صفحه 30 از 30 نخستنخست ... 202627282930
نمایش نتایج: از شماره 291 تا 299 , از مجموع 299

موضوع: زبان خوراکیها ( جلد اول)

1. Top | #291

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    17,582
    صلوات
    114
    دلنوشته
    2
    سلامتی آقا امام زمان عجل الله تعالی فرجه شریف
    مورد تشکر
    7,886 در 2,474
    دریافت
    0
    آپلود
    0

من برم هستم!

من مسکن درد، مسکن سلسله ی اعصاب بوده و خواب را راحت می کنم من به پوست شما لطافت و زیبایی می بخشم، کمبود من در بدن ایجاد زگیل می نماید.
    من در سیب - هندوانه - خربزه - قارچ - مارچوبه - آرتیش - کنگر - گوجه فرنگی - تربچه - توت فرنگی - تمشک - ریواس - کلم - سیب زمینی ترشی - تره - تره فرنگی - زردآلو - پیاز - انگور و انجیر یافت می شوم و بعلاوه در اکثر بنشن ها موجود می باشم - من از در آمدن زگیل جلوگیری کرده و خوردن املاح من زگیل را از بین می برد.

امضاء

2. آیه های انتظار

آیه های انتظار

لیست موضوعات تصادفی این انجمن

3. Top | #292

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    17,582
    صلوات
    114
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7,886 در 2,474
    دریافت
    0
    آپلود
    0

گرسنگی نامرئی ید!

دوری فلات ایران از دریا عامل اصلی گرسنگی نامرئی ید است زیرا سالها زمین را آب باران و رودخانه ها شسته و شبه فلز ید آنرا در خود حل کرده و به قعر زمین و به سوی کویر و دریا برده و اکنون مسیر رودخانه ها عاری از این شبه فلز شده است و کسانی که با آب رودخانه مشروب می شوند کمبود ید دارند، کمبود این شبه فلز تولید خنازیر گواتری می نماید که به آن در زبان فارسی غمباد گویند. در شهریار که مردم از آب رودخانه کرج مشروب می شوند این بیماری زیاد دیده می شود و در تهران هم از موقعی که استفاده از آب قناتهای قدیم متروک شده و همه از آب تصفیه شده رودخانه کرج استفاده می کنند روزبروز این مرض زیادتر می شود. فقر و ناقه عمومی و همچنین افزایش میزان استعمال مواد الکلی بر شدت این بیماری می افزاید و بطور کلی ضعف و ناتوانی جسمی نیز مزید علت است. انحطاط جسمی و روحی و عصبانیت فوق العاده نیز در مبتلایان دیده می شود، اختلال در امر رشد - کوتاهی قد - بدشکلی های موضعی و ضعف حافظه، حماقت و هزاران عوارض دیگر بدنبال این مرض می آید.
    عدم مقاومت ساکنان تهران در برابر پاره ای از امراض و سرماخوردگیهای گوناگون که همه ساله در این شهر و چند شهر دیگری که از آب رودخانه استفاده می کنند، رنگهای زرد و پریده، دندانهای سست و کرم خورده و زیاد شدن بیماریهای روحی و جسمی، هیکلهای ناجور و بی قواره و زیاد شدن گواتر بدخیم و غیره دلائل محکمی بر وجود یک سلسله گرسنگی های ناآشکار رایج در بین ما ایرانیان است. گرسنگی خواه حاد باشد خواه مزمن خواه علنی باشد خواه مخفی در روان و جسم انسان اثر می کند و آنرا دگرگون می سازد و در حقیقت می توان گفت که ریشه اصلی بیماریهای جسمی و روانی ما ایرانیان یک سلسله گرسنگیهای مجهول و ناآشکار می باشد که در راس آن ها گرسنگیهای پنهانی شبه فلز ید و شبه فلز فلوئور می باشد.

امضاء

4. Top | #293

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    17,582
    صلوات
    114
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7,886 در 2,474
    دریافت
    0
    آپلود
    0

باری گرسنگی مزمن ید یکی از بیماریهای رایج تهران است که تظاهر آن بصورت گواتر در بین عده ای ظاهر می شود.
    با اینکه پر کاری غده ی سیب آدم تیروئید در بین خردسالان کمتر دیده می شود و پزشکان اطفال معمولاً بیشتر با کم کاری این غده در بین کودکان سر و کار دارند معذلک در سالهای اخیر یعنی پس از توسعه ی شبکه ی لوله کشی تهران متخصصین اطفال با تعدادی از این بیماران روبرو شده اند و عجیب اینکه از نه طفل بیمار چهار نفر آنها به کم کاری و پنج نفر دیگر به پر کاری این غده مبتلا می باشند و به دلائلی که بعدا شرح داده می شود پرکاری غده ی سیب آدم بعلت کمبود شبه فلز ید در آب آشامیدنی است و با خوردن محلول املاح این شبه فلز، به آسانی قابل معالجه است با در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی تهران زیاد بودن بیماری غمباد در این شهر عجیب نیست، در قسمت های دیگر ایران و ممالک دیگر هم شهرهایی که در مناطق کوهستانی با دامنه های پر شیب قرار داشته و دور از دریا می باشند این بیماری دیده می شود و آنچه مهم و قابل توجه است افزایش روزافزون آن می باشد و در اینجا باز هم تکرار می کنیم که این افزایش دلیلی جز گرسنگی مزمن شبه فلز ید ندارد.
    انسان می تواند از راه هوا - غذا و آب ید مورد نیاز بدن خود را بدست آورد ولی عملا مقداری از آن حتما بایستی از راه آب وارد بدن شود و به همین جهت است که بایستی کمبود ید ابتدا افراد لاغر و نحیف ساخته و باعث ضعف عمومی آنها می گردد ولی استثنائا در بعضی از اشخاص تولید چاقی می کند و بطوری که مشاهده می شود اکثر افراد مبتلا به غمباد ضعیف و لاغر می باشند ولی در هر حال پس از بهبودی چاق و فربه می گردند و روی این اصل بایستی قبلاً از چاقی خود جلوگیری نمایند. بالا رفتن آمار فلج مغزی اطفال و کودکان ناقص الخلقه و اطفال کر و لال نیز یکی دیگر از عوارض این گرسنگی پنهانی است ولی خوشبختانه چون بعضی از معادن نمک ایران کم و بیش از این ماده ی حیاتی دارند. میزان گرسنگی در ایران خیلی زیاد نیست و با محاسباتی که شده است اگر به هشت کیلو نمک آشپزخانه یک گرم یدوروپتاس اضافه نمایند این گرسنگی از بین می رود و تمام این مصائب و بلایا از بین ما رخت بر می بندد.
    وجود شبه فلز ید در معادن نمک ایران تا حدی از شدت این گرسنگی کاسته و با اینکه میزان ید شبکه ی لوله کشی تهران کم می باشد معذلک بیماری غمباد در تهران عمومیت ندارد.

امضاء

5. Top | #294

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    17,582
    صلوات
    114
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7,886 در 2,474
    دریافت
    0
    آپلود
    0

غذای گواترزا

تربچه - کلم - ترتیزک و چند گیاه دیگر با اینکه دارای ید هستند و علی الاصول معالج غمباد می باشند معذلک گاهگاهی به ایجاد این مرض کمک می کنند تا حدی که عده ای این گیاهان مفید را گواترزا می دانند، با مطالعاتی که نویسنده زبان خوراکیها روی این گیاه ها نموده است نتایج شگفت آوری بدست آورده و این معما را بخوبی حل کرده است.
    علت گواترزا بودن بعضی از گیاهان گرسنگی ید در آن گیاه است و چنانچه مقداری ید به این گیاهان به عنوان کود بدهیم نه تنها گواترزا نیستند بلکه معالج قطعی بیماری گواتر خواهند بود و از عجایب اینکه با افزودن ید بخاک آن ها، تغییرات مهمی در رشد و شکل آن ها دیده میشود و شما می توانید این تغییر شکل را در فرآورده هایی که از سواحل دریای مازندران می آورند مشاهده نمایید چنانچه تربچه شهریار با تربچه ی بندرانزلی فرق بسیار دارد.
    بولاغ اوتی که نوعی شاهی است فقط در جاهایی رشد می کند که آب آنجا دارای ید بسیار باشد و الا پس از چندی تغییر جنسیت داده شبیه شاهی و تره تیزک می شود. سیری که محصول شمال و اطراف دریای مازنداران است با سیری که در جاهای دیگر به عمل می آید فرق بسیار دارد و این خود دلیل دیگری بر لزوم ید برای کشت است.

امضاء

6. Top | #295

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    17,582
    صلوات
    114
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7,886 در 2,474
    دریافت
    0
    آپلود
    0

مومیایی

یکی از داروهای معجزه دار که از قدیم در ایران معمول بوده و اجداد ما برای آن خواص بسیار زیادی قائل بودند مومیایی است که افتخار کشف آن به ایرانیان عهد باستان تعلق دارد که شرح مفصل آنرا شما می توانید در کتاب برنامه غذایی در سفر مطالعه فرمایید. بهترین معادن مومیایی امروز در بهبهان تنگه، تکاب، و در کوه های جامفر بلوچستان است. این اکسیر گرانبها سرشار از شبه فلز ید می باشد و به همین جهت فعالیت سلولهای سازنده ی بدن را زیاد می کند - زخم ها را زود التیام می دهد و از همه مهمتر جلوی پیشرفت گوارتر را می گیرد چه آنرا بخورند و چه روی غذای تیروئید بمالند.

امضاء

7. Top | #296

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    17,582
    صلوات
    114
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7,886 در 2,474
    دریافت
    0
    آپلود
    0

بهترین دستور برای کوچک شدن سیب آدم

مبتلایان به بیماری غمباد که غده ی سیب آدم در گلوی آنها بزرگ شده است می توانند با مالیدن مومیایی روی آن آنرا کوچک نمایند و اگر دسترسی به مومیایی ندارند می توانند از دستور ساده ی زیر استفاده کرده و اثر معجزه آسای آن را با چشم خود به بینند.
    مقداری پوست نارنج یا پرتغال را کوبیده روی بر آمدگی غده مالیده و بگذارند مدتی بماند.

امضاء

8. Top | #297

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    17,582
    صلوات
    114
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7,886 در 2,474
    دریافت
    0
    آپلود
    0

من شبه فلز ید هستم!

غذای اصلی و جزء مصالح ساختمانی غده سیب آدم یعنی تیروئید هستم خون مردگی را از عضلات و هجوم خون را از غدد لنفاوی برطرف می کنم و خون سازی را سهل و آسان می نمایم - قدرت تبالات سلولی را افزایش می دهم. وجود من برای اعمال ویتامین ث لازم و ضروری است.
    برای معالجه نرمی استخوان - برنشیت - عقب افتادگی در رشد - فلج - لقوه - بیماریهای پوستی - سل و از همه بالاتر برای درمان گواتر اثر ارزنده دارم.
    من در آلکهای دریایی - در شاهی - تره تیزک - بولاغ اوتی - سیر - لوبیای سبز - پیاز - اسفناج - شلغم - مارچوبه - کلم - قارچ - توت فرنگی - تمشک - برنج - هویج - ترشک - تره - تره فرنگی - نخود تازه - گوجه فرنگی - انگور - فلفل سبز - کنگر - آرتیشو - کاهو - سیب زمینی - تربچه و گندم پیدا می شوم. بزرگترین منبع من دریا و آب دریا است نوشیدن آب دریا - شنا کردن و شستشوی با آن و همچنین استنشاق هوای دریا بهترین راه استفاده از من بوده و گرسنگی مزمن به این وسیله برطرف می شود.

امضاء

9. Top | #298

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    17,582
    صلوات
    114
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7,886 در 2,474
    دریافت
    0
    آپلود
    0

من کلر هستم!

من همان شبه فلزی هستم که با ترکیب با فلز سدیم نمک طعام را برای شما می سازم. از مصالح ساختمانی سرم خون و مایعات بدن شما بوده و در ساختن استخوان دندان و غضروف ها نقش اساسی دارم - در نمک طعام - در آب دریا و رودخانه های شور - در خرما - غلات - فندق - لوبیای سبز - گردو و بادام وجود دارم.

من مس هستم!

جزء ترکیبات خون بوده - فقدان من در زنان تولید ترشحات بیرنگ و خارش می نماید و نیز کمبود من در زنان آبستن باعث ترک پوست شکم می شود و من در بادام - فندق - مغز گردو - گندم - مارچوبه - ذرت - جو - ترب - چغندر مرکبات - شلغم - پیاز - تره فرنگی - والک - تره - خرما - هویج و زردک - گلابی - قارچ - دنبلان کوهی - کلم - اسفناج - گیلاس - سیب و انگور یافت می شوم.

امضاء

10. Top | #299

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    17,582
    صلوات
    114
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7,886 در 2,474
    دریافت
    0
    آپلود
    0

من مس هستم!

جزء ترکیبات خون بوده - فقدان من در زنان تولید ترشحات بیرنگ و خارش می نماید و نیز کمبود من در زنان آبستن باعث ترک پوست شکم می شود و من در بادام - فندق - مغز گردو - گندم - مارچوبه - ذرت - جو - ترب - چغندر مرکبات - شلغم - پیاز - تره فرنگی - والک - تره - خرما - هویج و زردک - گلابی - قارچ - دنبلان کوهی - کلم - اسفناج - گیلاس - سیب و انگور یافت می شوم.

امضاء

صفحه 30 از 30 نخستنخست ... 202627282930

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع