صفحه 9 از 9 نخستنخست ... 56789
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 85 , از مجموع 85

موضوع: تاریخ معاصر ایران از دیدگاه امام خمینی (س)

جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید    محبوب کن - فیس نما
  1. Top | #81

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    9,317
    مورد تشکر
    5,606 در 2,303
    دریافت
    0
    آپلود
    0

نقش اسرائیل در جنایات شاه

سؤال اگر شما روابط خود را با اسرائیل به عنوان کشوری که به مردم ظلم می کند، قطع کنید، آیا فکر نمی کنید شما به همان دلیل روابط خود را با بعضی ازدول غرب نیز قطع کنید؟ جواب ما با هر کشوری که بخواهد ظلم کند مخالفیم، حال این کشور چه در غرب باشد و چه در شرق اسرائیل حقوق مردم عرب را غصب کرده است، با او مخالفت خواهیم کرد اسرائیل بزرگترین حامی شاه می باشد و مسء وول تبلیغات ساواک می باشد و اسرائیل بدین ترتیب شریک درجنایات ساواک و شاه می باشد.(485)
    راجع به این قتل هایی که شد، به ما گفته بودند که از اسرائیل آمده ولی من سند درست نداشتم در چندروز پیش از این یک نفر آمد اینجا گفت که فلان آدم یک شخصی را که من حافظه ام حالانمی تواند ضبط کند، گفت که آمده است پیش من گفته است که ما می خواستیم برویم برای آبادان و برای کجا، در بین راه یک جایی ایستادیم که بپرسیم راه از کدام طرف است، دیدیم یک سرباز آنجا ایستاده، صدا کردیم دیدیم که او زبان فارسی نمی داند، عربی با او صحبت کردیم عربی یکی بلد بود با او صحبت کرد دیدیم که عرب است و عربی، عرب اسرائیلی است واین آدم هم خودش اعتراف کرد که من را از اسرائیل آورده اند اینجا، یک اتومیبل هم آنجا بود که پر بود از سربازها که از همین سنخ بودند اینها این ملت ما را با سربازهای اسرائیل کشته اند ولی معذلک ملت ایستاد و کشته داد، جوان داد و ایستاد گفت که نمی خواهیم نه ملت یک همچو نه ای است.(486)
    چه کشیدند ملت ما، سران ملت، طبقات مختلف، روحانیون، روشنفکرها، دانشگاهیها، بازاریها همه در رنج و عذاب بودند و چه اشخاصی که در زندانهای اینها کشته شد، بایک شکنجه های بسیار فجیع که ما الان نمی توانیم تصور آن شکنجه ها را بکنیم متخصص شکنجه ازاسرائیل آورده بودند که اسرائیل ی ها تربیت کنند اشخاص شکنجه چی را و آنها شکنجه بکنند ، بعضی از روحانیون را آنطوری که برای ما نقل کرده اند، پایش را اره کرده اند و بعضیها را روی تاوه گذاشتند و برق را متصل کرده اند، بو داده اند آنها را و ما اینهائی که به ما رسیده است از این قبیل است، لکن آنهائی که بعد خواهد کشف شد، خواهید فهمید که چه به روزگار این بدبختها و این ملت اینها آوردند.(487)
    من که از زمان رژیم اسبق شاهد ظلم هائی بودم که به این ملت شد و در رژیم دوم و ما قبل این رژیم، رژیم منحوس پهلوی ما شاهد بودیم که با این ملت رفتار انسان با حیوانات هم نمی شد، حیواناتی بر ما مسلط شدند که به هیچ چیز ما و به هیچ جهت شرفی که انسان باید داشته باشد احترام نمی گذاشتند، سبع هایی بر ما سلطه پیدا کردند که جوانان ما را در تحت ظلم و سبعیت خودشان و ستم خودشان در زندان ها از بین می بردند و آنها را با فجیع ترین صورت آنها را میکشتند و شکنجه میدادند و حتی شکنجه گر از اسرائیل میآوردند تعلیم بکنند شکنجه را.(488)

امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست
    http://www.ayehayeentezar.com/galler...2332154524.gif
    در اوج نیزارهای پشیمانی ، به ابرهای سیاه و سرگردان که با من از یک طایفه اند سلام میگویم
    تو باور نکن اما من عاشقم

رفتن دلیل نبودن نیست ...

2. آیه های انتظار

آیه های انتظار

لیست موضوعات تصادفی این انجمن

3. Top | #82

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    9,317
    مورد تشکر
    5,606 در 2,303
    دریافت
    0
    آپلود
    0

نقش ابرقدرتها در جنایات شاه

ملت ما بیش از50 سال است که به واسطه انگلستان و آمریکا و تحت فشار آن رژیم منحوس بود. اینقدر جنایت بوسیله حکومت این پدر و پسر در ایران شد که قابل ذکر نیست. مملکت ما در زمان این پدر و پسر بکلی خراب شدند و آن چیزی که آباد شد قبرستان های ما بود. قبرستان های ما رااینها به واسطه کشتار پر جمعیت کردند و بلاد ما را تهی. خزاء ن ما را به اغیار دادند و به اجنبی، و همه چیز ما را پیوسته آمریکا و غیر آمریکا کردند ما ریشه این جنایاتی که این شخص در طول سی و هفت سال تقریبا به ایران کرده است و این خیانت هائی که به ایران کرده است و این آدم کشی های دستجمعی که کرده است ما به دست بیاوریم که این با امر کی بوده یک انسان، یک آدم که می خواهد در یک مملکتی حکومت کند بی جهت اینقدر جنایت نمیکند این عامل اشخاصی بوده است خود ایشان هم می گوید من مامور بودم برای وطنم ما می خواهیم آن آمر را پیدا بکنیم که آن که امر کرده است که ایشان در وطنش اینهمه جنایت بکند این کیست و چه اشخاصی هستند؟(489)
    ملت ما اخیرا پنجاه و چند سال گرفتار دو حاکم غیر قانونی و جاء ر که یکی از طرف انگلیس ها بر ما تحمیل شد و آن رضاخان بود و یکی هم از اجانب دولت های سه گانه که یکی از آنها انگلیس و یکی آمریکا و یکی شوروی بود و در طول این پنجاه سال جنایاتی کردند بر این و خیانت هائی کردند بر این ملت که در چند روز و چند سال نمی تواند کسی احصاء کند بعضی از جنایات و خیانت های اینها در دست نیست، کسی اطلاع ندارد، فقط خودشان اطلاع دارند و بعضی نزدیکانشان که آنها هم در دست نیستند.(490)
    در شرایطی که جلادان رژیم ستمشاهی پر و بال و برگ و شاخه شجره طیبه آزادی را می شکستند، همه جهانخواران در یک اقدام هماهنگ تبلیغاتی و بین المللی شاه را متمدن و مترقی، و آزادی طلبان و مسلمانان را مرتجع و خواسته های اسلامی آنان را ارتجاع سیاه معرفی کردند و در ادامه همان سیاست سرکوب بود که در کربلای خون رنگ ایران جنایات یزیدیان را ده ها بار در عاشوراها و تاسوعاها تکرار نمودند و مملکت ما را به جزیره آرام و ثبات آمریکا و به قبرستان و خرابه این ملت مبدل ساختند.(491)

امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست
    در اوج نیزارهای پشیمانی ، به ابرهای سیاه و سرگردان که با من از یک طایفه اند سلام میگویم
    تو باور نکن اما من عاشقم

رفتن دلیل نبودن نیست ...

4. Top | #83

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    9,317
    مورد تشکر
    5,606 در 2,303
    دریافت
    0
    آپلود
    0

مجامع بین المللی و جنایات شاه

ما می بینیم که بعضی از اشخاص که ادعا می کنندکه ما حقوق بشر را ملاحظه می کنیم و جمعیت های حقوق بشر در طول این 50 سال که دولت غاصب پهلوی و پسر پهلوی بر این ملت غلبه کرد و بر این ملت با غصب، تمام چیزهای ملت رابرد، در طول این 50 سال جوانان ما در زندان ها بسر بردند و چه بسا جوانانی ما داشتیم که درحبس پای آنها را اره کردند و آنها را روی تاوه ها بودادند و تا آن زمان آخر هم اینها در حبس و شکنجه بودند. دژخیمان شاه سابق آنها را از هستی ساقط کردند و این مدعیان همراهی با حقوق بشر در این طول مدت ندیدیم که یک صحبتی بکنند، یک استنکاری بکنند.(492)
    در ظرف پنجاه سال همه را در تحت فشار قرار داده اند. اینها جنایاتی به این ملت کردند که اگر چنانچه دادگاه ها نبودخود ملت می ریختند و آنها را می کشتند. دادگاه ها کنترل کردند عواطف ملت را، ملتی که در خیابان ها جوان های خود را به خون آغشته دیدند با امر همین امثال اینها، با امر همین شاه و با امر همین هویدا(493) و با امرهمین نصیری و امثال اینها، طاقت ندارد که اینها را زنده ببیند. اینهائی که مدعی حقوق بشرهستند و حالابرایامثال هویداسینه زنی می کنند و اظهار تاثر و تاسف می کنند، اینها آیا طرفدار حقوق بشرند یا طرفدار مملکت ها و حکومت های ابرقدرتند؟ اگر اینها طرفدار حقوق بشرند چه شد که در مدت پنجاه سال این بشر در اینجا زیر شکنجه بود ، اعدام بود؟ این بشری را که در اینجا با تابه سرخ می کردند و بشری را که پای اورا می بریدند با اره، اینها نفس نکشیدند، امروز نفس می کشند و امروز تبلیغات می کنند . مگر اینها که کشته شدند بشر نبودند؟ مگر اینها حقوق نداشتند؟ مگر حق بشر این نیست که اگر کسی، کسی را کشت قصاص بکند؟ این حق بشر است، حق اشخاصی که از اولاد او یااز بقایای اوست که قصاص کندازاینها، لکن عمده این است که این جامعه های حقوق بشر در خدمت ابرقدرت ها هستند با اسم حقوق بشر. این جامعه هائی که برای حقوق بشر فریاد می زنند، حقوق بشر را می خواهند پایمال کنند. این روزنامه نویس ها و مطبوعاتی که به اسم بشر دوستی انتشار این اکاذیب را می کنند، اینها در خدمت ابرقدرت ها هستند، اینها حقوق بشر را پایمال می کنند. من از شما جمعیتی که الان در ایران برای بررسی اوضاع ملت ما و اوضاع کشور ما تشکیل جلسه داده اید، بعد از تشکر خواستارم که شما اوضاع ایران را بررسی کنید و آنطور که هست منعکس کنید، بررسی کنید که آیا این مردم در اینجا دارند قتل عام می کنند این مردم از گورستان ها بیرون می کنند اجساد را و تکه تکه می کنند؟ مردم دارند آتش می زنند؟ این رابررسی کنید ببینید که قضیه، قضیه انتقامجوئی به معنای غیر انسانی است یا خیر؟ دادگاه هائی است که بعد از اینکه جرم های اینها ثابت شد، اینها محکوم به اعدام می شوند که اگر این دادگاه ها نبود و اگر جلوگیری از این مردم به واسطه دادگاه نبود، آنوقت مردم خودشان قیام می کردند برای اینکه آنهائی که کشتار عمومی کردند در یک ملتی، آنهائی که فجایعی پیش آوردند و در آبادان یک دسته بزرگی، قریب چهار صد نفر آدم را سوزاندند(494)، اینها را دارند اعدام می کنند، نه اینکه اشخاص عادی را.(495)
    اینها در ایران نبودند ببینند چه شد و در پنجاه سال وبیشتر بر ایران چه گذشت و بر جوان های ما اخیرا چه گذشت، لکن اطلاع دارند، همچو نیست که اینها بی اطلاع باشند. اینها مطلع هستند که شاه سابق و شاه جلوتر با ایران چه کرد و جنایات این دو تا مرد یا نامرد به ایران چه بود، خیانات اینها را اینها اطلاع دارند. این جمعیتی که ادعا می کنند جمعیت حقوق بشر و حالابرای حقوق بشر دارند سینه می زنند که« چرا این عده را که تا حالاکشته شده است چرا کشته شد، این یک خشونتی است» اینها خشونت هائی که در عصر این پدرو پسر بودنادیده گرفتند، آن قتل هائی که به دست عمال اینها واقع شد و گاهی هم به دست خود محمد رضا واقع شد آنها را اصلش نظری به آن ندارند.(496)

امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست
    تو باور نکن اما من عاشقم

رفتن دلیل نبودن نیست ...

5. Top | #84

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    9,317
    مورد تشکر
    5,606 در 2,303
    دریافت
    0
    آپلود
    0

مجالس شورای ملی و سنا

شما خیال می کنید که این وکلائی که شاه خودش انتصاب می کند و به ملت هم که مربوط نیست، خودش است؟ نخیر، اینها را سفارتخانه اسم هایشان را هم نوشتند قبلامی آورند می دهند که اینها باید وکیل بشوند این حالانبوده، در زمان رضاخان هم بود، از سفارتخانه ها منتهی در یک وقت این سفارت انگلیس این کارها را می کرد، سابقش هم لابد سفارت روس می کرده است، حالاسفارت آمریکا می کند، شاید هم با هم باشند، انگلیس و چین و شوروی و امریکا تفاهم کرده باشند، برای خوردن مال مردم تفاهم هم می کنند او گازش را می برد، این نفتش را، این وکلای ما دیکته امریکاست، از شاه هم بود می گفتیم خوب باز اهل مملکت است، با آنکه این اهل مملکت اینجوری ما نمی خواهیم لکن این خودش هم این را نمی گوید، این را از آنجا می نویسند که اینها باید وکیل بشوند، او هم عینا ارجاع می دهد؟ به دستگاه های اجرائی می گوید آنها وکیل بشوند مردم چکاره اند مردم چه، به مردم چه کار دارند اینها، مردم باید دست تو سرشان زد، مردم باید کار بکنند و هیچ نخورند، عمل بکنند و خوراک، آنی که ازآنها پیدا می شود، به جیب ایشان برود و آن چیزیکه زیادش آمد، کارتر و امریکا زیادش آمده به جیب عاء له شاه برود و پهلوی وضع مردم چه است؟ وضع مردم کتک است ، خوب یک چیزی بایستی بخورند.(497)
    اول اشکالی که به تمام افراد مجلس هست، اینست که شما می دانید، شما را نمی شود گفت داخل در مجاری امور نبودید واز ماورای جو آمدید، شما توی این مردم مطلعتر از خود این ملت هستید و میدانید که آمدن شما در مجلس به تصویب مردم، انتخاب مردم نبوده است، این انتصاب شاه هست، ماموریت شاه هست، از سفارت لیست آوردند، و تعیین کردند شما را شما این را می دانید و رفتید مجلس اول اشکالی که به آنهائی که الان می گویند ما ملی هستیم، اول اشکال این است که شما چرا تو این مجلس رفتید؟ می گویند مجبور بودیم؟ آخر کسی شما را مجبور نکرد که حتما بیاء ید بروید تو مجلس، خودتان هم داوطلب بودید و رفتید، با همه کارها هم موافقت کردید حالامی گویید که، دیدید یک ورقی، خوب، این طرفی دارد میآید، می خواهید برای خودتان جا درست کنید اشکال این است که برای چه شما تو مجلسی که انتصاب است و خلاف قانون اساسی است یک همچو مجلس مخالف قانون اساسی است، قانون اساسی مردم را به آنهااختیار داده است، کسی حق ندارد دخالت بکند.(498)
    تمام قوانینی که در این پنجاه سال گذشته است و تمام مجالسی که در این پنجاه سال تاسیس شده است هیچ یک از اینها مطابق قوانین نبوده هیچ مجلسی تاکنون ما نداشتیم که موافق قوانین باشد، حتی در اوایل سلطنت رضاخان که یک قدری قدرتش کم بود، در تهران فقط که مرکز بود یک آزادی به مردم داده بودند، یک آزادی فی الجمله که وکلائی تعیین کند وآن وکلای تهران بودند که مخالفت می کردند، مثل مرحوم مدرس و یک عده ای که تبع ایشان بودند، لکن درشهرستان های دیگر وکلارا خودشان تعیین می کردند و خودشان هم آرا برای مردم درست می کردند و خودشان ارا را می ریختند در صندوق و هر چه بود دست خودشان، دست فرماندارهائی که درآنجا یا ارتشی که درآنجا بود یا شهربانی هائی که بودند که همه عمال خودشان بودند، آرا را شب ها درست می کردند و پر می کردند این صندوق ها را از آراء آنی را که دلشان می خواست یک مجلسی که همه وکلای آن ملی باشند و در مقدرات مملکت ما بخواهند دخالت کنند و مصالح و مفاسد را تشخیص بدهند ما نداشتیم از اول.(499)
    با زور سر نیزه مجلس درست می کرد کی مجلس، مجلس ما بود؟ همین مردک گفت که این مجلس هائی که درست کردند اینها، از سفارتخانه ها می آوردند ولیستش را می دادند منتها حالا دیگر نه، اینطور نیست، حالادیگر مملکت خیلی قدرتمند شده، دیگر اینطورها نیست خودش را مسخره می کند.(500)
    ما تا حالا نداشتیم یک همچو حکومتی که مال ملت باشد، اسمش بود، اصلابعد از زمان مشروطه تا حالا نشده، این اسمش بودکه ملت نمی دانم خودشان انتخابات بکنند، خودشان وکیل بدهند، لکن شما می دانید که هیچ وقت شماها رای نداشتید، در این طول تاریخ، اینها همه را خود آنها می کردند و کاش خودشان می کردند، شاه گفت در یک از نطق هایش، همین شاه دوم در یکی از نطق هایش گفت که لیست می دادند از سفارتخانه ها و مجبوربودیم که این لیست را عمل بکنیم، وکلارا آنها لیست می دادند که ما وکلارا تعیین بکنیم ما هم تعیین می کردیم. منتها او می خواست بگوید که حالادیگر آنطور نیست و حال آنکه این وقت بدتر بود.(501)

امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست
    تو باور نکن اما من عاشقم

رفتن دلیل نبودن نیست ...

6. Top | #85

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    9,317
    مورد تشکر
    5,606 در 2,303
    دریافت
    0
    آپلود
    0

هر کسی در هر شهری که هست طول این بیست، سی سالی که همراه با این مردم بوده می داند که اینها کدام یکیشان از ریشه های آنهاست کدام یکی شان نیستند، می فهمند کی بوده است که در آنجا خوش رقصی کرده و کی بوده است که نه، آنطور نبوده مخالف بوده و نتوانسته صحبت کند، می شناسند مردم آنی را باید انتخاب بکنند که می شناسند که به این ملت خدمتگزار است و دلش برای این طبقه ضعیف می سوزد ما نمی خواهیم یک مجلس اعیان درست کنیم مجلس سنا را، مجلس اعیان به آن می گویند، ما می خواهیم اعیان را از بین ببریم، آدمشان کنیم آنها را، آن اعیانی که در مجلس سنا نشستند و آنقدر خیانت به مملکت ما کردند آن مجلس را ما اصلابستیم درش را مجلس شیوخ و مجلس اعیان و مجلس سنا، اینها یک دسته مفتخواری بودند، پیرمردهای آخر عمرشان بعد از همه خیانت ها، پیرمردهائی بودند که آنجا می رفتند جمع می شدند و عرض می کنم شاید رفیقش هم که نشسته بود راجع به اینکه دوایش چه است یا غذایش چه است صحبت می کرد و پول این ملت را می خورد این را درش را بستند، تمام شد دیگر، ما مجلس سنا نداریم.(502)
    شما همه می دانید و ملت هم می داند که این سه قوه ای که در زمان طاغوت بود، نمی شود گفت کدام خبیث تر از کدام بودند. قو ه مقننه ما به دست اشخاصی افتاده بود که به اعتراف شاه مخلوع از طرف سفارتخانه ها تعیین می شدند و ملزم بودند اینها همان ها را به کار وا دارند و از این راه ماهیت قوه مقننه بر ملت ما روشن می شود که لیستی که امریکا بدهد و نوکر او اجراء کند، بهتر از این مجلسی که ما داشتیم و بهتر ازسنائی که ما داشتیم، یعنی آنها داشتند، نخواهد بود. آنها در طول مدتی که متصدی بودند هیچ گاه قدمی برای خدا بر نمی داشتند، اگر اینها برای خدا می خواستند قدم بردارند ، حتما نه آمریکا آنها را پیشنهاد می کرد و نه شاه مخلوع آنها را تعیین می کرد . ما از همان حرف شاه، شاه مخلوع سند اتخاذ می کنیم که این قوه مقننه چه جور اشخاصی بودند.(503)
    من دیگر سراغ ندارم که یک نفر وکیلی که در مجلس های اخیر بود، بعد از آنکه امثال مدرس را از بین بردند، من دیگر سراغ ندارم که یک کسی آنطوری که اسلام می خواهد، باشد مجلس را هم قبضه کرد، یعنی مجلس را هم به خدمت اجانب وا داشتند تبع او دولت هم اینطور می شود، دولتی که این مجلس تعیین بکند و با دستور این شاه و شاه نما عمل بکند، مجلس هم افرادی را بر سر کار می آورد که همه در خدمت آنها باشند و رادیو و تلویزیون و دستگاه های تبلیغاتی تمام در خدمت آنها یکسر بودند هر کس روزنامه های آنوقت را بخواند یا اگر نوارهائی از آنوقت باقی بود بشنود، میفهمد که نقشه این بود که یا در خدمت دولت های اجانب باشند و اخیرا خصوصا در خدمت آمریکا و یا یک افرادی باشند که بی تفاوت باشند.(504)
    ما دیدیم که اسلام و کشور ایران چه صدمات بسیار غمانگیزی از مجلس شورای غیرصالح و منحرف، از بعد از مشروطه تا عصر رژیم جنایتکار پهلوی و از هر زمان بدتر و خطرناکتر در این رژیم تحمیلی فاسد خورد و چه مصیبت ها و خسارت های جانفرسا از این جنایتکاران بی ارزش و نوکرماب به کشور و ملت وارد شد در این پنجاه سال یک اکثریت قلابی منحرف در مقابل یک اقلیت مظلوم موجب شد که هر چه انگلستان و شوروی و اخیرا آمریکا خواستند با دست همین منحرفان از خدا بی خبر انجام دهند و کشور را به تباهی و نیستی کشانند. از بعد از مشروطه هیچ گاه تقریبا به مواد مهم قانون اساسی عمل نشد. قبل از رضاخان با تصدی غرب زدگان و مشتی خان و زمین خواران و در زمان رژیم پهلوی به دست آن رژیم سفاک و وابستگان و حلقه به گوشان آن.(505)(506)

امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست
    تو باور نکن اما من عاشقم

رفتن دلیل نبودن نیست ...

صفحه 9 از 9 نخستنخست ... 56789

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع