صفحه 19 از 26 نخستنخست ... 9151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 258

موضوع: تاریخ معاصر ایران از دیدگاه امام خمینی (س)

1. Top | #181

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,853 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پانزده خرداد را اینها اصلش ذکری از آن نمی کنند پانزده خرداد به طوری که گفته اند( من در حبس بودم لکن آنطوری که برای من بعد از بیرون آمدن گفتند) قریب پانزده هزار نفر را آنها کشتند و از قراری که باز گفتند خود محمد رضا با هلیکوپتر عامل قتل هم بوده است خودش اینها، این طرفداری های حقوق بشر، این پانزده هزار جمعیتی که در یک روز کشته شد اینها رامثل اینکه بشرنمی دانند یابشرمی دانند و برای آنها حقوق قائل نیستند.(805)
    ما نمی توانیم یک نفر آدمی که به اندازه محمد رضا ارتکاب جرائم کرده، بشر با تمام قوایش نمی تواند او را، این جنایت هائی که او کرده است جزا بدهد برای اینکه بالاخره تا آخرش این است که یک نفر آدم مرده است، یک نفر آدم مقابل یک نفر آدم است. کسی که هزاران جمعیت را، بسیاری از اشخاص را خودش در15 خرداد، آنطوری که می گفتند خودش در هلیکوپتر، در آن بالاها، خودش مرتکب این قتال شده است و با امر او - این ملت با امر او - به این قتلگاه ها خیابان های ما مبدل شد. یک ملت را از بین برده است، یک ملت را، ما چه جوری می توانیم او را ارتکاب این جنایت را ما عوضش را به او بدهیم.(806)
    این جنایت هائی که کرد مردم را به کشتن داد، دستجمعی پانزده خرداد خود او ازقراری که به ما اطلاع داده اند عامل مستقیم قتل عام ما بوده است.(807)
    مردم در پانزده خرداد چه می گفتند؟ این پانزده خردادی که فردا سالروزش هست، مردم چه می گفتند که مستحق این بودند که آنطور که گفتند پانزده هزار مظلوم را اینها به خاک و خون کشیدند و از قراری که می گفتند هدایتش هم خود شخص شاه مخلوع می کرده، اینها چه می گفتند که مستحق این مسائل شدند؟ ملت ایران در طول این قریب بیست سال که از اول پانزده خرداد تا حالاهست، اینها چه می گفتند؟ چه می گویند؟ مع الاسف تمام رسانه های گروهی خارج و بعضی از داخلی ها همه در خدمت ابرقدرت ها هستند ما نمی توانیم صدای مظلومیت این ملت را به دنیا برسانیم، ما وسیله نداریم.(808)

ویرایش توسط ملکوت* گامی تارهایی * : 09-05-2021 در ساعت 13:29
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

من در جستجوی قطعه ای از آسمان پهناور هستم

که از تراکم اندیشه های پَست، تهی باشد .

2. آیه های انتظار

آیه های انتظار

لیست موضوعات تصادفی این انجمن

3. Top | #182

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,853 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

حمایت ابرقدرتها از کشتار 15 خرداد

دیدیم که در15 خرداد اینهمه جمعیت از ایران کشته شد وشوروی روزنامه هایش از اینها تایید کردند و گفتند که آنها یک دسته ارتجاعی بودند و یک دسته چه بودند که می خواستند چه بکنند.(809)
    از روز نخست شروع مبارزه و از پانزده خرداد تا بیست و دوم بهمن رسیده ایم و به خوبی دریافته ایم که برای هدف بزرگ و آرمانی اسلامی- الهی باید بهای سنگینی پرداخت نماییم و شهدای گرانقدری را تقدیم کنیم و جهانخواران ما را راحت و آرام نخواهند گذاشت و با استفاده از ایادی داخلی و خارجی شان به ما شبیخون زده و خون عزیزان ما را بر بستر کوچه ها و خیابان ها و مرزهایمان جاری می کنند و همین گونه شد وقتی که فریاد اسلامخواهی مردم کشور ما در پانزده خرداد به گوش آمریکا رسید و وقتی که برای اولین بار غرور آمریکا و اقتدار و ابرقدرتی او در اعتراض به مصونیت کارگرانش در ایران شکسته شد و آمریکا متوجه اقتدار و رهبری علما و روحانیت اسلام و عزم جزم و اراده پولادین ملت ایران برای کسب آزادی و استقلال و رسیدن به نظام عدل اسلامی گردید، به نوکر بی اراده و وطن فروش و فرومایه خود محمدرضا خان دستور داد که صدای اسلامخواهی ملت ما را خاموش کند و از او پیمان گرفت تا همه افرادی که در برابر آمریکا قد علم کرده اند را نابود کند و همه دیدیم که این خائن ان و سرسپردگان در این ماموریت شوم لحظه ای درنگ ننمودند و به نام ماموریت و آزادی و رسیدن به دروازه تمدن بزرگ، از کشته های این ملت پشته ها ساختند و در و
    دیوار کشور ما را از فیضیه گرفته تا دانشگاه و از دانشگاه تا کوچه و بازار و خیابان و از خیابان تا مسجد و محراب به خون عزیزان و جوانان تکبیرگوی پیر و خدا و رسول خدا( ص)، رنگین کردند.(810)
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

4. Top | #183

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,853 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

نتیجه قیام 15 خرداد

نهضت دوازده محرم وپانزده خرداد در مقابل کاخ ظلم شاه و اجانب به پیروی از نهضت مقدس حسینی چنان سازنده و کوبنده بود که مردانی مجاهد و فداکار تحویل جامعه داد که با تحرک و فداکاری روزگار را بر ستمکاران و خائن ان سیاه نمودند و ملت بزرگ را چنان هشیار و متحرک و پیوسته کرد که خواب را از چشم بیگانه و بیگانه پرستان ربود و حوزه های علمیه و دانشگاه و بازارها را به صورت دژ مدافع از عدالتخواهی و از اسلام و مذهب مقدس درآورد.(811)
    پانزده خرداد هم از ایام الله بود که یک ملت ایستاد در مقابل یک قدرت و کاری کرد که پنج ماه تقریبا حکومت نظامی شد منتها قدرت نداشت ملت، باز اجتماع درست نشده بود. بیدار نشده بودند ، شکست خوردند، نه شکست، به حسب ظاهر، والااز همانجا مبدا پیروزی ملت است.(812)
    آنهاپانزده خرداد را هم شکستند لکن ملت آنطور نشد که یک شکست تا آخر بخورد ملت در صدد نبودند، اینطور کم و زیاد هی بود، تا حوادثی پیدا شد، که این حوادث از دو سال پیش از این تقریبا تا حالایک حوادثی دنبال هم هی پیدا شد، مردم هم مستعد بودند، از حکومت ناراضی، از زندگی به تنگ آمده بودند، و یک تحول روحی هم که خدا به آنها داد و آن این بود که در این آخر یک جور تحولی پیدا شده بود که حالا هم باز یک مقداریش هست.(813)
    پانزده خرداد در عین حالی که مصیبت بود لکن مبارک بود برای ملت که منتهی شد به یک امر بزرگی و آن استقلال کشور و آزادی برای همه مملکت.(814)
    اگر 15خرداد پیش نیامده بود و آن کشتار ناهنجار و ظلم و ستم بزرگ واقع نشده بود، باز ممکن بود که منتهی به این مسائل نشود. در هر قصه ای که واقع می شد، یک بهره ای قهرا برداشته می شد.(815)

ویرایش توسط ملکوت* گامی تارهایی * : 10-05-2021 در ساعت 22:12
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

5. Top | #184

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,853 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

بزرگداشت قیام 15 خرداد

ما از واقعه دوازدهم محرم،15 خرداد خجلت می کشیم واقعه شوم 15 خرداد و مدارس علمیه فیضیه و غیر آن پشت ما و هر مسلم غیرتمند را می شکند، تا هیء ت حاکمه چه عقیده داشته باشد، ملت اسلام این مصیبت را فراموش نمی کند ما روز دوازدهم محرم را عزای ملی اعلام می کنیم، بگذار ما را مرتجع بخوانند، کهنه پرست بدانند.(816)
    تظاهرات بی سابقه مدارس و دانشگاه های سراسر ایران به حسب اعتراف شاه برای بزرگداشت15 خرداد که شاه را دچار هیجان و سرگیجه نمود بروز رشد ملت و عکس العمل فشار و اختناق است.(817)
    15 خرداد نیامده، از قبل از اینک چندین روز مانده به 15 خرداد برای اینکه مبادا در15 خرداد یک چند نفری ناله کنند و شکایت کنند از کشتاری که در15 خرداد شد، ازجنایاتی که با امر خود شاه، با امر خود شاه در15 خرداد شد و خودش فرمانده نیروها بود برای کشتار مردم، برای اینکه مبادا یک ناله ای بکنند مردم، مبادا یک صحبتی بکنند مردم، قبل از اینکه حالا 5 خرداد بیاید مشغول گرفتن مردم هستند الان تهران عده ای را گرفتند، قم عده زیادی را گرفتند از طلاب، از مردم، حتی از جوان های کوچک، بچه ها هر کس را سراغ می گیرند، میگویند می گیرند اینها را و شهربانی قم را می گویند دیگر جا ندارد از بس که جمعیت در آن هست، انباشته شده است.(818)
    ما یک چین تمدن بزرگی داریم که قبل از آمدن 15 خرداد جوان های ما را می گیرند حبس می کنند، قانون جنگل هم معلوم نیست این جور باشد، مغول هم که این جور نبوده، حالاینکه آنها هم یاسا(819) داشتند، قانون داشتند، به چه قانونی باید گرفت فلان را، به چه قانونی باید کشت فلان را، به چه قانونی باید چه کرد شما که مردم را می کشید، بی قانون می روید منزل علمای اسلام، تا یک کسی بلند می شود که ما کاری نکردیم، بعدمردیکه می زند، می کشد یکی هم نیست که بگوید چرا؟ 15 خرداد که جنایاتی که این مرد در15 خرداد کرد معلوم نیست در تاریخ نظیرش اتفاق افتاده باشد« الاناد» که مردم بیگناه را همین طور درو کردند، اشخاصی که دیده بودند می گفتند، می گفتند که همین طور می آمدند، این کامیون ها می آمدند، این زره پوش ها همین طور مردم را درو می کردند و می ریختند توی خیابان ها این 15 خرداد را نمی گذارند یک کسی آه بکشد برای آن، لکن ملت ایران نباید این 15خرداد رااز یاد ببرند، خوب 15 خرداد باید زنده بماند، یک جنایتی است کم آثارش باید محو نشود حالابحمدالله به دست خودشان یکقدری دارد زنده می شود برای اینکه همین جلوگیری و همین آدم گیری و همین ها زنده می کند15 خرداد را. ملت ایران نباید15 خرداد را از یاد ببرند و نباید هیچ یک از جنایاتی که از15 خرداد به این طرف شده است و جلوترش به دست پدر این شده است نباید ملت ایران آنها را از یاد ببرد، اینها باید سرلوحه قضایای آنهاباشد برای اینکه مبدا تفکر باشد، باید سران قوم تفکر کنند در این امور،15 خرداد را باید حفظش کنند.(820)
    عاشورا با« نه» خود، یزیدیان را در طول تاریخ نفی کرد و به گورستان فرستاد 15خرداد پهلویان و پهلوی صفتان و ابر قدرت ها را مدفون کرد بزرگداشت و راهپیمائی روز 15 خرداد فریادی کوبنده است از مستضعفان بر سر مستکبران و از متعهدان به مکتب مترقی قرآن در مقابل تسلیم شدگان بی چون و چرا به مکاتب انحرافی یا التقاطی شرق و غرب که به طور خزنده در انحراف ملت مظلوم ما دست به قلم و زبان، در کوشش بی امان هستند. بر ملت شریف ماست که این ایام الله را که هدیه هائی از عالم غیب ربوبی است با جان و دل حفظ و با چنگ و دندان نگهداری کنند.(821)
    اینان از بزرگداشت 15 خرداد وحشت دارند چون این روز بزرگ تاریخی سرآغاز شکوفائی اسلام و استقلال و آزادی ملت است. در سایه اسلام است که استقلال به معنای واقعی آن و آزادی به معنای منزه آن تحقق می یابد. روز15 خرداد در عین حال که چون عاشورا روز عزای عمومی ملت مظلوم است، روز حماسه و تولد جدید اسلام و مسلمانان است بزرگداشت روز حماسه آفرین 15 خرداد، بزرگداشت ارزش های انسانی در طول تاریخ است، همان سان که بزرگداشت روز سرنوشت ساز عاشورا، بزرگداشت اسلام و قرآن کریم است ملت شریف ما، بلکه ملت های مظلوم، از هر چه غفلت کنند، از این دو روز الهی نباید غفلت کنند.(822)
    ویرایش توسط ملکوت* گامی تارهایی * : 11-05-2021 در ساعت 14:12
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

6. Top | #185

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,853 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

ملت بزرگ ایران سالروز1 خرداد را که 5 یوم الله است زنده نگه می دارد و افتخار قیام ملت را که با مشت گره کرده و خون طاهر خویش در مقابل ستم شاهی پهلوی ایستاده و پایه استوار انقلاب اسلامی را که سرنگونی قدرتمندترین جنایتکار منطقه را در پی داشت ریخت، از یاد نمی برد.(823)
    گفتگوی امام باعمال رژیم

آن مردک «یکی از مقامات دولتی ایران»(824) وقتی که آمد در زندان پیش من، من بودم و آقای قمی(825)، سلمه الله، که اکنون هم گرفتارند - گفت: «سیاست عبارت از بدذاتی، دروغگویی و... خلاصه پدر سوختگی است و این را بگذارید برای ما!»
    ما را وقتی که از حبس می خواستند بیرون بیاورند آمدند گفتند که بیاء ید توی آن اتاق. ازحبس در آمدیم رفتیم توی اتاق مجللی هم بود نشستیم. پاکروان(826) آمد پیش ما وآن مولوی هر دو آنها هم رفتند، آمدند آنها و پاکروان در ضمن صحبت هایش گفت که سیاست عبارت از دروغ گفتن است، عبارت از تقلب است، عبارت از خدعه است، عبارت از فریب است، عبارت از پدر سوختگی است( این تعبیر آخرش بود) این را بگذارید برای ما. می خواست ما را وادار کند به اینکه ما دخالت در سیاست نکنیم . من به آن گفتم خوب اگر این سیاست عبارت از اینهاست این که مال شما هست، بله. بعد هم برداشتند توی آنجا نوشتند که تفاهم شد بین ما وفلان. من هم که آمدم سر منبر حسابش را رسیدم.(827)
    پاکروان به من گفت در همان روز آخری که دیگر از همانجااز حبس به حصر ما را آوردند( حبس دوم) گفت که سیاست دروغ گفتن است ، خدعه است، فریب است و کلمه اش هم این بود که پدر سوختگی است، همین جا می خواست پدر سوختگی کند یعنی می خواست کلاه سر من بگذارد، به من گفت، به این معنا که شما می گوء ید ما هیچ وقت همچو سیاستی را نخواستیم، خدعه و فریب واز این چیزها، بعد آمد بیرون ومنتشر کرد در روزنامه که ما تفاهم کردیم وفلان و اینکه دخالت در سیاست نکند، من هم بالای منبر گفتم که ایشان این را گفت، من هم این را گفتم که بیخود گفته، آنها می خواهند که ماها با همین خدعه و فریب که سیاست، خدعه است، شما نکند از سیاست کنار بروید، سیاست خدعه نیست، سیاست یک حقیقتی است، سیاست یک چیزی است که مملکت را اداره می کند، خدعه وفریب واینها نیست، اینها همه اش خطاست.(828)
    یک قصه هم من خودم دارم. وقتی که ما در حبس بودیم و بنا بود که حالادیگر از حبس بیرون بیاء یم و برویم قیطریه و در حصر باشیم آن رئیس امنیت آن وقت در آنجا حاضر بود که ما بنابود ازآن مجلس برویم، ما را بردند پیش او، او ضمن صحبت هایش گفت که آقا سیاست عبارت از دروغگویی است، عبارت از خدعه است، عبارت از فریب است، عبارت از پدر سوختگی است، این را بگذارید برای ما. من به او گفتم این سیاست مال شماست . البته بعدش آمد دروغی گفت که بناگذاشتند که در سیاست دخالت نکنند و ما هم جوابش را دادیم.(829)
    در دفعه اول که مرا از قم گرفتند و بردند، در بین راه این بعضی از این مامورینی که بودند در آن اتومبیل من، می گفت که ما آمدیم سراغ شما، از این چادرهائی که در قم بود می ترسیدیم که مبادا اینها مطلع بشوند و ما نتوانیم انجام وظیفه کنیم.(830)

ویرایش توسط ملکوت* گامی تارهایی * : 16-05-2021 در ساعت 16:01
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

7. Top | #186

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,853 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

توطئه رژیم علیه روحانیت

ما را آزاد کردند ولی بعدا به خیال سمپاشی افتادند، فکر کردند با مطبوعات می توانند مارا در نظر مردم خوار کنند، خیال کردند می توانند بین مردم و روحانیت جدایی ایجاد کنند چند روز است آزاد شده ام، فرصت مطالعه روزنامه نداشتم، در زندان فراغت داشتم و مطالعه می کردم تا اینکه روزنامه اطلاع ات مورخ سه شنبه 18 فروردین 43 را به من دادند، من از آقایان گله دارم که چرا زودتر به من ندادند، در این روزنامه کثیف اطلاع ات تحت عنوان اتحاد مقدس در سر مقاله نوشته بودند که با روحانیت تفاهم شده و روحانیون با انقلاب سفید شاه و ملت موافق هستند، کدام انقلاب؟ کدام ملت؟ این انقلاب مربوط به روحانیت و مردم است؟ آقایان که در دانشگاه هستید برسانید به همه که روحانیت با این انقلاب موافق نیست، ما که وسیله انتشاراتی نداریم، همه چیز را از ما گرفته اند، تلویزیون و رادیو را از ما گرفته اند، تلویزیون که در دست آن نانجیب(831) است، رادیو هم که در دست خودشان هست، مطبوعات ما کثیف است آنها مطلبی را می نویسند یا می گویند، فورا به تمام نقاط دوردست می رسانند، آنوقت مردم بی اطلاع فکر می کنند که روحانیون هم با آنها هستند، روحانیون با این مفاسد دوستی ندارند، اگر روزنامه اطلاع ات جبران نکند با عکس العمل شدید ما مواجه خواهد شد.(832)
    خمینی را اگر دار بزنند تفاهم نخواهد کرد با سرنیزه نمی شود اصلاحات کرد، با نوشتن خمینی خائن به دیوارهای تهران که مملکت اصلاح نمی شود، دیدید غلط کردید؟ دیدید اشتباه کردید؟ خاضع به احکام اسلام شوید، ما شما را پشتیبانی می کنیم اگر از آزاد نمودن ما برنامه دیگری دارند، اگر خیال دیگری در سر دارند، اگر می خواهند آشوب کنند بسم الله بفرمایند.(833)
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

8. Top | #187

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,853 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

ملاحظه فرمودید که اینها چه نقشه ای کشیده بودند و کشیده اند اینها دیدند که بازور و با قلدری و با سرنیزه، با15 خرداد فراهم کردن، با مدرسه فیضیه خراب کردن، با مدرسه طالبیه خراب کردن و با اهانت به علمای اسلام کردن، با تبعید کردن، با اخراج کردن، با حبس کردن و اینها، هرچه کردند گندش بالاآمد، این قدر بالاآمد که او هم فهمید، همه فهمیدند، اینها دیدند که خیلی بد شد، دنیا اعتراض کرد.(834)
    شما دیدید که روزنامه اطلاع ات در روز سه شنبه هجدهم فروردین نوشت که بعضی مجلات هم نوشته بودند لکن این بیشتر منتشر می شود جای خوشوقتی است که مقامات روحانی با دولت موافقت کردند در انقلاب شاه و ملت رفتند تهران اعتراض کردند که آقا این روحانی را معرفی کنید، این خمینی است تا ما بگوییم علیه اللعنه؟ یا سایر علمای اسلامند؟ خوب معرفی کنید، دست بگذارید رویش علمای طراز اول ما چند نفر در اینجا هستند، خداوند همه را حفظ کند، در تهران هستند، خداوند حفظشان کند، در مشهد هستند خداوند حفظشان کند، در نجف هستند خداوند حفظشان کند، در سایر بلاد مسلمین هستند خدا همه را تایید کند این علمای اسلام، این علمای اسلام در ماورای جوهستند؟ اینهایی که با شما یک قرارداد سری کرده اند خوب اسم ببرید، آقا اگر مردی تو اسم ببر، بگو که خمینی است ، توی حبس ما رفتیم پیش او و او گفت که برگذشته ها صلوات، خمینی غلط میکند همچو حرفی می زند خلاف دین اسلام، خمینی می تواند تفاهم کند با ظلم؟ غلط می کند خمینی آنجا هم که بود، تو حبس هم که بود مجداسلام را حفظ می کرد، می تواند حفظ نکند؟ اسلامی که پیغمبر اسلام این قدر زحمتش را کشیده است، اء مه هدی این قدر خون دلش را خورده اند، علمای اسلام این قدر زحمت کشیده اند، خمینی و امثال خمینی می توانند که یک چیزی بگویند که بر خلاف مصالح اسلام باشد؟ خمینی را از جامعه بیرون میکنند اینها نقشه این را کشیده اند که علمای اسلام را به معرفی کنند. به اینکه اینهاهم مثل ما می مانند خودشان مرفوض جامعه هستند می خواهند ما را هم مرفوض کنند جامعه خودشان را نمی پذیرد، می خواهند ما را هم بگویند نمی پذیریم، می خواهند ما رابا این نقشه مشئوم، منفور جامعه کنند.(835)
    مدیر اطلاع ات به دست و پا افتاد و چه شد و من به او پیغام دادم که من از آن آدم ها نیستم که اگر یک حکمی کردم بنشینم چرت بزنم که این حکم خودش برود، من راه می افتم دنبالش، اگر من خدای نخواسته یک وقتی دیدم که مصلحت اسلام اقتضا می کند که یک حرفی بزنم می زنم و دنبالش راه می افتم و از هیچ چیز نمی ترسم بحمدالله تعالی، والله تا حالانترسیده ام، آن روز(836) هم که می بردندم آن روز هم آنها می ترسیدند، من آنهارا تسلیت می دادم که نترسید.(837)
    نخست وزیر(838) هم اینجا دیروز بود که بله این عفو از شماست، اشتباه شده است، خطا شده است، یک اشتباهی شده، شما چه بکنید، مبادایک وقتی یک تشنجی بشود، مبادا یک وقتی جور دیگری پیش بیاید، یک وقت چه بشود، چه بشود، چه بشود، ما می خواهیم که چه باشد، ماتابعیم از این مطالبی که همیشه گفته می شود ما هم گفتیم که خوب حالاخود روزنامه اطلاع ات که میگوید من بی تقصیرم و شماها این کار را کردید شما هم که آمدید می گوء ید دیگر باید او ملتزم بشود و شما هم قول بدهید به اینکه تکرار نشود این مطالب.(839)
    رفتند پیش مدیر اطلاع ات که آقا کی به شما این مطلب را گفته است؟ خوب بگویید تا ما بفهمیم که این روحانی کیست؟ این روحانی سازمانی کیست که با شما تفاهم کرده است و مطالب شما راقبول کرده است برخلاف دین اسلام؟ خوب بگوئید بیچاره خجل شده است گفته من نبودم اینجا، به فلان بگوئید ببخشند، چه، چه، چه، چه، از این حرف ها، یک شرح مفصلی، من سرمقاله ام حاضر است و سرمقاله را به آن آقا نشان داده بود که من این را نوشته ام لکن سنجاق کرده از بعضی مقامات آورده اند داده اند که این را باید بنویسی، باید است من چه بکنم؟(840)
    از آن طرف من به او پیغام دادم که باید این درست بشود، باید این تکذیب بشود، از قراری که دیشب باز یک کسی آمده بود گفت که او قبول کرده است که من نمی توانم با ملت مواجه بشوم، نمیتوانم با روحانیت مواجه بشوم، فکری بکنید من یک سوژه ای درست می کنم که تکذیب بشود، دستگاه گفته این دلیل بر سستی کارماست خوب، ما مرتجعیم یا شما؟(841)
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

9. Top | #188

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,853 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

فصل یازدهم: لایحه کاپیتولاسیون

قانونی در مجلس بردند در آن قانون اولا ما را ملحق کردند به پیمان وین(842) و ثانیا الحاق کردند به پیمان وین که تمام مستشاران نظامی آمریکا با خانواده هایشان، با کارمندهای فنی شان، با کارمندان اداری شان ، با خدمه شان، با هر کس که بستگی به آنها دارد، اینها از هر جنایتی که در ایران بکنند مصون هستند، اگر یک خادم امریکایی، اگر یک آشپز امریکایی مرجع تقلید شما را در وسط بازار ترور کند، زیر پا منکوب کند، پلیس ایران حق ندارد جلوی او را بگیرد دادگاه های ایران حق ندارند محاکمه کنند باز پرسی کنند باید برود امریکا آنجا در امریکا ارباب ها تکلیف را معین کنند دولت سابق این تصویب را کرده بود و به کسی نگفت دولت حاضر این تصویب نامه را در چند روز پیش از این برد به مجلس و در چند وقت پیش از این به سنا بردند و با یک قیام و قعود مطلب را تمام کردند و باز نفسشان در نیامد در این چند روز این تصویب نامه را بردند به مجلس شورا و در آنجا صحبت هائی کردند، مخالفت هائی شد، بعضی از وکلاهم مخالفت هائی کردند، صحبت هائی کردند لکن مطلب را گذراندند، با کمال وقاحت گذراندند، دولت با کمال وقاحت از این امر ننگین طرفداری کرد ملت ایران را از سگ های امریکا پست تر کردند، اگر چنانچه کسی سگ امریکائی را زیر بگیرد باز خواست از او میکنند، اگر شاه ایران یک سگ امریکائی را زیر بگیرد باز خواست می کنند و اگر چنانچه یک آشپز امریکائی شاه ایران را زیر بگیرد، مرجع ایران را زیر بگیرد، بزرگتر مقام را زیر بگیرد هیچ کس حق تعرض ندارد، چرا؟ برای اینکه می خواستند وام بگیرند از امریکا، امریکا گفت این کار باید بشود لابد اینجور است بعد از سه چهار روز وام 200 میلیونی، 200 میلیون دلاری تقاضا کردند، دولت تصویب کرد که در ظرف 5 سال مبلغ مزبور به دولت ایران بدهند و در عرض 10 سال 300 میلیون بگیرند، می فهمید یعنی چه؟ دویست میلیون دلار، هر دلاری 8 تومان در عرض پنج سال وام بدهند به دولت ایران برای نظام و در عرض 10 سال سیصد میلیون، آنطور که حساب کردند 300 میلیون دلار از ایران بگیرند یعنی 100 میلیون دلار یعنی 800 میلیون تومان از ایران در ازای این وام نفع گیرند معذلک ایران خودش را فروخت برای این دلارها، ایران استقلال ما را فروخت، ما را جزء دول مستعمره حساب کرد، ملت مسلم ایران را پست تر از وحشی ها در دنیا معرفی کرد، در ازای وام 200 میلیون که 300 میلیون دلار پس بدهند.(843)
    برای مستشارها مصونیت می گیرید؟ بیچاره وکلاداد زدند آقا از این دوست های ما بخواهید به ما این قدر تحمیل نکنند، ما را نفروشید، ما را به صورت مستعمره در نیاورید، کی گوش داد به اینها از پیمان وین یک ماده را اصلاذکر نکرده اند، ماده 32ذکر نشده است، من نمی دانم آن ماده چه است ، من که نمی دانم رئیس مجلس هم نمیداند، وکلاهم نمی دانند، نمی دانند که قبول کردند طرح را، طرح را قبول کردند، طرح را امضا کردند، تصویب کردند اما عده ای اقرار کردند که ما اصلانمی دانیم چیست آنهاهم لابد امضاء نکرده باشند آن عده دیگر بدتر از آنها بودند، یک عده جهالند اینها رجال سیاسی ما، صاحب منصب های بزرگ ما، رجال سیاسی ما، یکی بعد از دیگری را کنار می گذارند، الان در مملکت ما به دست رجال سیاسی که وطنخواه باشند چیزی نیست، در دست آنها چیزی نیست، ارتش هم بداند یکی تان را بعد از دیگری کنار می گذارند، دیگر برای شما آبرو گذاشتند؟ برای نظام شما آبرو گذاشتند که یک سرباز امریکائی بر یک ارتشبد ما مقدم است؟ یک آشپز امریکائی بر یک ارتشبد ما مقدم شد در ایران؟ دیگر برای شما آبرو باقی ماند؟ اگر من بودم استعفا می کردم، اگر من نظامی بودم استعفا می کردم، من این ننگ را قبول نمی کردم، اگر من وکیل مجلس بودم استعفا می کردم باید نفوذ ایرانی ها قطع بشود باید مصونیت برای آشپزهای امریکائی ، برای مکانیک های امریکائی ، برای اداری امریکائی ، اداری و فنی، مامورین، کارمندان ادرای، کارمندان فنی برای خانواده هایشان مصونیت باشد لکن آقای قاضی(844) در حبس باشند.(845)

ویرایش توسط ملکوت* گامی تارهایی * : 17-05-2021 در ساعت 21:38
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

10. Top | #189

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,853 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

بسم الله الرحمن الرحیم
    «لن یجعل الله للکافرین علی المومنین سبیلا»(846)
    آیا ملت ایران می داند در این روزها در مجلس چه گذشت؟ می داند بدون اطلاع ملت و به طور قاچاق چه جنایتی واقع شد؟ می داند مجلس به پیشنهاد دولت سند بردگی ملت ایران را امضاء کرد؟ اقرار به مستعمره بودن ایران نمود؟ سند وحشی بودن ملت مسلمان را به آمریکا داد، قلم سیاه کشید بر جمیع مفاخر اسلامی وملی ما، قلم سرخ کشید بر تمام لاف و گزاف های چندین ساله سران قوم، ایران را از عقب افتاده ترین ممالک دنیا پست تر کرد؟ اهانت به ارتش محترم ایران و صاحب منصبان و درجه داران نمود؟ حیثیت دادگاه های ایران را پایمال کرد؟ به ننگین ترین تصویب نامه دولت سابق باپیشنهاد دولت حاضر بدون اطلاع ملت با چند ساعت صحبت های سری، رای مثبت داد؟ ملت ایران را در تحت اسارت آمریکائی ها قرار داد؟ اکنون مستشاران نظامی و غیر نظامی امریکا با جمیع خانواده و مستخدمین آنها آزادند هر جنایتی بکنند، هر خیانتی بکنند، پلیس ایران حق بازداشت آنها را ندارد دادگاه های ایران حق رسیدگی ندارند، چرا؟ برای آنکه آمریکا مملکت دلار است و دولت ایران محتاج به دلار به حسب این رای ننگین، اگر یک مستشار آمریکائی یا یک خادم مستشار آمریکائی به یکی از مراجع تقلید ایران، به یکی از افراد محترم ملت، به یکی از صاحب منصبان عالی رتبه ایران هر جسارتی بکند، هر خیانتی بنماید، پلیس حق بازداشت او را ندارد، محاکم ایران حق رسیدگی ندارد ولی اگر به یک سگ آنها تعرضی بشود، پلیس باید دخالت کند، دادگاه باید رسیدگی نماید امروز که دولت های مستعمره یکی پس از دیگری با شهامت و شجاعت خود را از تحت فشار استعمار خارج می کنند و زنجیرهای اسارت را پاره می کند، مجلس مترقی ایران با ادعای سابقه تمدن دو هزار و پانصد ساله، با لاف همردیف بودن با ممالک مترقیه به ننگین ترین و موهن ترین تصویب نامه غلط دولت های بی حیثیت رای می دهد و ملت شریف ایران را پست ترین و عقب افتاده ترین ملل به عالم معرفی می کند و با سرافرازی هر چه تمامتر، دولت ازتصویب نامه غلط دفاع می کند و مجلس رای می دهد از بعض منابع مطلع به من انسانیت و ملیت با همچو سند اسارتی صد در صد مخالف هستند، نفس نمی کشند و جز دوسه نفر آنها که معلوم است با اضطراب صحبت کرده اند، خاموش نشسته اند؟ برای آنکه اتکاء به ملت ندارند، دست نشانده هستند و قدرت مخالفت ندارند، آنها را با یک اشاره بیرون می ریزند، به زندان می اندازند آیا ملت ایران می داند که افسران ارتش به جای سوگند به قرآن مجید، سوگند به کتاب آسمانی که به آن اعتقاد دارم یاد کردند، این همان خطری است که کرارا تذکر داده ام، خطر برای قرآن مجید، برای اسلام عزیز، خطر برای مملکت اسلام، خطر برای استقلال کشور من نمی دانم دستگاه جبار از قرآن کریم چه بدیی دیده است، از پناه به اسلام و قرآن چه ضرری برده است که اینقدر پافشاری برای محو اسم آن می کند اگر پناه به قرآن و اسلام بیاورید، اجنبی به خود اجازه نمیدهد که از شما سند بردگی بگیرد، اجازه نمیدهد که مفاخر ملی واسلامی شما پایمال شود جدا بودن ملت از هیء ت حاکمه، برخوردار نبودن آنها از پشتیبانی ملت، این مصیبت ها را پیش می آورد اکنون من اعلام می کنم که این رای ننگین مجلسین، مخالف اسلام و قرآن است و قانونیت ندارد، مخالف رای ملت مسلمان است وکلای مجلسین وکیل ملت نیستند، وکلای سر نیزه هستند، رای آنها در برابر ملت و اسلام و قرآن هیچ ارزشی ندارد و اگر اجنبی ها بخواهند از این رای کثیف سوء استفاده کنند، تکلیف ملت تعیین خواهد شد دنیا بداند که هر گرفتاریی که ملت ایران و ملل مسلمین دارند، از اجانب است، از آمریکاست ملل اسلام از اجانب عموما از آمریکا خصوصا متنفر است، بدبختی دول اسلامی، از دخالت اجانب در مقدرات آنهاست، اجانبند که مخازن پر قیمت زیر زمینی ما را به یغما برده و می برند، انگلیس است که سالیان دراز طلای سیاه ما را با بهای ناچیز برده و می برد، اجانبند که کشور عزیز ما را اشغال کرده و بدون مجوز از سه طرف به آن حمله کرده و سربازان ما را از پا در آوردند دیروز ممالک اسلامی به چنگال انگلیس و عمال آن مبتلابودند امروز به چنگال آمریکا و عمال آن آمریکاست که از اسرائیل و هواداران آن پشتیبانی می کند، آمریکاست که به اسرائیل قدرت می دهد که اعراب مسلم را آواره کند، آمریکاست که وکلارا یا بیواسطه یا باواسطه بر ملت ایران تحمیل می کند، آمریکاست که اسلام و قرآن مجید را به حال خود مضر می داند و می خواهد آنها را از جلوی خود بردارد، آمریکاست که روحانیون را خار راه استعمار می داند و باید آنها را به حبس و زجر و اهانت بکشد، آمریکاست که به مجلس و دولت ایران فشار می آورد که چنین تصویب نامه مفتضحی را که تمام مفاخر اسلامی و ملی ما را پایمال میکند تصویب و اجرا کنند، آمریکاست که با ملت اسلام معامله وحشیگری و بدتر از آن می نماید بر ملت ایران است که این زنجیرها را پاره کنند بر ارتش ایران است که اجازه ندهند چنین کارهای ننگینی در ایران واقع شود، از بالاترها به هر وسیله هست بخواهند این سند استعمار را پاره کنند، این دولت را ساقط کنند، وکلائی که به این امر مفتضح رای دادند از مجلس بیرون کنند بر ملت است که از علمای خود بخواهند در این امر ساکت ننشینند بر علمای اعلام است که از مراجع اسلام بخواهند این امر را ندیده نگیرند بر فضلاو مدرسین حوزه های علمیه است که از علماء اعلام بخواهند که سکوت را بشکنند بر طلاب علوم است که از مدرسین بخواهند که غافل از این امر نباشند بر ملت مسلمان است که از وعاظ وخطباء بخواهند که آنان را که آگاه از این مصیبت بزرگ نیستند آگاه کنند برخطباء و وعاظ است که با بیان محکم، بی هراس بر این امر ننگین اعتراض کنند و ملت را بیدار کند بر اساتید دانشگاه است که جوانان را از آنچه زیر پرده است مطلع کنند بر جوانان دانشگاهی است که با حرارت با این طرح مفتضح مخالفت کنند، با آرامش و با شعارهای حساس مخالفت دانشگاه را به ملت های دنیا برسانند بردانشجویان ممالک خارجه است که در این امر حیاتی که آبروی مذهب و ملت را در خطر انداخته ساکت ننشینند بر پیشوایان دول اسلامی است که فریاد ما را به دنیا برسانند واز مراکز پخش آزاد، ناله جانسوز این ملت بدبخت را به جهان گوشزد کنند برعلماء و خطبای ملل ا سلامی است که باسیل اعتراض، این ننگ را از جبهه ملت معظم ایران، برادران اسلامی خود بزدایند و بر جمیع طبقات ملت است که از مناقشات جزئی موسمی خود صرفنظر کرده و در راه هدف مقدس استقلال و بیرون رفتن از قید اسارت کوشش کنند بر رجال شریف سیاسی است که ما را از مطالب زیر پرده که در مجلس گفته شده، آگاه نمایند بر احزاب سیاسی است در این امر مشترک با یکدیگر توافق کنند هدف مراجع عظام و روحانیون در هر جا باشند یکی است و آن پشتیبانی از دیانت مقدسه اسلام و قرآن مجید و طرفداری از مسلمین است، اختلافی بین علمای اعلام و نگهبانان اسلام در این هدف مقدس نیست اگر فرضا اختلاف اجتهاد و نظری در امری جزئی و ناچیز باشد مثل سایر اختلافات در امور فرعی، مانع از وحدت نظر در امور اصولی نیست اگر سازمان های دولتی گمان کرده اند با سمپاشی ها می توانند ما را از هدف مقدس خود منحرف کنند و به دست جهال متعصب به قصد شوم خود برسند، خطا کرده اند اینجانب که یک نفر از خدمتگزاران علمای اعلام و ملت اسلام هستم، در موقع خطیر و برای مصالح بزرگ اسلامی حاضرم برای کوچکترین افراد، تواضع و کوچکی کنم، تاچه رسد به علمای اعلام و مراجع عظام کثرالله امثالهم لازم است جوان های متعصب و طلاب تازه کاراز زبان و قلم خود جلوگیری کنند و در راه اسلام و هدف مقدس قرآن از اموری که موجب تشتت و تفرقه است ، خودداری نمایند علمای اعلام برای خاتمه دادن به هرج ومرج و بی نظمی ها در فکر اصلاح عمومی هستند، اگر دولت ها مجال فکر به ما بدهند، اگر گرفتارهائی که از ناحیه هیء ت حاکمه پیش می آید و ناراحتی های روحی مجال تصفیه واصلاح داخلی به ما بدهد این نحو گرفتاریهاست که ما را از مسیر خود که مسیر تصفیه حوزه ها و اصلاح همه جانبه است باز می دارد با احساس خطر برای اسلام و قرآن کریم، برای ملت و ملیت مجال تفکر در امور دیگر باقی نمانده اهمیت این موضوعات به قدری است که مشاغل خاص ما را تحت الشعاع قرار داده است آیا ملت مسلمان می داند که در حال حاضر عده ای از علماء و مبلغین و طلاب و بسیاری از مسلمین بیگناه در زندان ها به سر می برند و بر خلاف قوانین، آنها را بدون رسیدگی، مدت های مدیدی زندانی کرده اند و مرجعی نیست که به این وضع هرج و مرج ارتجاعی قرون وسطائی خاتمه دهد؟ اینها دنبال قتل عام پانزده خرداد، دوازده محرم است که جراحت آن از قلب ملت پاک نخواهد شد هیء ت حاکمه به جای اینکه برای اقتصاد ایران، برای جلوگیری از ورشکستگیهای بازرگانان محترم، برای نان وآب فقراومستمندان، برای زمستان سیاه بی خانمان ها، برای پیدا کردن کار برای جوانان فارغ التحصیل و سایر طبقات بیچاره فکری بکند، به کارهای مخرب مثل آنچه گفته شد و نظاء ر آن دست می زند، از قبیل استخدام زن برای دبیرستان های پسرانه و مرد برای دبیرستان های دخترانه که فساد آن بر همه روشن و اصرار به آنکه زن ها در دستگاه های دولتی وارد شوند که فساد و بیهوده بودنش بر همه واضح است امروز اقتصاد ایران به دست آمریکا و اسرائیل است و بازار ایران از دست ایرانی و مسلم خارج شده است و غبار ورشکستگی و فقر به رخسار بازرگان و زارع نشسته است و اصلاحات آقایان، بازار سیاه برای آمریکا و اسرائیل درست کرده است و کسنی نیست که به داد ملت فقیر برسد من از فکر زمستان امسال رنج می برم، من شدت گرسنگی و خدای نخواسته هلاکت بسیاری ازفقرا و مستمندان را پیش بینی می کنم، لازم است خود ملت به فکر فقرا باشند، لازم است از حالابرای زمستان آنها تهیه ای شود که فجایع سال سابق تکرار نشود، لازم است علمای اعلام بلاد، مردم را دعوت به این امر ضروری بفرمایند از خدای متعالی عظمت اسلام و مسلمین و رهائی دول اسلامی را از شر اجانب خذلهم الله تعالی خواستار است والسلام علی من اتبع الهدی
    روح الله الموسوی الخمینی(847)
    همه می دانند که چهل و پنج هزار، بعضی هم می گویند شصت هزار مستشار امریکائی هست، کارشناس های امریکائی هست در ایران با مصونیت، نه مصونیت فقط اینها، مصونیت هر چه امریکائی هست که اینها مصون کردندامریکائی ها را، اینهاقصه هائی است که تاریخ باید ثبت کند، بعدها بفهمند که وضع ایران چه بوده است. در زمان رضاشاه وقتی که کاپیتولاسیون به اصطلاح خودشان لغو شد( آن هم لغویتش حرف بود، اما حالالغو شد) چه بساطی درست کردند در تبلیغات که بله دیگر اعلیحضرت به آنجا رسیدند که لغو کردند کاپیتولاسیون را، چه کردند و فلان. مدت ها روزنامه ها و رادیو بساط جشن این را گرفتند که اعلیحضرت رضاشاه کاپیتولاسیون را لغو کرد یک وقت آنطور هیاهو کردند و جشن گرفتند آن روزی که اعلیحضرت محمدرضاشاه خلف صدق اعلیحضرت رضاشاه آمد کاپیتولاسیون را برای اینها درست کردباز همین بساط بلند، شد که ای چه خدمت بزرگی، چه خدمت بزرگی کردند، این بیچاره مطبوعات، خوب اسیر سازمان امنیت بودند باید بنویسند، آنها دیکته کنند اینها بنویسند که چه خدمت بزرگی، دیگر از این خدمت بزرگتر نمی شد که اعلیحضرت کردند! چه کردند؟ اینکه او لغو کرد، ایشان اثبات کردند، در لغوش ما جشن باید بگیریم در اثباتش هم باید جشن بگیریم وضع یک مملکتی اینطوری است که می گویند خروس میگوید که من بیچاره را در عزاخانه سر می برند، در عروسی خانه هم سر می برند( خنده حضا).(848)
    سؤال آیا دلایل تبعید خودتان را می توانید تشریح کنید؟
    ویرایش توسط ملکوت* گامی تارهایی * : 20-05-2021 در ساعت 23:14
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

11. Top | #190

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,853 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

جواب پانزده سال قبل که شاه قصد داشت به دستور امریکا لایحه مصونیت مستشاران آمریکایی را به تصویب مجلسین برساند، من این خیانت شاه را نسبت به ملت ایران، در طی یک سخنرانی و صدور یک اعلامیه محکوم نمودم و ملت ایران را از این سیاست استعماری آمریکا مطلع ساختم که پس از چند روز مرا از ایران پس از آنکه شبانه به منزلم در قم حمله کردند، دستگیر و سپس به ترکیه تبعید نمودند و درآنجا هم دولت ترکیه تحت فشار افکارعمومی از دولت ایران خواست که محل تبعید مرا کشوری غیر از ترکیه قرار دهد که سرانجام به عراق تبعید شدم و در آنجا پس از حدود پانزده سال، دولت عراق تحت فشار شاه مخالفت خود را با فعالیت های اسلامی من علیه رژیم سلطنتی و شاهنشاهی ابراز کرد و از این جهت تصمیم گرفتم که به کویت که یک کشور اسلامی است بروم تا درآنجا در مورد محل اقامتم تصمیم بگیرم و با داشتن ویزای آن کشور، دولت کویت از ورود من به آن کشور جلوگیری نمود و به ناچار به فرانسه آمدم، اقامت من در اینجا نیز موقتی است.(849)
    یک روز جشن ها بر پا می شد که ما کاپیتولاسیون را لغو کردیم( زمان رضاخان) یک روز حرفها زده می شدو در روزنامه ها، در نطق ها برای اینکه مملکت پیش رفته است، یک وقتی همان معنا را باز برقرار می کردندو مصونیت می دادند به آمریکائی ها. این تابع این بود که قدرتمند چه بکند، هر چه آن قشر قدرتمند یک کاری می کرد دیگران دنبال او هیاهو می کردند، در مجلس دست نشانده هیاهو می شد و مداحی می شد.(850)
    مجلس چه فضاحتی در این ایران به بار آورد، مجلسی که اسمش را می گذاشتند مجلس شورای ملی ایران، با این ملت ایران چه کرد این مجلس شماها دیگر این آخرها یادتان هست که این قضیه آخری که گذراندند برای اینکه کسانی که آمریکایی هستند، از آمریکا آمده اند، ارتشی هستند، بستگان آمریکا هستند، مامون هستند و نباید در اینجا محاکمه شان کرد این را مجلس درست کرد البته یک بازی هم در آوردند که دوتایشان هم مخالفت کرد، دوتایشان چه، اما مطلب معلوم بود که از اول باید این بشود و این هم شد.(851)

ویرایش توسط ملکوت* گامی تارهایی * : 24-05-2021 در ساعت 12:54
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

صفحه 19 از 26 نخستنخست ... 9151617181920212223 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع