر جوشانده و بعد میل نمایید تا خوشمزه شود.

نشاسته

من کشک گندم هستم. مغذی و کمی قابض می باشم. سرمه ی من برای منع ریختن مو به چشم و سرمه ی من با شیرزنان و یا سفیده ی تخم مرغ مسکن حرارت چشم و آبریزش آن است. نرم کننده ی سینه - ضد خفقان می باشم. خوردن پخته ی من با نبات و روغن بادام نیم گرم مانع خونریزی سینه است. گلو را نرم می کند سرفه و درد سینه را تسکین می دهد. تنقیه ی آن جهت زخم معده، و ضماد آن با سرکه جهت رفع خناق ورمهای گرم مخصوصاً ورمهای لثه مفید است. مالیدن آن با زعفران روی محل نیش حشرات سمی نافع است.
    غذاییت آن کم بوده و خوردن آن شهوت را کم می کند و دیر هضم می باشد.

امضاء

5. Top | #194

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    17,577
    صلوات
    114
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7,886 در 2,474
    دریافت
    0
    آپلود
    0

جوانه ی گندم

من از خیساندن و سبز کردن گندم بدست می آیم و موقعی مفید می باشم که اندازه من از گندم زیادتر نشده باشد. من دارای ویتامین های ب و ای و مواد معدنی هستم - وجود ویتامین های آ و پ پ یکی دیگر از مزایای من است.
    من دارای 75/40 درصد مواد سفیده ای و سیزده درصد مواد نشاسته، دوازده درصد سلولز و مقداری مواد قندی، و ماده ای به نام فسفولیسیتین می باشم. خوردن من برای حفظ سلامتی و تولید مقاومت در برابر بیماری ها توصیه شده است. اگر از خوردن من به علت بدی طعم آن خوشتان نمی آید، می توانید آن را در شیر جوشانده و بعد میل نمایید تا خوشمزه شود.

امضاء

6. Top | #195

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    17,577
    صلوات
    114
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7,886 در 2,474
    دریافت
    0
    آپلود
    0

نشاسته

من کشک گندم هستم. مغذی و کمی قابض می باشم. سرمه ی من برای منع ریختن مو به چشم و سرمه ی من با شیرزنان و یا سفیده ی تخم مرغ مسکن حرارت چشم و آبریزش آن است. نرم کننده ی سینه - ضد خفقان می باشم. خوردن پخته ی من با نبات و روغن بادام نیم گرم مانع خونریزی سینه است. گلو را نرم می کند سرفه و درد سینه را تسکین می دهد. تنقیه ی آن جهت زخم معده، و ضماد آن با سرکه جهت رفع خناق ورمهای گرم مخصوصاً ورمهای لثه مفید است. مالیدن آن با زعفران روی محل نیش حشرات سمی نافع است.
    غذاییت آن کم بوده و خوردن آن شهوت را کم می کند و دیر هضم می باشد.

امضاء

7. Top | #196

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    17,577
    صلوات
    114
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7,886 در 2,474
    دریافت
    0
    آپلود
    0

گلوتن

من یکی از بهترین مواد سفیده ای گندم می باشم و همانطور که لانه های مومی در کندو، عسل را در خود نگاه می دارد، من هم در گندم نشاسته را در بر می گیرم. مبتلایان به مرض قند می توانند با من نان تهیه کرده، میل نمایند.
    این نان فاقد نشاسته و مواد قندی است و به حد کافی نیروبخش می باشد. برای تهیه من به کارخانه های نشاسته پزی که نشاسته را از گندم می گیرند مراجعه نمایید.

امضاء

8. Top | #197

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    17,577
    صلوات
    114
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7,886 در 2,474
    دریافت
    0
    آپلود
    0

نان

در فارسی به من نان، در عربی خبز و به ترکی چورک گویند. مرا با آرد تمام غلات می توان تهیه کرد، ولی امروزه بیشتر با آرد گندم می سازند.
    من دارای انواع و اقسام زیاد هستم، ولی بهترین نوع من آن است که آرد مرا خوب ساییده و فقط سبوس جمع شده است. نان سفید که سبوس آن کاملاً گرفته شده باشد، دیر هضم و نفاخ بوده و در معده تخمیر شده، تولید یبوست می نماید و در این صورت بهترین درمان آن خوردن نان سیاه و نان جو می باشد.
    صد گرم نان سنگک دارای 18 تا بیست درصد آب 5/1 درصد نمک طعام بوده و 259 کالری حرارت به بدن می دهد 2/7 درصد مواد سفیده ای نباتی 2/1 درصد چربی و 15 میلی گرم کلسیم 2/1 میلی گرم آهن 150 گاما ویتامین ب 1 و مقداری ویتامین پ ب و ای و کمی ویتامین کا دارم - نیروبخش و مقوی قوای جوانی هستم، چنانچه به من سیاه دانه و یا کنجد بزنند، اشتها را زیاد می کنم و اگر دانه خشخاش به من بزنند، خواب را کمی زیاد و عمیق می کنم. نان جو از من سریع الهضم تر است.

امضاء

9. Top | #198

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    17,577
    صلوات
    114
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7,886 در 2,474
    دریافت
    0
    آپلود
    0

اسم من خشخاش است!

دارای انواع و اقسام می باشم که مهمترین آنها خشخاش سفید - خشخاش سیاه - خشخاش منشور - خشخاش زبدی و خشخاش شاخی است.

امضاء

10. Top | #199

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    17,577
    صلوات
    114
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7,886 در 2,474
    دریافت
    0
    آپلود
    0

اسم من خشخاش است!

دارای انواع و اقسام می باشم که مهمترین آنها خشخاش سفید - خشخاش سیاه - خشخاش منشور - خشخاش زبدی و خشخاش شاخی است.

امضاء

11. Top | #200

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    17,577
    صلوات
    114
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7,886 در 2,474
    دریافت
    0
    آپلود
    0

خشخاش سفید

از بین انواع خشخاش تنها من که خشخاش سفید نام دارم اهلی و بستانی شده و کشت می شوم. و طبق تحقیقاتی که به عمل آمده کشت من در ایران از قرن نوزدهم شروع شده و قبل از آن در ایران کاشتن من معمول نبوده ولی از زمان تسلط اعراب بر ایران مختصری از شیره اش از خارج به ایران وارد شده است. گل بوته من که به گل شیطان معروف است سفید و با خطوط الوان بسیار زیبا و دیدنی است. دانه های کوزه من به الوان سفید - زرد - قهوه ای و سیاه دیده می شود و طبق مقررات داروسازی روغن خشخاش را فقط بایستی از دانه های سیاه گرفت ولی در صنعت رعایت این اصل نمی شود. شیره ای که از کوزه من می گیرند نامش افیون می باشد که بدون جهت به تریاک معروف شده و بعدا در جای دیگر خود را به شما معرفی کرده زیان خود را شرح خواهد داد، دانه های من 25 درصد روغن دارد و این روغن در داروسازی و صنعت مصرف می شود. به کوزه خشک کرده من کوکنار می گویند. کبسول مرا هنگامی که رنگ آن شروع به زرد شدن کرد چیده و خشک می کنند. کوکنار مسکن و آرامبخش است، جوشانده آن بطور غرغره در مورد گلودرد و سینه درد تجویز می شود و تنقیه این جوشانده در مورد اسهال خونین بکار می رود. خوردن دانه های من حرکات دودی معده را تقویت کرده و نفخ را از بین می برد. در استعمال داخلی کوکنار بدون دانه به صورت دمکرده یک درصد بکار می رود.

امضاء

صفحه 20 از 30 نخستنخست ... 10161718192021222324 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع