نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: چگونه با خدا حرف بزنیم؟

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    8502
    نوشته
    3,272
    صلوات
    1000
    دلنوشته
    10
    هدیه ی به صدیقه ی شهیده
    مورد تشکر
    4,327 در 2,032
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض چگونه با خدا حرف بزنیم؟

1- تعیین کنید که خدا را چگونه می بینید.

شما باید تعیین کنید که خدا برای شما کیست تا با اطمینان با خدا صحبت کنید. خدا کیست و چگونه تعریف می کنید؟ آیا خدا را به عنوان یک شخصیت پدری یا مادری، یک معلم، یک دوست دور -- یا یک دوست صمیمی که از یک خواهر یا برادر به شما نزدیک تر است می شناسید؟ یا اینکه آیا خداوند یک راهنمای معنوی انتزاعی است؟ آیا ارتباط شما با خدا ریشه در رابطه شخصی و معنوی شما با خدا دارد؟ یا به شکل و ترتیب دین خود عمل می کنید تا بفهمید خدا برای شما کیست؟ هر کدام که برای شما صادق باشد، نحوه نگرش و صحبت با خدا را تعیین می کند. و هر طور که می بینید خدا تعیین می کند که چگونه به خدا نزدیک شوید تا همانطور که او را می بینید با او صحبت کنید.

2- با خدای دلسوز رابطه برقرار کنید.

وقتی اصرار دارید با فردی که واقعاً برایش اهمیت دارد، صحبت کنید، راحت‌تر است. بنابراین، گفتن سختی ها و شادی های خود به خدا به پیوند رابطه شما با خدا کمک می کند. فهمیدن اینکه خدا می خواهد از شما بشنود و همه شادی ها، دردها و افکار شما را با شما در میان بگذارد، اولین قدم برای ایجاد این رابطه است. و شما می توانید با مطالعه در مورد اینکه چقدر خداوند به ادبیات معنوی یا متون مذهبی مانند انجیل، قرآن یا تورات اهمیت می دهد، آن را تقویت کنید.

با خدا مانند یک دوست صمیمی و دوست داشتنی اما توانا صحبت کنید. صحبت کردن با خدا به عنوان یک دوست بزرگ با دعا کردن با خدا به عنوان یک نیاز یا وظیفه متفاوت است. مانند یک دوست، با توجه به اینکه چگونه خداوند به شما پاسخ می دهد، کمک می کند یا به شما آموزش می دهد، انتظار ارتباط رفت و برگشتی را دارید. در حالی که نماز ممکن است بیشتر یک معامله یک طرفه باشد، صحبت کردن متضمن گفتگو است.

شما می توانید با صدای بلند یا درون ذهن خود با خدا صحبت کنید، هر کدام که برای شما مؤثرتر است.
    شاید بهترین کار این باشد که فضایی آرام یا خصوصی پیدا کنید که بتوانید آن را اشغال کنید تا در حین صحبت کردن تمرکز کنید. اگر نمی توانید، در حالی که در صف باجه خواربارفروشی ایستاده اید، در اتاق انتظار نشسته اید، یا زمانی که در محل کار یا مدرسه هستید و غیره، در سکوت با خدا صحبت کنید.

3- با خدا حرف بزنید.

اگر یک فرد فیزیکی در مقابل شما ایستاده باشد، با خدا به طور مشابه صحبت کنید. شما می توانید در مورد مشکلات روزانه، افکار در حال حاضر، امیدها و رویاهای خود با خدا صحبت کنید و حتی چیزهایی را که برای آنها سپاسگزار هستید به او بگویید (و به خود بگویید). شما می توانید در مورد موضوعات معمولی یا سخت به خدا بگویید همانطور که با یک دوست نگران صحبت می کنید.

مثلاً فرض کنید که با یکی از دوستانتان مشاجره مداوم داشتید. می‌توانید بگویید: «خدایا، نمی‌دانم دیگر به چارلی چه بگویم. تقریباً دو هفته است که با هم بحث می کنیم و هنوز نمی توانیم به توافق برسیم. نمی‌خواهم فکر کنم که نمی‌توانیم از این موضوع عبور کنیم، اما نمی‌دانم بیشتر از این چه کنم یا بگویم.»

آیا تا به حال از یک روز دیوانه و زیبا شگفت زده شده اید؟ با خدا در مورد هدایای او به شما صحبت کنید. «وای خدایا! بیرون خیلی زیباست من دوست دارم روز را با مطالعه در پارک بگذرانم."

شاید رابطه سختی با یکی از اعضای خانواده دارید: «از اینکه من و مادرم با هم کنار نمی آییم متنفرم. او فقط مرا درک نمی کند، و وقتی می خواهم به او بگویم واقعا چه احساسی دارم، از گوش دادن امتناع می کند. من دعا می کنم که او سعی کند گاهی اوقات چیزها را از دید من ببیند. و به من کمک کن تا صبور باشم، به او گوش دهم و درک کنم.»

4- مراقب بازخوردهای احتمالی باشید و به آن توجه کنید.

اگر دوستی از نظر فیزیکی در مقابل شما ایستاده باشد، ممکن است مانند شما پاسخ شنیدنی دریافت نکنید. اما شما می توانید از خدا در کلام مکتوب خدا یا از خطبه پاسخ دریافت کنید. پیش‌بینی کنید که به شکل یک شهود، یک الهام، یک کتاب مقدس، یک موقعیت یا رویدادی باشد که به طور مستقیم یا غیرمستقیم به چیزی که شما درباره آن با خدا صحبت کرده‌اید مربوط می‌شود.

به خدا بگویید که می‌دانید که او دلایل خاص خود را برای پاسخ ظاهراً بی‌پرده و جدول زمانی‌اش دارد -- و در این مورد به او اعتماد کنید. ممکن است زمانی که می خواهید آن چیزی را که می خواهید پیدا نکنید، اما او هر کاری را به دلیل خود انجام می دهد.
    ویرایش توسط مصطفی*شیعه ال طاها* : 06-02-2022 در ساعت 15:06
    امضاء

2.  

3. Top | #2

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    8502
    نوشته
    3,272
    صلوات
    1000
    دلنوشته
    10
    هدیه ی به صدیقه ی شهیده
    مورد تشکر
    4,327 در 2,032
    دریافت
    0
    آپلود
    0

1- به عنوان نوعی ارتباط برای خدا بنویسید.

ممکن است از صحبت کردن با صدای بلند با خدا احساس ناراحتی کنید، هنگام صحبت با خدا در ذهن خود تمرکز کردن برایتان مشکل باشد، یا شاید هیچ کدام از این دو اصلا برای شما کارساز نباشد. اگر اینطور است، سعی کنید به خدا بنویسید. این شکل از برقراری ارتباط همچنان شما را قادر می سازد تا افکار خود را برای ارتباط بیان کنید و طرف خود را از گفتگو با خدا ایجاد کنید.

2- یک دفتر و خودکار خالی بخرید.

چیزی را انتخاب کنید که نوشتن در آن هر روز احساس راحتی کند. یک دفترچه یادداشت یک انتخاب ایده آل خواهد بود زیرا به راحتی روی میز قرار می گیرد. ابزار نوشتن دلخواه خود را انتخاب کنید.
    شما می خواهید به جای تایپ کردن در رایانه، با دست برای خدا بنویسید. رایانه‌ها حواس‌پرتی‌های بی‌پایانی دارند و برای برخی، تایپ کردن به تلاش آگاهانه‌تری نسبت به نوشتن در یک دفترچه نیاز دارد.

3- فضایی آرام و خصوصی برای نوشتن پیدا کنید.

حتی اگر با صدای بلند صحبت نخواهید کرد، بهترین کار این است که یک مکان آرام برای حداکثر تمرکز پیدا کنید.

4- برای مدت زمان مشخصی بنویسید.

قبل از شروع، یک تایمر برای مدت زمانی تنظیم کنید که نوشتن در آن راحت باشد. می توانید آن را برای پنج، ده یا بیست دقیقه تنظیم کنید. خودکار یا مداد خود را تا زمانی که تایمر خاموش شود حرکت دهید.

5- سریع و آزاد بنویسید.

سعی کنید در مورد آنچه می نویسید خودآگاه نباشید. نگران گرامر و علائم نگارشی یا آنچه واقعاً می نویسید نباشید. در نامه نگاری به خدا می خواهید حرف هایت از ته دل باشد. برای انجام این کار باید آنقدر آرام باشید که بتوانید آزادانه در مورد هر چیزی که به ذهنتان می آید بنویسید.
    ویرایش توسط مصطفی*شیعه ال طاها* : 06-02-2022 در ساعت 15:15
    امضاء

4. Top | #3

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    8502
    نوشته
    3,272
    صلوات
    1000
    دلنوشته
    10
    هدیه ی به صدیقه ی شهیده
    مورد تشکر
    4,327 در 2,032
    دریافت
    0
    آپلود
    0

1- زمانی را برای دعا با خدا اختصاص دهید.

دعا را می توان راه رسمی تری برای صحبت با خدا در نظر گرفت زیرا اساساً ریشه در دین دارد. با این حال، شما می توانید انتخاب کنید که به هر شکلی که برای شما راحت است دعا کنید. در حالی که شما می توانید در هر زمان و در هر مکان نماز بخوانید، اختصاص دادن اوقات خاصی از روز به نماز کمک می کند

زمانی را انتخاب کنید که بعید است مزاحم شوید و بتوانید خود را متمرکز کنید و به طور مؤثر دعا کنید. زمان های متداول برای نماز عبارتند از: قبل از غذا یا خواب، بعد از بیدار شدن از خواب، در زمان های استرس زا یا دوره های نیاز، و در طول فعالیت های انفرادی مانند ورزش یا رفت و آمد.

2- یک اتاق یا فضایی آرام برای دعا پیدا کنید.

در حالت ایده‌آل، دعا با خدا باید در جایی اتفاق بیفتد که بتوانید در چند دقیقه‌ای که برای دعا کردن طول می‌کشد، عوامل حواس‌پرتی را برطرف کنید.

اگر جای ساکتی برای دعا کردن پیدا نکردید، نگران نباشید. می‌توانید در اتوبوس‌های شهری شلوغ، در وسط رستوران‌های شلوغ، و هر جایی که بتوانید در مرکز قرار بگیرید، نماز بخوانید. می‌توانید در حالی که در بزرگراه رانندگی می‌کنید، نماز بخوانید، به شرطی که در حین نماز تمرکز خود را در جاده حفظ کنید.

3- برای دعا آماده شوید.

وقتی برای دعا آماده می شوید، برخی دوست دارند چند دقیقه وقت بگذارند و فضا و خود را برای ارتباط با خدا آماده کنند. راهی که شما برای آماده شدن برای دعاانتخاب می کنید تا حد زیادی به ترجیحات شخصی و/یا سنت های مذهبی شما بستگی دارد.
    برخی از اعمال متداول ممکن است عبارتند از: خواندن چند آیه قابل اجرا از یک متن مذهبی، روشن کردن شمع یا بخور دادن، انجام مراسم پاکسازی، عشای ربانی، مراقبه آرام، ذکر یا آواز خواندن.

4- تصمیم بگیرید که در مورد چه چیزی می خواهید دعا کنید.

این را می توان از قبل انجام داد، اگر موضوع مهمی در زندگی شما اتفاق می افتد. یا می توان آن را به عنوان دعا تعیین کرد.

می‌توانید از دعا به عنوان وسیله‌ای برای گفتگوی معمولی با خدا در مورد اتفاقات روزانه یا رویدادهای جاری استفاده کنید. این یک مثال است، "خدایا، امروز اولین روز کلاس من است. من واقعا عصبی هستم، اما در عین حال هیجان زده هستم. دعا می کنم امروز همه چیز خوب پیش برود.»

شما می توانید از دعا به عنوان راهی برای اعتراف یا برداشتن چیزی از سینه خود استفاده کنید، یا می توانید برای یک درخواست یا نیاز دعا کنید. «خدایا، از اینکه در مورد یک همکار غیبت کردم احساس وحشتناکی می کنم. می ترسم متوجه شده باشد و نمی دانم برای رفع آن چه کار کنم. لطفا من را ببخشید. همچنین، لطفاً به من قدرت بده تا از او طلب بخشش کنم.»

فرض کنید شما به تازگی برای یک شغل مصاحبه کرده اید. می توانید بگویید: «خدایا از شما برای مصاحبه عالی سپاسگزارم. لطفا اجازه دهید مصاحبه کننده ببیند من چقدر برای این موقعیت عالی هستم و تصمیم بگیرید که من را استخدام کنید.
    ویرایش توسط مصطفی*شیعه ال طاها* : 06-02-2022 در ساعت 15:16
    امضاء

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع