صفحه 18 از 26 نخستنخست ... 8141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 258

موضوع: تاریخ معاصر ایران از دیدگاه امام خمینی (س)

1. Top | #171

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,881
    مورد تشکر
    5,852 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

تلگراف امام خمینی به حضرت آیت الله العظمی حکیم(762)
    نجف حضرت آیت الله حکیم دامت برکاته و علت کلمته
    تلگراف محترم در تسلیت فاجعه عظیمی موجب تشکر گردید امید است با وحدت کلمه علماء اسلام و مراجع وقت کثرالله امثالهم حفظ استقلال مملکت و قطع دست اجانب رانموده، از حریم اسلام و قرآن کریم دفاع کرده نگذاریم دست خیانت به احکام مسلمه اسلام دراز شود ما می دانیم با هجرت مراجع و علمای اعلام اعلی الله کلمتهم مرکزبزرگ تشیع در پرتگاه هلاکت افتاده و به دامن کفر وزندقه کشیده خواهد شد وبرادران ایمانی عزیز ما در شکنجه و عذاب الیم واقع خواهند شد ما می دانیم با این هجرت تغییرات و تحولات عظیمی روی خواهد داد که ما از آن بیمناکیم ما عجالتا در این آتش سوزان به سربرده وبا خطرهای جانی صبر نموده، از حقوق اسلام و مسلمین و از حریم قرآن و استقلال مملکت اسلام دفاع می کنیم و تا سرحد امکان مراکز روحانیت را حفظ نموده، امر آرامش و سکوت می نماییم مگر آنکه دستگاه جبار راهی را بخواهد طی کند که مارا ناگزیر به مطالبی کند که به خدای تبارک و تعالی از آن پناه می بریم این جانب دست اخلاص خود را به سوی جمیع مسلمین خصوصا علماء اعلام و مراجع عظام اطال الله بقاء هم دراز کرده و از عموم طبقات برای صیانت احکام اسلام و استقلال ممالک اسلامی استمداد میکنم و اطمینان دارم با وحدت کلمه مسلمین سیماعلماء اعلام صفوف اجانب و مخالفین در هم شکسته وهیچ گاه به فکر تجاوز به ممالک اسلامی نخواهند افتاد ما تکلیف الهی خود را ان شاء الله ادا خواهیم کرد وبه احدی الحسنیین نایل خواهیم شد، یا قطع دست خائنین از حریم اسلام و قرآن کریم و یاجوار رحمت حق جل و علاء «انی لااری الموت الاسعاده ولاالحیوه مع الظالمین الابرما»(763) اینک دستگاه جبار برای اطفاء نور حق به هر وسیله در کوشش است «ولله متم نوره ولو کره الکافرون».(764)
    والسلام علیکم و رحمه الله وبرکاته
    روح الله الموسوی الخمینی(765)
    درازای آن فشارها وآن گاهی فحاشی هائی که می آمدند بخصوص پیش آقایان می کردند ، البته من راهشان ندادم اما یک وقت آمدند، گمان هم می کنم آنوقتی بود که مرحوم آقای حکیم یک تلگرافی کرده بود و آنها می خواستند جلو بگیرند از جواب گمانم این بود که شاید قبل هم بود آمدند که می خواهند چند نفری هستند، بیایندازطرف دستگاه شما را ببینند. من گفتم که من با آنها ملاقات نمی کنم از باب اینکه اینها اشخاصی هستند که اگر بیایند یک چیزی اینجا بگویند، دروغ می روند می گویند و من ملاقات نمی کنم. لکن با بعضی آقایان دیگر ملاقات کرده بودند و آن آقایی که با او ملاقات کرده بودند، عصر همان روز آمد با حال وحشتناک پیش من گفت که اینها آمدند و می گویند که ما می ریزیم در منزل هایتان، اگر جواب آقای حکیم رابدهید می ریزیم در منزل هایتان خودتان را چه می کنیم، زن هایتان را چه می کنیم و از این حرف های اراذلی، وحالاباید چه بکنیم؟ گفتم شما هم باور کردید حرفشان را؟ گفت ما چه بکنیم ؟ من همان وقت پاشدم جواب آقای حکیم را دادم. اگر آنوقت هم به ما اینها یک روی خوشی نشان می دادند و چه می کردند باز مایک بهره حسابی نمی توانستیم برداریم.(766)

امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

من در جستجوی قطعه ای از آسمان پهناور هستم

که از تراکم اندیشه های پَست، تهی باشد .

2. آیه های انتظار

آیه های انتظار

لیست موضوعات تصادفی این انجمن

3. Top | #172

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,881
    مورد تشکر
    5,852 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

فصل دهم: قیام 15 خرداد

حوادث قیام 15 خرداد

دیروز خانواده های شهدای 15خرداد اینجا بودند، چیزی که مرا رنج می داد این بود که به من این صحبت ها نشده بود تا از حبس آمدم بیرون، عصر همان روز دفعه اول جریان را مطلع شدم، کشتار15 خرداد از اعمال یک قشون با ملت بیگانه بدتر بود، آنهابچه ها را نمی کشتند، زن ها را نمی کشتند، امروز جشن معنی ندارد، تا ملت عمر دارد غمگین در مصیبت 15 خرداد است، یکی از اولیای امور ضمن سخنرانی گفته بود15 خرداد ننگ ملت ایران است ولی من صحبت اورا تکمیل میکنم،15 خرداد ننگ ملت بود زیرا از پول همین ملت اسلحه تهیه شده و با این اسلحه مردم را کشتند.(767)
    من تاکنون احساس عجز در صحبت ها نکرده ام و امروز خودم را عاجز می دانم، عاجز می دانم از اظهار تالمات روحیه ای که دارم برای اوضاع اسلام عموما و اوضاع ایران خصوصا و قضایایی که در این یک سال منحوس پیش آمد خصوصا قضیه مدارس علمی، قضیه 15 خرداد قضیه 15 خردادرامن مطلع نبودم تا اینکه از حبس به حصر تبدیل شد و اخبار خارج به من رسید خدا می داند که مرا اوضاع 15خرداد کوبید گریه شدید حضار حالاهم که به اینجا آمده ام از قیطریه، مواجه هستم با یک منظره هائی ، بابچه های کوچک بی پدر، گریه شدید حضار با پدرهای جوان از دست داده، با مادرهای جوان مرده، با زن های برادر مرده، با پاهای قطع شده، گریه شدیدحضار باافسردگیها، اینهاعلامت تمدن آقایان است وارتجاع ما افسوس که دست ما از عالم کوتاه است، افسوس که صدای ما به عالم نمی رسد، افسوس که گریه های این مادرهای بچه مرده نمیرسد به دنیا.(768)
    خوب، شما آقایان، ملت ایران روزنامه اطلاع ات را، سرمقاله روزنامه اطلاع ات روز سه شنبه را، سه شنبه 18 فروردین را ملاحظه فرمودید ، ملاحظه فرمودید که اینها چه نقشه ای کشیده بودند و کشیده اند اینها دیدند که بازور و با قلدری و با سرنیزه، با15 خرداد فراهم کردن، با مدرسه فیضیه خراب کردن، با مدرسه طالبیه خراب کردن و با اهانت به علمای اسلام کردن، با تبعید کردن، با اخراج کردن، با حبس کردن و اینها، هرچه کردند گندش بالاآمد، این قدر بالاآمد که او هم فهمید، همه فهمیدند، اینها دیدند که خیلی بد شد، دنیا اعتراض کرد 15خردادروی دولت ها را سیاه کرد، ما نمی خواستیم این قدر روسیاهی بار بیاید 15خرداد ننگی بر دامن این مملکت گذاشت که تا آخر محو نخواهد شد، تاریخ ضبط می کند این را، خودشان هم گفتند که 15 خرداد ننگ بود، من هم می گویم ننگ بود لکن نکته را نگفتند و من نکته رامی گویم، ننگ بود که مسلسل ها را، تانک هارا، توپ هارا، تفنگ ها را از مال این ملت فقیر به دست آوردند و به روی این ملت فقیر بستند، پایمال کردنداین بیچاره ها را، از این ننگ بالاتر آیا می شود که انسان یک ملتی را اینطور پایمال کند؟ این بیچاره ها چه کرده بودند آخر؟ چه کرده بودند؟(769)
    یک سال از فاجعه خونین 12 محرم 83 (15 خرداد1343) گذشت، یک سال از مرگ فجیع عزیزان ملت سپری شد، یک سال از بی خانمان شدن و بی سرپرست شدن یتیمان بی پدر و زن های بی شوهر و مادران داغدیده گذشت واقعه 15خرداد ننگ بزرگی برای هیات حاکمه به بار آورد، این واقعه فراموش شدنی نیست، تاریخ آنرا ضبط کرد، آیا ملت مسلمان چه جرمی مرتکب شده بود؟ زن ها و اطفال صغیرچه گناهی کرده بودند؟ چرا آنها را به مسلسل بستند؟ علمای اسلام و خطباء مذهبی چه جرمی داشتند؟ گناه آنها دفاع از حق بود، دفاع از قرآن کریم بود، به جرم نصایح مشفقانه و صلاح اندیشی اهانت شدند، به حبس کشیده شدند، محصور گردیدند، مبتلابه مصاء ب شدند.(770)
    مادر زمان شاه فعلی شاهد فجایعی بودیم که روی چنگیز را سفید کرد شاهد قتل عام فجیع غیر انسانی پانزدهم خرداد دوازدهم محرم بودیم که عدد کشتگان آن به قراری که می گویند بر15 هزار نفر بالغ و تعداد زخمی ها را خدا می داند.(771)
    15خرداد هم مردم البته خودشان برای فرض کنید که مصالحی قیام کرده بودند لکن شلوغ کاری نبود در کار اینها یک دسته ای خودشان در تهران چیز کردند، کتابخانه ای را آتش زدند و جایی را، دکانی را کردند و بهانه درست کردند، با بهانه مردم را به مسلسل بستند، بهانه درست کردند.(772)
    نهضت ملت بزرگ ایران که در12 محرم 83، 15 خرداد سال 42 به شکوفائی گراء ید، پرده های تزویر و عوام فریبی شاه را پاره کرد و قتل عام شاهانه و فداکاری ها ملت مبدا عظیمی در تاریخ ایران گردید و مفتاح نجات اسلام و عدالت به دست آمد و نطفه مقاومت ملی منعقد و با تربیت و روشنگری روشنگران، رو به رشد و تکامل نهاد.(773)
    پانزده خرداد چرا بوجود آمد؟ و مبداء وجود آن چه بود؟ در دنباله آن در سابق چه بود؟ و الان چیست؟ و بعدها چه خواهد بود؟ پانزده خرداد را کی بوجود آورد؟ و دنباله آن را کی تعقیب کرد؟ و الان کی همان دنباله راتعقیب می کند؟ وپس از این امید به کیست؟ پانزده خرداد برای چه مقصدی بود؟ و تاکنون برای چه مقصدی است و بعدها برای چه مقصدی خواهد بود؟ پانزده خرداد را بشناسید و مقصد پانزده خرداد را بشناسید. و کسانی که رابوجود آورند بشناسید که پانزده خرداد پانزده خرداد، رادنبال کردند بشناسید وکسانی که از این به بعد امید تعقیب آنها هست بشناسید و مخالفین پانزده خرداد و مقصد پانزده خرداد را بشناسید. پانزده خرداد از همین مدرسه(774) شروع شد عصر عاشورا در همین مدرسه اجتماع عظیم بود و بعد از اینکه صحبت هائی و افشاگری هائی شد، دنباله آن منتهی به پانزده خرداد شد. پانزده خرداد برای اسلام بود و به اسم اسلام بود و به مبداء یت اسلام و راهنمائی روحانیت و همین جمعیت ها که الان اینجا هستند، اینها بودند که 15 خرداد را بوجود آوردند. همین صنف جمعیت بودندکه 15 خرداد را بوجود آوردند و همین صنف جمعیت بودند که کشته شدند. همین طبقه از افراد اسلامی که برای اسلام قیام کردند و هیچ نظری جز اسلام نداشتند،15 خرداد را بوجود آوردند. همین جمعیتی که مقصدی غیر از اسلام ندارند، در تعقی15 خرداد تا حالادنباله کردند. از همین جمعیت که مقصدی غیر از اسلام ندارند امیدآن است که تعقیب کنند ونهضت ما را به ثمر برسانند. باید دید این جمعیت کی هستند، اینها که 15 خرداد را بوجود آوردند و آنها که در15 خرداد به طوری که مشهور است00150 فدائی دادند و آنهائی که پس از پانزده خرداد و پانزده های خرداد و پس از قتل عام 15 خرداد و قتل عام های دیگردر میدان ها آمدند، چه قشری از جمعیت بودند؟ آنهائی که پانزده خرداد را بوجود آوردند، آنهائی که دنباله 15 خرداد را تاکنون رساندند، آنهائی که برای شکستن سد رژیم فعالیت کردند، آنهائی که به خیابان ها ریختند و فریاد الله اکبر کردند، همین قشر از جمعیت بودند. حق مال همین قشراز جمعیت است، دیگران هیچ حقی ندارند.(775)
    یادتان نرود که ما یک پانزده خرداد داشتیم ، پانزده خرداد مبدا نهضت اسلامی ایران است.(776)
    مردم به تنگ آمدند، منتظر این بودند که یک صدائی بلند بشود، دنبالش بروند، در پانزده خرداد، جلوی پانزده خرداد، یک چنین صدائی درآمد، از قم شروع شد، از قم علمای قم شروع کردند به اینکه یک مخالفتی بکنند، مخالفت کردند و صحبت ها، چی ها شد تا اینکه منتهی شد به پانزده خرداد، پانزده خرداد یک قیام بسیار بزرگی شد، آنها هم یک کشتار بسیار بزرگی کردند من که در حبس بودم ولی وقتی که بیرون آمدم، بیرون را اطلا عی خیلی از آن نداشتم، هیچ اطلاع ی نداشتم وقتی بیرون آمدم و بعدش هم یک مدتی در حصر بودم و در یک منزلی(777) حبس بودم، منتها خوب فرق داشت به آن حبس آنجا، به من رساندند که پانزده هزار آدم را کشتند، حالاچقدر هم گرفتند، خدا می داند، نمی دانم مردم به یک حالی درآمدند که دیگر برایشان زندگی یک چیزی نبود که خیلی دنبالش بودند، زندگی این بود که با اشرار باید زندگی کنند، زندگی با اشرار یک زندگی صحیحی نیست، زندگی که پدر فرزندش را می بیند گرفتار است، فرزند پدرش را می بیند گرفتار است، زن شوهرش را می بیند گرفتار هست و هکذا یک زندگی سختی برای مردم شده بود، دنبال این بودند که یک جرقه ای بلند بشود و تحریک کنند، پانزده خرداد آن جرقه ای که قبلش پیدا شد و پانزده خرداد را بوجود آورد.(778)
    پانزده خرداد یک نقطه عطفی است در تاریخ کشور ما که از همان وقت شروع به فعالیت سیاسی شد و روحانیون از همان وقت خودشان را مجهز کردند. روز پانزده خرداد آنطوری که من بعد از اینکه از حبس بیرون آمدم برای من نقل کردند، عمال شاه در بسیاری از شهرستان ها که قیام کرده بودند دست به کشتار زدند و آنطوری که به من می گفتند حدود پانزده هزار شهید داشتیم در پانزده خرداد و ما این قلم را آنوقت خیلی بزرگ می شمردیم و بزرگ هم بود لکن بعدها جنایاتی که از طرف شاه، شاه مخلوع به کشور ما وارد شد بیشتر از این معانی بود. ما نمی توانیم تصور کنیم این جنایاتی که از پانزده خرداد تا رفتن بختیار(779) از این مملکت به ذست عمال شاه و به دست عمال آمریکا در این کشور واقع شد، قدرت اینکه احصاء کنیم آنها را نداریم. ما اجمالی از این جنایات را می توانیم بگوئیم یا تصور کنیم، تفسیر این جنایات اصلاقابل احصاء نیست. ما چطور می توانیم پانزده خرداد- معلولینش - را بفهمیم چقدر بود، معدومینش و شهدا می گویند پانزده هزار بوده است، لکن مصدومین و معلولین، کسانی که اعضای خودشان را در آن گیرودار از دست دادند ما چطور می توانیم بیان کنیم یا تصور کنیم. لکن درعین حالی که پانزده خرداد یک مصیبتی بود برای ملت ما، لکن مبداء جنبش بود.(780)
    در 15 خرداد42 که مصادف بود با دوازده محرم، سوم شهادت بزرگ شهید فداکار تاریخ، گرچه ملت غیور ایران با فداکاری عظیم خویش و تسلیم قریب پانزده هزار شهید به درگاه خداوند متعال، به ظاهر سرکوب شد و دژخیمان رژیم جنایتکار پهلوی، ننگی ابدی بر ننگ های پنجاه ساله خود افزودند لکن سرلوحه پیروزی اسلام و ملت بود همان سان که شهادت سید مظلومان و هواخواهان قرآن در عاشورا، سرآغاز زندگی جاوید اسلام و حیات ابدی قرآن کریم بود، آن شهادت مظلومانه و اسارت آل الله، تخت و تاج یزیدیان را که با اسم اسلام، اساس وحی را به خیال خام خود می خواستند محو کنند، برای همیشه به باد فنا سپرد و آن جریان، سفیانیان را از صحنه تاریخ به کنار زد، این شهادت دلاورانه ملت مظلوم ایران، تخت و تاج پهلویان، جریان پهلوی صفتان را که با اسم اسلام می خواستند اسلام را از صحنه خارج نمایند و افکار غرب و نشخوار امریکا را جانشین وحی کنند، از تاریخ ایران بیرون راند در حقیقت دستاورد نهضت 15 خرداد،42 پیروزی 22 بهمن 57 بود.(781)
    مهمترین فصل خونین مبارزه در عاشورای 15 خرداد رقم خورد. در15 خرداد42 مقابله با گلوله تفنگ و مسلسل شاه نبود که اگر تنها این بود مقابله را آسان می نمود بلکه علاوه بر آن از داخل جبهه خودی گلوله حیله و مقدس مابی و تحجر بود: گلوله زخم زبان و نفاق و دورویی بود که هزار بار بیشتر از باروت سرب جگر و جان را می سوخت و می درید.(782)(783)

ماهیت قیام 15 خرداد

این قیامی که از پانزده خرداد شروع شد و تاکنون باقی است و امید است باقی باشد تا همه اهداف اسلام جامه عمل بپوشد قیامی اسلامی است، قیامی ایمانی است، پیرو هیچ قیامی نیست. همه می دانیم که پانزده خرداد مبدا عطفی بود در تاریخ، نه پیرو نهضت های دیگر، قیام های دیگر این شعار باید محفوظ باشد که این قیام، قیام ملی نیست، این قیام، قیام قرآنی است، این قیام، قیام اسلامی است.(784)
    من هر قشری را که ملاقات می کنم می بینم که حق خاصی به ما دارند. آقایان محترم و جوانان معظم ورامین(785) به ما حق ویژه ای دارند. آنها در پانزده خرداد زحمت کشیدند وجوانان خودشان را از دست دادند وبرای اسلام فعالیت کردند.(786)
    آن که فعالیت دارد، همین جمعیتی است که امروز قیام کرده و15 خرداد قیام کرد، اینها برا ی بشر دلسوزند برای اینکه مسلمند اینها مسلمند.(787)
    ای کسانی که احتمال می دهیدکه غیر مسلمین و غیر اسلام کس دیگر دخالت داشته است، شما مطالعه کنید، بررسی کنید اشخاصی که در پانزده خرداد جان دادند، سنگ های قبرهای آنهارا ببینید کی بودند اینها، اگر یک سنگ قبر از این قشرهای دیگر غیر اسلامی پیدا کردید، آنها هم شرکت داشته اند اگر در قشرهای اسلامی، یک سنگ قبر از آن درجه های بالاپیدا کردید، آنها هم شرکت داشته اندولی پیدا نمی کنید، هر چه هست این قشر پاء ین است ، این قشر کشاورز است، این قشر کارگر است، این تاجر مسلم است، این کاسب مسلم است ، این روحانی متعهد است هر چه هست از این قشر است. پس 15 خرداد را به تبع اسلام اینها بوجود آوردند و به تبع اسلام اینها حفظ کردندو به تبع اسلام اینها نگهداری می کنند.(788)
    15 خرداد برای همین بود. قبل از 15 خرداد برای اسلام بود قیام روحانیون، قیام 15 خرداد برای همین بود، بعد ازآ ن هم دنباله همین بود، اسلام بود لیس الا.(789)
    15خرداد و سالروز15 خرداد ثابت کرد که این مردم در صحنه هستند و برای اسلام هم در صحنه هستند.(790)
    سالروز خرداد42 خمیر مایه نهضت مبارک ملت بزرگ ایران و روز بذر انقلاب اسلامی ماست ملت عزیز بایداین خمیرمایه وبذر پربرکت را درعصر عاشورای 83 جستجو کند، عصر عاشورای مصادف با ساعات شهادت نصرت آفرین سید مظلومان سرور شهیدان، عصر عاشورائی که خون طاهر و مطهر ثارالله و ابن ثاره به زمین گرم کربلاریخت و ریشه انقلابات اسلامی را آبیاری نمود ملت عظیم الشان در سالروز شوم این فاجعه انفجارآمیزی که مصادف با 15خرداد42 بود با الهام از عاشورای آن قیام کوبنده را به بار آورد اگر عاشورا و گرمی و شور انفجاری آن نبود، معلوم نبود چنین قیامی بدون سابقه و سازماندهی واقع می شد واقعه عظیم عاشورا از61 هجری تا خرداد61 و از آن تا قیام عالمی بقیه الله اروحنالمقدمه الفدا، در هر مقطع انقلاب ساز است آن روز یزیدیان با دست جنایتکاران گور خود را کندند و تا ابد هلاکت خویش و رژیم ستمگر جنایتکار خویش را به ثبت رساندند، و در15 خرداد42 پهلویان و هواداران و سردمداران جنایتکارشان با دست ستمشاهی خود گور خود را کندند و سقوط و ننگ ابدی را برای خویش بجا گذاشتند که ملت عظیم الشان ایران بحمدالله تعالی با قدرت و پیروزی بر گور آتشبار آنان لعنت می فرستد.(791)
    شما گمان نکنید که اگر این مجالس عزا نبود و اگر این دستجات سینه زنی و نوحه سرائی نبود،15 خرداد پیش میآمد هیچ قدرتی نمی توانست 15خرداد را آنطور کند، مگر قدرت خون سیدالشهدا.(792)

امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

4. Top | #173

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,881
    مورد تشکر
    5,852 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

خوب، شما آقایان، ملت ایران روزنامه اطلاع ات را، سرمقاله روزنامه اطلاع ات روز سه شنبه را، سه شنبه 18 فروردین را ملاحظه فرمودید ، ملاحظه فرمودید که اینها چه نقشه ای کشیده بودند و کشیده اند اینها دیدند که بازور و با قلدری و با سرنیزه، با15 خرداد فراهم کردن، با مدرسه فیضیه خراب کردن، با مدرسه طالبیه خراب کردن و با اهانت به علمای اسلام کردن، با تبعید کردن، با اخراج کردن، با حبس کردن و اینها، هرچه کردند گندش بالاآمد، این قدر بالاآمد که او هم فهمید، همه فهمیدند، اینها دیدند که خیلی بد شد، دنیا اعتراض کرد 15خردادروی دولت ها را سیاه کرد، ما نمی خواستیم این قدر روسیاهی بار بیاید 15خرداد ننگی بر دامن این مملکت گذاشت که تا آخر محو نخواهد شد، تاریخ ضبط می کند این را، خودشان هم گفتند که 15 خرداد ننگ بود، من هم می گویم ننگ بود لکن نکته را نگفتند و من نکته رامی گویم، ننگ بود که مسلسل ها را، تانک هارا، توپ هارا، تفنگ ها را از مال این ملت فقیر به دست آوردند و به روی این ملت فقیر بستند، پایمال کردنداین بیچاره ها را، از این ننگ بالاتر آیا می شود که انسان یک ملتی را اینطور پایمال کند؟ این بیچاره ها چه کرده بودند آخر؟ چه کرده بودند؟(769)
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

5. Top | #174

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,881
    مورد تشکر
    5,852 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

یک سال از فاجعه خونین 12 محرم 83 (15 خرداد1343) گذشت، یک سال از مرگ فجیع عزیزان ملت سپری شد، یک سال از بی خانمان شدن و بی سرپرست شدن یتیمان بی پدر و زن های بی شوهر و مادران داغدیده گذشت واقعه 15خرداد ننگ بزرگی برای هیات حاکمه به بار آورد، این واقعه فراموش شدنی نیست، تاریخ آنرا ضبط کرد، آیا ملت مسلمان چه جرمی مرتکب شده بود؟ زن ها و اطفال صغیرچه گناهی کرده بودند؟ چرا آنها را به مسلسل بستند؟ علمای اسلام و خطباء مذهبی چه جرمی داشتند؟ گناه آنها دفاع از حق بود، دفاع از قرآن کریم بود، به جرم نصایح مشفقانه و صلاح اندیشی اهانت شدند، به حبس کشیده شدند، محصور گردیدند، مبتلابه مصاء ب شدند.(770)
    مادر زمان شاه فعلی شاهد فجایعی بودیم که روی چنگیز را سفید کرد شاهد قتل عام فجیع غیر انسانی پانزدهم خرداد دوازدهم محرم بودیم که عدد کشتگان آن به قراری که می گویند بر15 هزار نفر بالغ و تعداد زخمی ها را خدا می داند.(771)

ویرایش توسط ملکوت* گامی تارهایی * : 16-03-2021 در ساعت 14:27
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

6. Top | #175

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,881
    مورد تشکر
    5,852 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

15خرداد هم مردم البته خودشان برای فرض کنید که مصالحی قیام کرده بودند لکن شلوغ کاری نبود در کار اینها یک دسته ای خودشان در تهران چیز کردند، کتابخانه ای را آتش زدند و جایی را، دکانی را کردند و بهانه درست کردند، با بهانه مردم را به مسلسل بستند، بهانه درست کردند.(772)
    نهضت ملت بزرگ ایران که در12 محرم 83، 15 خرداد سال 42 به شکوفائی گراء ید، پرده های تزویر و عوام فریبی شاه را پاره کرد و قتل عام شاهانه و فداکاری ها ملت مبدا عظیمی در تاریخ ایران گردید و مفتاح نجات اسلام و عدالت به دست آمد و نطفه مقاومت ملی منعقد و با تربیت و روشنگری روشنگران، رو به رشد و تکامل نهاد.(773)
    پانزده خرداد چرا بوجود آمد؟ و مبداء وجود آن چه بود؟ در دنباله آن در سابق چه بود؟ و الان چیست؟ و بعدها چه خواهد بود؟ پانزده خرداد را کی بوجود آورد؟ و دنباله آن را کی تعقیب کرد؟ و الان کی همان دنباله راتعقیب می کند؟ وپس از این امید به کیست؟ پانزده خرداد برای چه مقصدی بود؟ و تاکنون برای چه مقصدی است و بعدها برای چه مقصدی خواهد بود؟ پانزده خرداد را بشناسید و مقصد پانزده خرداد را بشناسید. و کسانی که رابوجود آورند بشناسید که پانزده خرداد پانزده خرداد، رادنبال کردند بشناسید وکسانی که از این به بعد امید تعقیب آنها هست بشناسید و مخالفین پانزده خرداد و مقصد پانزده خرداد را بشناسید. پانزده خرداد از همین مدرسه(774) شروع شد عصر عاشورا در همین مدرسه اجتماع عظیم بود و بعد از اینکه صحبت هائی و افشاگری هائی شد، دنباله آن منتهی به پانزده خرداد شد. پانزده خرداد برای اسلام بود و به اسم اسلام بود و به مبداء یت اسلام و راهنمائی روحانیت و همین جمعیت ها که الان اینجا هستند، اینها بودند که 15 خرداد را بوجود آوردند. همین صنف جمعیت بودندکه 15 خرداد را بوجود آوردند و همین صنف جمعیت بودند که کشته شدند. همین طبقه از افراد اسلامی که برای اسلام قیام کردند و هیچ نظری جز اسلام نداشتند،15 خرداد را بوجود آوردند. همین جمعیتی که مقصدی غیر از اسلام ندارند، در تعقی15 خرداد تا حالادنباله کردند. از همین جمعیت که مقصدی غیر از اسلام ندارند امیدآن است که تعقیب کنند ونهضت ما را به ثمر برسانند. باید دید این جمعیت کی هستند، اینها که 15 خرداد را بوجود آوردند و آنها که در15 خرداد به طوری که مشهور است00150 فدائی دادند و آنهائی که پس از پانزده خرداد و پانزده های خرداد و پس از قتل عام 15 خرداد و قتل عام های دیگردر میدان ها آمدند، چه قشری از جمعیت بودند؟ آنهائی که پانزده خرداد را بوجود آوردند، آنهائی که دنباله 15 خرداد را تاکنون رساندند، آنهائی که برای شکستن سد رژیم فعالیت کردند، آنهائی که به خیابان ها ریختند و فریاد الله اکبر کردند، همین قشر از جمعیت بودند. حق مال همین قشراز جمعیت است، دیگران هیچ حقی ندارند.(775)
    ویرایش توسط ملکوت* گامی تارهایی * : 18-03-2021 در ساعت 21:08
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

7. Top | #176

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,881
    مورد تشکر
    5,852 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

یادتان نرود که ما یک پانزده خرداد داشتیم ، پانزده خرداد مبدا نهضت اسلامی ایران است.(776)
    مردم به تنگ آمدند، منتظر این بودند که یک صدائی بلند بشود، دنبالش بروند، در پانزده خرداد، جلوی پانزده خرداد، یک چنین صدائی درآمد، از قم شروع شد، از قم علمای قم شروع کردند به اینکه یک مخالفتی بکنند، مخالفت کردند و صحبت ها، چی ها شد تا اینکه منتهی شد به پانزده خرداد، پانزده خرداد یک قیام بسیار بزرگی شد، آنها هم یک کشتار بسیار بزرگی کردند من که در حبس بودم ولی وقتی که بیرون آمدم، بیرون را اطلا عی خیلی از آن نداشتم، هیچ اطلاع ی نداشتم وقتی بیرون آمدم و بعدش هم یک مدتی در حصر بودم و در یک منزلی(777) حبس بودم، منتها خوب فرق داشت به آن حبس آنجا، به من رساندند که پانزده هزار آدم را کشتند، حالاچقدر هم گرفتند، خدا می داند، نمی دانم مردم به یک حالی درآمدند که دیگر برایشان زندگی یک چیزی نبود که خیلی دنبالش بودند، زندگی این بود که با اشرار باید زندگی کنند، زندگی با اشرار یک زندگی صحیحی نیست، زندگی که پدر فرزندش را می بیند گرفتار است، فرزند پدرش را می بیند گرفتار است، زن شوهرش را می بیند گرفتار هست و هکذا یک زندگی سختی برای مردم شده بود، دنبال این بودند که یک جرقه ای بلند بشود و تحریک کنند، پانزده خرداد آن جرقه ای که قبلش پیدا شد و پانزده خرداد را بوجود آورد.(778)
    پانزده خرداد یک نقطه عطفی است در تاریخ کشور ما که از همان وقت شروع به فعالیت سیاسی شد و روحانیون از همان وقت خودشان را مجهز کردند. روز پانزده خرداد آنطوری که من بعد از اینکه از حبس بیرون آمدم برای من نقل کردند، عمال شاه در بسیاری از شهرستان ها که قیام کرده بودند دست به کشتار زدند و آنطوری که به من می گفتند حدود پانزده هزار شهید داشتیم در پانزده خرداد و ما این قلم را آنوقت خیلی بزرگ می شمردیم و بزرگ هم بود لکن بعدها جنایاتی که از طرف شاه، شاه مخلوع به کشور ما وارد شد بیشتر از این معانی بود. ما نمی توانیم تصور کنیم این جنایاتی که از پانزده خرداد تا رفتن بختیار(779) از این مملکت به ذست عمال شاه و به دست عمال آمریکا در این کشور واقع شد، قدرت اینکه احصاء کنیم آنها را نداریم. ما اجمالی از این جنایات را می توانیم بگوئیم یا تصور کنیم، تفسیر این جنایات اصلاقابل احصاء نیست. ما چطور می توانیم پانزده خرداد- معلولینش - را بفهمیم چقدر بود، معدومینش و شهدا می گویند پانزده هزار بوده است، لکن مصدومین و معلولین، کسانی که اعضای خودشان را در آن گیرودار از دست دادند ما چطور می توانیم بیان کنیم یا تصور کنیم. لکن درعین حالی که پانزده خرداد یک مصیبتی بود برای ملت ما، لکن مبداء جنبش بود.(780)
    در 15 خرداد42 که مصادف بود با دوازده محرم، سوم شهادت بزرگ شهید فداکار تاریخ، گرچه ملت غیور ایران با فداکاری عظیم خویش و تسلیم قریب پانزده هزار شهید به درگاه خداوند متعال، به ظاهر سرکوب شد و دژخیمان رژیم جنایتکار پهلوی، ننگی ابدی بر ننگ های پنجاه ساله خود افزودند لکن سرلوحه پیروزی اسلام و ملت بود همان سان که شهادت سید مظلومان و هواخواهان قرآن در عاشورا، سرآغاز زندگی جاوید اسلام و حیات ابدی قرآن کریم بود، آن شهادت مظلومانه و اسارت آل الله، تخت و تاج یزیدیان را که با اسم اسلام، اساس وحی را به خیال خام خود می خواستند محو کنند، برای همیشه به باد فنا سپرد و آن جریان، سفیانیان را از صحنه تاریخ به کنار زد، این شهادت دلاورانه ملت مظلوم ایران، تخت و تاج پهلویان، جریان پهلوی صفتان را که با اسم اسلام می خواستند اسلام را از صحنه خارج نمایند و افکار غرب و نشخوار امریکا را جانشین وحی کنند، از تاریخ ایران بیرون راند در حقیقت دستاورد نهضت 15 خرداد،42 پیروزی 22 بهمن 57 بود.(781)
    مهمترین فصل خونین مبارزه در عاشورای 15 خرداد رقم خورد. در15 خرداد42 مقابله با گلوله تفنگ و مسلسل شاه نبود که اگر تنها این بود مقابله را آسان می نمود بلکه علاوه بر آن از داخل جبهه خودی گلوله حیله و مقدس مابی و تحجر بود: گلوله زخم زبان و نفاق و دورویی بود که هزار بار بیشتر از باروت سرب جگر و جان را می سوخت و می درید.(782)(783)

ویرایش توسط ملکوت* گامی تارهایی * : 06-04-2021 در ساعت 18:14
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

8. Top | #177

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,881
    مورد تشکر
    5,852 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

ماهیت قیام 15 خرداد

این قیامی که از پانزده خرداد شروع شد و تاکنون باقی است و امید است باقی باشد تا همه اهداف اسلام جامه عمل بپوشد قیامی اسلامی است، قیامی ایمانی است، پیرو هیچ قیامی نیست. همه می دانیم که پانزده خرداد مبدا عطفی بود در تاریخ، نه پیرو نهضت های دیگر، قیام های دیگر این شعار باید محفوظ باشد که این قیام، قیام ملی نیست، این قیام، قیام قرآنی است، این قیام، قیام اسلامی است.(784)
    من هر قشری را که ملاقات می کنم می بینم که حق خاصی به ما دارند. آقایان محترم و جوانان معظم ورامین(785) به ما حق ویژه ای دارند. آنها در پانزده خرداد زحمت کشیدند وجوانان خودشان را از دست دادند وبرای اسلام فعالیت کردند.(786)
    آن که فعالیت دارد، همین جمعیتی است که امروز قیام کرده و15 خرداد قیام کرد، اینها برا ی بشر دلسوزند برای اینکه مسلمند اینها مسلمند.(787)
    ای کسانی که احتمال می دهیدکه غیر مسلمین و غیر اسلام کس دیگر دخالت داشته است، شما مطالعه کنید، بررسی کنید اشخاصی که در پانزده خرداد جان دادند، سنگ های قبرهای آنهارا ببینید کی بودند اینها، اگر یک سنگ قبر از این قشرهای دیگر غیر اسلامی پیدا کردید، آنها هم شرکت داشته اند اگر در قشرهای اسلامی، یک سنگ قبر از آن درجه های بالاپیدا کردید، آنها هم شرکت داشته اندولی پیدا نمی کنید، هر چه هست این قشر پاء ین است ، این قشر کشاورز است، این قشر کارگر است، این تاجر مسلم است، این کاسب مسلم است ، این روحانی متعهد است هر چه هست از این قشر است. پس 15 خرداد را به تبع اسلام اینها بوجود آوردند و به تبع اسلام اینها حفظ کردندو به تبع اسلام اینها نگهداری می کنند.(788)
    15 خرداد برای همین بود. قبل از 15 خرداد برای اسلام بود قیام روحانیون، قیام 15 خرداد برای همین بود، بعد ازآ ن هم دنباله همین بود، اسلام بود لیس الا.(789)
    15خرداد و سالروز15 خرداد ثابت کرد که این مردم در صحنه هستند و برای اسلام هم در صحنه هستند.(790)
    سالروز خرداد42 خمیر مایه نهضت مبارک ملت بزرگ ایران و روز بذر انقلاب اسلامی ماست ملت عزیز بایداین خمیرمایه وبذر پربرکت را درعصر عاشورای 83 جستجو کند، عصر عاشورای مصادف با ساعات شهادت نصرت آفرین سید مظلومان سرور شهیدان، عصر عاشورائی که خون طاهر و مطهر ثارالله و ابن ثاره به زمین گرم کربلاریخت و ریشه انقلابات اسلامی را آبیاری نمود ملت عظیم الشان در سالروز شوم این فاجعه انفجارآمیزی که مصادف با 15خرداد42 بود با الهام از عاشورای آن قیام کوبنده را به بار آورد اگر عاشورا و گرمی و شور انفجاری آن نبود، معلوم نبود چنین قیامی بدون سابقه و سازماندهی واقع می شد واقعه عظیم عاشورا از61 هجری تا خرداد61 و از آن تا قیام عالمی بقیه الله اروحنالمقدمه الفدا، در هر مقطع انقلاب ساز است آن روز یزیدیان با دست جنایتکاران گور خود را کندند و تا ابد هلاکت خویش و رژیم ستمگر جنایتکار خویش را به ثبت رساندند، و در15 خرداد42 پهلویان و هواداران و سردمداران جنایتکارشان با دست ستمشاهی خود گور خود را کندند و سقوط و ننگ ابدی را برای خویش بجا گذاشتند که ملت عظیم الشان ایران بحمدالله تعالی با قدرت و پیروزی بر گور آتشبار آنان لعنت می فرستد.(791)
    شما گمان نکنید که اگر این مجالس عزا نبود و اگر این دستجات سینه زنی و نوحه سرائی نبود،15 خرداد پیش میآمد هیچ قدرتی نمی توانست 15خرداد را آنطور کند، مگر قدرت خون سیدالشهدا.(792)
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

9. Top | #178

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,881
    مورد تشکر
    5,852 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

نقش روحانیت در قیام 15 خرداد

این نهضت آخری هم که منتهی شد به 15 خرداد و اینهمه کشته دادند مردم، این هم در صف اولش اهل علم بودند، علما بودند، تا حالاهم دنباله اش کشیده شده است، تا حالاهم آن که بیشتر هیاهو می کند باز اهل علم است، البته دانشگاهی هم حالاداخل است، آنها هم داخلند، سایر مردم هم به تبعیت علما می رفتند نه به تبعیت دیگران علمای تهران را تقریبا اکثرشان را گرفتند حبس کردند، از خطبا، از علما گرفتند حبس کردند، چندین روز حبس بودند، زجر دیدند اینها.(793)
    قدم اول را روحانیین برداشتند، پانزده خرداد، پانزده خرداد روحانی است و باید تعطیل بشود برای روحانی، نهضت روحانیت.(794)
    با فرارسیدن پانزدهم خرداد خاطره غم انگیز و حماسه آفرین این روز تاریخی تجدید میشود، روزی که بنابر آنچه که مشهود است قریب به پانزده هزار نفر از ملت مظلوم و ستم کشید ه ما به خاک و خون کشیده شد، روزی که طلیعه نهضت اسلامی این ملت شجاع و غیور گردیده نهضت عظیمی که بیش از شانزده سال پیش به دنبال قیام روحانیت مسء ول و متعهد، در مقابل محمد رضا پهلوی که مخالفتش با اسلام عزیز آشکار و آشکارتر شد ، شکل گرفت. روحانیت به اعتراض برخاست و عصر عاشورا پس از حادثه ای ناگوار اعتراض با موج عظیم انسانی اسلامی بالاگرفت و به اوج رسید و پس از آن دست ناپاک استعمار از آستین شاه مخلوع در آمد و غاء له پانزده خرداد12 محرم را هر چه دردناکتر بوجود آورد. محرم چه ماه پرغاء له ای و چه ماه خونی، و چه ماه حماسه آفرینی، ماهی که دستگاه شاهنشاهی بنیامیه را در هم کوبید وماهی که رژیم شاهنشاهی دو هزارو پانصد ساله جنایتکاران را درهم پیچید. ملت ما نه محرم را که شاهد قتل عام های وحشیانه جباران است فراموش می کند و نه پانزده خرداد را که سرآغاز نهضت اسلامی روحانیت است. نهضت از حوزه علمیه قم مرکز فقاهت راستین برخاست و برق آسا در سایر حوزه های علمیه و دانشگاه ها و در تهران و سایر شهرها قشرهای عظیم ملت را فراگرفت و همه را به میدان مبارزه کشید و درسال هایاخیر که حوادث به دنبال حوادث به وجود آمد و ملت بزرگ با شعار اسلام و فریاد الله اکبر و نورایمان و وحدت کلمه بنیاد پهلوی را از بن کند و ملت ما این روز را عزیز می شماردو من روز پانزدهم خرداد را برای همیشه عزای عمومی اعلام می کنم و برای بزرگداشت شهدای خویش در این روز بزرگ در مدرسه فیضیه به سوگ می نشینم.(795)
    از همان وقت و جلوتر از آنوقت روحانیون قیام کردند و به دست روحانیون نهضت شروع شد، از قم شروع شد و پانزده خرداد یک انعکاسی بود از همان قیام روحانیت را گرفتند و قریب تمام- تقریب- علماء تهران را گرفتند و حبس کردند و شاید مدتی هم علماء تهران، وعاظ تهران در حبس بودند و بعد به تدریج رها شدند و از آنجا شروع شد به نهضت و مخالفت. در عین حالی که پانزده خرداد مصیبت برای ما بود لکن این موهبت را هم خدای تبارک و تعالی به ما عطا کرد که مردم بیدار شدند و لبیک گفتند به صدای روحانیون و در همه جا، در همه مملکت این نهضت شروع کرد و مبدء اش از همان پانزده خرداد بود و بعد کم کم تدریجا ریشه گرفت و بعد که در این آخری دیگر زیادتر شد و پیشتر شد نهضت مردم، پیشتر رفت نهضت مردم و قیام همگانی شد و بحمدالله ریشه اجانب از این مملکت کنده شد.(796)
    در هر نهضت و انقلاب الهی و مردمی علمای اسلام اولین کسانی بوده اند که بر تارک جبین شان خون و شهادت نقش بسته است. کدام انقلاب مردمی- اسلامی را سراغ کنیم که در آن حوزه و روحانیت پیش کسوت شهادت نبوده اند و بر بالای دار نرفته اند و اجساد مطهرشان بر سنگفرش های حوادث خونین به شهادت نایستاده است؟ در 15 خرداد و در حوادث قبل و بعد از پیروزی، شهدای اولین از کدام قشر بوده اند؟(797)

ویرایش توسط ملکوت* گامی تارهایی * : 07-04-2021 در ساعت 13:42
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

10. Top | #179

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,881
    مورد تشکر
    5,852 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

نقش شاه در کشتار 15 خرداد

15 خرداد را خود این خبیث از قراری که گفتند در طیاره، در هلیکوپتر چرخ می زد و فرمان می داده ، فرمان می داده که به لشکرهای خارجه دنیا، لشکرهایی که هجوم آوردند به ایران، به آنها حمله کنند.(798)
    شما احتمال می دهید که رئیس شهربانی قم یک همچو کاری بکند؟ اصلانمی تواند یک همچو کاری بکند هی نگویید که مامورین این کار را کردند، آن کسی که این کار را می کند شخص خود شاه است یعنی شخص خود شاه امر می دهد، شخص خود شاه می گوید بکشید، تا نگوید، نمی کشند مگر یک امر ساده ای است که یک ملت را به تفنگ و مسلسل ببندند، یک حوزه علمیه را که مردم به آن علاقه دارند، مردم آن را بزرگ می شمرند، این را به مسلسل ببندند؟ مگر یک امر ساده ای است که شهربانی تهران و شهربانی قم و رئیس سازمان تهران، رئیس سازمان قم و نمی دانم نخست وزیر تهران و نخست وزیر چه، مگر اینها می توانند یک همچو کاری بکنند؟ همه اش شخص خود آقاست، مجرم اصلی خود این است.(799)
    ما آنوقت که قم بودیم، وقتی که آمدند مدرسه فیضیه را به آن فضاحت ریختند وطلبه ها راآنطور زدند و بعضیشان را کشتند و بعد به هرکس که مراجعه می شد می گفتند امر اعلیحضرت است، هرکس، شهربانی قم می گفت امر اعلیحضرت است، به هر که مراجعه می کردند همه اش امر اعلیحضرت که کسی نیست در کار.(800)
    بچه های مردم را، جوان های مردم، دخترهای مردم، بچه های کوچک مردم را این مرد، این آدم سفاک به کشتن داده است، خودش در پانزده خرداد متصدی فرمان بوده و به طوری که می گویند پانزده هزار نفر جمعیت را با فرمان او کشتند و امکان ندارد که این کشتارهایی که می شود بی فرمان او باشد، جرات نمی کنند بی فرمان او آدم بکشند، یک دفعه هم ایشان نگفته است که من نکردم و مامورهای من کردند برای اینکه معلوم است مسئله.(801)

ویرایش توسط ملکوت* گامی تارهایی * : 27-04-2021 در ساعت 21:26
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

11. Top | #180

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,881
    مورد تشکر
    5,852 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

مگر جرات می کنند که آدم بکشند اینها اگر اذن این نباشد؟ اگر امر این، امر اکید این نباشد؟ در پانزدی خرد اد خود ایشان فرمانده بود، فرمانده قوا از قراری که نقل می کنند بود همه این جاها فرمانده اش خود این آقااست.(802)
    تمام این جنایت هایی که واقع شده و می شود با امر مستقیم شاه است که« باید بزنید» در15 خرداد از قراری که معرف شد که فرمان دار خود او بوده است و با آنکه خودش بالای آنها چیز می کرده است و امر می کرده، امرش این بوده است که به جاهائی بزنید که دیگر زخمی نباشد مریضخانه ها، به جاهائی بزنید که بکشد.(803)
    در قضیه مدرسه فیضیه که ریختند و در مدرسه فیضیه آن کارها را کردند، ما آنوقت می دیدیم که به هر کس مراجعه می شد، می گفتند که اعلیحضرت فرموده است چنانچه ما آن روز در یکی از اعلامیه ها همین مطلب را نوشتیم که به هر جا مراجعه می شود، می گویند که اعلیحضرت فرموده اند، اعلیحضرت فرموده اند که بروید مدرسه فیضیه را بهم بریزید و چه بکنید و راست هم می گفتند، کسان دیگر یک چنین کارهائی را اجازه نمی داد نمی توانستند بدهند بدون اطلاع شاه، شاه که تمام نظام ایران در تحت رهبری ایشان هست( ایشان هم خودشان قبول دارند این را) و در نظام نمیشود حکم قتل کسی را یا حکم غارت یک جائی را یا حکم قتل عام یک ناحیه ای را یک رئیس شهربانی بدهد یا یک ارتشبد بدهد، هیچ کدام نمی توانند. همه اینها باید با امر خود شاه یا اجازه او باشد اینها باید اجازه بخواهند از او و او اجازه بدهد.(804)
    پانزده خرداد را اینها اصلش ذکری از آن نمی کنند پانزده خرداد به طوری که گفته اند( من در حبس بودم لکن آنطوری که برای من بعد از بیرون آمدن گفتند) قریب پانزده هزار نفر را آنها کشتند و از قراری که باز گفتند خود محمد رضا با هلیکوپتر عامل قتل هم بوده است خودش اینها، این طرفداری های حقوق بشر، این پانزده هزار جمعیتی که در یک روز کشته شد اینها رامثل اینکه بشرنمی دانند یابشرمی دانند و برای آنها حقوق قائل نیستند.(805)
    ما نمی توانیم یک نفر آدمی که به اندازه محمد رضا ارتکاب جرائم کرده، بشر با تمام قوایش نمی تواند او را، این جنایت هائی که او کرده است جزا بدهد برای اینکه بالاخره تا آخرش این است که یک نفر آدم مرده است، یک نفر آدم مقابل یک نفر آدم است. کسی که هزاران جمعیت را، بسیاری از اشخاص را خودش در15 خرداد، آنطوری که می گفتند خودش در هلیکوپتر، در آن بالاها، خودش مرتکب این قتال شده است و با امر او - این ملت با امر او - به این قتلگاه ها خیابان های ما مبدل شد. یک ملت را از بین برده است، یک ملت را، ما چه جوری می توانیم او را ارتکاب این جنایت را ما عوضش را به او بدهیم.(806)
    این جنایت هائی که کرد مردم را به کشتن داد، دستجمعی پانزده خرداد خود او ازقراری که به ما اطلاع داده اند عامل مستقیم قتل عام ما بوده است.(807)
    مردم در پانزده خرداد چه می گفتند؟ این پانزده خردادی که فردا سالروزش هست، مردم چه می گفتند که مستحق این بودند که آنطور که گفتند پانزده هزار مظلوم را اینها به خاک و خون کشیدند و از قراری که می گفتند هدایتش هم خود شخص شاه مخلوع می کرده، اینها چه می گفتند که مستحق این مسائل شدند؟ ملت ایران در طول این قریب بیست سال که از اول پانزده خرداد تا حالاهست، اینها چه می گفتند؟ چه می گویند؟ مع الاسف تمام رسانه های گروهی خارج و بعضی از داخلی ها همه در خدمت ابرقدرت ها هستند ما نمی توانیم صدای مظلومیت این ملت را به دنیا برسانیم، ما وسیله نداریم.(808)

حمایت ابرقدرتها از کشتار 15 خرداد

دیدیم که در15 خرداد اینهمه جمعیت از ایران کشته شد وشوروی روزنامه هایش از اینها تایید کردند و گفتند که آنها یک دسته ارتجاعی بودند و یک دسته چه بودند که می خواستند چه بکنند.(809)
    از روز نخست شروع مبارزه و از پانزده خرداد تا بیست و دوم بهمن رسیده ایم و به خوبی دریافته ایم که برای هدف بزرگ و آرمانی اسلامی- الهی باید بهای سنگینی پرداخت نماییم و شهدای گرانقدری را تقدیم کنیم و جهانخواران ما را راحت و آرام نخواهند گذاشت و با استفاده از ایادی داخلی و خارجی شان به ما شبیخون زده و خون عزیزان ما را بر بستر کوچه ها و خیابان ها و مرزهایمان جاری می کنند و همین گونه شد وقتی که فریاد اسلامخواهی مردم کشور ما در پانزده خرداد به گوش آمریکا رسید و وقتی که برای اولین بار غرور آمریکا و اقتدار و ابرقدرتی او در اعتراض به مصونیت کارگرانش در ایران شکسته شد و آمریکا متوجه اقتدار و رهبری علما و روحانیت اسلام و عزم جزم و اراده پولادین ملت ایران برای کسب آزادی و استقلال و رسیدن به نظام عدل اسلامی گردید، به نوکر بی اراده و وطن فروش و فرومایه خود محمدرضا خان دستور داد که صدای اسلامخواهی ملت ما را خاموش کند و از او پیمان گرفت تا همه افرادی که در برابر آمریکا قد علم کرده اند را نابود کند و همه دیدیم که این خائن ان و سرسپردگان در این ماموریت شوم لحظه ای درنگ ننمودند و به نام ماموریت و آزادی و رسیدن به دروازه تمدن بزرگ، از کشته های این ملت پشته ها ساختند و در و
    دیوار کشور ما را از فیضیه گرفته تا دانشگاه و از دانشگاه تا کوچه و بازار و خیابان و از خیابان تا مسجد و محراب به خون عزیزان و جوانان تکبیرگوی پیر و خدا و رسول خدا( ص)، رنگین کردند.(810)

امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

صفحه 18 از 26 نخستنخست ... 8141516171819202122 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع