صفحه 21 از 25 نخستنخست ... 11171819202122232425 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 248

موضوع: انسان کلید اسرار هستی

1. Top | #201

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    13830
    نوشته
    1,012
    مورد تشکر
    194 در 69
    دریافت
    0
    آپلود
    0

در قلمرو خودشناسی و معرفت اسرار هستی

اشارات استاد متافیزیک، مرشد راهنمای عرفان، فیلسوف «عنقا» سایر رهبران فکر و اندیشه خواندید و شنیدید، در وادی دیگر علوم خودشناسی از علم آیورودواداء مطالبی
    و روشی پیرامون حفظ سلامت ذهن و بدن و تعلیمات و ریاضت جهت دریافت حقیقت از ساخت و سلامتی بدن آغاز می شود. علم آیورود در مسیر خودیابی، شناخت انواع طبیعت بدن انسان را یک ضرورت بنیادی و اجتناب ناپذیر می داند که باید مشخص و مراعات شود.
    امید است طالبان خودشناسی با امید و علاقه، پی گیر قضیه شوند و از رسوبات و تجربیات خودجویی دیگر روانه ی این وادی اسرارآمیز کنند که نسل آینده از ثمرات آن بهره مند شوند.
    این حقیر بی مقدار صادقانه با بضاعت اندک خود، اندوخته ی مطالبات خود را در اختیار طالبین نوپا و کنجکاوان جوان این علم که همواره پوشیده و مرموز به ما جلوه داده شده می گذارد، باشد شاهراه حقیقت را با دستان خود همواره کرده و پیش بروند.
    امضاء

2. آیه های انتظار

آیه های انتظار

لیست موضوعات تصادفی این انجمن

3. Top | #202

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    13830
    نوشته
    1,012
    مورد تشکر
    194 در 69
    دریافت
    0
    آپلود
    0

بیش از هشت هزار سال پیش از میلاد در کتاب ریک وداء و تعلیمات منو هند باستان که قدیمی ترین مذهب جهان هستی است و هم چنین نظریات مورخ ماقبل تاریخ (هرمیت) که نوشته های او به زبان یونانی ترجمه شده و از نوشته های روی سنگ دامنه های هیمالیا ماقبل تاریخ مورد تأیید «پلین» مورخ معروف رومی و یکی از نظریه پردازان مذهب باستانی زرتشت می باشد و... همه متفق القولند که خدایی جز «واحد» نیست. او تنها کسی است که به وسلیه ی جوهر حق و حقیقت خود بقا دارد و هر چیز را او به وجود آورده و هر جا و هر وقت جوهر منحصر به فرد است و نمی توان به او نزدیک شد و وی را شناخت این که مبدأ این عقاید از کجا و چه زمانی است، مشخص نیست. هر زمانی را که گفته و نوشته اند ظن و تعبیر است ولی این جمله شعار همه ی آن هاست: «خودشناسی حقیقتاً خداشناسی است.» البته رهبران ادیان رسمی جهان هر کدام به عناوین مختلف آن را تفسیر و بیان کرده اند.
    این روش را با سالم نگاه داشتن بدن عنوان می کند که مصداق بیت معروف و زرین ایرانیان «عقل سالم در بدن سالم» است.
    امضاء

4. Top | #203

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    13830
    نوشته
    1,012
    مورد تشکر
    194 در 69
    دریافت
    0
    آپلود
    0

برای خودشناسی و پی بردن به اسرار خلقت، نیاز مبرم به سلامتی جسم است که
    ص:200
    انسان بداند در درونش واقعاً چه می گذرد و طبیعت خود را به دست بیاورد و طبق دستورات استادان اهل فن تمرین و ریاضت نماید که مطمئناً به نتیجه ی قابل قبول دست خواهد یافت.
    در رسانه های عمومی و تبلیغاتی تصویری و غیره همه را تشویق به نوشیدن یک لیوان آب پرتقال صبحگاهی می کنند. در صورتی که عده ای هستند که در اثر نوشیدن چنین نوشابه، دچار سوزش و سوء هاضمه می شوند، مسلماً چنین پیش آمد غیر عادی نیست؛ زیرا این عده گروهی از نوع تیپ بدن هستند و کیفیت اسیدی آب پرتقال به مزاج آنان سازگار نیست و یا طبیعت کسی که با نوشیدن یک فنجان قهوه ی رقیق وضع اعصابش به هم می خورد، مسلماً متفاوت از فرد دیگری است که سه فنجان قهوه ی غلیظ را سر می کشد.
    امضاء

5. Top | #204

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    13830
    نوشته
    1,012
    مورد تشکر
    194 در 69
    دریافت
    0
    آپلود
    0

نوع بدن انسان نشانه ای را ارسال می دارد که علاماتی بسیار انفرادی دارد و فقط شخص با طول موج آن هم ساز می باشد تیپ های بدن از کدامین نقطه برمی خیزند؟ (عقیده ی حکیمان و اندیشمندان آیورود) نقطه ای که اندیشه به ماده تبدیل می شود و در تصرف سه اصل فعال که به زبان (سانسکریت) دوشا معروف است (واتا پتیا کافا) (یعنی مرکز کنترل کل عملیات بدن)
    حال جهت روشن شدن قضیه به طور خلاصه اهم موضوع هر سه دوشا از نظرتان می گذرد.
    قبل از شروع قانون آیورود باید بدانیم که کلیه ی آفرینش تجلیات واجب الوجود ذات مطلق و مظهر تجلیات جمیع حضرت ذات در سه منطقه است که البته قبلاً در این مورد مفصلاً در صفحات قبل صبحت شده
    اول: عقل کل مظهر تجلیات ذات در منطقه ی لاهوت است؛
    دوم: نفس کل مظهر تجلیات صفات حق در منطقه ی ملکوت؛
    سوم: طبع کل مظهر تجلیات افعال حق در منطقه ی ناسوت.
    هر سه مورد ساختار موجودیت به نام انسان است در غیر این صورت او موجودی
    ص:201
    است غیر از انسان.
    حکمای آیورود نیز طبیعت انسان را در سه منطقه به شرح ذیل به انسان اختصاص داده اند که خلاصه شده رئوس مطالب از نظرتان می گذرد.
    دوشتای واتا متشکل از هوا و فضا
    دوشای کافا آتش و آب
    دوشای پیتا خاک و آب
    البته رهبر این دوشاها طبع واتا می باشد؛ زیرا وقتی واتا در حال تعادل باشد، دوشای پیتا و دوشای کافا معمولاً متعادل است. بنابراین برای برقراری تعادل دوشای واتا دارای اهمیتی حیاتی در هر فرد می باشد.
    هر سه عامل مرکز کنترل کل عملیات را به دست دارند.
    عامل اول واتا، از نیروی حرکت برخوردار می باشد تا فراگردهای تنفس، گردش خون، ورود غذا، دستگاه گوارش، ارسال و دریافت انگیزه های عصبی از مغز و بالعکس انجام می گیرد.
    عامل دوم پیتا که باید کنترل در سوخت و ساز بهره مند باشد که فرا گیرد غذا، هوا، آب در تمام سیستم های بدن می باشد.
    عامل سوم کافا کنترل کننده ی سوخت وساز بدن می باشد تا یاخته ها همچنان به هم پیوسته بماند و ماهیچه ها، چربی و استخوان ها بماند و پی ها شکل (1) بگیرند. طبیعت در ساخت بدن انسان به هر سه عامل نیازمند است که البته در بخش های بعد، بیشتر در مورد دوشاها خواهیم پرداخت.
    برای رسیدن به هدف در وهله ی نخست، نوع بدن باید شناخته شود و آن گاه تمرین های ورزشی، ریاضت و طریقه ی تنفس، استراحت، طریقه ی خوردن نوع غذا، طریقه ی خواب، رفتار و کردار و گفتار، تمرکز، هم سازی هر سه دوشا تعیین و تعلیم داده شود که راه گشای ذهن و بدن آماده برای خودشناسی گردد. وقتی تعادل دوشاها
    برقرار شد بدن رو به تکامل می رود. زیرا هماهنگی دوشاها (واتا کافا پیتا) سیستم ذهن وکنترل کل بدن را تنظیم و اداره می نمایند. بدن توانایی وصف ناپذیر پیدا می کند که حکم فردوسی فرمود (توانا بود هر که دانا بود)
    چگونگی هماهنگی دوشاها
    اولین قدم جهت خودشناسی، سلامتی و توانایی جسم است. برای این کار اول باید از طریق پرسش نامه که در مقابلتان قرار گرفته با دقت بخوانید و تکمیل کنید. با این عمل کاملاً روشن خواهد شد که شما در کجا هستید، از کدامین تیپ برخوردارید و چه باید بکنید که هر سه طبیعت در بدن شما هماهنگ و متعادل باشد و بعد شناختی که از نوع بدن خودتان به دست می آورید کلید راه یابی به تعادل کامل فکری و سلامتی شما و ورود به کوی خودشناسی است و دگرگونی را در خود مشاهده خواهید کرد.
    بی شک دقت و علاقه و طلب، توفیقی است که شامل حال هر کسی نمی شنود. باید برگزیده شود تا حالت طلب در او شعله ور شود که خود یک موهبت الهی و درونی است که باعث می شود با صبر و حوصله ی پی گیر و فقط به هدف بیندیشد و توجه به منفی گرایان نکند که شاعر فرمود:
    در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم سرزنش ها گر کند خار مغیلان غم مخور
    با آرزوی توفیق طلب در ذهن شما
    بی مقدار، مقصود اقتصاد
    آزمون نوع بدن به روش آیورود ماهاریشی
    اشاره
    آزمون زیر به 3 بخش تقسیم شده است. بیست پرسش نخست مربوط به دوشای واتا است. با خواندن پرسش ها، به نسبت میزان مطابقت هر پرسش با وضع خودتان، به ترتیب زیر از صفر تا 6 نمره بدهید:
    صفر = مطابقت ندارد.
    3 = به نحوی یا گاهی مطابقت دارد.
    6 = در اغلب اوقات (یا تقریباً همیشه) مطابقت دارد.
    ص:203
    در پایان بخش، نمرات واتا را جمع بزنید. به طور مثال، اگر به پرسش اول 6، و به دوم 3 و به سوم 2، نمره اده باشید جمع نمرات: 11=2+3+6 خواهد بود. نمرات همه پرسش های بخش نخست را به همین ترتیب جمع بزنید و جمع نهایی نمرات مربوط به واتا را به دست آورید. سپس به هر یک از 20 پرسش پیتا و کافا بپردازید و به همین ترتیب عمل کنید.
    در پایان آزمون، به سه حاصل جمع مجزا دست خواهید یافت. مقایسه ی این سه حاصل جمع، نوع بدن شما را تعیین خواهد کرد.
    در رابطه با خصوصیات فیزیکی عینی، انتخاب شما معمولاً دارای یک جنبه ی آشکار خواهد بود. ولی درباره ی خصوصیات روانی و رفتاری که بیشتر جنبه ی ذهنی دارند، باید بر حسب نحوه ی احساس و عمل خودتان در طول زندگی و یا لااقل در چند سال گذشته پاسخ دهید.
    مطابقت نداردگاهی مطابقت دارداغلب اوقات مطابقت دارد
    1هر گونه فعالیتی را سریعاً انجام می دهم.123456
    2نمی توانم مطالب را خوب حفظ کنم.123456
    3به طور طبیعی با حرارت و سرزنده هستم.123456
    4از لحاظ جسمانی لاغرم و وزن من به سهولت اضافه نمی شود.123456
    موضوعات جدید را همواره سریعاً یاد گرفته ام.123456
    6با گام های سبک و تند راه می روم.123456
    7در تصمیم گیری دچار مشکل می شوم.123456
    8به آسانی نفخ می کنم و دچار یبوست مزاج می شوم.123456
    9معمولاً دست و پایم به سردی می گرایند.123456
    10غالباً دچار نگرانی و دلهره می شوم.123456
    11نمی توانم هوای سرد را به خوبی اغلب افراد تحمل کنم.123456
    ص:204
    12کلمات را سریع ادا می کنم و دوستانم فکر می کنند که وراج هستم.123456
    13به آسانی تغییر حالت می دهم و طبعی احساساتی دارم.123456
    14اغلب اوقات مشکل به خواب می روم و در شب خوب نمی خوابم.123456
    15پوست من به خشکی گرایش دارد، به خصوص در فصل زمستان.123456
    16دارای ذهنی بسیار فعال، گاه بی قرار و بسیار خیال پرور هستم.123456
    17حرکات بدنی من سریع و فعال است و انرژی من به صورت انفجاری ظاهر می شود.123456
    18به آسانی هیجان زده می شوم.123456
    19چنان چه به حال خود رها گردم، وضع خورد و خوراک و خوابیدن من نامنظم می شود.123456
    20سریع یاد می گیرم و به همان سرعت فراموش می کنم.123456
    حاصل جمع نمرات واتا: 
    بخش 2. پیتا
    1از نظر خودم بسیار کارآیی دارم.123456
    2معمولاً در انجام فعالیت ها بسیار دقیق و منظم هستم.123456
    3فکری نیرومند و راسخ دارم و کمابیش حاکمانه رفتار می کنم.123456
    4بیش از اکثر افراد از هوای گرم ناراحت شده و زود خسته می شوم.123456
    5به سرعت عرق می کنم.123456
    6با این که همیشه نشان نمی دهم ولی خیلی آسان تحریک شده و خشمگین می شوم.123456
    7چنان چه از خوردن یک وعده غذا صرف نظر کنم و یا دیر غذا بخورم، دچار ناراحتی می شوم.123456
    ص:205
    8موهای من دارای یکی از خصوصیات زیر می باشد:
    خاکستری شدن یا طاسی زودرَس، نازک و ظریف و صاف، رنگ بور یا حنایی.123456
    9اشتهایی قوی دارم و چنان چه بخواهم، می توانم به مقدار زیاد غذا بخورم.123456
    10بسیاری از افراد، مرا فردی لجوج می دانند.123456
    11روده های من، بسیار منظم عمل دفع را انجام می دهند، و در بیشتر مواقع به جای یبوست، لینت دارم.123456
    12صبر خود را بسیار سریع از دست می دهم.123456
    13درباره ی جزئیات امور، کمال پرست هستم.123456
    14به سرعت خشمگین شده ولی زود خشم خود را فراموش می کنم.123456
    15خوردنی های سرد مثل بستنی و نوشابه های بسیار سرد را دوست دارم.123456
    16به جای این که احساس کنم هوای اتاق خیلی سرد است، اغلب احساس می کنم که بسیار گرم است.123456
    17اغذیه ی بسیار داغ و پر ادویه را تحمل نمی کنم.123456
    18مخالفت دیگران را به حد لازم تحمل نمی کنم.123456
    19از تن به خطر دادن و چالش لذت می برم و وقتی چیزی را بخواهم، مصممانه تلاش می کنم.123456
    20گرایش دارم که بسیار از دیگران و نیز از خودم انتقاد کنم.123456
    حاصل جمع نمرات پیتا: 
    ص:206
    بخش 3. کافا
    1طبیعتاً مستعد این هستم که امور را به آهستگی و با اعصاب آرام انجام دهم.
    2سریع تر از دیگران وزنم اضافه می شود و دیرتر هم وزن اضافی را از دست می دهم.
    3دارای طبعی ملایم و آرام هستم و به سهولت آشفته نمی شوم.
    4می توانم بدون احساس ناراحتی مشخصی از خوردن ناهار و شام صرف نظر کنم.
    5مستعد ریزش زیاد آب بینی، بلغم، تراکم خلط به صورت مزمن، آسم و ناراحتی سینوس می باشم.
    6هر شب باید لااقل 8 ساعت بخوابم تا روز بعد سرحال باشم.
    7خوابی بسیار عمیق دارم
    8طبعاً آرام بوده و به سهولت خشمگین نمی گردم.
    9به سرعت برخی افراد مطالب را یاد نمی گیرم ولی قدرت ضبط من عالی است و حافظه ای قوی دارم.
    10استعداد چاقی دارم و چربی اضافی را به آسانی ذخیره می کنم.
    11هوای نسبتاً خنک و مرطوب آزارم می دهد.
    12موهای پرپشت، پررنگ و مجعد دارم.
    13پوست من صاف و نرم است و اندکی پریده رنگ هستم.
    ص:207
    14هیکلم پت و پهن است.
    15واژه های زیر، به خوبی مرا توصیف می کند:
    آرام، خوش خلق، مهبان و بخشنده
    16عمل گوارش در من کند است و در نتیجه پس از خوردن غذا احساس سنگینی می کنم.
    17بنیه و میزان تحمل جسمانی من خوب بوده و نیز از میزان انرژی ثابتی برخوردارم.
    18معمولاً با گام هایی آهسته و منظم راه می روم.
    19مستعد این هستم که زیاد بخوابم و موقع بیدار شدن سست و بی حال باشم. به طور کلی، صبح ها دیرتر خودم را پیدا می کنم.
    20غذا را آهسته می خورم و در عمل بی شتاب و منظم هستم.
    حاصل جمع نمرات کافا:
    حاصل جمع نهایی: واتا پیتا کافا
    امضاء

6. Top | #205

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    13830
    نوشته
    1,012
    مورد تشکر
    194 در 69
    دریافت
    0
    آپلود
    0

البته رهبر این دوشاها طبع واتا می باشد؛ زیرا وقتی واتا در حال تعادل باشد، دوشای پیتا و دوشای کافا معمولاً متعادل است. بنابراین برای برقراری تعادل دوشای واتا دارای اهمیتی حیاتی در هر فرد می باشد.
    هر سه عامل مرکز کنترل کل عملیات را به دست دارند.
    عامل اول واتا، از نیروی حرکت برخوردار می باشد تا فراگردهای تنفس، گردش خون، ورود غذا، دستگاه گوارش، ارسال و دریافت انگیزه های عصبی از مغز و بالعکس انجام می گیرد.
    عامل دوم پیتا که باید کنترل در سوخت و ساز بهره مند باشد که فرا گیرد غذا، هوا، آب در تمام سیستم های بدن می باشد.
    عامل سوم کافا کنترل کننده ی سوخت وساز بدن می باشد تا یاخته ها همچنان به هم پیوسته بماند و ماهیچه ها، چربی و استخوان ها بماند و پی ها شکل (1) بگیرند. طبیعت در ساخت بدن انسان به هر سه عامل نیازمند است که البته در بخش های بعد، بیشتر در مورد دوشاها خواهیم پرداخت.
    امضاء

7. Top | #206

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    13830
    نوشته
    1,012
    مورد تشکر
    194 در 69
    دریافت
    0
    آپلود
    0

برای رسیدن به هدف در وهله ی نخست، نوع بدن باید شناخته شود و آن گاه تمرین های ورزشی، ریاضت و طریقه ی تنفس، استراحت، طریقه ی خوردن نوع غذا، طریقه ی خواب، رفتار و کردار و گفتار، تمرکز، هم سازی هر سه دوشا تعیین و تعلیم داده شود که راه گشای ذهن و بدن آماده برای خودشناسی گردد. وقتی تعادل دوشاها
    برقرار شد بدن رو به تکامل می رود. زیرا هماهنگی دوشاها (واتا کافا پیتا) سیستم ذهن وکنترل کل بدن را تنظیم و اداره می نمایند. بدن توانایی وصف ناپذیر پیدا می کند که حکم فردوسی فرمود (توانا بود هر که دانا بود)
    چگونگی هماهنگی دوشاها
    اولین قدم جهت خودشناسی، سلامتی و توانایی جسم است. برای این کار اول باید از طریق پرسش نامه که در مقابلتان قرار گرفته با دقت بخوانید و تکمیل کنید. با این عمل کاملاً روشن خواهد شد که شما در کجا هستید، از کدامین تیپ برخوردارید و چه باید بکنید که هر سه طبیعت در بدن شما هماهنگ و متعادل باشد و بعد شناختی که از نوع بدن خودتان به دست می آورید کلید راه یابی به تعادل کامل فکری و سلامتی شما و ورود به کوی خودشناسی است و دگرگونی را در خود مشاهده خواهید کرد.
    بی شک دقت و علاقه و طلب، توفیقی است که شامل حال هر کسی نمی شنود. باید برگزیده شود تا حالت طلب در او شعله ور شود که خود یک موهبت الهی و درونی است که باعث می شود با صبر و حوصله ی پی گیر و فقط به هدف بیندیشد و توجه به منفی گرایان نکند که شاعر فرمود:
    در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم سرزنش ها گر کند خار مغیلان غم مخور
    با آرزوی توفیق طلب در ذهن شما
    امضاء

8. Top | #207

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    13830
    نوشته
    1,012
    مورد تشکر
    194 در 69
    دریافت
    0
    آپلود
    0

بی مقدار، مقصود اقتصاد
    آزمون نوع بدن به روش آیورود ماهاریشی
    اشاره
    آزمون زیر به 3 بخش تقسیم شده است. بیست پرسش نخست مربوط به دوشای واتا است. با خواندن پرسش ها، به نسبت میزان مطابقت هر پرسش با وضع خودتان، به ترتیب زیر از صفر تا 6 نمره بدهید:
    صفر = مطابقت ندارد.
    3 = به نحوی یا گاهی مطابقت دارد.
    6 = در اغلب اوقات (یا تقریباً همیشه) مطابقت دارد.
    ص:203
    در پایان بخش، نمرات واتا را جمع بزنید. به طور مثال، اگر به پرسش اول 6، و به دوم 3 و به سوم 2، نمره اده باشید جمع نمرات: 11=2+3+6 خواهد بود. نمرات همه پرسش های بخش نخست را به همین ترتیب جمع بزنید و جمع نهایی نمرات مربوط به واتا را به دست آورید. سپس به هر یک از 20 پرسش پیتا و کافا بپردازید و به همین ترتیب عمل کنید.
    امضاء

9. Top | #208

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    13830
    نوشته
    1,012
    مورد تشکر
    194 در 69
    دریافت
    0
    آپلود
    0

در پایان آزمون، به سه حاصل جمع مجزا دست خواهید یافت. مقایسه ی این سه حاصل جمع، نوع بدن شما را تعیین خواهد کرد.
    در رابطه با خصوصیات فیزیکی عینی، انتخاب شما معمولاً دارای یک جنبه ی آشکار خواهد بود. ولی درباره ی خصوصیات روانی و رفتاری که بیشتر جنبه ی ذهنی دارند، باید بر حسب نحوه ی احساس و عمل خودتان در طول زندگی و یا لااقل در چند سال گذشته پاسخ دهید.
    1هر گونه فعالیتی را سریعاً انجام می دهم.123456
    2نمی توانم مطالب را خوب حفظ کنم.123456
    3به طور طبیعی با حرارت و سرزنده هستم.123456
    4از لحاظ جسمانی لاغرم و وزن من به سهولت اضافه نمی شود.123456
    موضوعات جدید را همواره سریعاً یاد گرفته ام.123456
    6با گام های سبک و تند راه می روم.123456
    7در تصمیم گیری دچار مشکل می شوم.123456
    8به آسانی نفخ می کنم و دچار یبوست مزاج می شوم.123456
    9معمولاً دست و پایم به سردی می گرایند.123456
    10غالباً دچار نگرانی و دلهره می شوم.123456
    11نمی توانم هوای سرد را به خوبی اغلب افراد تحمل کنم.123456
    ص:204
    12کلمات را سریع ادا می کنم و دوستانم فکر می کنند که وراج هستم.123456
    13به آسانی تغییر حالت می دهم و طبعی احساساتی دارم.123456
    14اغلب اوقات مشکل به خواب می روم و در شب خوب نمی خوابم.123456
    15پوست من به خشکی گرایش دارد، به خصوص در فصل زمستان.123456
    16دارای ذهنی بسیار فعال، گاه بی قرار و بسیار خیال پرور هستم.123456
    17حرکات بدنی من سریع و فعال است و انرژی من به صورت انفجاری ظاهر می شود.123456
    18به آسانی هیجان زده می شوم.123456
    19چنان چه به حال خود رها گردم، وضع خورد و خوراک و خوابیدن من نامنظم می شود.123456
    20سریع یاد می گیرم و به همان سرعت فراموش می کنم.123456
    حاصل جمع نمرات واتا: 
    بخش 2. پیتا
    1از نظر خودم بسیار کارآیی دارم.123456
    2معمولاً در انجام فعالیت ها بسیار دقیق و منظم هستم.123456
    3فکری نیرومند و راسخ دارم و کمابیش حاکمانه رفتار می کنم.123456
    4بیش از اکثر افراد از هوای گرم ناراحت شده و زود خسته می شوم.123456
    5به سرعت عرق می کنم.123456
    6با این که همیشه نشان نمی دهم ولی خیلی آسان تحریک شده و خشمگین می شوم.123456
    7چنان چه از خوردن یک وعده غذا صرف نظر کنم و یا دیر غذا بخورم، دچار ناراحتی می شوم.123456
    ص:205
    8موهای من دارای یکی از خصوصیات زیر می باشد:
    خاکستری شدن یا طاسی زودرَس، نازک و ظریف و صاف، رنگ بور یا حنایی.123456
    9اشتهایی قوی دارم و چنان چه بخواهم، می توانم به مقدار زیاد غذا بخورم.123456
    10بسیاری از افراد، مرا فردی لجوج می دانند.123456
    11روده های من، بسیار منظم عمل دفع را انجام می دهند، و در بیشتر مواقع به جای یبوست، لینت دارم.123456
    12صبر خود را بسیار سریع از دست می دهم.123456
    13درباره ی جزئیات امور، کمال پرست هستم.123456
    14به سرعت خشمگین شده ولی زود خشم خود را فراموش می کنم.123456
    15خوردنی های سرد مثل بستنی و نوشابه های بسیار سرد را دوست دارم.123456
    16به جای این که احساس کنم هوای اتاق خیلی سرد است، اغلب احساس می کنم که بسیار گرم است.123456
    17اغذیه ی بسیار داغ و پر ادویه را تحمل نمی کنم.123456
    18مخالفت دیگران را به حد لازم تحمل نمی کنم.123456
    19از تن به خطر دادن و چالش لذت می برم و وقتی چیزی را بخواهم، مصممانه تلاش می کنم.123456
    20گرایش دارم که بسیار از دیگران و نیز از خودم انتقاد کنم.123456
    امضاء

10. Top | #209

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    13830
    نوشته
    1,012
    مورد تشکر
    194 در 69
    دریافت
    0
    آپلود
    0

حاصل جمع نمرات پیتا: 
    ص:206
    بخش 3. کافا
    1طبیعتاً مستعد این هستم که امور را به آهستگی و با اعصاب آرام انجام دهم.
    2سریع تر از دیگران وزنم اضافه می شود و دیرتر هم وزن اضافی را از دست می دهم.
    3دارای طبعی ملایم و آرام هستم و به سهولت آشفته نمی شوم.
    4می توانم بدون احساس ناراحتی مشخصی از خوردن ناهار و شام صرف نظر کنم.
    5مستعد ریزش زیاد آب بینی، بلغم، تراکم خلط به صورت مزمن، آسم و ناراحتی سینوس می باشم.
    6هر شب باید لااقل 8 ساعت بخوابم تا روز بعد سرحال باشم.
    7خوابی بسیار عمیق دارم
    8طبعاً آرام بوده و به سهولت خشمگین نمی گردم.
    9به سرعت برخی افراد مطالب را یاد نمی گیرم ولی قدرت ضبط من عالی است و حافظه ای قوی دارم.
    10استعداد چاقی دارم و چربی اضافی را به آسانی ذخیره می کنم.
    11هوای نسبتاً خنک و مرطوب آزارم می دهد.
    12موهای پرپشت، پررنگ و مجعد دارم.
    13پوست من صاف و نرم است و اندکی پریده رنگ هستم.
    ص:207
    14هیکلم پت و پهن است.
    15واژه های زیر، به خوبی مرا توصیف می کند:
    آرام، خوش خلق، مهبان و بخشنده
    16عمل گوارش در من کند است و در نتیجه پس از خوردن غذا احساس سنگینی می کنم.
    17بنیه و میزان تحمل جسمانی من خوب بوده و نیز از میزان انرژی ثابتی برخوردارم.
    18معمولاً با گام هایی آهسته و منظم راه می روم.
    19مستعد این هستم که زیاد بخوابم و موقع بیدار شدن سست و بی حال باشم. به طور کلی، صبح ها دیرتر خودم را پیدا می کنم.
    20غذا را آهسته می خورم و در عمل بی شتاب و منظم هستم.
    حاصل جمع نمرات کافا:
    حاصل جمع نهایی: واتا پیتا کافا
    امضاء

11. Top | #210

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    13830
    نوشته
    1,012
    مورد تشکر
    194 در 69
    دریافت
    0
    آپلود
    0

تعیین نوع بدن
    با این که فقط سه دوشا وجود دارد، آیورود با تلفیق آن ها به ده طریق ممکن، به ده نوع بدن به دست می یابد.
    انواعی که یک دوشا در آن ها تسلط دارد:
    واتا
    پیتا
    کافا
    چنان چه حاصل جمع یک دوشا بسیار بالاتر از بقیه باشد، پس از نوع تک دوشا
    ص:208
    می باشید. این امر، هنگامی که در دوشای اولیه دو برابر دوشای دوم باشد، بیشتر شاخص می گردد (مثلاً: واتا = 90، پیتا = 45، کافا = 35)، ولی تفاوت های اندک تر نیز به حساب می آیند. نوع تک دوشا: واتا، پیتا،کافا خصوصیات آن دوشا بسیار برجسته است. دوشای بعدی نیز که حاصل جمع نمرات آن بالا باشد، بر گرایش های طبیعی شما اثر می نهد ولی اثر آن به مراتب کمتر است.
    انواع دو دوشایی:
    واتا پیتا، یا پیتا واتا
    پیتا کافا، یا کافا پیتا
    کافا واتا، یا واتا کافا
    چنان چه هیچ یک از دوشاها بسیار چیره نباشند، دو دوشا هستید. به این مفهوم که خصوصیات دو دوشای پیش روی خود را یا دوشادوش یکدیگر و یا متناوباً نشان می دهید. آن که میزان بالاتری دارد، در نوع بدن شما دارای مقام اول است. ولی هر دو به حساب می آیند.
    امضاء

صفحه 21 از 25 نخستنخست ... 11171819202122232425 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع