نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: شهید گمنام جهان بخش منصوری

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیرارشد انجمن فن آوری و انجمن دفاع مقدس
    شماره عضویت
    8676
    نوشته
    25,497
    صلوات
    71109
    دلنوشته
    439
    ازطرف مرحوم پدرم:خدابیامرزدشان "الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍوَآلِ مُحَمَّدٍوعَجّل فَرَجَهم
    مورد تشکر
    19,232 در 11,585
    وبلاگ
    37
    دریافت
    0
    آپلود
    0

adab شهید گمنام جهان بخش منصوری

‍ (((( شهید گمنام جهان بخش منصوری ))))
    اذر ماه 1362ساعت 11 پایگاه پنجم امیدیه
    تازه از پرواز برگشته بودم وارد دفترم شدم اطلاع دادند که ازدفتر فرماندهی گفتند به شیرازی بگید بیاد بالا.من از این کلمه زیاد خوشم نمیامد چون از بس شنیده بودم حالم بهم میخورد .((.پدرم همیشه میگفت با این زبانی که تو داری باتن سالم بگور نمیری )) ولی این بار فرق داشت فرمانده پایگاه جواد پور بود .رفتم وارد دفتر که شدم بدون مقدمه گفت از پاسگاه شادگان تماس گرفتند وچیز هایی پیدا کردند که گویا متعلق به هواپیماست .با هلیکوپتر برو بررسی کن..با هلیکوپتر رفتیم به سمت پاسگاه وقتی پیاده شدم رییس پاسگاه امد وچند برگی از چک لیست اف-5 بدستم داد وگفت بچه ها از دارخوین پیداکردند.قضیه را تا اخر خوندم کسی را که منطقه را میشناخت برداشتم ورفتیم به جایی که چند برگ چک لیست پیدا شده بود .منطقه خشک وبیابانی که پرنده هم پر نمیزد.با هلیکوپتر منطقه را گشتیم که متوجه شدم خلبانی با لباس پرواز در ان دشت چه راحت بخواب ابدی فرو رفته .هلیکوپتر نشست رفتم بالا سر خلبان وایزر پایین بود چهره اش مشخص نبود وایزر را زدم بالا وای خدای بزرگ اسکلتی دیدم وفهمیدم مدت ها در ان محل به خواب ابدی رفته وجاودانه شده نشناختم ولی میدونستم که خلبان اف-5 هست .بغلش کردم وبوسیدمش واشگم مجال دیدن هر چیزی را ازم گرفت .صدای یکی از بچه های پاسگاه را شنیدم که گفت جناب سروان خلبان هلیکوپتر میگوید بنزین کم داریم .زیپ لباس ضد جی را کشیدم میدونستم ما خلبانا کیف پول وکارت شناسایی خود را در جیب لباس پرواز میذاریم کارت شناسایی را که دیدم ناراحتیم دو چندان شد .جهان بخش منصوری .از خلبانان دزفول..میشناختمش بغلش کردم بردم تو هلیکوپتر وراهیه پایگاه شدیم.وقتی نشستیم سرهنگ جواد پور تا منو با اون حال دید گفت کیه گفتم منصوری ودیگه رفتم تا 24 ساعت حالم بد بود.شهید جهانبخش منصوری در مورخه 59/7/19 در منطقه دار خوین بر اثر اصابت پدافند سالم با چتر پریده بود ودر منطقه ای فرود امده بودکه منطقه بین نیروهای خودی وعراقی بود غیر قابل دسترسی .تا مدت هاکه عراقی ها عقب رانده شدند.از همون موقع تا اذر 62 که من پیکر پاکشو اوردم در همونجا !!!!!!!!!!!!!!!! بوده تک وتنها .غریب وبی کس نزدیک 3 سال .
    او متولد 1329 تنکابن در سال 51 به امریکا رفته ودر سال 53به پایگاه چهارم دزفول منتقل شده بود هنگام شهادتش دختر دوماهه داشت ...شرمنده ام که دیگه برام میسر نیست ادامه بدم.
    امضاء

2.  

3. Top | #2

عنوان کاربر
    مدیرارشد انجمن فن آوری و انجمن دفاع مقدس
    شماره عضویت
    8676
    نوشته
    25,497
    صلوات
    71109
    دلنوشته
    439
    ازطرف مرحوم پدرم:خدابیامرزدشان "الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍوَآلِ مُحَمَّدٍوعَجّل فَرَجَهم
    مورد تشکر
    19,232 در 11,585
    وبلاگ
    37
    دریافت
    0
    آپلود
    0

فریدون علی مازندرانی:
    لطفا به اسم مکان های زیر توجه کنید
    پالایشگاه های بصره ، الدوره ، خانقین ، کرکوک ، موصل...
    مراکز نفتی الحلفائیه ، رمیله ، بصره ، نفت خانه ، خانقین ...
    سکو های بارگیری در شمال خلیج فارس به نام های البکر و الامیه ...
    تلمبه خانه های k-1 ، k-2 و k-3...
    این نام ها با پرواز مردانی چون اسد الله بربری ، منصور محمدی آزاد ، علی اقبالی ، منوچهر محققی ، هوشنگ آغاسی بیگ و... به خاک و خون کشیده و داغ فعالیت مداوم آنها به دل عربان گستاخ گذاشته شد .
    درود میفرستیم به شرف همه تیز پروازان نیروی هوایی که مرگ را در کوره داغ موتور های فانتوم خود برای عزت ایرانی سوزاندند تا ایرانی سرش به زیر نباشد اما نکته مهم در اینجا این است که آیا میشود بدون داشتن اطلاعاتی کافی بر علیه هدفی در خاک دشمن اقدامی کرد ؟
    قطعا خیر
    باید بدون شک به سراغ گردان 11 شناسایی تاکتیکی رفت مردانی از جنس پولاد ، مردانی که وقتی بر کوس جنگ نواختند عکسهای خود را رو کردند و گفتند ما تا به آخر پای کاریم مردانی به نام فریدون ذوالفقاری ، دینکانی ، فرسیابی ، بیضایی و رضوانی ...
    هنوز هم آن لحظه شیرین انتشار عکس مجلس الوطنی عراق را در یاد داریم و تا ایران ایران است ما که میشویم جمعی ملت ایران مدیون رضوانی ها هستیم .
    درود به شرفت قهرمان ملی من ، تیمسار سرتیپ خلبان ناصر رضوانی
    امضاء

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع