صفحه 1 از 6 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 79

موضوع: سه دقیقه در قیامت

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
  1. Top | #1

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    13830
    نوشته
    1,012
    مورد تشکر
    194 در 69
    دریافت
    0
    آپلود
    0

book سه دقیقه در قیامت

امضاء

2.  

3. Top | #2

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    13830
    نوشته
    1,012
    مورد تشکر
    194 در 69
    دریافت
    0
    آپلود
    0

يکي از رفقاي مدافع حرم که راوي کتاب، در ايمان و اخلاص او شک ندارد، مطلبي براي ما فرستاد که جالب بود. هرچند خواب را حجت نمي دانيم اما تأثيرگذار است: شب چهلم حاج قاسم بود. سالن بزرگ و پر از جمعيت بود. سخنران مي خواست به جايگاه برود. باتعجب ديدم سخنران، خود حاج قاسم است! يادم افتاد حاجي شهيد شده .جلو رفتم وگفتم: شما اينجا چيکار مي کنيد؟ . راستي، چطور شهيد شديد؟ گفت: خيلي راحت، يک گل خوش بو را مقابل من گرفتند و منتقل شدم.7بلافاصله به خدمت اميرالمؤمنين گفتم: ما هم مي توانيم شهيد شويم؟ گفت: بله، دست خودتونه. گفتم: راستي، حساب و کتاب اونطرف چطور بود؟ عجله داشت.گفت: سه دقيقه در قيامت را خواندي؟ همون جوريه...
    تقديم به پيشگاه مجاهد شهيدي که تا زنده بود، براي آرمان تنها دولت منتظر ظهور در جهان زحمت کشيد و دشمنان اسلام راستين را نابود کرد و رفتنش به دست خبيث ترين دشمنان خدا صورت گرفت. پيشکش به روح بلند سرباز اسلام و ولايت حاج قاسم سليماني

مقدمه دوستان گروه فرهنگي شهيد ابراهيم هادي، سال هاست كه در زمينه شهدا فعاليت دارند. ده ها عنوان كتاب كه هر كدام به نوعي با موضوع شهدا در ارتباط است، توسط اين مجموعه منتشر شده و مورد استقبال سفري به اصفهان داشتيم. آنجا 1396مردم قرار گرفته است. سال از يك دوست عزيز كه از فرماندهان سپاه بود، شنيدم كه ماجراي عجيبي براي همكارشان اتفاق افتاده. ايشان مي گفت: همكار ما جانباز 3و از مدافعين حرم است. او در جريان يك عمل جراحي، براي مدت دقيقه از دنيا مي رود و سپس با شوك ايجاد شده در اتاق عمل، دوباره به زندگي بر مي گردد. اما در همين زمان كوتاه، چيزهايي ديده كه درك آن براي افراد عادي خيلي سخت است! همکار ما براي چند نفر از رفقاي صميمي، ماجرايش را تعريف كرد، اما خيلي نمي خواست ماجرايش پخش شود. در ضمن، از زماني كه اين اتفاق افتاده و از آن سوي هستي برگشته، اخلاق و رفتار فوق العاده خوبي پيدا كرده! مشتاق ديدار اين شخص شدم. تلفن تماس او را گرفتم و چندين بار زنگ زدم تا بالاخره گوشي را برداشت. نتيجه چندين بار مصاحبه و چند سفر و ديدار و... كتابي شد كه در پيش روي شماست. البته ساعت ها طول کشيد تا ايشان را راضي کنيم که اجازه چاپ مطالب را بدهند. در ضمن، شرط ايشان براي چاپ کتاب، عدم ذکر راوي ماجرا بود. لذا از بيان جزئيات و مشخصات و نام ايشان معذوريم. در اين كتاب سعي بر اختصارگويي بوده و برخي موارد كه ايشان راضي به بيانش نبود را حذف كرديم. اين کتاب در درجه اول بر روي اعضاي گروه بسيار تأثيرگذار بود. اميدواريم ماحصل پيگيري ما، در بهبود معنويت همگان مؤثر باشد.

امضاء

4. Top | #3

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    13830
    نوشته
    1,012
    مورد تشکر
    194 در 69
    دریافت
    0
    آپلود
    0

ويرايش جديد، به چه علت؟!

کمتر از يکسال از چاپ کتاب سه دقيقه در قيامت گذشت. در اين مدت استقبال بي نظيري صورت گرفت و مجموع تيراژ کتاب به بيش از يک ميليون نسخه رسيد و بيش از اين ميزان نيز دانلود در فضاي مجازي داشتيم! هرچند، همه گونه برخوردي را از دوست و دشمن داشتيم. ولي آنقدر بازخوردهاي مثبت ديده شد که خستگي فشارها و واکنش هاي منفي برخي ها برطرف مي شد. به ما تهمت زدند که از حاکميت، کمک مالي گرفتند تا مردم در مقابل خطاها و دزدي ها ساکت باشند!! اما خودشان بهتر مي دانستند که ما به هيچ نهادي وابسته نيستيم و تاکنون سراغ هيچ گونه حمايت دولتي نرفته ايم و دليل موفقيت را در همين مطلب مي دانيم. اما در جواب اين کتاب، بيشتر مسئولين بيت المال را مخاطب ًمنتقدين گفتم: اتفاقا قرار داده، آن ها که فراموش کردند روز حسابي هم هست! با راوي کتاب داشتم، 1399بگذريم. در ملاقاتي که در تابستان گفتند: من برخي افراد فاميل يا دوستان را بعد از سال ها ملاقات کردم و بلافاصله ياد خاطراتي افتادم که از اين افراد در آن سوي هستي ديده رخ داده که به واکنش هاي بعد از ًبودم. يا اينکه برخي ماجراها جديدا چاپ کتاب مربوط مي شود. باخوشحالي پاي صحبت اين بزرگوار نشستم و خاطرات را مکتوب کردم. اما با خودم گفتم: شايد دوباره برخي بدخواهان، اضافه شدن مطلب به کتاب را مسخره نمايند، با يکي اين مطالب ًاز علماي رباني مشورت کردم و ايشان تأکيد کرد که حتما را به کتاب اضافه کن و توضيح بده که چرا اين اتفاق افتاده. لذا اين کار انجام شد و همزمان نسخه الکترونيک رايگان از ويرايش جديد کتاب در فضاي مجازي پخش شد. اميدواريم مقبول حضرت حق باشد.

امضاء

5. Top | #4

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    13830
    نوشته
    1,012
    مورد تشکر
    194 در 69
    دریافت
    0
    آپلود
    0

اين متن را بخوانيد

يکي از بزرگ ترين رازها و ناشناخته ترين پديده ها، مرگ است. لين روزهاي حيات ّمرگ واقعيتي است غيرقابل انكار و آدمي از او فكري خويش، به تأمل در ماهيت مرگ پرداخته و اين كاوش همچنان ادامه دارد. اديان، به طرق مختلف سعي کرده اند که اين پديده را براي انسان ها روشن تر سازند، اما براي دانشمندان، هنوز مرگ عرصه اي اسرارآميز است. به ً ولي براي برخي انسان ها اتفاقاتي رخ مي دهد كه اصطلاحا آن اتفاق، تجربه نزديك به مرگ مي گويند. يعني خروج روح از كالبد مادي و گشت و گذار در عالم معني! آنچه در اين تجربه ها روي مي دهد، سست شدن ارتباط روح و بدن مادي است که در پي ضعف اين رابطه، روح، آزادي مي يابد و به مشاهداتي نائل مي شود كه پيش از آن برايش ميسر نبوده! در سال هاي اخير، نظر دانشمندان، به خصوص در كشورهاي غربي، به بررسي پديده اي به داستان هايي را از ً نام تجربه هاي نزديک به مرگ جلب شده. حتما کساني که از آستانه مرگ به زندگي برگشته اند شنيده يا خوانده ايد؟ برخي دچار ايست قلبي شده و روحشان از بدن خارج گرديده ًمثلا و سپس در اثر يك اتفاق يا شوك، روح دوباره به بدن برمي گردد. اين سؤالي است که براي بسياري مطرح است. تجربه هاي نزديک چيست؟ NDE يا به طور مخفف )Near death experience(به مرگ .ب رخي كارشناسان، اين تجربه ها را زائيده ي فعاليت هاي غيرطبيعي 1 مغز در لحظات بحراني دانسته و يا آن را نتيجه ي نرسيدن اکسيژن به مغز در اثر ايست قلبي و به هم ريختگي شيميايي مغز خوانده اند. در پاسخ به اين گروه بايد به اين واقعيت اشاره کرد که از نظر دانش پزشکي، مقدار فعاليت مغزي افراد را در هر لحظه مي توان با نوار مغزي «اي اي جي» اندازه گيري کرد. بسياري افراد، در حالي
    امضاء

6. Top | #5

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    13830
    نوشته
    1,012
    مورد تشکر
    194 در 69
    دریافت
    0
    آپلود
    0

او مي گويد در آن لحظات، با ديگران از طريق ضمير صحبت نموده؛ ولي بعد از مدتي به او گفته شد که بايد به بدن خود بازگردد. . کساني که کور مادرزاد بوده اند، توانسته اند در حين تجربه ي 3 خود به راحتي پيرامون خود را ببينند! به گزارش زني 1 در کتاب «حيات پس از زندگي» دکتر مودي که از بچگي کور بوده اشاره مي کند. وي بعد از احيا، جزئيات آنچه در اتاق عمل رخ داده بوده و شکل ابزاري که مورد استفاده قرار گرفته، افرادي که به اتاق وارد و يا خارج شده اند و گفتگوهاي ميان آن ها را بازگو کرد. نتيجه تحقيقات خود بر روي 2دکتر کن رينگ و شارون کوپر افراد نابينا را در کتاب «ديد ذهن» منتشر کردند.nde تجربه هاي .
    امضاء

7. Top | #6

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    13830
    نوشته
    1,012
    مورد تشکر
    194 در 69
    دریافت
    0
    آپلود
    0

راهي مشهد بوديم. ماشين جوش آورد و در كنار روستايي متوقف شديم. راننده ظرف آبي را به من داده و گفت که برو و از آن چشمه اي که در آن نزديکي بود آب بياور. من ظرف را آب کردم ولي براي من که بچه بودم حمل آن سنگين بود. در راه تصميم گرفتم کمي از آب ظرف را خالي کنم تا سبک تر شود. چشمم به درختي افتاد که به تنهايي در زميني خشک روييده بود.راهم را دور کرده و آب را پاي درخت خالي کردم. در مرور زندگيم چنان به خاطر اين کارم مورد تشويق قرار گرفتم که باورکردني نبود! گويي تمام ارواح به خاطر اين عملم به من افتخار مي کردند! به من نشان دادند که اين عمل من ارزش بسياري داشته زيرا خالصانه بوده. . ممکن است عده اي اين گونه تصور کنند که اين گزارش ها 7 مي توانند دروغ باشند و براي کسب توجه ساخته و پرداخته شده اند. نفع شخصي يکي از بزرگ ترين انگيزه هاي دروغ گفتن است. افرادي که اين تجربه ها را بازگو کرده اند، نه تنها هيچ گونه سودي با تمسخر ديگران روبرو شده اند. ً از بازگو کردن آن نبرده اند، اکثرا با نگاهي منصفانه نمي توان تمامي اين موارد را دروغ پنداشت. تعداد گزارش هاي منتشر شده دراين باره، به چند هزار مي رسد و شباهت هاي بين آن ها، حتي شکاک ترين افراد را به فکر فرو مي برد.
    امضاء

8. Top | #7

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    13830
    نوشته
    1,012
    مورد تشکر
    194 در 69
    دریافت
    0
    آپلود
    0

از زني سؤال كردند كه: تجربه شما چه مدت به طول انجاميد؟ وي گفت: مي توانيد بگوييد يك ثانيه و يا ده زمان در اين تجربه ها مطرح نيست. شايد در چند ثانيه ًهزار سال، اصلا اتفاقاتي را مشاهده مي كنيد كه براي بيان آن ساعت ها وقت بخواهيد. . در مـرور زندگي، افراد اتفاقاتي از گذشـته ي خود را مي بينند 10 کـه آن را به کلـي فرامـوش کـرده و يـا ايـن اتفاقـات در زمانـي رخ داده کـه خردسـال بوده اند و يـادآوري آن بعيد بوده. همچنين برخي اقـوام يا دوسـتان درگذشـته خـود را ملاقـات کرده اند. گاهـي نيز، از مـرگ کسـي کـه روح او را ديده اسـت بي خبـر بوده! که مطالـب او در كتاب عرش واقعي )Colton Burpo(کلتـون برپـو
    / سه دقيقه در قيامت 12
    در حين عمل 2003 سـاله بـود کـه در سـال 4منتشـر شـد، يک پسـر جراحـي، به طـور موقـت جان خـود را از دسـت داد. بعـد از به هوش آمـدن، در مـورد ملاقـات بـا خواهرش کـه قبل از تولـد او در هنگام تولـد مـرده بود سـخن گفت! بـراي پدر و مـادرش عجيب بـود، زيرا هيچ کـس بـه او چيـزي دربـاره ي اين خواهـر نگفته بـود. او همچنين کارهايي که افراد، در حين مرگ موقت او مي کردند را بازگو کرد! بايد اشاره کرد که تجربه هاي نزديک به مرگ، موضوعي علمي و قابل تجربه براي همگان نيست، اما گزارش هاي دقيق اين افراد، مي تواند بيانگر صداقت اين ماجرا باشد. البته كسي كه اطلاعاتي در مسائل ديني داشته باشد، با مطالعه مطالب اين افراد، به راحتي قم مطالب آن ها را احساس كند. بسياري از ُ مي تواند صحت و س سخنان اين افراد در كتب ديني اشاره شده است. البته برخي مواقع نيز، افرادي سودجو پيدا مي شوند تا از آب گل آلود ماهي بگيرند.

امضاء

9. Top | #8

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    13830
    نوشته
    1,012
    مورد تشکر
    194 در 69
    دریافت
    0
    آپلود
    0

گذر ايام پسري بودم كه در مسجد و پاي منبرها بزرگ شدم. در خانواده اي مذهبي رشد كردم و در پايگاه بسيج يكي از مساجد شهر فعاليت داشتم. در دوران مدرسه و سال هاي پاياني دفاع مقدس، شب و روز ما حضور در مسجد بود. سال هاي آخر دفاع مقدس، با اصرار و التماس و دعا و ناله به درگاه خداوند، سرانجام توانستم براي مدتي كوتاه، حضور در جمع رزمندگان اسلام و فضاي معنوي جبهه را تجربه كنم. راستي، من در آن زمان در يكي از شهرستان هاي كوچك استان اصفهان زندگي مي كردم. دوران جبهه و جهاد براي من خيلي زود تمام شد و حسرت شهادت بر دل من ماند. اما از آن روز، تمام تلاش خودم را در راه كسب معنويت انجام مي دادم. مي دانستم كه شهدا، قبل از جهاد اصغر، در جهاد اكبر موفق بودند، لذا در نوجواني تمام همت من اين بود كه گناه نكنم. وقتي به مسجد مي رفتم، سرم پايين بود كه نگاهم با نامحرم برخورد نداشته باشد. يك شب با خدا خلوت كردم و خيلي گريه كردم. در همان حال و هواي هفده سالگي از خدا خواستم تا من آلوده به اين دنيا و زشتي ها و گناهان نشوم. بعد با التماس از خدا خواستم كه مرگم را زودتر برساند. گفتم: من نمي خواهم باطن آلوده داشته باشم. من مي ترسم به روزمرگي دنيا مبتلا شوم و عاقبت خودم را تباه كنم. لذا به حضرت
    / سه دقيقه در قيامت 14
    عزرائيل التماس مي كردم كه زودتر به سراغم بيايد! چند روز بعد، با دوستان مسجدي پيگيري كرديم تا يك كاروان مشهد براي اهالي محل و خانواده شهدا راه اندازي كنيم.

امضاء

10. Top | #9

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    13830
    نوشته
    1,012
    مورد تشکر
    194 در 69
    دریافت
    0
    آپلود
    0

7 / سه دقيقه در قيامت
    تجربه ي نزديک به مرگ داشته اند که نوار مغزي آن ها يک خط صاف را نشان مي داده! از نظر پزشکي، اين هنگامي اتفاق مي افتد که سلول هاي مغزي هيچ فعاليت الکتريکي ندارد. در چنين شرايطي مغز توانايي تشکيل فکر و ايجاد تصور و تجسم را نخواهد داشت. سال به طور 20، پزشک متخصص قلب در طول 1پيم ون لومنت علمي و با ديدي محققانه تعداد زيادي از بيماران را که دچار ايست در 2001قلبي شده بودند مورد بررسي قرار داد و نتايج آن را در سال مجله ي علمي لاست منتشر نمود. نتيجه ي تحقيقات او نشان مي دهد که و طول زمان ايست قلبي يا بي هوشي nde هيچ ارتباطي بين تجربه هاي مريض، داروهاي استفاده شده، يا ترس قبلي شخص از مردن وجود ندارد. همچنين مطالعات نشان مي دهند که ارتباطي بين زمينه هاي فرهنگي شخص، نژاد، طبقه اجتماعي، تحصيلات و حتي آگاهي و اطلاع قبلي از اين پديده يا عدم آن، در اين تجربه ها وجود ندارد. ون لومنت از تحقيقات خود نتيجه گيري مي کند که ضمير يا روح ما بعد از مرگ باقي خواهد ماند. . تعداد زيادي گزارش وجود دارد که در آن، تجربه کننده2 در حالي که فاقد هرگونه علائم حيات بوده، توانسته اتفاقاتي که فعاليت هاي پزشکان در اتاق ً در دنياي فيزيکي رخ مي داده، مثلا بيمارستان بر روي بدن او يا حرف هاي اطرافيان را به طور دقيق، ديده و شنيده و بعد از احيا، آن ها را با ذکر جزئيات بازگو کند! در کشور خودمان، بارها چنين اتفاقاتي افتاده است. حتي آن ها، آنچه در فکر اطرافيان بوده را بيان کرده اند! يکي از مشهورترين در سانحه 1356است. او در سال 2موارد، مربوط به آقاي محمد زماني از دست داد، اما بعد از ًرانندگي از دنيا رفت. او علائم حيات را کاملا احيا و به هوش آمدن، توانسته بود جزئيات آنچه در سردخانه و اتاق . كتاب تداوم هوشياري بعد از مرگ نويسنده:پيم ون لومنت. جراح قلب هلندي1 . ايشان ساکن اصفهانب وده و فيلم مصاحبه ي ايشانب ارها از رسانه ها پخش شده. 2
    / سه دقيقه در قيامت 8
    دقيق براي پزشکان و پرستاران بازگو کند! ًعمل رخ داده را كاملا تطابق داشت و با اصول علمي ً گزارش هاي او با واقعيت کاملا که ما مي شناسيم قابل توجيه نبوده و نيست.

امضاء

11. Top | #10

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    13830
    نوشته
    1,012
    مورد تشکر
    194 در 69
    دریافت
    0
    آپلود
    0

کودکان زيادي تجربه ي نزديک به مرگ داشته اند و 4 گزارش هاي آن ها شباهت به تجربه ي بزرگ سالان دارد، با اينکه اين کودکان هنوز آشنايي قبلي با اين پديده، يا با تعليمات ديني و مذهبي نداشته و ذهنيتي نيز از مرگ و جهان ماوراء و معنويت ندارند و محتواي ذهني آن ها تفاوت زيادي با بزرگ سالان دارد. ، پزشک بخش کودکان بود. او هيچ اعتقادي 3دکتر ملوين مورس در حين طبابت، با 1982به زندگي بعد از مرگ نداشت. در سال يک کودک در کار خود روبرو شد. اين کودک NDEاولين مورد بعد از احيا براي دکتر تعريف کرد که چگونه بدن خود و دکتر را درحالي که روي بدن او کار مي کرده و سعي در احيا آن داشته از ، ترجمه شهناز انوشيروانيMoody. کتاب حيات پس از مرگ اثر ريموند مودي1 نويسندگان کتاب «ديد ذهن» Ring, Ken and Sharron Cooper .2 . دكتر ملوين مورس: نويسنده كتاب «بچه ها در آغوش نور» و «ادراكات نزديك 3 به مرگ» ترجمه رضا جماليان
    9 / سه دقيقه در قيامت
    بيرون مي ديده! همين اتفاق باعث تغيير اعتقادات دکتر مورس شد. . تجربيات نزديك به مرگ، در بسياري از افراد، تأثيرات و 5 تغييرات عميقي داشته است. اين تجربه ها اثرات عميق روي شخصيت و جهان بيني افراد تجربه کننده مي گذارد. شخصي پس از چاپ اول اين کتاب، تماس گرفت و گفت: «من در شهر کوچک مان، در يک فروشگاه خدمات نرم افزاري کار مي کردم. با اينکه به نماز و مسائل ديني توجه داشتم اما اين اواخر، بيشتر کارم فروش فيلم هاي مستهجن شده بود! تا اينکه ماجرايي نزديک به مرگ برايم پيش آمد، من مشاهده کردم که تمام افرادي که به آن ها فيلم فروختم، به چه مشکلات اخلاقي و ... دچار شدند. من ديدم که هر کسي که از من فيلم مي خريد، بار سنگيني را بر دوش من مي نهاد! باري به سنگيني يک بلوک سيماني! کمرم طاقت نداشت. داشتم از بار سنگيني که بر دوشم بود، از پا در مي آمدم که يکباره اجازه بازگشت دادند. من از روز بعد، به دنبال افرادي راه افتادم که به آن ها فيلم فروخته بودم. به هر سختي بود آن ها را راضي مي کردم که ديگر سراغ اين مسائل نروند.» تغييرات اين افراد، هميشه در جهت مثبت بوده، مانند احساس هدف دار بودن آفرينش، احساس مسئوليت، تغيير شغل و نحوه ي زندگي و گاهي وقف کردن زندگي خود به امور خيريه، مهربان تر و صبورتر شدن، ترک اعتياد و... حتي در غرب كه همه چيز براساس ماديات تعريف مي شود اين تجربه کنندگان بسيار معنوي مي شوند. . در اين تجربيات، نتيجه ي كارهاي انسان، چه خوب و چه بد 6 مشاهده مي شود. اينكه خداوند در قرآن به پاداش دادن به ذره اي 1 مشخص مي شود. ً كار خوب و ذره اي كار بد مثال زده است، كاملا آقاي زماني در قسمتي از خاطراتش مي گويد: در دوران كودكي . قرآن کريم- سوره زالزال1
    / سه دقيقه در قيامت 10
    امضاء

صفحه 1 از 6 12345 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع