نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: ۵ راز ڪاربردی از استاد شطرنج در بازارهای مالی

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیرارشد انجمن فن آوری و انجمن دفاع مقدس
    شماره عضویت
    8676
    نوشته
    25,238
    صلوات
    71109
    دلنوشته
    439
    ازطرف مرحوم پدرم:خدابیامرزدشان "الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍوَآلِ مُحَمَّدٍوعَجّل فَرَجَهم
    مورد تشکر
    19,225 در 11,578
    وبلاگ
    37
    دریافت
    0
    آپلود
    0

zangooleh ۵ راز ڪاربردی از استاد شطرنج در بازارهای مالی

جوش مانیون یڪ استاد بین المللی شطرنج بود. او در میان برترین شطرنج بازان ایالت متحده آمریڪا قرار داشت.
    او آشناییش با شطرنج را یڪی از مهمترین عوامل موفقیتش در ڪسب وڪار میداند. از بسیاری از درسهایی ڪه از شطرنج یاد گرفته برای هدایت و مدیریت ڪسب وڪارش استفاده میڪند.
    مانیون میگوید: ”شطرنج ابزاری بود ڪه دقت زیادی را در من به وجود آورد تا هنگام مواجهه با مشڪلات راه حل مناسب را پیدا ڪنم و باعث نزدیڪی من به ڪسب و ڪار و زندگی ام شد“.

1⃣ اگر حرڪت خوبی به ذهنتان رسید، صبر ڪنید. بهتر از آن نیز خواهد آمد.
    مانیون میگوید شطرنج بازان بی تجربه به فرصتی ڪه به دست می آورند به سرعت چنگ می اندازند تا بتوانند سرباز حریف را بگیرند، و چون این حرڪت را مشخص ڪرده اند به دنبال حرڪت دیگری نمیگردند. در بازارهای مالی نیز باید مطمئن شد ڪه همه جوانب را خوب دیده ایم و طبق مجموعه ڪاملی از اطلاعات در اختیار داریم ڪار
    خود را جلو ببریم. باید یادمان باشد همیشه اولین چیزی ڪه به سراغمان می آید بهترین چیز نیست.
    2⃣ برای برد لازم است بسیاری از حرڪتهای آینده را برنامه ریزی ڪرد.
    وقتی مهره ای را در شطرنج جابه جا میڪنید باید برای چند حرڪت بعدی برنامه داشته باشید. در بازارهای مالی نیز وقتی معامله ای انجام میدهید باید برنامه داشته باشید، اگر تحلیل شما غلط بود برنامه داشته باشید، باید برای خروج خود برنامه داشته باشید. باید برای حد سود برنامه داشته باشید.
    3⃣ در شطرنج، باید زمانتان را مدیریت ڪنید، در غیر این صورت میبازید.
    در بازی شطرنج زمان محدودی وجود دارد ڪه بتوان چند حرڪت خوب را ایجاد ڪرد. و نباید زمان را از دست داد، چون در این صورت بازی را هم باید واگذار ڪرد. ڪنترل زمان در بازارهای مالی نیز یڪ امر حیاتی است.
    وقتی وارد معامله ای می شوید باید برای خروج خود زمان داشته باشید. به عنوان مثال من این سهم را می خرم، برای سه ماه آینده ڪه به سود بنشیند اگر این سه ماه شد سه سال دیگر آن سهم ارزش و توجیه خواب پول را ندارد
    و شما عملا باخته اید. شخصی را به یاد دارم ڪه سهامی را خریده بود و بسیار برای آن تبلیغ میڪرد تا اینڪه سهم بعد از ڪمی افرایش وارد روند نزولی خود شد وقتی آن شخص را دیدم گفت من این سهم را برای بچه هایم خریده ام و سهم خوبیه و توجیهی از این قبیل.
    4⃣ هرآنچه نیاز دارید بر روی تخته است.
    ڪل اطلاعاتی ڪه یڪ شطرنج باز برای ادامه بازی نیاز دارد بر روی تخته شطرنج است و همچنین ڪل اطلاعاتی ڪه یڪ تحلیل گر بازارهای مالی به آن نیاز دارد درون چارت نهفته. سعی ڪنید خود را از حواشی بازار و شایعات دور نگه دارید تمام آنچه لازم است بر روی چارت منعڪس شده.
    5⃣ مواظب حرڪات پنهانی حریف مقابل باشید.
    بسیاری از شطرنج بازان حرفه ای با حرڪاتی خاص حریف مقابل را فریب میدهند به عنوان مثال چند مهره خود را به شما می بازند تا ذهن شما را منحرف ڪنند. در بازارهای مالی این مورد به فراوان وجود دارد. ڪسانی ڪه منابع عظیم مالی دارند گاها قیمت ها را به سمت و سویی می برند ڪه سرمایه گذاران ڪوچڪ را فریب دهند

در بورس تهران صف های فروش و خرید بی دلیل نمونه آشڪار این مورد است یا زدن حدضرر معامله گران و بعد حرڪت قیمت در جهتی ڪه مد نظر شما بوده (به علت نا مناسب بودن مڪان حد ضرر)
    امضاء

2.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع