صفحه 20 از 21 نخستنخست ... 10161718192021 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 208

موضوع: تاریخ معاصر ایران از دیدگاه امام خمینی (س)

جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید    محبوب کن - فیس نما
  1. Top | #191

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    5,853
    مورد تشکر
    5,617 در 2,314
    دریافت
    0
    آپلود
    0

بخش چهارم: دوران مبارزه و قیام

فصل اول: انگیزه قیام

عدم مشروعیت سلطنت

این مواد قانون اساسی و متمم آن که مربوط به سلطنت و ولایتعهدی و امثال آن است کجا از اسلام است؟ اینها همه ضد اسلامی است، ناقض طرز حکومت و احکام اسلام است.
    آدمی که میگوید یک ملت همه بامن موافقند، همه رای دادند به اینکه مثلااین انقلاب سفید خونین، همه رای به من دادند، مردم سرتاسر ایران بر ضد ایشان قیام کرده اند، از قم وتهران شروع شد و رفت تا خراسان و آذربایجان و ازآن طرف تا کرمان و از آن طرف تا اهواز و عرض می کنم که آبادان، سرتاسر ایران قیام کردند بر ضد ایشان.(852)
    از اول این خاندان ساقط بود پیش ملت، سقوط از حالانیست، از پنجاه سال پیش از این، اینها ساقط بودند پیش ملت، منتهی حالایک جنبشی در ملت ایران پیدا شده است و به حسب آنطوری که گفته شده است بیش از سی شهر در ایران تظاهر بر ضد این مرد کردند و مرگ برشاه گفته اند. این سی شهر این همه ایران، اینها به منطق شاه از خارج کشور با تذکره قاچاقی وارد ایران شده اند و یک عده معدود آشوبگرند اینها! تمام مراجع اسلام، تمام علمای بلاد از اول تا آخر که بر ضد این شخص قیام کرده اند و آنطوری که امروز اطلاع داده اند پنجاه وشش نفر از علمای تهران از رفتن به مسجد اعتراضا به این کارها، خودداری کردند و اعلام کردند که نمی روند به مسجد برای خاطر اعتراض براینها، اینها همه با تذکره قاچاقی از بیرون آمده اند! واین عده آشوبگرند اخلالگرند علمای تهران، علمای قم، علمای خراسان، علمای آذربایجان، علمای یزد علمای کرمان ، علمای همه جا، اینها یک مشتی آشوبگر هستند(853)
    سؤال: شما خواهان رفتن شاه هستید، میتوانید دلاء ل آن را شرح دهید؟ آیا آرزوی کشته شدن و از بین رفتن شاه را دارید؟ جواب: ما بیش از51 سال است که دلاء ل محکومیت شاه و لزوم رفتن او را در اعلامیه های خود ذکر کرده ایم و الان برای شما بعضی دلاء ل را باید ذکر کنم: ایران 50 سال بیشتر است که دولتهای خارجی، پدر شاه و شاه را بر ما تحمیل کرده اند شاه سابق را به حسب اعتراف انگلیسها، انگلیس ها آوردند و حاکم کردند بر مملکت ما در رادیو دهلی این مطلب را تصریح کردند و شاه ما، شاه فعلی، در یکی از کتابهایش نوشت که متفقین که در زمان جنگ به ایران آمدند، مرا به سلطنت انتخاب کرده و صلاح این دیدند که من سلطان باشم ما50 سال است که تحت فشار و اختناق فوقالعاده بسر میبریم ما نه فرهنگ مستقل داریم، نه لشکر و نظام مستقل داریم و نه اقتصاد صحیح داریم و نه جهات سیاسی ما یک سیاست سالم است فرهنگ ما فرهنگی است که با دستور دیگران، شاه تحمیل کرده است و مدارس ما، مدارس فرهنگی ما، غالبا به شکل نیمه تعطیل است یا تعطیل و در وقتی هم که اشتغال داشته باشند، دستور این است که این ها را عقب نگه دارند و نگذارند که رجال دانشمند در مملکت ما پیدا بشود و تمام مطبوعات ما در تمام مواردی که، آلاتی که باید تبلیغ با آن بشود، تمام در اختیار شاه بوده است در این 50 سال تمام انحاء آزادی از ملت ما سلب شده است ما در این 50 سال حتی یک مجلس ملی نداشتیم در زمان رضا شاه با زور او رژیم را تغییر دادند یعنی سلطنت را منتقل کردند و مجلس مرء وسان و موسساتی که تاسیس کردند، تاسیس با سرنیزه شد و ملت بکلی مخالف بود لکن سرنیزه نگذاشت که این مخالفت را اظهار کنند بنابراین اصل مجلس موسسان که در زمان رضاشاه با سرنیزه درست شد، غیرقانونی بود، با غیرقانونی بودن آن آمدن رضاشاه و رسیدن به سلطنت غیرقانونی بود، با غیرقانونی بودن آن سلطنت محمد رضا غیر قانونی است. او محمدرضاشاه در تمام انحاء ترقی ملت ما، در تمام انحاء ش کارهائی کرده است و نگذاشته است که ملت ما روبه ترقی برود، نگذاشته است فرهنگ ما فرهنگ مترقی باشد، نظام ما را در تحت نظارت نظامهای دیگران قرار داده، مستشاران آمریکائی هستند که نظام ما را اداره میکنند، اقتصاد ما را بکلی از بین برده است. ایران که زراعتش از بین رفته است و نفتش را هم دارند زیاد خرج میکنند و زیاد میدهند به دیگران که این هم از بین برود اگر محمد رضاشاه در سلطنت باقی باشد، چند سال دیگر مملکت ما روبه فقر و نیستی خواهد رفت، بنابراین تا ایشان نرفته است، مملکت ما نمیتواند روی آزادی و ترقی ببیند و باید برود.(854)
    سؤال: اخیرا شما سلطنت را که در قانون اساسی 190 6آمده است مورد انکار قرار دادید، آیا در این مورد توضیحی دارید؟ جواب : اکنون همه ملت ایران بپاخاسته و رژیم سلطنتی را نمیخواهند رژیم سلطنتی که مستندش قانون اساسی است، بایدمطابق با آراء ملت باشد و ملت قاطبتا برخلاف آن رای داده اند بنابر این رژیم سلطنتی محکوم است و بکلی باید از بین برود.(855)
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست
    http://www.ayehayeentezar.com/galler...2332154524.gif
    در اوج نیزارهای پشیمانی ، به ابرهای سیاه و سرگردان که با من از یک طایفه اند سلام میگویم
    تو باور نکن اما من عاشقم

رفتن دلیل نبودن نیست ...

2. آیه های انتظار

آیه های انتظار

لیست موضوعات تصادفی این انجمن

3. Top | #192

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    5,853
    مورد تشکر
    5,617 در 2,314
    دریافت
    0
    آپلود
    0

سؤال: شما خواهان رفتن شاه هستید، میتوانید دلاء ل آن را شرح دهید؟ آیا آرزوی کشته شدن و از بین رفتن شاه را دارید؟ جواب: ما بیش از51 سال است که دلاء ل محکومیت شاه و لزوم رفتن او را در اعلامیه های خود ذکر کرده ایم و الان برای شما بعضی دلاء ل را باید ذکر کنم: ایران 50 سال بیشتر است که دولتهای خارجی، پدر شاه و شاه را بر ما تحمیل کرده اند شاه سابق را به حسب اعتراف انگلیسها، انگلیس ها آوردند و حاکم کردند بر مملکت ما در رادیو دهلی این مطلب را تصریح کردند و شاه ما، شاه فعلی، در یکی از کتابهایش نوشت که متفقین که در زمان جنگ به ایران آمدند، مرا به سلطنت انتخاب کرده و صلاح این دیدند که من سلطان باشم ما50 سال است که تحت فشار و اختناق فوقالعاده بسر میبریم ما نه فرهنگ مستقل داریم، نه لشکر و نظام مستقل داریم و نه اقتصاد صحیح داریم و نه جهات سیاسی ما یک سیاست سالم است فرهنگ ما فرهنگی است که با دستور دیگران، شاه تحمیل کرده است و مدارس ما، مدارس فرهنگی ما، غالبا به شکل نیمه تعطیل است یا تعطیل و در وقتی هم که اشتغال داشته باشند، دستور این است که این ها را عقب نگه دارند و نگذارند که رجال دانشمند در مملکت ما پیدا بشود و تمام مطبوعات ما در تمام مواردی که، آلاتی که باید تبلیغ با آن بشود، تمام در اختیار شاه بوده است در این 50 سال تمام انحاء آزادی از ملت ما سلب شده است ما در این 50 سال حتی یک مجلس ملی نداشتیم در زمان رضا شاه با زور او رژیم را تغییر دادند یعنی سلطنت را منتقل کردند و مجلس مرء وسان و موسساتی که تاسیس کردند، تاسیس با سرنیزه شد و ملت بکلی مخالف بود لکن سرنیزه نگذاشت که این مخالفت را اظهار کنند بنابراین اصل مجلس موسسان که در زمان رضاشاه با سرنیزه درست شد، غیرقانونی بود، با غیرقانونی بودن آن آمدن رضاشاه و رسیدن به سلطنت غیرقانونی بود، با غیرقانونی بودن آن سلطنت محمد رضا غیر قانونی است. او محمدرضاشاه در تمام انحاء ترقی ملت ما، در تمام انحاء ش کارهائی کرده است و نگذاشته است که ملت ما روبه ترقی برود، نگذاشته است فرهنگ ما فرهنگ مترقی باشد، نظام ما را در تحت نظارت نظامهای دیگران قرار داده، مستشاران آمریکائی هستند که نظام ما را اداره میکنند، اقتصاد ما را بکلی از بین برده است. ایران که زراعتش از بین رفته است و نفتش را هم دارند زیاد خرج میکنند و زیاد میدهند به دیگران که این هم از بین برود اگر محمد رضاشاه در سلطنت باقی باشد، چند سال دیگر مملکت ما روبه فقر و نیستی خواهد رفت، بنابراین تا ایشان نرفته است، مملکت ما نمیتواند روی آزادی و ترقی ببیند و باید برود.(854)
    سؤال: اخیرا شما سلطنت را که در قانون اساسی 190 6آمده است مورد انکار قرار دادید، آیا در این مورد توضیحی دارید؟ جواب : اکنون همه ملت ایران بپاخاسته و رژیم سلطنتی را نمیخواهند رژیم سلطنتی که مستندش قانون اساسی است، بایدمطابق با آراء ملت باشد و ملت قاطبتا برخلاف آن رای داده اند بنابر این رژیم سلطنتی محکوم است و بکلی باید از بین برود.(855)
    سؤال: چه چیز را از شاه خرده می گیرید؟ مشروعیتش، اختناقش و یا اعمال اقتصادی و اجتماعیش؟ جواب: اولادر آغاز، سلطنت شاه و نیز پدرش بر خلاف میل ملت بوده و ثانیا از ناحیه اجانب و برای حفظ منافع آنان بر ما تحمیل شده است، به همین جهت کلیه برنامه های اقتصادی و سیاسی و فرهنگی و نظامی وی همگی بر خلاف مصالح مردم انجام شده که نتایج زیانبار آن در همه زمینه ها اکنون مشهود است.(856)
    همه حرف ملت ما این است که این آدم یک آدمی است که خیانت کرده بر فرض اینکه یک سلطنت قانونی، فرض کنید، فرض کنید که خیر
    سلطنت قانونی و به قانون صحیح هم که همه اش باطل است، لکن ما حالافرض می کنیم یک نفر آدمی که سلطنت قانونی داشته باشد به حسب قانون اساسی اگر به یک ملتی خیانت کرد، اگر تخلف از قوانین اساسی کرد، این عزل است، این دیگر سلطان نیست. این آدم در تمام دوره سلطنتش مردم را از آزادی آزادی را از مردم سلب کرده، این را خودش هم قبول دارد، اینکه میگوید من آزادی می دهم دلیل بر این است که آزادی را گرفته بوده، تو جبیشان بود حالامی خواهد بدهد این اقرار جرم است و اگر در محاکم این محاکمه بشود که انشاء الله بشود، اینکه می گوید « من آزادی به ملت دادم، آزادی به ملت دادم» این ملت آزاد هست به حسب قانون اساسی، به حسب شرع ملت آزاد است، قانون اساسی ملت راآزاد کرده، حالاشما آزادی دادید معلوم می شود که آزادی را گرفته بودید حالامی خواهید بدهید، این اقرار به جرم است. یک صدای مردم و فریاد مردم این است که ما آزادی نداشتیم در زمان سلطنت این و پدرش. از اول تا حالاآزادی را به چشم خودشان جوان های ماندیدند، نمی دانند مزه آزادی چیست هر جا چشمشان را باز کردند یک پاسبان بالای سرشان بوده یک نظامی بالاسرشان بوده، یک مامور دولت بالاسرشان بوده یک چپاولگر بالاسرشان بوده، ندیدند اینها، یک روز آزاد ندیدند، ما هم ندیدیم برای اینکه ما هم از زمان رضاشاه تا حالاهیچ مساله آزادی درکار نبوده، یک داد ( فریاد) مردم این است که ما آزادی می خواهیم ، بچه های کوچولو داد می زنند آزادی، مردهای بزرگ هم داد می زنند آزادی، دانشگاهی هم - داد، فریاد می زند، غیر دانشگاهی هم فریاد می زند، همه آزادی می خواهند. ایشان سلب آزادی یک ملت را کرده، کسی که سلب آزادی ملت را کرده صالح نیست از برای سلطنت و بر فرض اینکه سلطنت این قانونی بوده، الان دیگر سلطان نیست ایشان. علاوه بر این ما همه اینها را فرض می کنیم که واقعیتی داشته و ایشان هم سلطان بوده و ایشان هم چه، الان تمام ملت میگویند ما نمی خواهیم، الان می گویند ما نمی خواهیم ، الان میگویند که مرگ بر این سلطنت پهلوی، این رفراندومی است که همه مردم، همه مردم در همه بلاد ایران دارند فریاد می زنند که ما نمیخواهیم، بازارها را می بندند(857)
    آن کسی که شاه را قبول ندارد او موافق قانون اساسی هست حرفش، نه آن کسی که می گوید شاه باید باشد این یکی از تشبثاتشان بوده است که از اول( حالا هم باز همین مسائل رامی گویند، همین مطلب را می گویند) از اول هم اینها می گفتند که اینکه گفته بشود و ملت بگوید که ما شاه را نمی خواهیم این خلاف قانون اساسی است، خوب حالاما فرض می کنیم که این قانون اساسی بوده و همه این اشکالات رفع و ایشان موافق با قانون اساسی آمده است و به اریکه سلطنت نشسته است، از چند جهت باز اشکال است. یک جهت اینکه خوب همین مردمی که شما را رای دادند و قانون اساسی شده است برای خاطر رای مردم و ماده قانون اساسی که این یک موهبت الهی است که مردم می دهند به شخص سلطان، همین مردم حالامی گویند « نه »، اگر می گویید درست نیست این حرف رفراندم کن، رفراندم کن، یعنی سرنیزه رابردارید ، حکومت نظامی و دولت نظامی را بردارید و مردم راآزاد بگذارید بعد بگویید که آقا هر کس که این سلنت را قبول دارد بیاید در شمال شهر، هر کس قبول ندارد برود در جنوب شهر، ببینید شمال شهر بیشتر جمعیت پیدا می شود یا جنوب شهر اینها امتحان کنند، اگر راست می گویند که می خواهند اینها مطابق قانون اساسی عمل کنند و عمل به قانون اساسی یک اصلی است پیش اینها، ما ادعای این را داریم که الان ملت قانون اساسی قبول می کنیم این ماده قانون اساسی را که قانون اساسی گفته است که سلطنت یک موهبتی است الهی که مردم به شخص شاه می دهند( حالااشکالات دیگری که بعضی شب های دیگر کردم، آنها را ما همه را کنار می گذاریم قبول می کنیم این مطلب را از ایشان ) لکن ملت باید این را هبه کنند و بدهند به شخص سلطان، حالااگر ملت آمدند گفتند که بابا نمی خواهیم این شاه را، همان ملتی که اعطاء کرده بودند حالابگویند« نه »، به حسب قانون اساسی « نه» صحیح است، آن« آره» درست است یعنی آره تا حالا، از حالابه بعدش دیگر سلطنت نه. بنابر این به حسب قانون اساسی روی فرض ما قبول کردن اینکه از اول سلسله پهلوی صحیح بوده است سلطنتشان، موافق قانون اساسی هم بوده است، همه جهات را قبول کنیم، الان که مردم می گویند« نه»، الان دیگر ایشان سلطنت ندارند. پس الان ادعای سلطنت، قرار دادن نخست وزیر برای یک مملکت نمی دانم هر کاری که انجام می دهد که از شوون سلطنت است، ایشان حق ندارد قرار بدهد، حق ندارد که نخست وزیر قرار بدهد پس نخست وزیر هم برخلاف قانون است، برخلاف قانون اساسی است .(858)
    اصلاقضیه سلطنت یک مطلب خلاف عقلی است، خلاف شعور انسان است این در صورتی که یک موسسان صحیح صددرصد ملی باشد، این است که برای اعقاب هیچ خطری نباید داشته باشد اما ما رجوع کنیم به تاریخ، ما که شاهد خود قضیه بودیم، شما جوان ها آنوقت نبودید.(859)
    سلطنت محمدرضا اولاکه چون سلطنت پدرش خلاف قانون بود و با زور و با سرنیزه تاسیس شده بود مجلس، غیر قانونی است، پس سلطنت محمدرضا هم غیر قانونی است و اگر چنانچه سلطنت رضاشاه فرض بکنیم که قانونی بوده، چه حقی آنها داشتند که برای ما سرنوشت معین کنند؟ هر کسی سرنوشتش با خودش است.(860)
    این ملت حرفی را که داشتند درزمان محمدرضاخان می گفتند که این سلطنت را ما نمی خواهیم و سرنوشت ما با خود ماست در حالاهم میگویند که ما این وکلارا غیرقانونی می دانیم، این مجلس سنا را غیرقانونی می دانیم، این دولت را غیرقانونی می دانیم.(861)
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست
    در اوج نیزارهای پشیمانی ، به ابرهای سیاه و سرگردان که با من از یک طایفه اند سلام میگویم
    تو باور نکن اما من عاشقم

رفتن دلیل نبودن نیست ...

4. Top | #193

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    5,853
    مورد تشکر
    5,617 در 2,314
    دریافت
    0
    آپلود
    0

مخالفت شاه با اسلام

سؤال: از آغاز سال، صدها هزار نفر از مردم به نام شما به خیابان ها ریخته و بر علیه شاه تظاهرات کرده اند، بیش از هزار نفر انسان در مبارزه با ارتش و پلیس جان خود را از دست داده اند، آیا شما این شورش خلقی را سازمان داده اید؟ و برای چه هدفی؟ جواب: سبب اصلی قیام مردم کشور، شخص شاه و رژیم اوست این پدرش و خود اوست که طی 55 سال: الف با اسلام با کینه توزی دشمنی کرده اند و در هدم اسلام به عنوان حافظ آزادی و استقلال کشور کوشیده اند. : تمام آزادی ها و حقوق ملت مطرح در قانون اساسی را از میان برده اند ج: استقلال کشور را بکلی از میان برده است. تمام بنیادهای اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی که این ملت طی قرون برای زندگانی مستقل خویش فراهم آورده بود، به وسیله این رژیم از میان برده شده است. بیشتر از این، برنامه های اقتصادی که آمریکاء یان به دست این رژیم، توام با فساد بسیار اجرا کرده اند دستگاه اقتصادی را از میان برده و امروز مردم کشور به صدور نفت و ورود کالاگذران می کنند اما همین گذران، به قیمت انهدام اقتصاد کشور در سال های آینده تمام می شود که نفت رو به اتمام می گذارد و درآمد آن کاهش می پذیرد مردم کشور بیدار شدند و به حرکت آمدند من حرف مردم را می زنم ما همه یک صف هستیم و یک حرف را می زنیم، ما می خواهیم شاه و رژیم سلطنتی نباشد، یعنی آزادی و استقلال باشد اسلام ضامن وحدت کشور در عین آزادی و استقلال است، قیام مردم برای این هدف است.(862)
    سؤال حضرت آیت الله شما بارها برای سرنگونی رژیم شاه، مردم را دعوت کرده اید، دلایل شما برای چنین دعوتی چیست؟ آیا بیشتر، دلایل سیاسی است، یا به خاطر از بین رفتن اسلام و ارزشهای اسلام است؟ و مبانی عقیدتی حرکت اسلامی شما چیست؟ جواب اسلام دینی است که هم سیاست دارد و هم اموری که مربوط به غیر سیاست است، و شاه که با او مخالف هستیم، هم با سیاست اسلامی مخالف است، که سیاست مملکت هم همان است و هم با امور مذهبی، و ما به این هر دو جهت با شاه مخالف هستیم، هم نسبت به مذهب تعدیات و جسارت هایی کرده است و هم نسبت به مملکت خیانت هایی در طول تاریخ زندگیش کرده است و بدین جهت همه مردم ایران با او مخالفند.(863)
    من در طول مدتی که با رژیم منحوس پهلوی مقابله می کردم، تکلیفم خیلی روشن بود ، تشخیص داده بودیم که آن رژیم، رژیمی است که بر خلاف مصالح اسلام و مسلمین مشغول کار هست و کشور ما را به سوی آمریکا سوق داده است و منافع این کشور را در جیب دو ابر قدرت کرده است و تتمه ای اگر باقی مانده در جیب خود و بستگان خود در بانک های خارج از کشور ریخته است.(864)

شهادت حاج آقا مصطفی

این جانب از عموم طبقات ملت مظلوم ایران که در این حادثه ناگهانی اظهار محبت و همدردی نموده تشکر می کنم از مراجع عظام دامت برکاتهم، ازعلمای اعلام دام بقاء هم از خطباء محترم و دانشمندان و مدرسین و محصلین علوم دینیه و روشنفکران محروم و دانشگاهیان، از بازرگانان و کسبه تحت فشار دولت غاصب و از سایر طبقات مظلوم ایران ایدهم الله تعالی سپاسگزارم ما با گرفتاری عظیم و مصیبت های دلخراشی مواجه هستیم که باید ذکری از مصاء ب شخصی نکنیم، لکن این تظاهرات عظیم در این فرصت جواب قولی و عملی به یاوه سرائی های چندین ساله این عنصر نالایق بود که تمام حیثیت و شرافت و استقلال و اقتصاد این ملت بزرگ شریف راپایمال هوای خود و فامیل چپاولگر خود نمود این تظاهرات برای شخص نبود، اظهار تنفر از دستگاه جبار و رفراندم حقیقی و رای عدم اعتماد به دستگاه خیانتکار بود.(865)
    سؤال فکر می کنید که فرزند شما به قتل رسیده است ، اگر چنین نیست چرا مرگ وی باعث انفجار و تظاهرات شده است؟ جواب: من با قطع و یقین نمی توانم بگویم چه اتفاق افتاده است ولی می دانم که وی شب قبل از در گذشتش صحیح و سالم بود ومطابق گزارش هایی که به من رسیده است، اشخاص مشکوکی آن شب به خانه وی رفته اند وفردای آن شب وی فوت کرده است چگونه؟ من نمی توانم اظهار نظری بکنم، نارضاهائی مردم به این مناسبت ابراز شد مسلما مردم ما خدمتگزار خود را دوست می دارند و مرا و نیز پسرم را خدمتگزار خود میدانند.(866)

خیانتهای رژیم شاه

تمام اینها با تحریک خود ایشان است، نه تحریک من. من هم یک طلبه ای هستم که مثل سایر آقایان طلاب، مثل سایر آقایان شهرها من هم یک ناله ای می کنم از دست این آن که اساس مطلب است، آن که اساس این انقلابات است، آن که اساس این انفجارهاست خود این آقاست، خود این آدم است، اساس خود این است، آن که خیانت می کند باید اگرآمدند گفتند خیانت و دادوقال وآشوب دارندمی کنند خیانت می کنند، نگویند محرک دارند تو محرکی، به خیانتت تحرک کردی مردم را ، تو به این مردم خیانت کردی، مردم هم در مقابلش ایستادند و حرف می زنند حرف است الان بیچاره ها چه بکنند، تو همه حیثیت این مملکت اسلامی را از دست دادی و بردی و الان هم مشغول فعالیتی برای بیشتراز دست دادن و بردند.(867)
    ملت غیور ایران بپاخاسته تا کشور را از پرتگاه نیستی نجات دهد و دست غارتگران را کوتاه کند و طرح های خائن انه را بر هم زند. ملتی که در عزای عزیزان خویش به سوک نشسته و تمام جنایات را از شاه می داند، طرح سازش با شاه را چگونه می پذیرد؟(868)
    ملت که اکنون رشد پیدا کرده و خیانت ها و جنایت هائی که در این 50 سال در ایران شده ملاحظه کرده است، خدعه ها را نمی پذیرد و اینکه ما نپذیرفتیم، برای اینکه ملت نمی پذیرد ما هم نمی پذیریم.(869)
    سؤال: شورویها می گویند که علت انقلاب دینی بر ضد شاه این است که اصلاحات ارضی امتیاز املاکی را که روحانیون داشته اند از آنها گرفته است، جواب: شما به چنین اتهامی چیست ؟ جواب: اگر کسی از وضع زندگی روحانیون مطلع باشد خوب میداند که روحانیون املاکی نداشته و ندارند، روحانیون از طبقه سوم میباشند.. مساله، مساله اصلاحات ارضی نیست ، مبارزات ملت ایران معلول جنایات و خیانات35 ساله شاه است که توسط روحانیون برملا گردید و برای درهم کوبیدن رژیم شاه است.(870)

امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست
    تو باور نکن اما من عاشقم

رفتن دلیل نبودن نیست ...

5. Top | #194

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    5,853
    مورد تشکر
    5,617 در 2,314
    دریافت
    0
    آپلود
    0

شهادت حاج آقا مصطفی

این جانب از عموم طبقات ملت مظلوم ایران که در این حادثه ناگهانی اظهار محبت و همدردی نموده تشکر می کنم از مراجع عظام دامت برکاتهم، ازعلمای اعلام دام بقاء هم از خطباء محترم و دانشمندان و مدرسین و محصلین علوم دینیه و روشنفکران محروم و دانشگاهیان، از بازرگانان و کسبه تحت فشار دولت غاصب و از سایر طبقات مظلوم ایران ایدهم الله تعالی سپاسگزارم ما با گرفتاری عظیم و مصیبت های دلخراشی مواجه هستیم که باید ذکری از مصاء ب شخصی نکنیم، لکن این تظاهرات عظیم در این فرصت جواب قولی و عملی به یاوه سرائی های چندین ساله این عنصر نالایق بود که تمام حیثیت و شرافت و استقلال و اقتصاد این ملت بزرگ شریف راپایمال هوای خود و فامیل چپاولگر خود نمود این تظاهرات برای شخص نبود، اظهار تنفر از دستگاه جبار و رفراندم حقیقی و رای عدم اعتماد به دستگاه خیانتکار بود.(865)
    سؤال فکر می کنید که فرزند شما به قتل رسیده است ، اگر چنین نیست چرا مرگ وی باعث انفجار و تظاهرات شده است؟ جواب: من با قطع و یقین نمی توانم بگویم چه اتفاق افتاده است ولی می دانم که وی شب قبل از در گذشتش صحیح و سالم بود ومطابق گزارش هایی که به من رسیده است، اشخاص مشکوکی آن شب به خانه وی رفته اند وفردای آن شب وی فوت کرده است چگونه؟ من نمی توانم اظهار نظری بکنم، نارضاهائی مردم به این مناسبت ابراز شد مسلما مردم ما خدمتگزار خود را دوست می دارند و مرا و نیز پسرم را خدمتگزار خود میدانند.(866)

ویرایش توسط ملکوت* گامی تارهایی * : 06-06-2021 در ساعت 22:17
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست
    تو باور نکن اما من عاشقم

رفتن دلیل نبودن نیست ...

6. Top | #195

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    5,853
    مورد تشکر
    5,617 در 2,314
    دریافت
    0
    آپلود
    0

خیانتهای رژیم شاه

تمام اینها با تحریک خود ایشان است، نه تحریک من. من هم یک طلبه ای هستم که مثل سایر آقایان طلاب، مثل سایر آقایان شهرها من هم یک ناله ای می کنم از دست این آن که اساس مطلب است، آن که اساس این انقلابات است، آن که اساس این انفجارهاست خود این آقاست، خود این آدم است، اساس خود این است، آن که خیانت می کند باید اگرآمدند گفتند خیانت و دادوقال وآشوب دارندمی کنند خیانت می کنند، نگویند محرک دارند تو محرکی، به خیانتت تحرک کردی مردم را ، تو به این مردم خیانت کردی، مردم هم در مقابلش ایستادند و حرف می زنند حرف است الان بیچاره ها چه بکنند، تو همه حیثیت این مملکت اسلامی را از دست دادی و بردی و الان هم مشغول فعالیتی برای بیشتراز دست دادن و بردند.(867)
    ملت غیور ایران بپاخاسته تا کشور را از پرتگاه نیستی نجات دهد و دست غارتگران را کوتاه کند و طرح های خائن انه را بر هم زند. ملتی که در عزای عزیزان خویش به سوک نشسته و تمام جنایات را از شاه می داند، طرح سازش با شاه را چگونه می پذیرد؟(868)
    ملت که اکنون رشد پیدا کرده و خیانت ها و جنایت هائی که در این 50 سال در ایران شده ملاحظه کرده است، خدعه ها را نمی پذیرد و اینکه ما نپذیرفتیم، برای اینکه ملت نمی پذیرد ما هم نمی پذیریم.(869)
    سؤال: شورویها می گویند که علت انقلاب دینی بر ضد شاه این است که اصلاحات ارضی امتیاز املاکی را که روحانیون داشته اند از آنها گرفته است، جواب: شما به چنین اتهامی چیست ؟ جواب: اگر کسی از وضع زندگی روحانیون مطلع باشد خوب میداند که روحانیون املاکی نداشته و ندارند، روحانیون از طبقه سوم میباشند.. مساله، مساله اصلاحات ارضی نیست ، مبارزات ملت ایران معلول جنایات و خیانات35 ساله شاه است که توسط روحانیون برملا گردید و برای درهم کوبیدن رژیم شاه است.(870)
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست
    تو باور نکن اما من عاشقم

رفتن دلیل نبودن نیست ...

7. Top | #196

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    5,853
    مورد تشکر
    5,617 در 2,314
    دریافت
    0
    آپلود
    0

همکاری رژیم با اسرائیل

سؤال: آیا سیاست موافق شاه در قبال اسرائیل ، یکی از دلاء ل مخالفت شمابا رژیم است؟ جواب: آری زیرا اسرائیل سر زمین یک قوم مسامان را اشغال کرده و جنایات بیشماری مرتکب شده است عمل شاه در حفظ روابط سیاسی با اسرائیل و دادن کمک اقتصادی به وی بر خلاف منافع ومصالح اسلام و مسلمان هاست .(871)
    سؤال: نظرتان در مورد مبارزه مردم فلسطین چیست؟ با توجه به اینکه بیش از نیمی از نفت اسرائیل از ایران تامین می شود، چه اقداماتی باید از سوی ایران در این زمینه صورت گیرد؟ جواب: یکی از علل قیام مردم مسلمان ایران علیه شاه، حمایت بیدریغ او از اسرائیل غاصب است، نفت اسرائیل را تامین میکند، ایران را بازار مصرف کالاهای اسرائیل کرده است و حمایت های معنوی دیگر و برای فریب افکار جهانی، صرفا به محکوم کردن اسرائیل می پردازد ملت مسلمان ایران و هیچ مسلمانی و اصولاهیچ آزاده ای اسرائیل را به رسمیت نمی شناسد و ما همواره حامی برادران فلسطینی و عرب خود خواهیم بود.(872)
    سؤال می دانیم که صهیونیسم بین الملل با برقراری روابط نزدیک با کشورهایی نظیر ایران و نیز حمایت کامل از رژیم ایران همواره توانسته است ایران را از اعراب در مبارزاتشان علیه اسرائیل جدا نگه دارد ، در این مورد چه نظر دارید؟ جواب یکی از جهاتی که ما را در مقابل شاه قرارداده است، کمک او به اسرائیل است من همیشه درمطالبم گفته ام که شاه از همان اول که اسرائیل به وجود آمد، با او همکاری کرده است و وقتی که جنگ بین اسرائیل و مسلمانان به اوج خود رسیده بود، شاه همچنان نفت مسلمین را غصب کرده و به اسرائیل می داد و این امر، خود از عوامل مخالفت من با شاه بوده است ملت مسلمان ایران هیچ گاه از اسرائیل پشتیبانی نکرده است وهمیشه از این بابت مورد ظلم و تجاوز دستگاه شاه قرار گرفته است.(873)

ویرایش توسط ملکوت* گامی تارهایی * : 07-06-2021 در ساعت 10:07
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست
    تو باور نکن اما من عاشقم

رفتن دلیل نبودن نیست ...

8. Top | #197

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    5,853
    مورد تشکر
    5,617 در 2,314
    دریافت
    0
    آپلود
    0

فشار و اختناق

مردم از اختناق و خیانتهای پنجاه ساله به جان آمده و برای مطالبه حقوق اولیه خود قیام نموده اند.(874)
    رژیم فاسد شاه با اجرای سیاست های غلط و ویرانگر خود باعث ورشکستگی مملکت شده است، با اعمال زور و شکنجه و اعمال خلاف انسانی هزاران نفر را از بین برده است، اما مردم ما علیرغم همه این فشارها، علیه شاه و خاندان او قیام کرده اند و نهضت عظیم اسلامی مردم ما تا سرنگونی رژیم سلطنتی ادامه خواهد یافت.(875)
    یک ملتی که بیشتر از پنجاه سال زیر دست وپای اینها خرد شده است، حالاکه چشمهایش را باز کرده و میبیند که بایداین مجرم ها رابا زور و با فشار و با هیاهو و با عرض بکنم تظاهرات و اعتصابات و اینها شکست داد، همین ملت می داند این معنا را که اگر چنانچه یک غفلت کوچکی حالا بکند، یک غفلت بسیار کوچک الان اگر بکند، بازاین مطلب برمی گردد به پنجاه سال پیش از این و دیگر نمی تواند این ملت حتی بعد از پنجاه سال دیگر هم یک همچو نهضتی را ایجاد کند و یک همچو قیامی بکند خوب، ملت این را می داند، می داند که اگر امروز این تاآن آخر نقطه نرود و تا سرنگونی این آدم، این نهضت را ادامه ندهد، برمی گردد به حال رضاشاه و بدتر از او و این دفعه اگر چنانچه این قدرت پیدا بکند، دیگر نه بر بچه مهلت می دهد نه بر بزرگ، همه مخالفین خودش را که همه ملت است، سرکوب می کند و هیچ هم مضایقه ندارد ایشان.(876)
    ویرایش توسط ملکوت* گامی تارهایی * : 11-06-2021 در ساعت 21:23
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست
    تو باور نکن اما من عاشقم

رفتن دلیل نبودن نیست ...

9. Top | #198

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    5,853
    مورد تشکر
    5,617 در 2,314
    دریافت
    0
    آپلود
    0

آنچه که به طور مختصر می توان گفت این است که فشار بیش از حد شاه، مردم را چنان در تنگنا قرار داد که آنان دست به یک قیام همگانی زدند. شاه استقلال سیاسی، نظامی ، فرهنگی و اقتصادی ما را از بین برده است و ایران را در همه ابعاد وابسته به غرب و شرق کرده است، مردم ایران را زیر شکنجه و سیاهچال های زندان کشته است، از تمام علما و خطبا برای گفتن حقایق جلوگیری کرده است. تمام اینها موجب شده است که مردم مسلمان ایران خواستار یک حکومت اسلامی باشند.(877)
    اساس این نهضت از دو جا سرچشمه گرفت، یکی از شدت فشار خارجی و داخلی و چپاولگری های خارجی و داخلی، و اختناق های فوق العاده، که در ظرف پنجاه و چند سال ایران، ملت ایران یک روز خوش ندید و اخیرا هم کشتارهای فوق العاده دست جمعی که در اکثر بلاد ایران پیش آمد، مردم را به جان آورد که این نهضت را همراهی کنند.(878)
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست
    تو باور نکن اما من عاشقم

رفتن دلیل نبودن نیست ...

10. Top | #199

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    5,853
    مورد تشکر
    5,617 در 2,314
    دریافت
    0
    آپلود
    0

این ظلم ها، این اختناق ها و اینها را دیده اند و یکی از چیزهائی که موجب پیروزی شماها شد همین زیادی ظلم و زیادی اختناق که این اختناق وقتی زیاد شد انفجار از آن پیدا می شود، دنبال یک اختناق طولانی هی عقده ها زیاد می شود و منتظرند که یک صدائی درآید، صدای اولی ، فریادی درآید، دیگران دنبالش بروند. اینکه در این پیروزی همه ایران با هم مجتمع شدند و همه با هم همصدا شدند و گفتند ما این رژیم را نمی خواهیم و اسلام رامی خواهیم برای این بود که اینها از رژیم هر چه دیده بودند، بد دیده بودند، هر چه دیده بودند ظلم دیده بودند با اسم آباد کردن، خراب کردند با اسم اینکه می خواهند اینها را شهری کنیم و به تمدن به اصطلاح خودشان برسانیم خرابی کردند و مملکت را تقریبا به هلاکت کشاندند. همه اقشار ملت ناراضی شدند منتها جرات صدا نداشتند تا یک وقتی که کم کم صدا بلند شد، از مراکز صداها بلند شد، آن عقده ها یکدفعه با هم مجتمع شد و انفجار حاصل شد و این انفجار موجب این شد که در عین حالی که دست همه خالی بود و آنها هم با همه قدرتی که داشتند نتوانند آنها مقاومت کنند ومهم هم این بود که این انفجار دنبال علاوه بر اختناق، یک توجهی به اسلام بود ایمان مردم اسباب این معنا شد که اینها با هم فریاد کنند و با هم جلو بروند. بنابراین آن معنائی که شماها را پیروز کرد و آنها را شکست داد آن معنا این بود که آنها ستمگر بودند و شما که مظلوم بودید کم کم یک عقده ها پیدا شد و بعد هم توجه به اسلام پیدا شد و همه با هم با توجه به اسلام جلو رفتید. در عین حالی که وساء ل جنگ نداشتید، در عین حال بر اینهائی که همه وساء ل را داشتند پیروز شدید.(879)
    ما مظلومین که پنجاه سال جوان های ما کشته شده اند، ذخاء ر ما برده شده است، فرهنگ ما به تباهی کشیده شده است، اختناق در این مملکت واقع شده است، همه چیز در زیر سلطه این پدر و پسر از بین رفته است و حالاملت ما قیام کرده است و او را کنار گذاشته است.(880)

ویرایش توسط ملکوت* گامی تارهایی * : 12-06-2021 در ساعت 16:07
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست
    تو باور نکن اما من عاشقم

رفتن دلیل نبودن نیست ...

11. Top | #200

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    5,853
    مورد تشکر
    5,617 در 2,314
    دریافت
    0
    آپلود
    0

اسلام خواهی ملت

سؤال: مقام و موضع مرحله جدید مبارزات خلق ایران را نسبت به مبارزات زمان دکتر مصدق چگونه می بینید؟ جواب: مبارزات کنونی ایران یک حرکت کاملااسلامی است و در جهت تغییر کامل نظام شاهنشاهی و استقرار حکومت اسلامی می باشد.(881)
    این جمعیت یک چیز داشت و آن ایمان، یک پشتوانه داشت و آن خدا، یک مقصد داشت و آن اسلام. همه از اول ایران تا مرکز، تاآخر هر جا می رفتی فریاد مرگ بر شاه و ما جمهوری اسلامی می خواهیم بلند بود.(882)
    مملکت اسلام از اول 15 خرداد تا حالابیشتر از صد هزار جمعیت از آن کشته شده است و بیشتر از صد هزار معلول ما الان داریم، اینها برای چه معلول شده اند؟ برای چه کشته شده اند؟ برای نفت بوده است؟ آدم برای نفت خودش را می کشد؟ برای خانه بوده است؟ برای ارزانی بوده است؟ خوب، ما از تظاهرات مردم باید اینها را بفهمیم، همه می گفتند ما اسلام را می خواهیم.(883)
    این ملتی که از اول، قیامش برای اسلام بود، برای قرآن بود، این ملتی که در طول چندین سال، تقریبا دو دهه و اخیرا چند سال آنقدر زحمت کشیدند، آن قدر تحمل بلیات کردند و آنقدر جوان دادند و آنقدر خانمانشان به باد فنا رفت، اینها با صراحت گفتند که ما جمهوری اسلامی می خواهیم، جمهوری اسلامی معنایش این است که رژیم، رژیم اسلامی باشد، حکومت، حکومت اسلامی باشد وقوانین، قوانین اسلامی.(884)
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست
    تو باور نکن اما من عاشقم

رفتن دلیل نبودن نیست ...

صفحه 20 از 21 نخستنخست ... 10161718192021 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع