صفحه 26 از 26 نخستنخست ... 162223242526
نمایش نتایج: از شماره 251 تا 258 , از مجموع 258

موضوع: تاریخ معاصر ایران از دیدگاه امام خمینی (س)

1. Top | #251

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,881
    مورد تشکر
    5,852 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

دولت بختیار

سؤال نظر حضرتعالی نسبت به کوششی که بختیار برای تشکیل دولت می کند، چیست؟ جواب نظر من این است که بختیار هم توفیق پیدا نخواهد کرد سؤال ولو اینکه موقتا هم باشد، شما تاء یدش نخواهید کرد؟
    جواب خیر.(1031)
    سؤال حکومت بختیار را چگونه می بینید که فرموده اید غاصب است و غیر قانونی؟ جواب حکومت بختیار متکی به شاه است که شاه سلطنتش غیرقانونی است و مردم او را با رفراندم خویش عزل کردند ازطرفی متکی است بر مجلسین که مجلسین قانونیت ندارد برای اینکه منبعث از اراده ملت نیست.(1032)
    سؤال درباره موقعیت کنونی که باید اقرار کنم که ممکن است خیلی سریع پیش از آنکه من بتوانم شاهد آن باشم تغییر کرده باشد، نخست وزیر جدید از شما دعوت کرده است به ایران برگردید، در تحت چه شرایطی شما چنین خواهید کرد؟ جواب نخست وزیر هر دولتی که با وجود شاه به سرکار بیاید غیر قانونی است و از نظر ملت ایران اعتبار ندارد و بازگشت من به ایران متوقف بر این است که در انجا بهتر بتوانم به وظائفم در زمینه خدمت به اسلام و نهضت اسلامی ملت ایران عمل کنم و دعوت یا عدم دعوت آنان در تصمیم من هیچ گونه نقشی ندارد.(1033)
    سؤال حضرتعالی، حکومت بختیار را قبول نکردید، به چه دلیل؟ جواب دولت بختیار غیر قانونی است برای اینکه شاه و مجلسین هر دو غیر قانونی هستند ، اما شاه، برای خاطر رفراندم ملت در تاسوعا و عاشورا(1034)، و اما مجلسین برای اینکه به ملت اتکاء ندارد و مجلسی بود که شاه وکلای آن را تعیین کرده است.(1035)
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

من در جستجوی قطعه ای از آسمان پهناور هستم

که از تراکم اندیشه های پَست، تهی باشد .

2. آیه های انتظار

آیه های انتظار

لیست موضوعات تصادفی این انجمن

3. Top | #252

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,881
    مورد تشکر
    5,852 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

سؤال آیا بیمی از این ندارید که شکست حکومت بختیار به یک کودتای نظامی منتهی شود؟ و نگرویدن ارتش را به صف انقلاب در شرایط فعلی، چگونه توضیح می دهید؟ جواب بختیار، علی ایحال حکومتش برخلاف قانون است و ملت ایران نمی تواند حکومت او را قبول کند منتهی شدن به کودتای نظامی همین است که تاکنون بوده است و با حکومت های نظامی یا دولت نظامی رفتار کرده است و ما درراه اسلام و کشور کوشش خودمان را تا آنجا که بتوانیم خواهیم کرد در ایران کودتای نظامی مساله ای را حل نمی کند زیرا دولت قبل از بختیار، خود یک کودتای نظامی بود و مشکل ایران حل نشد شما باور نمی کنید که ارتش با ملت است و در آینده نزدیکی به شاه پشت خواهد کرد پیروزی ما حتمی است و جمهوری اسلامی تحققش برای من خیلی روشن است این دولت به تعیین شاه آمده است و شاه به حسب رفراندمی که شد قانونیت ندارد و غاصب است و یاغی است و شاه نیست، بنابر این دولتی که به تعیین او آمده باشد قانونی نیست و به پشتیبانی از مجلسین آمده و مجلسین هم از باب اینکه برگزیده ملت نیستند و ملت اصلااز این وکلااطلاع ی ندارد و آنها را تعیین نکرده است، مجلسین هم قانونی نیستند و دولت برگزیده مجلسین هم نمی تواند قانونی باشد بنابر این، این نقشه شان که بخواهند دولت را یک دولتی حساب بکنند و یک مشروعیتی به آن بدهند، این پیش ملت ایران به جایی نمی رسد و ملت ایران باید تظاهر کنند بر ضد این دولت و بر آنها لازم است که برخلاف این دولت مثل دولت های سابق قیام کنند و تظاهرات را بکنند و این دولت را ساقط کنند، چنانچه ساقط است و این دولتی نیست که بتواند آرامش را در مردم ایجاد کند مردمی که در مقابل دولت نظامی ایستادند و در مقابل حکومت نظامی ایستادند، در مقابل یک دولتی که این نحوه است، دیگر نمی نشینند و معطل بشوند که این چه می کند
    ویرایش توسط ملکوت* گامی تارهایی * : 30-08-2021 در ساعت 18:42
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

4. Top | #253

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,881
    مورد تشکر
    5,852 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

صحیفه نور جلد:4 صفحه :221 تاریخ سخنرانی:10/2457/ وعده هایی که این دولت داده است مثل وعده هائی است که دولتهای سابق داده اند دولت سابق یعنی اسبق خیلی وعده ها داد، وعده صلح داد و با تفنگ و مسلسل این صلح را می خواست برقرار کند این هم وعده این را می دهد که ما اشخاصی که استفاده غیر مشروع کردند محاکمه می کنیم ما از ایشان می پرسیم که خوب شاه چطور؟ شاه این اموالی را که الان دارد، این اموالی را که به خارج منتقل کرده است، اینها همه مشروع است؟ یا استفاده غیرمشروع است؟ اگر استفاده مشروع می دانید، خود شما مجرم تر از همه مجرم ها هستید و تا دیروز هم این را نمی گفت، امروز شروع کرده واگر غیرمشروع می دانید، شاه رامجرم می دانید، به اقرار شما شاه مجرم است، یک شخصی است که استفاده هایی از ملت کرده است، دزدهایی از ملت کرده و غارتگریهایی کرده است و خیانت به ملت کرده است و شاه به حسب قوانین اگر خائن باشد، شاه نیست بنابراین شما مقر به این هستید که از طرف شاهی مبعوث شدید که خائن به مملکت است و اموال مملکت را چپاول کرده است خوب شما وعده می دهید که من محاکمه می کنم این اشخاصی که خیانت کرده اند، خوب شاه را بگیرید، شما که چنین قدرتی دارید شاه را بگیرید، نگذارید فرار کند، محاکمه کنید اموال مردم را از او بگیرید هیچ یک از این دزدهایی که اسمشان ثبت شده است درآن ورقه ای که بانک یک جزئی آن را ابراز کرده است، قلم هیچ کدام به بزرگی قلم خود ایشان نیست شمایی که میگوء ید ما این خائن ها را می گیریم، خوب راس خائن ها ایشان هستند، اگر خائن نمی دانید شما و همه ملت می دانند که خلاف می گوء ید و اگر خائن می دانید شما و همه ملت می دانند که مبعوث از طرف خائن هستید، مبعوث از طرف خائن یا کنار برود، خودش کنار برود، خوب مردم که کنارش می کنند، یا خودش زود عاقل باشد و کنار برود، یا خائن است این یک نقشه بوده است که یک دولتی بیاورند که وعده به مردم بدهد که ما محاکمه می کنیم اینها را، ما اوقاف را برمیگردانیم به علما علما چه احتیاجی به اوقاف دارند که می خواهی رشوه بدهی به علما علما احتیاج به اوقاف دارند؟ علما اگر اوقاف را به دست بیاورند می دهند به آنهایی که بر آنها وقف شده است، به صاحبان وقف می دهند تو با این کلمه می خواهی علما را بازی بدهی که ما اوقاف را برمی گردانیم به علما، ما ساواک را منحلش می کنیم، یک اداره اطلاع ات درست می کنیم یعنی این عبارت را برمی داریم آن عبارت را به جایش می گذاریم کلمه ساواک را برمی داریم کلمه دیگری می گذاریم و مطالب همان مطالب من حتی باور نکردم که این دزدهائی که گرفتند و الان به خیال خودشان توی محبس ولی شاید به حسب واقع یک جای خیلی خوبی برایشان هم باشد، من تا حالاباز باورم نیامده است که این شرکاء شاه را، شریک جرم های شاه را ، اینها به قاعده بخواهند حبسشان کنند ولی بعید نیست، خوب شاه این کاره است، بعید نیست لکن باز من باور نکردم که اینهایی که 15 سال شریک جرم بودند، مثل نخست وزیر سابق و رئیس امنیت سابق که از رفقای شاه بودند و رفقای جرم شاه بودند، اینها را بخواهند واقعا محاکمه کنند.(1036)
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

5. Top | #254

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,881
    مورد تشکر
    5,852 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

سؤال بختیار نخست وزیر، دیروز طی یک مصاحبه مطبوعاتی اظهار داشت که مذهبیون باید به مذهب بپردازند و سیاست را به سیاستمداران واگذار کنند وی همچنین اظهار داشت که شما قادر به واژگونی حکومتش نیستید، نظر شما در این باره چیست؟ جواب مطلب اولی که گفته است، مطلبی است که همیشه اجانب برای بردن منافع ما این تز را داشته اند که مذهب از حکومت جداست و ایشان هم بلندگوی همان هاست و آنکه ما قدرت برهم زدن حکومت او را نداشته باشیم، در آینده معلوم می شود حکومت او محکوم به فناست و پیروزی از آن ملت رنج کشیده ایران است.(1037)
    ملت ایران باید بداند که این شخص که متکفل حکومت شده است، به ایل خودش خیانت می کند آن ایلی که پشتوانه ایران بودند و رضاشاه آنها را از پای درآورد این شخص به ایل خودش، به ملت خودش خیانت می کند باید ایل بختیاری بداند که این اشخاصی را که به آنها خیانت می کنند از جلو راه ملت بردارند باید ارتش بداند که اینها خیانتکارند و به آنها کمک نکنند باید همه ایران بدانند که توطء ه ای در کار است از این توطئه باید جلوگیری شود.(1038)
    من گفتم که اگر دولت بیاید اینجا، یعنی رئیس دولت به قول خودشان بیاید اینجا، تا استعفایش را قبلاننویسد و اعلام نکند، بامن ملاقات نمی تواند بکند این هم که من می گویم استعفا، نه اینکه این معنای قانونی استعفا را دارد، این نیست، این نخست وزیر نیست، نه اینکه نخست وزیر است و استعفا کند، لکن برای حفظ ظاهری است که حالاکلمه استعفا را ما هم ذکر میکنیم، و الااستعفا یعنی چه، اصلانخست وزیر که تو نیستی اعلام بکند من نخست وزیر نیستم اگر این را کرد و چون مثل بعضی از اینها که بودند که خیلی جنایت شان فوق العاده بود و نمی توانستم من حتی با استعفا یا با چیز هم قبولشان بکنم، خوب به آن اندازه هنوز نرسیده، اگر عاقل باشد استعفا می کند و می آید اینجا توبه می کند، می شود مثل سایر مردم اگر صفتش را آن هم از دست داده، آن دیگر با خودش است.(1039)
    سؤال آیا بختیار را قبل از استعفا خواهید پذیرفت؟ جواب من مکرر گفته ام که اصولاشاه سابق قانونی نبود، مجلسین قانونی نیست، بختیار قانونی نیست، پس کسی را که قانونی نیست نخواهم پذیرفت من به ملت ایران توصیه می کنم که در این وقت حساس درست بیدار باشند، متوجه باشند که توطء ه ای باید در کار باشد من می بینم که همان کسانی که از شاه سابق طرفداری می کردند، حالااز بختیار پشتیبانی می کنند هم دولت انگلستان و هم دولت آمریکا از او پشتیبانی می کنند اگر چنانچه این شخص ملی است، همانطور که خودش اظهار می کند، چرا آنها از او پشتیبانی می کنند؟ اگر ملی است چرا بدون مجوز قانونی و برخلاف میل ملت پست نخست وزیری را اشغال کرده است؟ اگر احترام به آرای عمومی می گذارد چرا کنار نمی رود؟(1040)
    من دولت تعیین می کنم، من تو دهن این دولت می زنم، من دولت تعیین میکنم، من به پشتیبانی این ملت دولت تعیین می کنم، من به واسطه اینکه ملت مرا قبول دارد تکبیر حضار این آقا که خودش هم خودش را قبول ندارد، رفقایش هم قبولش ندارد، ملت هم قبولش ندارد، ارتش هم قبولش ندارد، فقط امریکا از این پشتیبانی کرده و فرستاده به ارتش دستور داده که از او پشتیبانی بکنید، انگلیس هم از این پشتیبانی کرده و گفته است که باید از این پشتیبانی بکنید یک نفر آدمی که نه ملت قبولش دارد نه هیچ یک از طبقات ملت از هر جا بگوئید قبولش ندارند، بله چند تا از اشرار را دارند که میآورند توی خیابان ها، از خودشان هست این اشرار، فریاد هم می کنند، از این حرف ها هم می زنند لکن ملت این است، این ملت است اشاره به حضار می گوید که در یک مملکت که دو تا دولت نمی شود خوب واضح است این، یک مملکت دو تا دولت ندارد لکن دولت غیرقانونی باید برود، تو غیرقانونی هستی، دولتی که ما می گوئیم، دولتی است که متکی به آراء ملت است، متکی به حکم خداست، تو باید یا خدا را انکار کنی یا ملت را باید سرجایش بنشیند این آدم و یا اینکه به امر امریکا و اینها وادارکند یک دسته ای از اشرار را این ملت را قتل عام کند.(1041)
    یک نصیحتی هم به دولت می کنم که آقاشما یک آدم عادی هستید، آبرویت را می ریزی ،« برو کنار، من سرلج افتادم » آخر برای چه انسان سر لج بیفتد ویک ملتی را، مقدرات یک ملتی را ملعبه کند که« من لرم، سر لج افتادم؟!» حتما باید با پس گردنی ردشان کنند؟ خوب، مثل آدم بیا توبه کن، بگو صحیح است حرف های ملت. امر، امر ملت است.(1042)
    یک تحولی پیدا شد در قشرهای نظامی ها که یا روحیه ها را دادند ازدست یا متحول شدند و متصل شدند به ، البته مختلف بودند، اینها متصل شدند به این جمعیت که در این آخر که این آدم بسیار بی عقل، این بختیار بسیار بی عقل که من نصیحتش کردم و اگر نصیحت مرا قبول کرده بود، حالانخست وزیر بود، من نصیحت کردم به او آنوقت که پاریس بودم که تو حالاکه شاه رفته، یک چیزی دستت آمده، بیا بگو که من می خواستم یک خدمتی به ملت بکنم، حالامن در اختیار ملت. اگر این را می کرد، قهرمان می شد، نفهمید که چه بکند.(1043)
    یک نفر آدمی که ایرانی خودش را می داند و می گوید من ایرانی هستم قبل از اینکه مسلمان باشم در صورتی که مسلمان بودنشان را نمی دانم، ایرانی بودنشان هم می دانم نیست دستور می دهد یا تقاضا می کند از کارتر که محاصره اقتصادی بکن ایران را ایرانی است، در انگلستان است، بختیار است می گوید من ملی هستم و من این مطلبی را که یک روزی گفتم، شاهدش امروز پیدا شد یک روز گفتم که اینها، این ابرقدرت ها ممکن است که 20 سال،30 سال، یک کسی را در یک مقامی با یک وجهه ای حفظش کنندو نوکر آنها باشد لکن مامور باشد که به جهت لباس ملی به خودش بپوشد، مثل بختیار که خودش را به دکتر مصدق بسته است و ملی می گوید هستم بعد از اینکه این مدت ها گذشت، آن روزی که باید از او استفاده کنند، بعد از20 سال استفاده می کنند از ایشان هم که سال های طولانی در جبهه ملی بود و مدعی ملیت بود و مدعی این بود که من اول ایرانی هستم و دوم اسلام، با اینکه این خودش کفر است معذلک آن روزی که آنها می خواستند این عنصر به دردشان بخورد خورد و به جای بدترین مخلوق خدا که محمدرضا بود، به جای او مشغول شد به آدمکشی و جنایت و دستور آدمکشی داد منتها از او اطاعت نکردند او هم می گفت که این ملت را به حصار اقتصادی بکشید.(1044)
    احتمال این است که یک رئیس جمهور، یک وقتی آنها که در صددند و اشخاصی منحرف که درصددند که یک منحرفی را مثلا- فرض کنید- تعیین کنند و جا بزنند، یک منحرفی که شاید در طول مدت حیاتش هم خودش را ملی جازده، چنانچه دیدید مثل بختیار که در جبهه ملی و- نمی دانم- از طرفدارهای دکتر مصدق و اینها ده بیست سال اینجا حفظش کردند و ملی، بعد هم دیدید چه جنایتکاری از کار درآمد و الان هم مشغول هست. یک آدمی که به آمریکا چیز می کند که دخالت نظامی مثلابکن( شاید گفته است) و قضیه اقتصادی را روی قاعده گفته است که نه، باید ایران را در چیز اقتصادی قرار بدهی آدمی که می گوید ملی، خودش را ملی حساب می کند آنوقت تایید می کند که امریکا این کار را بکند. اینها دارند، یک همچو اشخاصی ذخیره دارند، یک اشخاصی خودشان را اگر ما غفلت بکنیم جا بزنند و یک مقامی را بگیرند.(1045)(1046)
    سلطنت بدون حکومت

من که در پاریس بودم می آمدند آنجا پیغام می دادند، خودشان می آمدند که بگذارید که این شورای سلطنتی باقی باشد و با شورای سلطنتی یک کارهائی بکنید بعد ما کارهائی بکنیم بعد چه خوب من می دانستم اینها یا نمی فهمند مطلب را یا مقصدشان این است که همان مساء ل حفظ بشود شورای سلطنتی را ما فرض کنید قبول کنیم معنایش این است که سلطنت را قبول کردیم والاشورای سلطنتی با چیز شاه است، هر وقتی بخواهد کنارش می گذارد این معنایش این است که ما خود شاه را قبول داریم می آمدند بعضی از همین روشنفکرها و بعضی از همین اشخاصی که حالاانقلابی شدند، همین ها می آمدند می خواستند مارا اغفال کنند یا خودشان هم نمی فهمیدند، که شما کاری بکنید که این شورای سلطنتی باقی باشد در صورتی که آن که رئیس شورای سلطنتی(1047) بود آمد پاریس من گفتم تا استعفاء نکردی من با تو ملاقات هم نمی کنم، استعفا هم کرد او ولی معذلک از اینجاهی می آمدند هی می گفتند هی چه این آن قدم هم که از بین رفت و ملت ما بحمدالله پیروز شد.(1048)
    در این خلال این گیرو دارهایی که در این دو سال اخیر بود ومن در پاریس بودم دیگر اخیرا این مسائل را پیش میآوردند، اول که راجع به اینکه خوب، شاه حالاباشد و او سلطنت بکند و دیگر حکومتی بر او نباشد، مطابق قانون عمل بکند. خوب من می دانستم که اینهااغفال شده اند. من، یکی از همین محترمین اینها که آمد و این را طرح کرد، من گفتم خوب شما این مطلب را می گویید که شاه باید سلطنت کند و حکومت کند و ماهم بیاء یم این را قبول کنیم، خوب، شما این اطمینان را دارید که شاه این مساله را زیر بار می رود، یا اینکه اگر شما یک کلمه این مطلب را بگویید ، خوب من هم مثل شما باورم بیاید و بیایم مصالحه کنیم با ایشان، تمام شماها را از بین خواهد برد. این دفعه ماند تویش، نتوانست جواب بدهد، واقعا هم نمی شد جواب بدهد. اینها اینطوری پرورش پیدا کردند.(1049)
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

6. Top | #255

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,881
    مورد تشکر
    5,852 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

سؤال آیا بختیار را قبل از استعفا خواهید پذیرفت؟ جواب من مکرر گفته ام که اصولاشاه سابق قانونی نبود، مجلسین قانونی نیست، بختیار قانونی نیست، پس کسی را که قانونی نیست نخواهم پذیرفت من به ملت ایران توصیه می کنم که در این وقت حساس درست بیدار باشند، متوجه باشند که توطء ه ای باید در کار باشد من می بینم که همان کسانی که از شاه سابق طرفداری می کردند، حالااز بختیار پشتیبانی می کنند هم دولت انگلستان و هم دولت آمریکا از او پشتیبانی می کنند اگر چنانچه این شخص ملی است، همانطور که خودش اظهار می کند، چرا آنها از او پشتیبانی می کنند؟ اگر ملی است چرا بدون مجوز قانونی و برخلاف میل ملت پست نخست وزیری را اشغال کرده است؟ اگر احترام به آرای عمومی می گذارد چرا کنار نمی رود؟(1040)
    من دولت تعیین می کنم، من تو دهن این دولت می زنم، من دولت تعیین میکنم، من به پشتیبانی این ملت دولت تعیین می کنم، من به واسطه اینکه ملت مرا قبول دارد تکبیر حضار این آقا که خودش هم خودش را قبول ندارد، رفقایش هم قبولش ندارد، ملت هم قبولش ندارد، ارتش هم قبولش ندارد، فقط امریکا از این پشتیبانی کرده و فرستاده به ارتش دستور داده که از او پشتیبانی بکنید، انگلیس هم از این پشتیبانی کرده و گفته است که باید از این پشتیبانی بکنید یک نفر آدمی که نه ملت قبولش دارد نه هیچ یک از طبقات ملت از هر جا بگوئید قبولش ندارند، بله چند تا از اشرار را دارند که میآورند توی خیابان ها، از خودشان هست این اشرار، فریاد هم می کنند، از این حرف ها هم می زنند لکن ملت این است، این ملت است اشاره به حضار می گوید که در یک مملکت که دو تا دولت نمی شود خوب واضح است این، یک مملکت دو تا دولت ندارد لکن دولت غیرقانونی باید برود، تو غیرقانونی هستی، دولتی که ما می گوئیم، دولتی است که متکی به آراء ملت است، متکی به حکم خداست، تو باید یا خدا را انکار کنی یا ملت را باید سرجایش بنشیند این آدم و یا اینکه به امر امریکا و اینها وادارکند یک دسته ای از اشرار را این ملت را قتل عام کند.(1041)
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

7. Top | #256

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,881
    مورد تشکر
    5,852 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

یک نصیحتی هم به دولت می کنم که آقاشما یک آدم عادی هستید، آبرویت را می ریزی ،« برو کنار، من سرلج افتادم » آخر برای چه انسان سر لج بیفتد ویک ملتی را، مقدرات یک ملتی را ملعبه کند که« من لرم، سر لج افتادم؟!» حتما باید با پس گردنی ردشان کنند؟ خوب، مثل آدم بیا توبه کن، بگو صحیح است حرف های ملت. امر، امر ملت است.(1042)
    یک تحولی پیدا شد در قشرهای نظامی ها که یا روحیه ها را دادند ازدست یا متحول شدند و متصل شدند به ، البته مختلف بودند، اینها متصل شدند به این جمعیت که در این آخر که این آدم بسیار بی عقل، این بختیار بسیار بی عقل که من نصیحتش کردم و اگر نصیحت مرا قبول کرده بود، حالانخست وزیر بود، من نصیحت کردم به او آنوقت که پاریس بودم که تو حالاکه شاه رفته، یک چیزی دستت آمده، بیا بگو که من می خواستم یک خدمتی به ملت بکنم، حالامن در اختیار ملت. اگر این را می کرد، قهرمان می شد، نفهمید که چه بکند.(1043)
    ویرایش توسط ملکوت* گامی تارهایی * : 15-09-2021 در ساعت 17:35
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

8. Top | #257

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,881
    مورد تشکر
    5,852 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

یک نفر آدمی که ایرانی خودش را می داند و می گوید من ایرانی هستم قبل از اینکه مسلمان باشم در صورتی که مسلمان بودنشان را نمی دانم، ایرانی بودنشان هم می دانم نیست دستور می دهد یا تقاضا می کند از کارتر که محاصره اقتصادی بکن ایران را ایرانی است، در انگلستان است، بختیار است می گوید من ملی هستم و من این مطلبی را که یک روزی گفتم، شاهدش امروز پیدا شد یک روز گفتم که اینها، این ابرقدرت ها ممکن است که 20 سال،30 سال، یک کسی را در یک مقامی با یک وجهه ای حفظش کنندو نوکر آنها باشد لکن مامور باشد که به جهت لباس ملی به خودش بپوشد، مثل بختیار که خودش را به دکتر مصدق بسته است و ملی می گوید هستم بعد از اینکه این مدت ها گذشت، آن روزی که باید از او استفاده کنند، بعد از20 سال استفاده می کنند از ایشان هم که سال های طولانی در جبهه ملی بود و مدعی ملیت بود و مدعی این بود که من اول ایرانی هستم و دوم اسلام، با اینکه این خودش کفر است معذلک آن روزی که آنها می خواستند این عنصر به دردشان بخورد خورد و به جای بدترین مخلوق خدا که محمدرضا بود، به جای او مشغول شد به آدمکشی و جنایت و دستور آدمکشی داد منتها از او اطاعت نکردند او هم می گفت که این ملت را به حصار اقتصادی بکشید.(1044)
    احتمال این است که یک رئیس جمهور، یک وقتی آنها که در صددند و اشخاصی منحرف که درصددند که یک منحرفی را مثلا- فرض کنید- تعیین کنند و جا بزنند، یک منحرفی که شاید در طول مدت حیاتش هم خودش را ملی جازده، چنانچه دیدید مثل بختیار که در جبهه ملی و- نمی دانم- از طرفدارهای دکتر مصدق و اینها ده بیست سال اینجا حفظش کردند و ملی، بعد هم دیدید چه جنایتکاری از کار درآمد و الان هم مشغول هست. یک آدمی که به آمریکا چیز می کند که دخالت نظامی مثلابکن( شاید گفته است) و قضیه اقتصادی را روی قاعده گفته است که نه، باید ایران را در چیز اقتصادی قرار بدهی آدمی که می گوید ملی، خودش را ملی حساب می کند آنوقت تایید می کند که امریکا این کار را بکند. اینها دارند، یک همچو اشخاصی ذخیره دارند، یک اشخاصی خودشان را اگر ما غفلت بکنیم جا بزنند و یک مقامی را بگیرند.(1045)(1046)
    ویرایش توسط ملکوت* گامی تارهایی * : 18-09-2021 در ساعت 17:30
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

9. Top | #258

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,881
    مورد تشکر
    5,852 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

سلطنت بدون حکومت

من که در پاریس بودم می آمدند آنجا پیغام می دادند، خودشان می آمدند که بگذارید که این شورای سلطنتی باقی باشد و با شورای سلطنتی یک کارهائی بکنید بعد ما کارهائی بکنیم بعد چه خوب من می دانستم اینها یا نمی فهمند مطلب را یا مقصدشان این است که همان مساء ل حفظ بشود شورای سلطنتی را ما فرض کنید قبول کنیم معنایش این است که سلطنت را قبول کردیم والاشورای سلطنتی با چیز شاه است، هر وقتی بخواهد کنارش می گذارد این معنایش این است که ما خود شاه را قبول داریم می آمدند بعضی از همین روشنفکرها و بعضی از همین اشخاصی که حالاانقلابی شدند، همین ها می آمدند می خواستند مارا اغفال کنند یا خودشان هم نمی فهمیدند، که شما کاری بکنید که این شورای سلطنتی باقی باشد در صورتی که آن که رئیس شورای سلطنتی(1047) بود آمد پاریس من گفتم تا استعفاء نکردی من با تو ملاقات هم نمی کنم، استعفا هم کرد او ولی معذلک از اینجاهی می آمدند هی می گفتند هی چه این آن قدم هم که از بین رفت و ملت ما بحمدالله پیروز شد.(1048)
    در این خلال این گیرو دارهایی که در این دو سال اخیر بود ومن در پاریس بودم دیگر اخیرا این مسائل را پیش میآوردند، اول که راجع به اینکه خوب، شاه حالاباشد و او سلطنت بکند و دیگر حکومتی بر او نباشد، مطابق قانون عمل بکند. خوب من می دانستم که اینهااغفال شده اند. من، یکی از همین محترمین اینها که آمد و این را طرح کرد، من گفتم خوب شما این مطلب را می گویید که شاه باید سلطنت کند و حکومت کند و ماهم بیاء یم این را قبول کنیم، خوب، شما این اطمینان را دارید که شاه این مساله را زیر بار می رود، یا اینکه اگر شما یک کلمه این مطلب را بگویید ، خوب من هم مثل شما باورم بیاید و بیایم مصالحه کنیم با ایشان، تمام شماها را از بین خواهد برد. این دفعه ماند تویش، نتوانست جواب بدهد، واقعا هم نمی شد جواب بدهد. اینها اینطوری پرورش پیدا کردند.(1049)
    ویرایش توسط ملکوت* گامی تارهایی * : 01-10-2021 در ساعت 18:05
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

صفحه 26 از 26 نخستنخست ... 162223242526

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع