صفحه 11 از 41 نخستنخست ... 78910111213141521 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 407

موضوع: شفاخانه معنوی (شفا از قرآن و احادیث)

1. Top | #101

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    17,567
    صلوات
    114
    دلنوشته
    2
    سلامتی آقا امام زمان عجل الله تعالی فرجه شریف
    مورد تشکر
    7,882 در 2,472
    دریافت
    0
    آپلود
    0

دعای آن حضرت دررفع شر دشمنان
    روایت شده : هنگامی که امام رضا علیه السلام بشهادت رسیدند در لباس آن حضرت این تعویذ پیدا شد ، در آخر آن چنین نوشته شده بود که از پدرانش روایت شده که جدشان علی علیه السلام این تعویذ را برای دفع شر دشمنان به کار برده و در غلاف شمشیرش قرار داشت ، و در آخر آن نامهای الهی است ، و آن حضرت بر فرزندان و خاندانش شرط کرده که آن را بر علیه کسی نخوانند ، چرا که هر که این دعا را بخواند دعایش محجوب نمی ماند :
    اللهم بک استفتح ، و بک استنجح ، و بمحمد صلی الله علیه و آله اتوجه ، اللهم سهل لی حزونته و کل حزونة ، و ذلل لی صعوبته و کل صعوبة ، و اکفنی موونته و کل موونة .
    و ارزقنی معروفه و وده ، و اصرف عنی ضره و معرته ، انک تمحو ما تشاء و تثبت و عندک ام الکتاب ، الا ان اولیاء الله لا خوف علیهم و لا هم یحزنون .
    انا رسل ربک لن یصلوا الیک طه حم لا یبصرون ، و جعلنا فی اعناقهم اغلاقا فهی الی الاذقان فهم مقمحون ، و جعلنا من بین ایدیهم سدا ، و من خلفهم سدا فاغشینا هم فهم لایبصرون .
    اولئک الذین طبع الله علی قلوبهم و سمعهم و ابصارهم و اولئک هم الغافلون لا جرم ان الله یعلم ما یسرون و ما یعلنون فسیکفیکهم الله و هو السمیع العلیم ، و تریهم ینظرون الیک و هم لا یبصرون صم بکم عمی فهم لا یرجعون ، طسم تلک آیات الکتاب المبین ، لعلک باخع نفسک الا یکونوا مومنین ، ان نشا ننزل علیهم من السماء ایة ، فظلت اعناقهم لها خاضعین .
    نامها : اللهم انی اسالک بالعین التی لا تنام ، و بالعز الذی لا یرام ، و بالملک الذی لا یضام ، و بالنور الذی لا یطفی ، و بالوجه الذی لا یبلی ، و بالحیاة الذی لا تموت ، و بالصمدیة التی لا تقهر ، و بالدیمومیة التی لا تقنی ، و بالاسم الذی لا یرد ، و بالربوبیة التی لا تستذل ، ان تصلی علی محمد و ال محمد ، و ان تفعل بی کذا و کذا .
    و حاجتت را ذکر می کنی انشاء الله انجام می شود ( ۱۵۱ )
    تعویذی ( ۱۵۲ ) دفع دشمن و بلا و حفظ از شیطان
    امضاء

2. آیه های انتظار

آیه های انتظار

لیست موضوعات تصادفی این انجمن

3. Top | #102

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    17,567
    صلوات
    114
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7,882 در 2,472
    دریافت
    0
    آپلود
    0

از یاسر خادم روایت شده : هنگامی که امام رضا علیه السلام به قصر حمید بن قحطبه رفت لباس خود را در آورد ، و به حمید داد ، تا آن جا که گوید ، گفتم : فدایت شوم کنیز کاغذی را در لباس شما یافته آن چیست ؟ فرمود : ای حمید این تعویذی است که از آن جدا نمی شویم ، گفتم : اگر مرا بدان مفتخر گردانی ، فرمود : این تعویذی است که هر که آن را در لباسش نگاه دارد ، بلا از آن دور بوده ، و در مقابل شیطان رانده شده او را نگاه می دارد :
    بسم الله الرحمن الرحیم ، بسم الله انی اعوذ بالرحمان منک ان کنت تقیا او غیر تقی ، اخذت بالله السمیع البصیر علی سمعک و بصرک ، لا سلطان لک علی ، و لا علی سمعی ، و لا علی بصری ، و لا علی شعری ، و لا علی بشری ، و لا علی لحمی ، و لا علی دمی ، و لا علی مخی ، و لا علی عصبی ، و لا علی عظامی ، و لا علی مالی ، و لا علی ما رزقنی ربی .
    سترت بینی و بینک بستر النبوة الذی استتر انبیاء الله به ، من سطوات الجبابرة و الفراعنة ، جبرئیل عن یمینی ، و میکائیل عن یساری ، و اسرافیل عن ورائی ، و محمد صلی الله علیه وآله امامی ، و الله مطلع علی ، یمنعک منی و یمنع الشیطان منی ، اللهم لا یغلب جهله اناتک ان یستفزنی و یستخفنی ، اللهم الیک التجات ، اللهم الیک التجات ، اللهم الیک التجات ( ۱۵۳ )
    امضاء

4. Top | #103

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    17,567
    صلوات
    114
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7,882 در 2,472
    دریافت
    0
    آپلود
    0

دعای آن حضرت در رفع دشمن

از امام رضا علیه السلام روایت شده : هرگاه یکی از شما خواست بر علیه دشمنش دعا کند ، بگوید :
    اللهم اطرقه بلیلة لااخت لها ، و ابح حریمه . ( ۱۵۴ )

امضاء

5. Top | #104

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    17,567
    صلوات
    114
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7,882 در 2,472
    دریافت
    0
    آپلود
    0

قسم دوم ادعیه
    دعای آن حضرت در تعویذ هر درد
    خالد عبسی گوید : آن حضرت این تعویذ را به من آموخت و فرمود : این را به برادران مومنت آموزش بده که برای هر دردی است :
    اعیذ نفسی برب الارض و رب السماء ، اعیذ نفسی بالذی اسمه برکة و شفاء ( ۱۵۵ )
    دعای آن حضرت برای تمامی بیماریها
    زکریا بن آدم مقری که خادم آن حضرت می باشد گوید : روزی امام علیه السلام مرا صدا زد و فرمود : بر تمامی بیماریها بگو :
    یا منزل الشفاء ، و مذهب الداء ، انزل علی وجعی الشفاء ( ۱۵۶ )
    دعای آن حضرت برای درد تب
    کفعمی گوید : به خط آن حضرت یافت شد که برای تب روی سه ورق کاغذ نوشته می شود :
    در برگه اول نوشته می شود : بنام خداوند بخشنده مهربان ، نترس تو برتر میباشی و در برگه دوم بعد از : بنام خداوند بخشنده مهربان : نترس ، از گروه ستمکاران نجات یافتی و دربرگه سوم بعد از : بنام خداوند بخشنده مهربان : آگاه باش عالم امر و خلق از آن اوست ، مبارک است خداوند که پروردگار جهانیان است .
    آن گاه بر هر قطعه سه بار سوره توحید خوانده و شخص تب دار هر برگه را در یک روز می بلعد ، تا درسه روز انجام شود ، که بیاری خدا شفا می یابد ( ۱۵۷ )
    امضاء

6. Top | #105

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    17,567
    صلوات
    114
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7,882 در 2,472
    دریافت
    0
    آپلود
    0

ایضا دعای دیگر آن حضرت برای بیماری ثالول
    از آن حضرت نقل است : به اولین ستاره ای که در شب ظاهر می شود نظر افکن ولی نظرت تیز نباشد ، مقداری خاک بردار و به خود بمال در حالی که می گویی : بسم الله و بالله ، رایتنی و لم ارک سوء عود بصرک الله یخفی اثرک ، ارفع ثالیلی معک ( ۱۶۲ )
    امضاء

7. Top | #106

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    17,567
    صلوات
    114
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7,882 در 2,472
    دریافت
    0
    آپلود
    0

دعای آن حضرت برای بیماری خنازیر ( ۱۶۳ )
    یا رووف یا رحیم ، یا رب یا سیدی ( ۱۶۴ )
    حضرت رضا علیه السلام فرمود : دخترکی از ما ( یا کنیزکی ) در گردنش خنازیری بیرون آمد ، پس کسی نزد من آمد و گفت : ای علی ( بن موسی الرضا ) به او بگو : این دعا را بخواند : یا رووف یا رحیم یا رب یا سیدی و آن را تکرار کند ، فرمود : پس این کلمات را گفت و خدای عز و جل آن خنازیر را از او برطرف کرد ( راوی ) گوید : فرمود : و این دعا همان است که جعفر بن سلیمان با آن دعا کرد .
    امضاء

8. Top | #107

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    17,567
    صلوات
    114
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7,882 در 2,472
    دریافت
    0
    آپلود
    0

دعای آن حضرت برای بیماری سل
    از آن حضرت روایت شده : این عوذه برای شیعیان ماست از سل ، سه بار بگوید :
    یا الله ، یا رب الارباب ، و یا سید السادات ، و یا اله الالهة ، و یا ملک الملوک ، و یا جبار السماوات و الارض ، اشفنی و عافنی من دائی هذا ، فانی عبدک ، و ابن عبدک اتقلب فی قبضتک ، و ناصیتی بیدک . ( ۱۶۵ )
    امضاء

9. Top | #108

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    17,567
    صلوات
    114
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7,882 در 2,472
    دریافت
    0
    آپلود
    0

دعای آن حضرت در تعویذ برای زنان حامله درمقابل انسانها و جنبندگان
    از آن حضرت روایت شده : این تعویذ در کاغذ یا پوستی نوشته می شود برای زنان حامله ، در مقابل انسانها و جنبندگان :
    بسم الله الرحمن الرحیم ، بسم الله ، بسم الله ، ان مع العسر یسرا ، ان مع العسر یسرا ، یرید الله بکم الیسر ، و لا یرید بکم العسر ، و لتکملوا العدة ، و لتکبروا الله علی ما هداکم و لعلکم تشکرون .
    و اذا سالک عبادی عنی فانی قریب اجیب دعوة الداع اذا دعان ، فلیستجیبوا لی ولیومنوا بی ، لعلهم یرشدون ، و یهیی ء لکم من امرکم مرفقا ، و یهیی ء لکم من امرکم رشدا ، و علی الله قصد السبیل یسره ، اولم یر الذین کفروا ان السموات و الارض کانتا رتقا ففتقنا هما ، و جعلنا من الماء کل شی ء حی افلا یومنون ، فانتبذت به مکانا قصیا ، فاجاءها المخاض الی جذع النخلة ، قالت یالیتنی مت قبل هذا و کنت نسیا منسیا .
    فنادیها من تحتها الا تحزنی قد جعل ربک تحتک سریا ، و هزی الیک بجذع النخلة تساقط علیک رطبا جنیا ، و اشربی و قری عینا ، فاما نزین من البشر احدا فقولی انی نذرت للرحمن صوما فلن اکلم الیوم انسیا فاتت به قومها تحمله قالوا یا مریم لقد جئت شیئا فریا ، یا اخت هارون ما کان ابوک امرء سوء و ما کانت امک بغیا ، فاشارت الیه قالوا کیف نکلم من کان فی المهد حبیا قال انی عبدالله اتانی الکتاب و جعلنی نبیا ، و جعلنی مبارکا اینما کنت ، و اوصانی بالصلوة و الزکوة ما دمت حیا ، و برا بوالدتی و لم یجعلنی جبارا شقیا ، و السلام علی یوم ولدت و یوم اموت و یوم ابعث حیا ، ذلک عیسی بن مریم .
    و الله اخرجکم من بطون امهاتکم لا تعلمون شیئا ، و جعل لکم السمع و الابصار و الافئدة لعلکم تشکرون ، اولم یروا الی الطیر مسخرات فی جو السماء ، ما یمسکهن الا الله ان فی ذالک لایات لقوم یومنون ، کذالک ایها المولود اخرج سویا باذن الله عز و جل .
    سپس این را برزن حامل آویزان کرده و پس اززایمان آن را در می آورند ، و مواظب باش که آیه را تا آخر نوشته و از ناتمام گذاردن آن بپرهیزی و مراد این آیه است :
    و الله اخرجکم من بطون امهاتکم لا تعلمون شیئا ( و خداوند شما را از شکمهای مادرانتان درمی آورددر حالی که هیچ نمی دانید ) ، اگر در این جا توقف کنی مولود لال به دنیا می آید ، و اگر این قسمت را نخوانی : و جعل لکم السمع و الابصار و الافئدة لعلکم تشکرون ( و برای شما گوش و دیدگان وقلب قرار داد شاید سپاسگذار شوید ) ، کودک سالم به دنیا نمی آید ) ( ۱۶۶ )
    دعای آن حضرت برای دفع سحر
    از محمد بن عیسی روایت شده که گفت : از آن حضرت در مورد سحر و جادو پرسیدم ، فرمود : آن حق است و به اذن الهی ضرر می رسانند ، هرگاه سحری به تو اصابت کرد دستهایت را تا مقابل چهره ات بلند کرده و بر آن بخوان :
    بسم الله العظیم ، رب العرش العظیم ، الا ذهبت و انقرضت ( ۱۶۷ )
    دعای آن حضرت برای دفع عقرب و مار
    روایت شده که آن حضرت هرگاه به ستاره ای که در بنات نعش ( ۱۶۸ ) قرار داشته و نامش سهی است می نگریست و می فرمود :
    اللهم رب هود بن اسیة ، آمنی شر کل عقرب و حیة .
    و می فرمود : هر که سه بار این دعا را بخواند در زمانی که به آن ستاره می نگرد ، عقرب و مار به او ضرر نمی زنند ) ( ۱۶۹ )
    دعای آن حضرت برای رد گمشده
    روایت شده که فرمود : هرگاه حیوانی یا متاعی از تو گم شد آیه ( و عنده مفاتح الغیب ) را تا آخر بخوان ( ۱۷۰ ) سپس بگو :
    اللهم انک تهدی من الضالة ، و تنجی ، من العمی و ترد الضالة ، صل علی محمد و اله و اغفرلی و رد ضالتی . ( ۱۷۱ )
    دعای آن حضرت هنگام خروج از منزل
    بسم الله خرجت ، و بسم الله و لجت ، و علی الله توکلت ، لا حول و لا قوة الا بالله العظیم . ( ۱۷۲ )
    دعای آن حضرت هنگام سفر در خشکی و سوار شدن مرکب
    از علی بن اسباط روایت شده : متاعی را به مکه حمل می کردم ، دچار مشکل شدم ، با متاع داخل مدینه شده و نزد آن حضرت آمده و گفتم : متاعی را حمل کردم و دچار مشکل شده ام و می خواهم به مصر بروم ، از راه دریا بروم یا خشکی ؟ تا آن جا که فرمود : نزد قبر پیامبر رفته و دو رکعت نماز بگذار ، و صد بارطلب خیر از خدا کرده هر تصمیمی که بدهنت آمده انجام ده ، اگر از راه خشکی رفتی بگو :
    الحمد لله الذی سخرلنا هذا و ما کنا له مقرنین و انا الی ربنا لمنقلبون ( ۱۷۳ )
    دعای آن حضرت هنگام بیرون رفتن از منزل
    حضرت رضا علیه السلام فرمود : هرگاه پدرم از منزل بیرون می رفت می گفت :
    بسم الله الرحمن الرحیم ، خرجت بحول الله و قوته لا بحول منی و لا قوتی بل بحولک و قوتک یا رب متعرضا لرزقک فاتنی به فی عافیة ( ۱۷۴ )
    ایضا حضرت رضا علیه السلام فرمود : هر کس هنگامی که از خانه اش بیرون می رود ده بار سوره قل هو الله احد بخواند پیوسته در حفظ خداوند و نگهداری او است تا به خانه اش برگردد ( ۱۷۵ )
    ایضا حسن بن جهم از حضرت رضا علیه السلام حدیث کند که فرمود : چون ( خواستی ) از منزلت بیرون روی در سفر باشد یا در حضر بگو :
    بسم الله آمنت بالله توکلت علی الله ما شاء الله لا حول و لا قوة الا بالله .
    پس شیاطین باو برخورند و باز گردند و فرشتگان بروی آنها بزنند و بگویند : چه راهی شما بدو دارید در صورتی که او نام خدا را برده و به او ایمان آورده و بر او توکل کرده و گفته است : ما شاء الله لا حول و لا قوة الا بالله . ( ۱۷۶ )
    دعای آن حضرت هنگام سوار شدن بر کشتی
    در روایت علی بن اسباط آمده که آن حضرت فرمود : اگر دردریا سفر کردی آن گاه که بر کشتی قرار گرفتی بگو :
    بسم الله مجریها و مرسیها ، ان ربی لغفور رحیم .
    و آن گاه که امواج در دریا به حرکت درآمد ، به جانب جپ خود تکیه کن و با دست راست به امواج اشاره کرده و بگو :
    قری بقرار الله ، و اسکنی بسکینة الله ، و لا حول و لا قوة الا بالله العلی العظیم . ( ۱۷۷ )
    دعای آن حضرت در شکر نعمتهای الهی
    از آن حضرت نقل است : هنگامی که خداوند نعمتی به بنده اش ارزانی داشت شکر آن این است که بگوید :
    سبحان الذی سخرلنا هذا و ما کنا له مقرنین ، و انا الی ربنا لمنقلبون ، و الحمدلله رب العالمین . ( ۱۷۸ )
    دعای آن حضرت برای روزی
    معمر بن خلاد گوید : از حضرت رضا علیه السلام شنیدم که می فرمود : حضرت باقر علیه السلام مردی را دید که می گوید :
    ( اللهم انی اسالک من رزقک الحلال ) حضرت باقر به او فرمود : تو قوت ( و روزی ) پیغمبران را خواستار شدی بگو : اللهم انی اسالک رزقا ( حلالا ) واسعا طیبا من رزقک . ( ۱۷۹ )
    دعای آن حضرت برای روزی حلال
    احمد بن محمد بن ابی نصر گوید : به حضرت رضا علیه السلام عرض کردم : فدایت شوم حلال خدای عز و جل را بخوان ( و دعا کن ) که روزی حلال به من روزی کند ، فرمود : آیا میدانی حلال چیست ؟ عرض کردم : آن چه نزد ما است از در آمد پاک است ، فرمود : علی بن الحسین علیه السلام می فرمود : حلال قوت ( و روزی ) برگزیدگانست سپس فرمود :
    ( اسالک من رزقک الواسع ) ( ۱۸۰ )
    دعای آن حضرت برای طلب امنیت و ایمان
    از یونس روایت شده است که گفت : به حضرت رضا عرض کردم : دعائی کوتاه به من بیاموز فرمود : بگو :
    یا من دلنی علی نفسه ، و ذلل قلبی بتصدیقه ، اسالک الامن و الایمان فی الدنیا و الاخرة ( ۱۸۱ )
    دعای آن حضرت برای طلب هدایت و بقاء بر آن
    اللهم اعطنی الهدی ، و ثبتنی علیه امنا ، امن من لا خوف علیه و لا حزن و لا جزع ، انک اهل التقوی و اهل المغفرة ( ۱۸۲ )
    دعای آن حضرت هنگام چرخانیدن تسبیحی که از تربت امام حسین علیه السلام است
    از آن حضرت نقل است : هر که تسبیحی که از تربت امام حسین علیه السلام درست شده را بچرخاند و بگوید :
    سبحان الله و الحمد لله و لا اله الا الله و الله اکبر .
    با هر قطعه ای از تسبیح خداوند شش هزار نیکی برای او نوشته و شش هزار گناه را محو می کند ، و شش هزار درجه مقامش بالاتر رفته ، و همین مقدار شفاعت را نصیب او می نماید ( ۱۸۳ )
    آن چه خدای تبارک و تعالی خود را بدان تمجید کرده است
    حضرت صادق علیه السلام فرمود : همانا برای خدای عز و جل در شب سه ساعت است و در روز سه ساعت که خود را در آن ساعات تمجید کند ، پس نخستین ساعتها از روز آن ساعت است که خورشید در جانب مشرق باشد و به اندازه ای که در عصر به غروب مانده است ( به وقت نماز ظهر مانده باشد ) و تا هنگام نماز اولی ( یعنی نماز ظهر ) ادامه یابد ، و نخستین ساعتهای شب ثلث آخر شب است تا زدن سپیده ( که دراین ساعات خداوند خود را تمجید کند و ) فرماید :
    انی انا الله رب العالمین ، انی انا الله العلی العظیم ، انی انا الله العزیز الحکیم ، انی انا الله الغفور الرحیم ، انی انا الله الرحمن الرحیم ، انی انا الله مالک یوم الدین ، انی انا الله لم ازل و لا ازال ، انی انا الله خالق الخیر و الشر ، انی انا الله خالق الجنة و النار انی انا الله بدی ء کل شی ء و الی یعود ، انی انا الله الواحد الصمد ، انی انا الله عالم الغیب و الشهادة ، انی انا الله الملک القدوس السلام المومن المهیمن العزیز الجبار المتکبر ، انی انا الله الخالق الباری ء المصور ، لی الاسماء الحسنی ، انی انا الله الکبیر المتعال .
    سپس حضرت صادق علیه السلام فرمود : هیچ بنده مومنی نیست که این اسامی را بخواند و دلش متوجه خدای عز و جل باشد جز این که حاجتش برآورده شود ، و اگر شقی ( و با شقاوت ) باشد امید دارم که سعید گردد ( ۱۸۴ )
    امضاء

10. Top | #109

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    17,567
    صلوات
    114
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7,882 در 2,472
    دریافت
    0
    آپلود
    0

دعای آن حضرت برای دفع سحر
    از محمد بن عیسی روایت شده که گفت : از آن حضرت در مورد سحر و جادو پرسیدم ، فرمود : آن حق است و به اذن الهی ضرر می رسانند ، هرگاه سحری به تو اصابت کرد دستهایت را تا مقابل چهره ات بلند کرده و بر آن بخوان :
    بسم الله العظیم ، رب العرش العظیم ، الا ذهبت و انقرضت ( ۱۶۷ )
    امضاء

11. Top | #110

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    17,567
    صلوات
    114
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7,882 در 2,472
    دریافت
    0
    آپلود
    0

دعای آن حضرت برای دفع عقرب و مار
    روایت شده که آن حضرت هرگاه به ستاره ای که در بنات نعش ( ۱۶۸ ) قرار داشته و نامش سهی است می نگریست و می فرمود :
    اللهم رب هود بن اسیة ، آمنی شر کل عقرب و حیة .
    و می فرمود : هر که سه بار این دعا را بخواند در زمانی که به آن ستاره می نگرد ، عقرب و مار به او ضرر نمی زنند ) ( ۱۶۹ )
    امضاء

صفحه 11 از 41 نخستنخست ... 78910111213141521 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع