صفحه 16 از 26 نخستنخست ... 6121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 258

موضوع: تاریخ معاصر ایران از دیدگاه امام خمینی (س)

1. Top | #151

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,881
    مورد تشکر
    5,852 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

فصل نهم: طلوع انقلاب

لایحه انجمنهای ایالتی و ولایتی

دیدیم که ازاولی که این دولت(720) بیسواد وبی حیثیت روی کار آمد، از اول هدف، اسلام را قرار داد، در روزنامه ها با قلم درشت نوشتند که بانوان را حق دخالت در انتخابات داده اند لکن شیطنت بود، برای انعکاس نظر عامه مردم به آن موضوع بود که نظرشان به الغای اسلام و الغای قرآن، درست نیفتد ولهذا در اولی که اینجا ما متوجه شدیم و اجتماع شد و آقایان مجتمع شدند با هم برای علاج کار، توجه ما در دفعه اول منعطف شد به همان قضیه، بعد که مطالعه کردیم، دیدیم آقاقضیه، قضیه بانوان نیست، این یک امر کوچکی است، قضیه معارضه با اسلام است. منتخب و منتخب، مسلمان لازم نیست باشد، حلف به قرآن لازم نیست باشد، قرآن را میخواهیم چه کنیم؟! بعد که مصادف شدند با تودهنی از ملت مسلم، تعبیر کردند حرفشان را به اینکه خیر مراد ما از کتاب آسمانی قرآن است ماهم از آنها پذیرفتیم به حسب ظواهر شرع لکن به مجرد اینکه اینها یک چند نفر عمله را دور خودشان دیدند و یک زنده باد و مرده باد را دیدند، باز همان مسائل خبیثشان را از سر گرفتند، همان مطلبی را که ابطال کرده بودند دوباره از سر گرفتند، دوباره تساوی حقوق من جمیع الجهات تساوی حقوق من جمیع الجهات پایمال کردن چندتا حکم ضروری اسلام است، نفی کردن چند تا حکم صریح قرآن است. بعدش باز دیدند که مصادف شد با یک ناراحتی ها و یک حرف ها و یک چیزهایی، حاشا کردند، وزیرشان یک جا حاشا کرد، امیرشان یک جا حاشاکرد در روزنامه ها به صراحت لهجه نوشتند که بردن بانوان به سربازی، تصویبش در دست تنظیم است لکن بعداز آنکه دیدند که خیلی فضاحت بارآمد، مردم ناراحت شدند، همان نوکرهای ارباب به حسب واقع هم ناراحت شدند، وقتی دیدند ناراحت شدند، گفتند اکاذیب است. پرونده سازی خواستند بکنند، پرونده سازی های بچگانه، مضحک بکنند.(721)
    بسم الله الرحمن الرحیم
    تهران- جناب آقای اسدالله علم نخست وزیر ایران
    در تعطیل طولانی مجلسین دیده می شود که دولت اقداماتی را درنظر دارد که مخالف شرع اقدس و مباین صریح قانون اساسی است.، مطمئن باشید تخلف از قوانین اسلام و قانون اساسی و قوانین موضوعه مجلس شورا برای شخص جناب عالی و دولت ایجاد مسوولیت شدید در پیشگاه مقدس خداوند قادر قاهر ونزد ملت مسلمان و قانون خواهد کرد. ورود زن ها به مجلسین و انجمن های ایالتی و ولایتی و شهرداری مخالف قوانین محکم اسلام که تشخیص آن به نص قانون اساسی، محول به علمای اعلام و مراجع فتواست و برای دیگران حق دخالت نیست وفقهای اسلام و مراجع مسلمین به حرمت آن فتوا داده و می دهند، دراین صورت حق رای دادن به زن هاوانتخاب آنها در همه مراحل، مخالف نص اصل دوم از متمم قانون اساسی است و نیز قانون مجلس شورا مصوب و موشح ربیع الثانی 1325 قمری حق انتخاب شدن و انتخاب کردن را در انجمن های ایالتی و ولایتی و شهرداری از زن ها سلب کرده است، مراحعه کنید به مواد هفت و نه قانون انجمن های ایالتی و ولایتی و پانزده و هفده قانون انجمن بلدیه« شهرداری». در این صورت چنین حقی به انها دادن، تخلف از قانون است و نیز الغای شرط اسلام در انتخاب کننده و انتخاب شونده که در قانون مذکور قید کرده و تبدیل قسم به قرآن مجیدرا به کتاب آسمانی، تخلف از قانون مذکور است و خطرهای بزرگی برای اسلام و استقلال مملکت دارد که یا غفلتا یا خدای نخواسته عمدا اقدام به این امر شده است. اکنون که اعلیحضرت در خواست علمای اعلام را به دولت ارجاع فرموده اند و مسوولیت به دولت شمامتوجه است، انتظار میرود به تبعیت از قوانین محکم اسلام و قوانین مملکتی، اصلاح این امر را به اسرع وقت نمایید و مراقبت کنید که نظایر آن تکرار نشود و اگر ابهامی درنظر جناب عالی است، مشرف به آستانه قم شوید تا هر گونه ابهامی حضورا رفع شود و مطالبی که به صلاح مملکت است و نوشتنی نیست تذکر داده. شود در خاتمه یادآور می شود که علمای اعلام ایران و اعتاب مقدسه و سایر مسلمین در امور مخالفه با شرع مطاع ساکت نخواهند ماند وبه حول و قوه خداوند تعالی امور مخالفه بااسلام رسمیت نخواهد پیدا کرد.
    روح الله الموسوی الخمینی(722)

امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

من در جستجوی قطعه ای از آسمان پهناور هستم

که از تراکم اندیشه های پَست، تهی باشد .

2. آیه های انتظار

آیه های انتظار

لیست موضوعات تصادفی این انجمن

3. Top | #152

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,881
    مورد تشکر
    5,852 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

تهران جناب آقای اسدالله علم
    عطف به تلگراف سابق اشعار می دارد، معلوم می شود شما بناندارید به نصیحت علمای اسلام که ناصح ملت و مشفق امتند توجه کنید و گمان کردید ممکن است در مقابل قرآن کریم و قانون اساسی و احساسات عمومی قیام کرد علمای اعلام قم و نجف اشرف و سایر بلاد، تذکر دادند که تصویبنامه غیر قانونی شما برخلاف شریعت اسلام وبر خلاف قانون اساسی و قوانین مجلس است، اگر گمان کردید می شود با زور چند روزه، قرآن کریم رادر عرض اوستای زردشت وانجیل وبعض کتب ضاله قرارداد و به خیال از رسمیت انداختن قران کریم تنها کتاب بزرگ آسمانی چند صد میلیون مسلم جهان افتاده اید و کهنه پرستی رامی خواهید تجدید کنید، بسیار دراشتباه هستید، اگرگمان کردید با تصویبنامه غلط و مخالف قانون اساسی می شود پایه های قانون اساسی را که ضامن ملیت و استقلال مملکت است، سست کرد وراه را برای دشمنان خائن به اسلام و ایران باز کرد، بسیار درخطا هستید اینجانب مجددابه شما نصیحت می کنم که به اطاعت خداوند متعال و قانون اساسی گردن نهید و از عواقب وخیمه تخلف از قرآن واحکام علمای ملت و زعمای مسلمین و تخلف از قانون بترسید و بدون موجب، مملکت رابه خطر نیاندازید والاعلمای اسلام درباره شما ازاظهار عقیده خودداری نخواهند کرد.
    والسلام علی من اتبع الهدی
    روح الله الموسوی الخمینی(723)
    بسم الله الرحمن الرحیم
    حضور مبارک اعلیحضرت همایونی
    تلگراف مبنی برآنکه اعلیحضرت بیش از هر کس در حفظ شعایر مذهبی کوشا هستند و تلگراف این جانب را برای دولت ارسال داشتند و توفیق این جانب را در ترویج مقررات اسلامی وهدایت عوام خواستار شدند، موجب تشکرگردید. البته ملت مسلمان ایران از اعلیحضرت همین انتظار را دارند. فرموده اعلیحضرت موافق است با آنچه از پیغمبر اسلام- صلی الله علیه واله- به ما رسیده« اذاظهرت البدع فی امتی فلیظهر العالم علمه فمن لم یفعل فعلیه لعنه الله »(724) البته شغل روحانی، ارشاد و هدایت ملت است. معالاسف با آنکه به آقای اسدالله علم در این بدعتی که می خواهد در اسلام بگذارد تنبه دادم و مفاسدش را گوشزد کردم، ایشان نه به امر خداوند قاهر گردن نهادند و نه به قانون اساسی و قانون مجلس اعتنا نمودند و نه امر ملوکانه را اطاعت کردند و نه به نصیحت علمای اسلام توجه نمودند و نه به خواست ملت مسلمان که طومارها و تلگرافات و مکاتیب بسیار آنها از اقطار کشور نزد این جانب و علمای اعلام قم و تهران موجوداست وقعی گذاشتند ونه به اجتماعات انبوه قم و تهران و سایر شهرستان ها و ارشاد مفید خطبای اسلام احترامی قاء ل شدند. آقای علم از نشر افکار عمومی در مطبوعات و انعکاس تلگرافات مسلمین واظهار تظلم آنها به اعلیحضرت و علمای ملت جلوگیری کرده و می کند و بر خلاف قانون اساسی مطبوعات کشور رامختنق کرده وبه وسیله مامورین در اطراف مملکت، ملت مسلمان را که می خواهند عرض حال خود را به اعلیحضرت و علمای ملت برسانند، ارعاب و تهدید می کند. آقای علم تخلف خود رااز قانون اسلام و قانون اساسی اعلام وبرملانموده. آقای اسدالله علم گمان کرده با تبدیل کردن قسم به قرآن مجید، رابه کتاب آسمانی ممکن است قرآن کریم را از رسمیت انداخت « اوستا» « انجیل» و بعض کتب ضاله را قرین آن یا به جای آن قرار داد این شخص تخلف از قانون اساسی رابه بهانه الزامات بین المللی شعار خود دانسته با آنکه الزامات بین المللی مربوط به مذهب و قانون اساسی نیست. تشبث به الزامات بین المللی برای سرکوبی قرآن کریم و اسلام و قانون اساسی و ملت جرم بزرگ و ذنب لایغفر است. این جانب به حکم خیرخواهی برای ملت اسلام، اعلیحضرت رامتوجه می کنم به اینکه اطمینان نفرمایید به عناصری که باچاپلوسی و اظهار چاکری و خانه زادی می خواهند تمام کارهای خلاف دین و قانون را کرده و به اعلیحضرت نسبت دهند و قانون اساسی را که ضامن اساسی ملیت و سلطنت است، با تصویبنامه های خائن انه و غلط از اعتباربیندازند تا نقشه های شوم دشمنان اسلام و ملت را عملی کنند. انتظار ملت مسلمان آن است که باامراکیدآقای علم را ملزم فرمایید از قانون اسلام و قانون اساسی تبعیت کند و از جسارتی که به ساحت مقدس قرآن کریم نموده استغفار نماید والاناگزیرم در نامه سرگشاده به اعلیحضرت مطالب دیگری را تذکر دهم. از خداوند تعالی استقلال ممالک اسلامی و حفظ آنهارااز آشوب و انقلاب مسالت می نمایم.
    روح الله الموسوی الخمینی (725)
    ما می خواهیم همانطور که مردم قلبشان متوجه روحانیین است و با اشاره آنها جمعیت انبوه فراهم می شود، با دولت هم اینطور باشند از ری نوشتند ما پنج هزار نفر با کفن آماده ایم، از جاپلق(726) نوشتند ما صدهزارنفریم، مهیای دستور شماییم، از لرستان نوشتند طایفه هایی با کفن حاضریم.(727)
    بسم الله الرحمن الرحیم
    خدمت عموم برادران ایمانی ایدهم الله تعالی
    با کمال توقیر معروض میدارد پس از اهدا سلام و تحیت، از احساسات پاک و عواطف عموم مسلمانان در این امر حیاتی که برای همه پیشامد کرده بود تشکر می کنم و توفیق وسلامت وتایید همه رااز خداوند تعالی خواستارم الحق در این نهضت اسلامی، خود را در پیشگاه مقدس خداوند تعالی سربلند و در نزد حضرت ولی عصر و سلطان دهر عجل الله تعالی فرجه روسفید نمودید دست توانای خداوند تعالی با شماست امید است از ثمرات این نهضت دینی در دنیا و آخرت بهره مند شوید قیام عمومی دینی شما موجب عبرت برای اجانب گردید، لیکن لازم است متذکر شوم که مسلمین باید بیش از پیش بیدار و هوشیار بوده، مراقب اوضاع خود و مصالح اسلام باشند و صفوف خود را فشرده ترکنند که اگر خدای نخواسته دست های ناپاکی به سوی مقدسات آنها دراز شود، قطع کنند.
    والسلام علیکم و رحمه الله وبرکاته
    روح الله الموسوی الخمینی(728)

امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

4. Top | #153

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,881
    مورد تشکر
    5,852 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

بسم الله الرحمن الرحیم
    به نظر اینجانب مصاحبه آقای نخست وزیر به هیچ وجه ارزش قانونی نداشت و نظر اینجانب را تامین ننمود زیرا چیزی که در هیات دولت به صورت تصویبنامه درآمد، مصاحبه و درج در مطبوعات تاثیری در آن ندارد و آن تصویبنامه بر فرض قانونی بودنش به قوت خود باقی است و اما نکاتی که در تلگراف آقای نخست وزیر به آقایان علماء اعلام قم بود خیلی جالب است 1- راجع به حلف به کتاب آسمانی مینویسد مراد قرآن مجید است، البته ما این تفسیر را از شخص ایشان برای تبرء ه خودشان از هتک به قرآن کریم، به حکم اسلام پذیرفتیم لکن تفسیر ایشان از تصویبنامه به هیچ وجه ارزش قانونی ندارد و تصویب کتاب آسمانی به اطلاق خود که شامل سایر کتب منحرفه و ضاله است، در نظر آنها به قوت خود باقی است و نقش آقای نخست وزیر اغفال مردم است و همان خطر که برای قرآن مجید پیش آمده است به واسطه این تصویبنامه مخالف شرع و قانون، به دست خیانتکاران به دین و مملکت به قوت خود باقی است و هیچن مسلمانی نمیتواند قرآن مجید را در معرض خطر ببیند و سهل انگاری کند.
    2- آنچه ایشان نوشته اند که در مجلس اقلیتهای مذهبی به کتاب خودشان قسم یاد میکردند، اشتباه است و هیچ گاه کتاب منسوب به زردشت و سایر کتب منحرفه را در مجلس نمیآوردند، صورت قسمنامه نیز شاهد است که تمام وکلابه یک نحو قسم یاد میکردند.
    3- به اینکه نوشته اند در مملکت اسلام انتخاب کننده و انتخاب شونده مسلمان است، ربطی به مفاد تصویبنامه ندارد و وعده اصلاح، الزامآور نیست و به هیچ وجه ارزش قانونی ندارد و ما را قانع نمیکند و اگر فرضا آقای علم بنویسد این سه امر که در تصویبنامه مذکور است لغو است، باز ارزش قانونی ندارد زیرا چیزی که در هیات وزیران تصویب شد، به الغاء آقای نخست وزیر لغو نمیشود و به قوت خود باقی است، بنابراین خطر بزرگی که برای اسلام و استقلال و کیان مملکت به واسطه این تصویبنامه که شاید به دست جاسوسان یهود و صهیونیستها تهیه شده برای نابودی استقلال و بهم زدن اقتصاد مملکت، به قوت خود به نظر دولت آقای علم باقی است و دولت خود را ذیحق میداند که به آن عمل کند، هر چند مخالف قانون شرع یا قانون اساسی باشد یا برخلاف احساسات دینی و ملی بیست میلیون جمعیت ایران یا تمام مسلمین باشد زیرا تا در هیات وزیران تجدید نظر به عمل نیاید و اصلاح نشود، به قوت خود باقی است و اینجانب در تعجب هستم که چرا آقایان وزرا زیر بار این مسوولیت بزرگ قانونی میروند و اقدام به تجدید نظر نمیکنند ونمیخواهند خود را در نزد ملتهای بزرگ، متمدن و ملت خود را سربلند کنند خضوع در مقابل مذهب و قانون، تجدید نظر در تصویبنامه ها و تسلیم مذهب و قانون شدن، علامت شهامت و تمدن است و موافق نزاکت بین المللی است و سرپیچی از قانون و سرسختی در مقابل خواست ملت، از عادات قرون وسطی و خلاف نزاکت است و خوب است وزراء یک مملکت کهنسال حاضر نشوند چنین معرفی شوندد و عقب افتادگی و عدم رشد یک ملت بزرگ را ثابت کنند با اعمال خلاف مذهب و قوانین، منع شدید مطبوعات در تمام کشور، جلوگیری از انعکاس این نهضت بزرگ ملی و قانونی بی سابقه یا کم سابقه، که یک ملت برای دفاع از مذهب و قانون اساسی قیام نموده و در تمام کشور هماهنگ شده اند، برای یک دولت مدعی تمدن ، ننگ است، و ما احساس خجلت و سرشکستگی میکنیم در میان خبرگزاریها و سفارتخانه های خارجی، و ما ملت ایران را از این گونه اعمال قرون وسطائی تبرء ه میکنیم و تمام گناه را از معدودی تطمیع شده یا تهدید شده میدانیم اشخاص شریف به مذهب مقدس خود و به قانون اساسی احترام میگذارند و از کارهائی که برای ملت و استقلال مملکت خطر دارد، اجتناب میکنند اینجانب حسب وظیفه شرعیه به ملت ایران و مسلمین جهان اعلام خطر میکنم، قرآن کریم و اسلام در معرض خطر است استقلال مملکت و اقتصاد آن در معرض قبضه صهیونیستهاست که در ایران به حزب بهائی ظاهر شدند و مدتی نخواهد گذشت که با این سکوت مرگبار مسلمین، تمام اقتصاد این مملکت را با تایید عمال خود قبضه میکنند و ملت مسلمان را از هستی در تمام شوون ساقط میکنند تلویزیون ایران پایگاه جاسوسی یهود است و دولتها ناظر آن هستند و از آن تایید میکنند ملت مسلمان تا رفع این خطرها نشود، سکوت نمیکند و اگر کسی سکوت کند در پیشگاه خداوند قاهر، مسوول و در این عالم محکوم به زوال است.
    4- آنچه آقای نخستوزیر راجع به انتخاب زن ها تلگراف نموده اند، محل تعجب است ، میگویند این انتخاب، مشابهت انتخاب شهرداریهاست که دخالت زن ها در آن تصویب شد و اعتراض نشد، اولاانجمن های ایالتی و ولایتی قانون مستقل دارد و زن ها در آن قانون مستثنی هستند، آقای نخستوزیر قانون مجلس را نسبت به خود انجمن های ایالتی و ولایتی نادیده گرفته و به مشابه آن تشبث کرده اند و خوب است خود ایشان این را هم تفسیر کنند و ثانیا به طوری که مطلعین میگویند، قانون شهرداری هااز مجلس نگذشته و در بعض کمیسیون های مجلس وارد شده و فرضا که گذشته باشد ربطی به انجمن های ایالتی ندارد و ثالثا اگر چیزی از مجلس گذشتت و مخالف قانون اساسی بود، ارزش قانونی ندارد و این امر از هر مجلسی بگذرد مطرود و وکلای آن قابل تعقیب هستند.
    5- نوشته اند که این موضوع عرفی است، اگر منظور آن است که مربوط به حکم شرع نیست، بسیار عجب است زیرا تمام موضوعات عرفیه در شرع حکم دارد و این آقایان از قوانین اسلام اطلاع ندارند و از حقوق اسلامی بیخبرند، حکم این موضوع عرفی را از علماء اسلام باید پرسید.
    6- آنچه اخیرا نوشته اند که اگر حرام میدانید باید به مجلس رجوع کنید، البته در موقعش به مجلس تذکر خواهند داد لکن باید به آقای نخست وزیر بگویم هیچ مجلسی و هیچ مقامی نمیتواند برخلاف شرع اسلام و مذهب جعفری، تصویبی کند یا قانونی بگذراند، رجوع نماء ید به اصل دوم متمم قانون اساسی بحمدالله ملت مسلمان و علماء اسلام زنده و پاینده هستند و هر دست خیانتکاری که به اساس اسلام و نوامیس مسلمین دراز شود قطع میکنند. «والله غالب علی امره».
    روح الله الموسوی الخمینی(729)

امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

5. Top | #154

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,881
    مورد تشکر
    5,852 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

3- به اینکه نوشته اند در مملکت اسلام انتخاب کننده و انتخاب شونده مسلمان است، ربطی به مفاد تصویبنامه ندارد و وعده اصلاح، الزامآور نیست و به هیچ وجه ارزش قانونی ندارد و ما را قانع نمیکند و اگر فرضا آقای علم بنویسد این سه امر که در تصویبنامه مذکور است لغو است، باز ارزش قانونی ندارد زیرا چیزی که در هیات وزیران تصویب شد، به الغاء آقای نخست وزیر لغو نمیشود و به قوت خود باقی است، بنابراین خطر بزرگی که برای اسلام و استقلال و کیان مملکت به واسطه این تصویبنامه که شاید به دست جاسوسان یهود و صهیونیستها تهیه شده برای نابودی استقلال و بهم زدن اقتصاد مملکت، به قوت خود به نظر دولت آقای علم باقی است و دولت خود را ذیحق میداند که به آن عمل کند، هر چند مخالف قانون شرع یا قانون اساسی باشد یا برخلاف احساسات دینی و ملی بیست میلیون جمعیت ایران یا تمام مسلمین باشد زیرا تا در هیات وزیران تجدید نظر به عمل نیاید و اصلاح نشود، به قوت خود باقی است و اینجانب در تعجب هستم که چرا آقایان وزرا زیر بار این مسوولیت بزرگ قانونی میروند و اقدام به تجدید نظر نمیکنند ونمیخواهند خود را در نزد ملتهای بزرگ، متمدن و ملت خود را سربلند کنند خضوع در مقابل مذهب و قانون، تجدید نظر در تصویبنامه ها و تسلیم مذهب و قانون شدن، علامت شهامت و تمدن است و موافق نزاکت بین المللی است و سرپیچی از قانون و سرسختی در مقابل خواست ملت، از عادات قرون وسطی و خلاف نزاکت است و خوب است وزراء یک مملکت کهنسال حاضر نشوند چنین معرفی شوندد و عقب افتادگی و عدم رشد یک ملت بزرگ را ثابت کنند با اعمال خلاف مذهب و قوانین، منع شدید مطبوعات در تمام کشور، جلوگیری از انعکاس این نهضت بزرگ ملی و قانونی بی سابقه یا کم سابقه، که یک ملت برای دفاع از مذهب و قانون اساسی قیام نموده و در تمام کشور هماهنگ شده اند، برای یک دولت مدعی تمدن ، ننگ است، و ما احساس خجلت و سرشکستگی میکنیم در میان خبرگزاریها و سفارتخانه های خارجی، و ما ملت ایران را از این گونه اعمال قرون وسطائی تبرء ه میکنیم و تمام گناه را از معدودی تطمیع شده یا تهدید شده میدانیم اشخاص شریف به مذهب مقدس خود و به قانون اساسی احترام میگذارند و از کارهائی که برای ملت و استقلال مملکت خطر دارد، اجتناب میکنند اینجانب حسب وظیفه شرعیه به ملت ایران و مسلمین جهان اعلام خطر میکنم، قرآن کریم و اسلام در معرض خطر است استقلال مملکت و اقتصاد آن در معرض قبضه صهیونیستهاست که در ایران به حزب بهائی ظاهر شدند و مدتی نخواهد گذشت که با این سکوت مرگبار مسلمین، تمام اقتصاد این مملکت را با تایید عمال خود قبضه میکنند و ملت مسلمان را از هستی در تمام شوون ساقط میکنند تلویزیون ایران پایگاه جاسوسی یهود است و دولتها ناظر آن هستند و از آن تایید میکنند ملت مسلمان تا رفع این خطرها نشود، سکوت نمیکند و اگر کسی سکوت کند در پیشگاه خداوند قاهر، مسوول و در این عالم محکوم به زوال است.
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

6. Top | #155

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,881
    مورد تشکر
    5,852 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

4- آنچه آقای نخستوزیر راجع به انتخاب زن ها تلگراف نموده اند، محل تعجب است ، میگویند این انتخاب، مشابهت انتخاب شهرداریهاست که دخالت زن ها در آن تصویب شد و اعتراض نشد، اولاانجمن های ایالتی و ولایتی قانون مستقل دارد و زن ها در آن قانون مستثنی هستند، آقای نخستوزیر قانون مجلس را نسبت به خود انجمن های ایالتی و ولایتی نادیده گرفته و به مشابه آن تشبث کرده اند و خوب است خود ایشان این را هم تفسیر کنند و ثانیا به طوری که مطلعین میگویند، قانون شهرداری هااز مجلس نگذشته و در بعض کمیسیون های مجلس وارد شده و فرضا که گذشته باشد ربطی به انجمن های ایالتی ندارد و ثالثا اگر چیزی از مجلس گذشتت و مخالف قانون اساسی بود، ارزش قانونی ندارد و این امر از هر مجلسی بگذرد مطرود و وکلای آن قابل تعقیب هستند.
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

7. Top | #156

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,881
    مورد تشکر
    5,852 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

5- نوشته اند که این موضوع عرفی است، اگر منظور آن است که مربوط به حکم شرع نیست، بسیار عجب است زیرا تمام موضوعات عرفیه در شرع حکم دارد و این آقایان از قوانین اسلام اطلاع ندارند و از حقوق اسلامی بیخبرند، حکم این موضوع عرفی را از علماء اسلام باید پرسید.
    6- آنچه اخیرا نوشته اند که اگر حرام میدانید باید به مجلس رجوع کنید، البته در موقعش به مجلس تذکر خواهند داد لکن باید به آقای نخست وزیر بگویم هیچ مجلسی و هیچ مقامی نمیتواند برخلاف شرع اسلام و مذهب جعفری، تصویبی کند یا قانونی بگذراند، رجوع نماء ید به اصل دوم متمم قانون اساسی بحمدالله ملت مسلمان و علماء اسلام زنده و پاینده هستند و هر دست خیانتکاری که به اساس اسلام و نوامیس مسلمین دراز شود قطع میکنند. «والله غالب علی امره».
    روح الله الموسوی الخمینی(729)
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

8. Top | #157

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,881
    مورد تشکر
    5,852 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

مخالفت امام و علما با رفراندوم

من نصیحت کردم به شاه، فرستاد آدم(730) آنجا، در آن اول امر قبل از رفراندوم، به وسیله بهبودی(731)، به وسیله پاکروان(732) پیغام دادم به او، آقا نکن این کار را، این رفراندوم را نکن، این خوب نیست برای شما این کار را بکنید، دست به این قانون نزن، اگر امروز ارسنجانی(733) چهار تا رعیت را بیاورد، برقصاند و بگویند زنده باد، فردا چهارتا رعیت می آنید و می گویند مرده باد، نکن این کار را، صلاح نیست بکنی این کاررا گوش نکرد، دیدید چه جور شد، دو هزار نفر رای نداشتند، باقی اش زور بود، همه می دانند بازارتهران بسته شد که رای ندهد، بازار قم بسته شد که رای ندهد، سایر شهرستان ها رای ندادند، اینها دو هزار تا رای آزاد بدون سرنیزه نتوانستند تهیه کنند ما نمی خواستیم اینطور مفتضح بشوید، ما نمی خواستیم ملت از تو رویگردان بشوند، ما می خواستیم شما آدمی باشید که وقتی یک چیزی را بگوئی ، ملت، تمام ملت لبیک بگویند، ما میل داریم شاه ما اینجور باشد، ما میل داریم وزیر ما اینجور باشد که اگر یک مطلبی را گفت تمام ملت با او موافق باشند نه اینکه با حرف هایش 6 میلیون 6میلیون به جان عزیز شما اگر اینها چند هزار هم داشتند، باقی اش یا پرکردن صندوق شاید به سمع ایشان نرسیده است شاید آنها گفته اند به او که 6میلیون، اکثریت قاطع والاشاه که دروغ نمی گوید نمی شود که دروغ بگوید با اکثریت قاطع تمام قاطبه اهل ایران پس بازار تهران ازاهل ایران نیست؟ خیابان های تهران اهل ایران نیستند؟ قم ازاهل ایران نیست؟ روحانیون از اهل ایران نیستند؟ سایر شهرستان ها ایرانی نیستند؟ این ایران کجاست؟ این آراء از کجا آمد؟(734)
    استفتاء از محضر امام خمینی
    حضور محترم حضرت مستطاب حجه الاسلام و المسلمین آیت الله العظمی فی الارضین آقای حاج آقا روح الله خمینی دام ظله العالی علی رووس الانام تقاضا داریم نظریه خودتان را در موضوع تصویب ملی که در مطبوعات اعلام شده بیان فرماء ید
    جمعی از متدینین تهران

امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

9. Top | #158

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,881
    مورد تشکر
    5,852 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پاسخ امام:
    بسم الله الرحمن الرحیم
    هرچند میل نداشتم مطلب به اظهار نظربرسد، لهذا مصالح و مفاسد را به وسیله آقای بهبودی(735) به اعلیحضرت تذکر دادم و انجام وظیفه نمودم و مقبول واقع نشد اینک باید به تکلیف شرعی عمل کنم به نظر اینجانب، این رفراندم که به لحاظ رفع برخی اشکالات به اسم تصویب ملی خوانده شده، رای جامعه روحانیت اسلام واکثریت قاطع ملت است درصورتی که تهدید و تطمیع در کار نباشد و ملت بفهمد که چه می کند این جانب عجالتا از بعضی جنبه های شرعی آن که اساسا رفراندم یا تصویب ملی در قبال اسلام ارزشی ندارد و از بعضی اشکالات اساسی قانونی آن برای مصالحی صرفنظر می کنم ، فقط به پاره ای اشکالات اشاره می نمایم:
    1- در قوانین ایران رفراندم پیش بینی نشده و تاکنون سابقه نداشته، جزیک مرتبه آنهم از طرف مقاماتی غیر قانونی اعلام شد و به جرم شرکت درآن جمعی گرفتار شدند و از بعضی حقوق اجتماعی محروم گردیدند معلوم نیست چرا آنوقت این عمل غیر قانونی بود و امروز قانونی است.
    2- معلوم نیست چه مقامی صلاحیت دارد رفراندم نماید و این امری است که باید قانون معین کند.
    3- در ممالکی که رفراندم قانونی است باید به قدری به ملت مهلت داده شود که یک یک موادآن مورد نظرو بحث قرار گیرد و درجراید و وسایل تبلیغاتی، آراء موافق و مخالف منعکس شود وبه مردم برسد، نه آنکه به طور مبهم با چند روز فاصله بدون اطلاع ملت اجرا شود.
    4- رای دهندگان باید معلوماتشان به اندازه ای باشد که بفهمند به چه رای می دهند، بنابراین اکثریت قاطع حق رای دادن در این مورد را ندارند و فقط بعضی اهالی شهرستان ها که قوه تشخیص دارند صلاحیت رای دادن در مواد ششگانه را دارند که آنان هم بیچون و چرا مخالف هستند.

امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

10. Top | #159

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,881
    مورد تشکر
    5,852 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

5- باید رای دادن در محیطآزاد باشد و بدون هیچ گونه فشار وزور و تهدید و تطمیع انجام شود و در ایران این امر، عملی نیست و اکثریت مردم را سازمان های دولتی در تمام نقاط و اطراف کشور ارعاب کرده و درفشار ومضیقه قرار داده و می دهند اساسا پیش آوردن رفراندم برای آن است که تخلفات قانونی قابل تعقیب که ناچار مقامات مسوول گرفتار آن می شوند لوث شود و کسانی که در مقابل قانون و ملت مسوول هستند اعلیحضرت را اغفال کرده اند که به نفع آنان این عمل را انجام دهند اینان اگر برای ملت می خواهند کاری انجام دهند چرابه برنامه اسلام و کارشناسان اسلامی رجوع نکرده و نمی کنند تا با اجرای آن برای همه طبقات، زندگی مرفه تامین شود و در دنیا و آخرت سعادتمند باشند چراصندوق تعاونی درست می کنند که حاصل دسترنج زارع را ببرند؟ با تاسیس این چنین صندوق تعاونی، بازار ایران بکلی از دست می رود وبازرگانان و کشاورزان به خاک سیاه می نشینند و درنتیجه سایر طبقات نیز به همین روز مبتلامی شوند اگر ملت ایران تسلیم احکام اسلام شوند و از دولت ها بخواهند برنامه مالی اسلام را بانظر علمای اسلام اجرا کنند، تمام ملت در رفاه و آسایش زندگی خواهند کرد مقامات روحانی برای قرآن و مذهب احساس خطر می کنند، به نظر می رسد این رفراندم اجباری مقدمه برای از بین بردن مواد مربوط به مذهب است علمای اسلام از عمل سابق دولت راجع به انتخابات انجمن های ایالتی و ولایتی برای اسلام و قرآن و مملکت احساس خطر کرده اند وبه نظر می رسد که همان معانی را دشمنان اسلام می خواهند به دست جمعی مردم ساده دل اغفال شده اجرا کنند علمای اسلام وظیفه دارند هر وقت برای اسلام و قرآن احساس خطر کردند به مردم مسلم گوشزد کنند تا در پیشگاه خداوند متعال مسوول نباشند از خداوند متعال حفظ قرآن مجید و استقلال مملکت را خواهانیم.
    روح الله الموسوی الخمینی(736)
    دستگاه حاکمه ایران به احکام مقدسه اسلام تجاوز کرد وبه احکام مسلمه قرآن قصد تجاوز دارد نوامیس مسلمین در شرف هتک است و دستگاه جابره با تصویبنامه های خلاف شرع و قانون اساسی میخواهد زن های عفیف را ننگین و ملت ایران را سرافکنده کند دستگاه جابره در نظر دارد تساوی حقوق زن و مرد را تصویب و اجراکند، یعنی احکام ضروریه اسلام و قرآن کریم را زیرپا بگذارد ، یعنی دخترهای هیجده ساله را به نظام اجباری ببرد و به سربازخانه ها بکشد، یعنی با زور سرنیزه دخترهای جوان عفیف مسلمانان را به مراکز فحشا ببرد من به دستگاه جابره اعلام خطر می کنم، من به خدای تعالی، از انقلاب سیاه و انقلاب ازپایین نگران هستم، دستگاه ها باسوء تدبیر وباسوء نیت گویی مقدمات آنرا فراهم می کنند.(737)

ویرایش توسط ملکوت* گامی تارهایی * : 10-01-2021 در ساعت 21:04
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

11. Top | #160

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,881
    مورد تشکر
    5,852 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

بسم الله الرحمن الرحیم
    ولاحول و لاقوه الابالله العلی العظیم
    چون دولت آقای علم با شتابزدگی عجیبی بدون تفکر در اصول قانون اساسی و در لوازم مطالبی که اظهار کرده اند، زن ها را در انتخاب شدن و انتخاب کردن به صورت تصویبنامه حق دخالت داده ، لازم شد به ملت مسلمان تذکراتی داده شود که بدانند مسلمین ایران درچه شراء طی و با چه دولت هائی ادامه زندگی می دهند، لهذا توجه عمومی را به مطالب ذیل جلب می نماید:
    1- آقای وزیر کشور در طرحی که تقدیم آقای نخست وزیر کرده اند می نویسند به طوری که استحضاردارند، در مقدمه قانون اساسی صریحا مقرر است که هریک از افراد اهالی مملکت در تصویب و نظارت امور عمومی محق و سهیم می باشند و به موجب اصل دوم قانون اساسی، مجلس شورای ملی نماینده قاطبه اهالی مملکت ایران است که در امور معاش وسیاسی وطن خود مشارکت دارند، بنابر این محروم ماندن طبقه نسوان ازشرکت در انتخابات نه تنها در قانون اساسی و متمم آن مجوزی ندارد بلکه با توجه به جمله افراد اهالی مملکت در مقدمه قانون اساسی و با توجه به جمله قاطبه اهالی مملکت مذکور در اصل دوم، مغایر آن نیز می باشد و هیء ت دولت تصویب نموده اند که بند اول ماده دهم وبنددوم ماده سیزدهم قانون انتخابات مجلس شورا و همچنین قید کلمه ذکور از ماده ششم و ماده نهم قانون انتخابات مجلس سنا حذف شود و وزارت کشور را مکلف کرده اند که پس از افتتاح مجلسین، مجوز قانونی این تصویبنامه را تحصیل نماید لازم است اشکالاتی که به این چند جمله است بیان شود الف اگر سهیم بودن زن ها در انتخابات به طوری که آقای وزیر کشور مدعی است و از هیء ت دولت نیز ظاهر می شود، موافق قانون اساسی است تصویب هیء ت دولت بیمورد است و درست مثل آن است که شرکت مردان را در انتخابات تصویب کند و اگر تصویب صحیح است معلوم می شود به نظر هیء ت دولت، شرکت نسوان مخالف قانون اساسی است.
    ب- اگر سهیم نبودن زن ها به عقیده آنها مغایر قانون اساسی است، مکلف کردن هیء ت دولت، آقای وزیر کشور راکه پس از افتتاح مجلسین مجوز قانونی تصویبنامه راتحصیل نماید، بی اساس است و اگر مجوز قانونی می خواهد معلوم می شود به نظر دولت شرکت زن ها مغایر قانون اساسی است، آیا بهتر نبود که هیء ت دولت با قدری فکر و تامل تصویبنامه صادر می کرد که این تناقض گوء ی های واضح رخ ندهد؟
    2- مقدمه قانون اساسی غیرقانون اساسی است بلکه کلام شاه وقت است و رسمیت قانونی ندارد و آقای وزیر کشور آن رابدون تامل یا برای اغفال، مورد استدلال قرار داده اند لکن بهتر بود تا آخر این مقدمه را مطالعه کنند که واضع شود نسوان حق مداخله در انتخابات ندارند زیرا در همان مقدمه است اینک که محلس شورای ملی بر طبق نیات مقدسه ما افتتاح شده است پس اگر شرکت نسوان منظور بوده، چطورممکن است مجلس را بدون شرکت زن ها بر طبق نیات مقدسه افتتاح نمایند؟ این عبارت صریح است به اینکه دوره اول محلس طبق نیات شاه بوده و زن ها در آن شرکت نداشته اند، پس معلوم می شود که برای زنان حق نبوده است.
    3- ازبیان سابق معلوم می شود مراد از قاطبه اهالی مملکت که دراصل دوم است، آن نیست که هیء ت وزیران فهمیده اند بلکه مراد آن است که وکیل تهران وکیل همه ملت است و وکیل قم نیز وکیل همه ملت است نه وکیل حوزه انتخابیه خود، چنانچه در اصل سیام متمم قانون اساسی به آن تصریح شده است و دلیل بر این مدعی آنکه بیشتر از ده طبقه حق رای ندارند، باآنکه جزء قاطبه اهالی مملکت هستند، پس باید تصدیق کنند که یا محروم کردن این طبقات مخالف قانون اساسی است و یا شرکت نسوان مخالف است.
    4- فرضا که در تفسیر این اصل خلافی باشد، به موحب اصل بیست و هفتم از متمم قانون اساسی شرح و تفسیر قوانین از مختصات مجلس شورای ملی است و آقایان وزرا حق تفسیر ندارند.

امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

صفحه 16 از 26 نخستنخست ... 6121314151617181920 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع