نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 57

موضوع: خواص ميوه ها و غذاها در درمان بيماريها

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
  1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    17,604
    صلوات
    114
    دلنوشته
    2
    سلامتی آقا امام زمان عجل الله تعالی فرجه شریف
    مورد تشکر
    7,889 در 2,475
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پيه
    1. امام على (ع): پيه ، به اندازه ى خود، بيمارى را از بدن بيرون مى راند. بهترين چيزى كه مردم ، خود را با آن درمان مى كنند، روغن حيوانى و خواندن قرآن است .
    (91)
    2. امام على (ع): در نزد پيامبر، سخن از گوشت و پيه به ميان آمد. پيامبر فرمود: هر تكه پيه و گوشتى كه در معده قرار مى گيرد، در جاى آن شفا جايگزين مى شود و بيمارى از آن خارج مى گردد.
    (92)
    3. از امام صادق (ع) در مورد جمله پيامبر كه فرموده است : ((هر كس پيه بخورد، به همان اندازه ، بيمارى را از بدن بيرون مى كند))، سؤ ال شد. امام صادق (ع) فرمود: ((منظور، پيه گاو است )).
    (93)
    4. مردى نزد امام صادق (ع) رفت و گفت : ((دخترم اسهال دارد و نحيف و لاغر شده است )). امام فرمود: ((چرا به او برنج نمى دهى ؟ چهار - پنج تكه سنگ را در كنار آتشى قرار بده و برنج را در ديگى بريز و بگذار خوب بپزد. مقدارى چربى تازه ى قلوه گاه را در ظرفى بريز و سنگ هاى داغ را درون آن بينداز و درب آن را بگذار و آن ظرف را خوب تكان بده تا چربى ها آب شود؛ البته مواظب باش كه بخار آن خارج نشود. هنگامى كه چربى آب شد و برنج پخت ، چربى آب شده را روى برنج بريز و به بيمار بده )).
    (94)

ویرایش توسط مریم منتظر*خادمه مولای منتظران* : 03-12-2022 در ساعت 16:20
    امضاء

2.  

3. Top | #2

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    17,604
    صلوات
    114
    دلنوشته
    2
    سلامتی آقا امام زمان عجل الله تعالی فرجه شریف
    مورد تشکر
    7,889 در 2,475
    دریافت
    0
    آپلود
    0

ترنج
    1. ميوه را در اول فصلش بخور. بهترين ميوه ، انار و ترنج است و بهترين گياه خوشبو، گل سرخ و بنفشه مى باشد.
    (116)
    2. پيامبر (ص): ترنج بخوريد كه دل را نورانى مى كند. مغز را توانا مى سازد.
    (117)
    3. عبدالله بن ابراهيم جعفرى نقل مى كند كه امام صادق (ع) فرمود: ((پزشكان شما در مورد ترنج ، چه دستورى مى دهند؟)). گفتم : ((مى گويند آن را قبل از غذا بخوريد)). امام فرمود: ((امّا من توصيه مى كنم آن را پس از غذا بخوريد)).
    (118)
    4. ابراهيم بن عمر يمانى نقل مى كند كه به امام صادق (ع) گفتم : ((مردم مى گويند كه خرودن ترنج در حالت ناشتا بهتر است )).
    امام فرمود: ((اگر پيش از غذا خوب باشد، پس از غذا نيز خوب است و بلكه بهتر و پسنديده تر مى باشد)).
    (119)
    5. امام صادق (ع): ترنج را پس از غذا بخوريد كه خاندان محمد(ص) چنين مى كنند.
    (120)
    6. امام رضا (ع): خوردن ترنج در شب ، موجب كج شدن چشم مى گردد و لوچى به جاى مى گذارد.
    (121)
    7. امام باقر (ع): ترنج سنگين است . هرگاه خورده شد، نان خشك بخوريد كه آن را از معده هضم مى كند.
    (122)
    8. ابوبصير مى گويد: مهمانى داشتم كه هوس ترنج و عسل كرد. برايش حاضر كردم . خود نيز با او خوردم . سپس نزد امام صادق رفتم . جلوى ايشان ، سفره ى غذا بود. به من فرمود: ((نزديك بيا و بخور)). گفتم : ((قبل از اين كه پيش شما بيايم ، ترنج و عسل خورده ام . و از بس زياد خوردم ، احساس سنگينى مى كنم )).
    حضرت صدا زد: ((اى غلام ! پيش كنيز برو و به او بگو كمى از آن نان ها كه در تنور خشك مى كند، برايمان بفرستد)).
    آن نان آورده شد و حضرت به من فرمود: ((از اين نان خشك بخور كه ترنج را هضم مى كند)). من آن را خوردم و بلند شدم و انگار چيزى نخورده بودم .
    (123)
    9. ابراهيم بن حسن جعفرى نقل مى كند كه امام صادق (ع) به ياران خود فرمود: ((به من بگوييد كه پزشكانتان در مورد ترنج ، چه دستورى به شما مى دهند؟))
    يكى از ياران گفت : ((اى پسر رسول خدا! آنان به خوردن پيش از غذا سفارش مى كنند)).
    امام فرمود: ((هيچ چيز زيان بارتر از خوردن آن پيش از غذا نيست و هيچ چيز سودمندتر از خوردن آن پس از غذا نيست . حتما مرباى آن را هم بخوريد كه بوى آن در درون انسان ، همچون بوى مشك است )).
    (124)
    10. امام رضا (ع): پيامبر خدا بسيار علاقمه مند بود كه به ترنج سبز و سيب سرخ نگاه كند.
    (125)

امضاء

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع