صفحه 28 از 28 نخستنخست ... 182425262728
نمایش نتایج: از شماره 271 تا 277 , از مجموع 277

موضوع: زبان خوراکیها ( جلد اول)

جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید    محبوب کن - فیس نما
  1. Top | #271

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    6,890
    صلوات
    14
    دلنوشته
    1
    اللهم صلی علی محمدو آل محمد وعجل فرجهم
    مورد تشکر
    7,503 در 2,366
    دریافت
    0
    آپلود
    0

اگر غذایی که شما می خورید متنوع باشد کمبود امروز را غذای فردا جبران می کند و در صورت یک نواخت بودن طعام فقدان آن همیشه باقی خواهد ماند و به همین جهت است که انسان از خوردن غذاهای یک نواخت زده شود و دایما بدنبال خوراکیهای تازه می گردد.
    بیماریهای گوناگون هر یک معلول فقدان یک یا چند عنصر می باشد و انسان در هیچ جای دنیا نمی تواند تمام احتیاجات بدن خود را در یک غذا بدست آورد و به همین جهت است که بیمار و علیل می شود.

امضاء

2. آیه های انتظار

آیه های انتظار

لیست موضوعات تصادفی این انجمن

3. Top | #272

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    6,890
    صلوات
    14
    دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    7,503 در 2,366
    دریافت
    0
    آپلود
    0

بیماریهای بومی

با این که تمام میکروبها و عوامل مولد مرض در تمام روی زمین پخش شده و وجود دارد، معذلک مناطق مختلف زمین هر یک، یک دسته بیماری بومی و مخصوص به خود دارند که پیدایش آنها در جاهای دیگر موقتی و اتفاقی است و از طرفی دیگر می بینیم که ساکنان قسمت های مختلف زمین خواه انسان و خواه حیوان و خواه گیاه نسبت به پاره ای از بیماریها مصونیت دارند که همنوعان آن ها در جاهای دیگر از چنین موهبتی برخوردار نیستند. عده ای این خصوصیات را مربوط به نژاد دانسته و ارثی تصور کرده اند در صورتی که چنین نیست تمام عوارضات زاییده ی گرسنگیهای نامرئی است و آنهایی که چنین گرسنگی را ندارند از عوارض آن مصون می باشند، چند مثال کوچک فرضیه ارثی بودن این مشخصات را رد کرده و ثابت می نماید که موضوع توارث امری واهی و پوچ بوده و به هیچوجه صادق نیست.
    شما در سیرک ممکن است اسبهایی را دیده باشید که قد آنها از قد گوسفند تجاوز نمی نماید. این اسب ها متعلق به یکی از جزایر متصرفی انگلستان می باشند، در گذشته این طور تصور می کردند که موضوع کوتاهی قد این اسب ها مربوط به نژاد آنها است ولی همین که این حیوانات را به کشورهای دیگر بردند به تدریج قد آنها بلند شد و پس از چند نسل که بین خود آمیزش کردند اسب هایی به وجود آمد که قد آنها حتی از اسب های بومی آن نواحی بلندتر بود.

امضاء

4. Top | #273

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    6,890
    صلوات
    14
    دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    7,503 در 2,366
    دریافت
    0
    آپلود
    0

سفید شدن مو

موی انسان در پیری سفید می گردد ولی سفید شدن آن در جوانی زیاد دیده می شود. در گذشته سفید شدن مو را یکی از اختصاصات ارثی می دانستند و عده ای هم آنرا نتیجه ی زیاد شدن گویچه های سفید خون دانسته و معتقد بودند که این گویچه ها که سربازان مدافع بدن هستند به مجرد وارد شدن یک میکرب یا یک جسم خارجی در بدن زیاد شده و مواد رنگی مو را می خورند و در نتیجه موی انسان سفید می شود. این عقاید امروز به کلی رد شده و ثابت شده است که در موی بدن انسان مقداری فلزات مختلف از قبیل منگنز - روی - تیتانیوم - تنگستن و غیره وجود دارد که در انواع مختلف و رنگارنگ مو نسبت آنها تغییر می کند؛ مثلا اگر نسبت منگنز در مو زیاد باشد رنگ آن مشکی می شود و اگر روی زیادتر باشد رنگ آن بور می گردد و اگر تیتانیوم زیادتر باشد رنگ آن قرمز می شود و به همین دلیل است که ساکنان جنوب ایران مخصوصاً در خوزستان که تیتانیوم زیاد است موی سرخ زیاد دیده می شود و در کردستان که منگنز زیاد است اکثر مردم موهای مشکی و براق دارند، در منجیل آباد که یکی از دهات شهریار بوده نزدیک رباط کریم می باشد یک معدن بزرگ منگنز وجود دارد و در نتیجه ساکنان اطراف آن معدن حتی در پیری هم موهای مشکی و براق دارند، خلاصه سفید شدن مو نتیجه ی گرسنگی املاح آن می باشد. خضاب مو با برگ و میوه ی تمشک که سرشار از منگنز است موی سفید را مشکی می کند و اگر بستن این خضاب مدتی ادامه پیدا کند موی سفید ریخته و بجای آن موی سیاه در می آید - خوردن سیر به شرطی که انسان را سیاه می کند که خود نسبت به این عنصر گرسنه نباشد. خوردن سیرهای وحشی و سیرهایی که نزدیک معادن منگنز کاشته شوند و یا آنکه بطور مصنوعی مقداری منگنز بعنوان کود به آنها دهند بهترین وسیله ی مشکی شدن مو می باشد - اگر ما با خوردن غذاهایی که فلز خاص رنگ موی ما را دارند گرسنگی خود را جبران کنیم، می توانیم رنگ اولیه ی موی خود را بحال اول برگردانیم. نارسایی غده ی تیروئید و بیماریهای عصبی که خود مولود گرسنگی های نامرئی دیگرند در سفید شدن زودرس مویی دخالت نیستند چندین ویتامین هم که بعدا خود را معرفی خواهند کرد، در تثبیت رنگ مو نقش اساسی داشته و گرسنگی آنها باعث سفید شدن مو می باشد. در طب سنتی ایران داروهایی وجود داشت که آن ها را جهت مشکی شدن موی سر بکار می بردند. این داروها که اکثر دارای ترکیبات منگنز بودند به سر مالیده نمی شدند، بلکه طبق دستور آنها رابه اسافل بدن و مخاطهای آلات تناسلی می مالیدند و معتقد بودند که با این دستور موهای سفید ریخته و بجای آنها موی مشکی می روید و چون مخاطهای تناسلی خاصیت جذب این عناصر را دارند بعید نیست که مالیدن این داروها رفع گرسنگی این عناصر را بنماید. ما این روشها را بعدا خواهیم نوشت آب اکسیژنه که خاصیت اکسید کردن منگنز را دارد می تواند نسبت این فلز را در مو پائین آورده و رنگ موی سیاه را بور نماید و اگر با ترکیبات بی رنگ کننده که خاصیت تر سیب فلزات دیگر را دارند همراه شود موی سر را بیرنگ خواهد نمود.
    موهای سفید شده چون قسمتی از فلزات خود را از دست می دهند ترد و شکننده می شوند ولی ریشه ی آنها سست نمی شود و سفید شدن باعث ریزش مو نیست.
    مالیدن محلول پرمنگنات دو پتاس موهای سفید شده را زرد مایل به خرمایی می کند ولی چون برای پیاز مو قابل جذب نیست. این رنگ موقتی بوده زود از بین میرود و تنها راهی که مفید بنظر می رسد این است که ما کاری بکنیم که از این فلز مقدار بیشتری جذب بدن ما شده و به پیاز مو برسد نویسنده زبان خوراکیها با تزریق ترکیبی از منگنز به موشهایی که موی تن آن ها سفید شده بود توانسته است موی بدن آنها را مشکی کند و امیدوار است روزی بتواند با این روش موهای سفید زودرس را به موی سیاه طبیعی تبدیل نماید و در این راه از کارشکنی و مبارزه ی سازندگان و فروشندگان رنگ های مصنوعی باکی ندارد. سنبل الطیب دارای منگنز بوده و مالیدن آن سبب مشکی شدن مو می باشد.
    ریزش مو

ریزش مو نیز برخلاف تصور عده ای ارثی نیست بلکه معلول گرسنگی نامرئی پیاز نسبت به ویتامین های ب می باشد و این گرسنگی خود معلول جمع شدن چربی خون در اطراف پیاز مو است معتادان به تریاک که چربی خون آنها از بین می رود، دچار ریزش مو و طاسی نمی شوند ولی کشیدن تریاک قادر نیست قسمت های طاس شده ی سر را از طاسی درمان کند. تابش مستقیم نور آفتاب قادر است کمی از چربی منجمد شده در اطراف مو را آب کرده و خارج کند و به همین جهت است که ساکنان مناطق استوایی مو زیاد داشته کمتر طاس می شوند.
    بهترین راه برای جلوگیری از ریزش مو خوردن انواع ویتامین های ب و مالیدن آن به موی سر است.
    شستن مو با ماست و آب ماست از ریزش مو جلوگیری می کند شستن مو با صابون یا شامپوهائی که در آن کمی جوهر ماست ریخته باشند روشی است که در صنعت از آن استفاده ی زیاد می شود. محلول چند قطره نفت در الکل نیز یکی از داروهای ضد ریزش مو است. دستور زیر یکی از طرق جلوگیری از ریزش مو می باشد که در بین دهاتی های ایرانی زیاد مرسوم است.
    یک عدد خیار بزرگ که کاملاً رسیده و زرد شده است از وسط به دو نیم می نمایند و لابلای گوشت و تخم آن مقداری جو فرو می کنند و در حقیقت جو را در وسط آن می کارند. پس از چند روز جو از آب خیار استفاده کرده جوانه زده و سبز می شود و پس از مدتی خشک می گردد و بعد آن را کوبیده و مخلوط با حنا یا ماست به سر می بندند و به این طریق ویتامین زیادی از آن جذب موی سر شده مو را تقویت و از ریزش آن جلوگیری می کند. اگر در خانواده ی شما ریختن مو زیاد دیده می شود تصور نفرمایید که این خاصیت ارثی شما است، از این دستور استفاده کرده مرتبا موی سر خود را با آن بشویید و ببنید که ارثی بودن ریزش مو حقیقت ندارد بلکه ریختن آن نتیجه ی گرسنگی نامرئی و پنهانی می باشد ما در بحث ویتامین ها باز هم شما را در این راه راهنمائی خواهیم کرد و در صفحات بعدی باز هم خوراکیهایی که دارای ویتامین های ب هستند خدمت شما خواهند رسید و خود را معرفی خواهند کرد.
    برای مشکی شدن مو

دستوری که برای کاشتن جو در وسط گوشت خیار بود می تواند به مشکی شدن مو کمک نماید مشروط به اینکه چند روز یک کریستال کوچک پر منگنات دو پتاس را در کمی آب حل کرده و مزرعه ی کوچک خود را که همان تکه ی خیار است با این محلول آبیاری نمایید و با این ترتیب منگنز زیادتری وارد جو و خوردن این جو و شستشوی موی سر با کوبیده ی آن سبب جذب منگنز بیشتری شده و موی سر شما مجددا مشکی خواهد شد.
    در صفحات گذشته گیاه هایی که دارای منگنز بوده و خوردن آنها باعث مشکی شدن مو می شوند خود را به شما معرفی کرده اند و در صفحات بعد و جلدهای بعدی هم با این نوع خوراکیها که سرشار از منگنز می باشند آشنا خواهید شد. منگنز نیز به زودی خدمت خواهد رسید و شما با او بیشتر آشنا خواهید شد.

امضاء

5. Top | #274

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    6,890
    صلوات
    14
    دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    7,503 در 2,366
    دریافت
    0
    آپلود
    0

ریزش مو

ریزش مو نیز برخلاف تصور عده ای ارثی نیست بلکه معلول گرسنگی نامرئی پیاز نسبت به ویتامین های ب می باشد و این گرسنگی خود معلول جمع شدن چربی خون در اطراف پیاز مو است معتادان به تریاک که چربی خون آنها از بین می رود، دچار ریزش مو و طاسی نمی شوند ولی کشیدن تریاک قادر نیست قسمت های طاس شده ی سر را از طاسی درمان کند. تابش مستقیم نور آفتاب قادر است کمی از چربی منجمد شده در اطراف مو را آب کرده و خارج کند و به همین جهت است که ساکنان مناطق استوایی مو زیاد داشته کمتر طاس می شوند.
    بهترین راه برای جلوگیری از ریزش مو خوردن انواع ویتامین های ب و مالیدن آن به موی سر است.
    شستن مو با ماست و آب ماست از ریزش مو جلوگیری می کند شستن مو با صابون یا شامپوهائی که در آن کمی جوهر ماست ریخته باشند روشی است که در صنعت از آن استفاده ی زیاد می شود. محلول چند قطره نفت در الکل نیز یکی از داروهای ضد ریزش مو است. دستور زیر یکی از طرق جلوگیری از ریزش مو می باشد که در بین دهاتی های ایرانی زیاد مرسوم است.
    یک عدد خیار بزرگ که کاملاً رسیده و زرد شده است از وسط به دو نیم می نمایند و لابلای گوشت و تخم آن مقداری جو فرو می کنند و در حقیقت جو را در وسط آن می کارند. پس از چند روز جو از آب خیار استفاده کرده جوانه زده و سبز می شود و پس از مدتی خشک می گردد و بعد آن را کوبیده و مخلوط با حنا یا ماست به سر می بندند و به این طریق ویتامین زیادی از آن جذب موی سر شده مو را تقویت و از ریزش آن جلوگیری می کند. اگر در خانواده ی شما ریختن مو زیاد دیده می شود تصور نفرمایید که این خاصیت ارثی شما است، از این دستور استفاده کرده مرتبا موی سر خود را با آن بشویید و ببنید که ارثی بودن ریزش مو حقیقت ندارد بلکه ریختن آن نتیجه ی گرسنگی نامرئی و پنهانی می باشد ما در بحث ویتامین ها باز هم شما را در این راه راهنمائی خواهیم کرد و در صفحات بعدی باز هم خوراکیهایی که دارای ویتامین های ب هستند خدمت شما خواهند رسید و خود را معرفی خواهند کرد.

برای مشکی شدن مو

دستوری که برای کاشتن جو در وسط گوشت خیار بود می تواند به مشکی شدن مو کمک نماید مشروط به اینکه چند روز یک کریستال کوچک پر منگنات دو پتاس را در کمی آب حل کرده و مزرعه ی کوچک خود را که همان تکه ی خیار است با این محلول آبیاری نمایید و با این ترتیب منگنز زیادتری وارد جو و خوردن این جو و شستشوی موی سر با کوبیده ی آن سبب جذب منگنز بیشتری شده و موی سر شما مجددا مشکی خواهد شد.
    در صفحات گذشته گیاه هایی که دارای منگنز بوده و خوردن آنها باعث مشکی شدن مو می شوند خود را به شما معرفی کرده اند و در صفحات بعد و جلدهای بعدی هم با این نوع خوراکیها که سرشار از منگنز می باشند آشنا خواهید شد. منگنز نیز به زودی خدمت خواهد رسید و شما با او بیشتر آشنا خواهید شد.

امضاء

6. Top | #275

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    6,890
    صلوات
    14
    دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    7,503 در 2,366
    دریافت
    0
    آپلود
    0

برای مشکی شدن مو

امضاء

7. Top | #276

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    6,890
    صلوات
    14
    دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    7,503 در 2,366
    دریافت
    0
    آپلود
    0

املاح و ویتامین ها

من کلسیم هستم!

من فراوانترین عنصر کانی موجود در بدن انسان هستم و مهمترین مصالح سازنده ی استخوانها به شمار می آیم و روی همین اصل شما روزانه از نیم گرم تا یک گرم به من احتیاج دارید و الا ممکن است به بیماری نرمی استخوان - عقب ماندگی در رشد و کرم خوردن دندان مبتلا شوید، شما می توانید مرا در مرکبات شیر - سفیده تخم مرغ و چند خوراکی دیگر مثل چغندر - هویج - کلم - گندم - سیب زمینی - یونجه - اسفناج - توت فرنگی - گردو - تره - تره فرنگی - کاهو - غلات - تمشک - نخود تازه - لوبیای تازه - فندق - بادام - پسته - کرفس - پیاز - عدس - انگور... پیدا کنید. من خوراک استخوان - دندان - غضروفها - هسته های سلولی - خون - چربی سلسله اعصاب بوده برای هضم غذا - برای جذب غذا و همچنین برای سنگربندی آهکی در اطراف میکربهایی مثل میکرب سل و دمل لازم و ضروری هستم.
    ویتامین ها و هورمونها در جذب من در بدن انسان دخالت مستقیم دارند و چون آفتاب و شرایط محیط در جذب من بستگی کامل دارند، عوارض کمبود من در ساکنان مناطق معتدله و سردسیر دیده می شود. نور آفتاب یکی از بزرگترین عوامل حیاتی برای جذب من به شمار می آید چه ویتامین د که در جذب من دخالت مستقیم دارد به وسیله نور آفتاب ساخته می شود. در مناطقی که نور آفتاب به حد کافی ندارند جذب من به آسانی صورت نمی گیرد و تظاهرات کمبود من بیشتر به چشم می خورد و به همین جهت است که ساکنان این نواحی به من نیاز بیشتری دارند و بایستی با خوردن سبزیها و میوه ها کمبود مرا جبران کنند. آنهایی که فکر می کنند تنها با خوردن شیر می توانند گرسنگی خود را نسبت به من برطرف کنند سخت در اشتباه می باشند و بهترین دلیلی که در رد این ادعا می توان اقامه کرد این است که مردم آمریکا بیشتر از سایر مناطق جهان شیر می خورند و بیشتر از ساکنان قاره های جهان دچار کمبود من هستند - بیماری نرمی استخوان در کودکان انگلیسی بقدری زیاد است که عده این بیماری را مرض انگلیسی ها می دانند و برعکس در جنوب ایران و سواحل خلیج فارس با اینکه کمتر شیر می خورند و خاکشان از نظر کلسیم فقیر است کمتر به این مرض مبتلا شده و کمتر دچار کرم خوردگی دندان می شوند.
    یکی از بهترین منابع گیاهی من انگبین های گیاهی مثل شیر خشت، ترنجبین، و گز علفی می باشد - در خوانسار و نواحی اطراف اصفهان که گز زیاد مصرف می شود و همچنین در آذربایجان که به خوردن گز علفی علاقه زیاد دارند، بیماری نرمی استخوان و کرم خوردگی دندان کمتر دیده می شود. ساکنان فقیر بلوچستان با اینکه دچار فقر غذایی هستند و به شیر و لبنیات کمتر دسترسی دارند، معذلک از بیماری نرمی استخوان و پوسیدگی دندان معاف می باشند چه آنها علاوه بر داشتن آفتاب فراوان از سبزیهای صحرایی که غالباً سرشار از کلسیم هستند تغذیه می نمایند و نان را بیشتر با سبوس که مقدار زیادی کلسیم دارد میل می نمایند. سیاهپوستان و ساکنان مناطق حاره دندانهایشان به مراتب سفیدتر و محکم تر از شما سفید پوستان می باشد زیرا آنها با کلسیم موجود در گیاهان و تابش مستقیم آفتاب بیشتر استفاده و بهره برداری می کنند و این یک حقیقت است که سیاه پوستان مقاومت بدنشان در برابر تابش آفتاب زیادتر بوده و می توانند عریان در مزارع کار کنند بدون آنکه تابش آفتاب کوچکترین صدمه ای به پوست بدن آنها وارد آورد. کسانی که به سفر حج رفته اند بخوبی می دانند که در عرفات سیاه پوستان و ساکنان محل از ظهر تا غروب آفتاب در دامنه ی کوه رحمت در برابر تابش مستقیم خورشید می ایستند و هیچگونه صدمه ای نمی خورند و طبق دستورها و موازین دینی ایستادن ما در آفتاب ممنوع بوده و بایستی در زیر چادرها وقوف نماییم.
    حال به خوبی متوجه خواهید شد که چرا با وجود فراوانی کلسیم در مناطق معتدله باز گرسنگی نامرئی من در این نواحی رایج است ساکنان نواحی گرمسیر و استوایی با اینکه قد و قامت کوتاه داشته و رشد زیادتر نمی کنند، استخوان بندی محکمتری دارند و برعکس در نواحی معتدله و اروپا رشد زیادتر استخوان بندی درشت تر ولی پوک تر است و همگی استخوانی ترد و شکننده دارند، این ضعف استخوان در کشورهای مترقی و پیشرفته روز به روز زیادتر می شود. در آمریکا دانشمندان متوجه شده اند که اسکلت نسل جوان گر چه به ظاهر درشت تر از اسکلت نیاکانشان می باشد اما در عوض سست و شکننده شده است و برای نجات از عواقب وخیم آن به همه توصیه می شود که تا می توانند روغن ماهی و ترکیبات دیگری که ویتامین د دارند بخورند حال در اینجا این سوال پیش می آید که چرا اسکیموها با این که کمتر رنگ آفتاب را می بینند به بیماری نرمی استخوان مبتلا نشده و از این مرض و کرم خوردگی دندان رنج نمی برند بلکه همگی استخوانی محکم و دندانهای تیز و برنده و سالم دارند در جواب این سوال دانشمندان اظهار عقیده می کنند که آن ها با جویدن استخوان شکار و یا ماهی کلسیم و ویتامین د می شود.
    اکنون اجازه فرمائید ویتامین د که یکی از یاران من بوده و در جذب من به بدن شما کمک می کند خود را معرفی می نماید.
    من ویتامین د هستم!

به من ویتامین ضد نرمی استخوان هم می گویند.

من ویتامین د هستم - بدن شما با کمک نور ماورابنفش آفتاب مرا می سازد و من گردش کلسیم را در بدن شما ثابت نگاه می دارم و به همین جهت است که در مناطق گرمسیر با اینکه مصرف کلسیم خیلی کمتر از کشورهای مترقی است معذلک بیماری نرمی استخوان دیده نمی شود. عمل من در بدن آهکی کردن استخوانها است و گرسنگی نامرئی من باعث غضروفی شدن استخوانها مخصوصاً در اطفال می شود. من جذب آهک و فسفر را در بدن - در خون و در استخوانها تسهیل و تنظیم می کنم و نسبت کلسیم به فسفر را که بایستی همیشه ثابت و معادل 7 دهم باشد نگاهداری می نمایم. احتیاج روزانه شما به من یک میلی گرم می باشد فقدان من باعث نرمی استخوان - پیچیدگی عضلات - استخوان درد - تشنج عضلات - ورم دست و پا - رشد ناقص - پوسیدگی دندان - اختلال در غدد در قی و غیره خواهد شد.
    من در زرده تخم مرغ - روغن زیتون - کره - روغن کبد ماهی، روغن نارگیل و خرما یافت می شوم و بهترین منبع من همانا تابش آفتاب است. خوردن ماهی ساردین و صدفهای دریایی و خوردن مغز قلم و تهیه غذا با گوشت با استخوان کمبود مرا جبران می نماید. روغن دانه ی شنبلیله بعلت داشتن ویتامین آ و د همانند روغن ماهی است.
    من فسفر هستم!

من یک شبه فلز از عناصر ضروری بدن انسان هستم و با اینکه بیشتر از سایر فلزات معدنی در بدن پخش شده ام و جز مکمل نسوج و استخوانها هستم، معذلک تاکنون غذاشناسان نتوانسته اند علایم کمبود و گرسنگی مرا در بدن انسان کشف کنند ولی همینقدر می دانند که وجود من برای نسوج و استخوانها و مغز و اعصاب انسان لازم و ضروری است. ولی کمبود من تولید چه امراضی می نماید تاکنون کشف نشده است. حتی در جنوب ایران و سواحل خلیج فارس و امارات خلیج که خاک از نظر من فقیر است، گرسنگی فسفری شناخته نشده و کسی نمی داند تظاهرات این نوع گرسنگی نامرئی چیست؟ در آزمایشگاه اگر یک قطعه استخوان را گرفته فسفر آنرا بگیریم غضروفی می شود ولی نخوردن من این ضایعه را نشان نمی دهد تنها اثری که از کمبود من تاکنون شناخته شده است کمی جمعیت است و بخوبی همه می دانند که هر جا فسفر زیاد است جمعیت زیادتر می شود و در جاهایی که خاک آنها فاقد من می باشند احشام نیز پرورش پیدا نمی کنند - آبهایی که مقدار من در آنها کم است ماهی زیادی ندارند و اگر دارند آن گونه که در آبهای پر از فسفر است پرورش یافته نیستند. ماهی قزل آلا که در آب جاجرود پرورش پیدا می کنند به مراتب زیادتر و درشت تر از برادرانشان که از آب رودخانه کرج استفاده می کنند هستند و این به علت فراوانی فسفر در رودخانه جاجرود است در مناطق استوایی که احشام دچار گرسنگی فسفری هستند همگی ضعیف بوده، رشد آنها متوقف شده و بد شکلی اسکلت وارند. کمبود من در حیوانات علفخوار سبب می شود که آنها خوی درندگی پیدا کرده و استخوان حیوانات مرده را بجوند. در مکه بزها به خوردن کاغذ و جویدن استخوان علاقه مند می باشند. آنها استخوان می خورند تا کمبود و گرسنگی نامرئی خود را جبران کنند. من در بادام - مغز هسته - پسته - گندم - جوانه گندم - انگور مخصوصاً غوره - سیر - یونجه - گل لادن - جو - نخود تازه - ذرت - لوبیای تازه - عدس - کلم - اسفناج - مارچوبه - پیاز - کاهو - هویج - سیب - برنج - کرفس - سیب زمینی - گل کلم - تره فرنگی - گوجه و آلو - توت فرنگی - تمشک - گوجه فرنگی - کاسنی - خیار - بلوط - قارچ - کنگر - آرتیشو - گردو - فندق پیدا می شوم.
    من آهن هستم!

فارسی من آهن و عربی من حدید است و یکی از فلزات مشهور می باشم که با پیدایش من از نهصد سال قبل از میلاد مسیح که عصر آهن شروع می شود در خدمت صنایع شما می باشم ولی از ابتدای خلقت در بدن شما به عنوان یک خدمتگزار صدیق خدمت کرده ام. قرمزی گویچه های سرخ خون شما در نتیجه وجود من در آنها است. با کم خونی مبارزه می کنم و خون پاک برای شما می سازم. درمان یرقان هستم، کمبود من تولید ضعف کرده و رشد اطفال را مختل می کند و باعث ضعف معده و روده ها می گردد. خوراکیهایی که سرشار از من هستند هم اصل حیوانی دارند و هم اصل گیاهی در دسته اول می توان از گوشت مخصوصاً ماهیچه ها و قلوه و جگر نام برد و بعد سفیدی تخم مرغ. در جهان گیاهان مقدار آهن بر حسب نوع خاکی که در آن رشد می کنند تغییر می کند مثلا، در کاهو مقدار آهن از یک تا 50 میلی گرم درصد تفاوت می نماید. بزرگترین علامت گرسنگی نامرئی من در انسان کم خونی است و نخستین تظاهر این گرسنگی در سال اول زندگانی نوزادان دیده می شود و این به علت کمبود و کمی آهن در شیر مادران آنها است این گرسنگی نامرئی در بیش از پنجاه درصد کودکان دهات ایران در سال اول دیده می شود و عده ای معتقدند که در ایران گرسنگی من بیش از گرسنگی کلسیم رواج دارد. یک علت کمبود من در بدن شما وجود طفیلی های خونخوار است. در استانهای ساحلی دریای مازندران هشتاد درصد مردم مبتلا به این کرمهای معده و روده ای هستند و عده ای با داشتن کرم معده مبتلا به کم خونی نیستند و در حقیقت در بدن آنها کرم ها اهلی و بی آزار شده اند، طبق تحقیقاتی که شده است این طفیلی ها مانند سایر حیوانات خانگی موقعی رام و بی اذیت هستند که غذای کافی در دسترس آنها باشد. گربه ای که در خانه شما زندگانی می کند اگر به او مرتبا غذا بدهید و شکم او را سیر کنید هرگز دزدی نمی کند و جوجه های مرغ خانه را نمی گیرد و به پرندگان خانگی حمله نمی نماید و برعکس به سراغ موشها که دزدان خانگی می باشند می رود. گرگ که یک حیوان درنده و وحشی است. موقعی به انسان حمله می کند که گرسنه باشد و به همین دلایل است که انگلهای معدی و روده ای فقط آزارشان به بینوایان می رسد که خوراک کافی ندارند و در بدن اغنیا که غذا بیش از اندازه می خورند رام و بی اذیت می باشند من در جوانه گندم - مارچوبه - گردو - جو - برنج - اسفناج - قارچ - چغندر - کاهو - ذرت - شاهی - بولاغ اوتی - زردآلو - کلم - گوجه - کرفس - خرما - سیب زمینی - انگور - فلفل - هویج - پیاز - کاسنی - آلبالو - سیب و پرتغال پیدا می شوم مقدار من در زردک که هویج ایرانی است چندین برابر هویج فرنگی می باشد و در بعضی از نمونه ها به هفت میلی گرم درصد می رسم.
    خوشبختانه با لوله کشی شهرها و روستاها و آشنایی مردم با اصول بهداشت روز به روز از تعداد مبتلایان به بیماریهای انگلی کاسته می شود و شر این میهمانان ناخوانده مزاحم و خونخوار از سر ما دور می گردد ولی به هر حال یک انسان بالغ روزانه در حدود شش تا شانزده میلی گرم آهن احتیاج دارد و این عنصر مفید را شما بایستی تماما از خوراکیهایی که می خورید اخذ نمایید.

امضاء

8. Top | #277

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    6,890
    صلوات
    14
    دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    7,503 در 2,366
    دریافت
    0
    آپلود
    0

من ویتامین د هستم!

به من ویتامین ضد نرمی استخوان هم می گویند.

من ویتامین د هستم - بدن شما با کمک نور ماورابنفش آفتاب مرا می سازد و من گردش کلسیم را در بدن شما ثابت نگاه می دارم و به همین جهت است که در مناطق گرمسیر با اینکه مصرف کلسیم خیلی کمتر از کشورهای مترقی است معذلک بیماری نرمی استخوان دیده نمی شود. عمل من در بدن آهکی کردن استخوانها است و گرسنگی نامرئی من باعث غضروفی شدن استخوانها مخصوصاً در اطفال می شود. من جذب آهک و فسفر را در بدن - در خون و در استخوانها تسهیل و تنظیم می کنم و نسبت کلسیم به فسفر را که بایستی همیشه ثابت و معادل 7 دهم باشد نگاهداری می نمایم. احتیاج روزانه شما به من یک میلی گرم می باشد فقدان من باعث نرمی استخوان - پیچیدگی عضلات - استخوان درد - تشنج عضلات - ورم دست و پا - رشد ناقص - پوسیدگی دندان - اختلال در غدد در قی و غیره خواهد شد.
    من در زرده تخم مرغ - روغن زیتون - کره - روغن کبد ماهی، روغن نارگیل و خرما یافت می شوم و بهترین منبع من همانا تابش آفتاب است. خوردن ماهی ساردین و صدفهای دریایی و خوردن مغز قلم و تهیه غذا با گوشت با استخوان کمبود مرا جبران می نماید. روغن دانه ی شنبلیله بعلت داشتن ویتامین آ و د همانند روغن ماهی است.
    من فسفر هستم!

من یک شبه فلز از عناصر ضروری بدن انسان هستم و با اینکه بیشتر از سایر فلزات معدنی در بدن پخش شده ام و جز مکمل نسوج و استخوانها هستم، معذلک تاکنون غذاشناسان نتوانسته اند علایم کمبود و گرسنگی مرا در بدن انسان کشف کنند ولی همینقدر می دانند که وجود من برای نسوج و استخوانها و مغز و اعصاب انسان لازم و ضروری است. ولی کمبود من تولید چه امراضی می نماید تاکنون کشف نشده است. حتی در جنوب ایران و سواحل خلیج فارس و امارات خلیج که خاک از نظر من فقیر است، گرسنگی فسفری شناخته نشده و کسی نمی داند تظاهرات این نوع گرسنگی نامرئی چیست؟ در آزمایشگاه اگر یک قطعه استخوان را گرفته فسفر آنرا بگیریم غضروفی می شود ولی نخوردن من این ضایعه را نشان نمی دهد تنها اثری که از کمبود من تاکنون شناخته شده است کمی جمعیت است و بخوبی همه می دانند که هر جا فسفر زیاد است جمعیت زیادتر می شود و در جاهایی که خاک آنها فاقد من می باشند احشام نیز پرورش پیدا نمی کنند - آبهایی که مقدار من در آنها کم است ماهی زیادی ندارند و اگر دارند آن گونه که در آبهای پر از فسفر است پرورش یافته نیستند. ماهی قزل آلا که در آب جاجرود پرورش پیدا می کنند به مراتب زیادتر و درشت تر از برادرانشان که از آب رودخانه کرج استفاده می کنند هستند و این به علت فراوانی فسفر در رودخانه جاجرود است در مناطق استوایی که احشام دچار گرسنگی فسفری هستند همگی ضعیف بوده، رشد آنها متوقف شده و بد شکلی اسکلت وارند. کمبود من در حیوانات علفخوار سبب می شود که آنها خوی درندگی پیدا کرده و استخوان حیوانات مرده را بجوند. در مکه بزها به خوردن کاغذ و جویدن استخوان علاقه مند می باشند. آنها استخوان می خورند تا کمبود و گرسنگی نامرئی خود را جبران کنند. من در بادام - مغز هسته - پسته - گندم - جوانه گندم - انگور مخصوصاً غوره - سیر - یونجه - گل لادن - جو - نخود تازه - ذرت - لوبیای تازه - عدس - کلم - اسفناج - مارچوبه - پیاز - کاهو - هویج - سیب - برنج - کرفس - سیب زمینی - گل کلم - تره فرنگی - گوجه و آلو - توت فرنگی - تمشک - گوجه فرنگی - کاسنی - خیار - بلوط - قارچ - کنگر - آرتیشو - گردو - فندق پیدا می شوم.
    من آهن هستم!

فارسی من آهن و عربی من حدید است و یکی از فلزات مشهور می باشم که با پیدایش من از نهصد سال قبل از میلاد مسیح که عصر آهن شروع می شود در خدمت صنایع شما می باشم ولی از ابتدای خلقت در بدن شما به عنوان یک خدمتگزار صدیق خدمت کرده ام. قرمزی گویچه های سرخ خون شما در نتیجه وجود من در آنها است. با کم خونی مبارزه می کنم و خون پاک برای شما می سازم. درمان یرقان هستم، کمبود من تولید ضعف کرده و رشد اطفال را مختل می کند و باعث ضعف معده و روده ها می گردد. خوراکیهایی که سرشار از من هستند هم اصل حیوانی دارند و هم اصل گیاهی در دسته اول می توان از گوشت مخصوصاً ماهیچه ها و قلوه و جگر نام برد و بعد سفیدی تخم مرغ. در جهان گیاهان مقدار آهن بر حسب نوع خاکی که در آن رشد می کنند تغییر می کند مثلا، در کاهو مقدار آهن از یک تا 50 میلی گرم درصد تفاوت می نماید. بزرگترین علامت گرسنگی نامرئی من در انسان کم خونی است و نخستین تظاهر این گرسنگی در سال اول زندگانی نوزادان دیده می شود و این به علت کمبود و کمی آهن در شیر مادران آنها است این گرسنگی نامرئی در بیش از پنجاه درصد کودکان دهات ایران در سال اول دیده می شود و عده ای معتقدند که در ایران گرسنگی من بیش از گرسنگی کلسیم رواج دارد. یک علت کمبود من در بدن شما وجود طفیلی های خونخوار است. در استانهای ساحلی دریای مازندران هشتاد درصد مردم مبتلا به این کرمهای معده و روده ای هستند و عده ای با داشتن کرم معده مبتلا به کم خونی نیستند و در حقیقت در بدن آنها کرم ها اهلی و بی آزار شده اند، طبق تحقیقاتی که شده است این طفیلی ها مانند سایر حیوانات خانگی موقعی رام و بی اذیت هستند که غذای کافی در دسترس آنها باشد. گربه ای که در خانه شما زندگانی می کند اگر به او مرتبا غذا بدهید و شکم او را سیر کنید هرگز دزدی نمی کند و جوجه های مرغ خانه را نمی گیرد و به پرندگان خانگی حمله نمی نماید و برعکس به سراغ موشها که دزدان خانگی می باشند می رود. گرگ که یک حیوان درنده و وحشی است. موقعی به انسان حمله می کند که گرسنه باشد و به همین دلایل است که انگلهای معدی و روده ای فقط آزارشان به بینوایان می رسد که خوراک کافی ندارند و در بدن اغنیا که غذا بیش از اندازه می خورند رام و بی اذیت می باشند من در جوانه گندم - مارچوبه - گردو - جو - برنج - اسفناج - قارچ - چغندر - کاهو - ذرت - شاهی - بولاغ اوتی - زردآلو - کلم - گوجه - کرفس - خرما - سیب زمینی - انگور - فلفل - هویج - پیاز - کاسنی - آلبالو - سیب و پرتغال پیدا می شوم مقدار من در زردک که هویج ایرانی است چندین برابر هویج فرنگی می باشد و در بعضی از نمونه ها به هفت میلی گرم درصد می رسم.
    خوشبختانه با لوله کشی شهرها و روستاها و آشنایی مردم با اصول بهداشت روز به روز از تعداد مبتلایان به بیماریهای انگلی کاسته می شود و شر این میهمانان ناخوانده مزاحم و خونخوار از سر ما دور می گردد ولی به هر حال یک انسان بالغ روزانه در حدود شش تا شانزده میلی گرم آهن احتیاج دارد و این عنصر مفید را شما بایستی تماما از خوراکیهایی که می خورید اخذ نمایید.

امضاء

صفحه 28 از 28 نخستنخست ... 182425262728

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع