نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: ارکان موسسه

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    14989
    نوشته
    22
    مورد تشکر
    5 در 5
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض ارکان موسسه

ارکان مؤسسه:

مؤسسان

1) حجت الاسلام و المسلمین استاد رضا محمدی؛ عضو مؤسس و رئیس هیئت مدیره

زندگينامه
    حجت الاسلام رضا محمدی سال ۱۳۳۰ در يك خانواده مذهبي در شاهرود به دنيا آمد. تحصيلات خود را تا پايان متوسطه در زادگاهش گذراند و بعد از هجرت به قم، در رشته حقوق قضايي دانشگاه قم مشغول به تحصيل شد.
    حجتالاسلام محمدي با آن كه مي توانست بدون كنكور در رشته حقوق و قضا بهتحصيلاتش در دانشگاه ادامه دهد اما تحصيل علوم ديني را در حوزه علميهبرگزيد و در سال ۱۳۵۴ وارد حوزه علميه قم شد.
    وي از دروان نوجواني با قرآن و نهج البلاغه انس داشت و روحيات خود را متاثر از ارتباط با اين دو منبع نوراني مي‌داند.
    ‌استادمحمدی شاهرودی به مدت ۳۰ سال در آموزش و پرورش در مسئوليت‌های مختلفاجرايی و آموزشی و تربيتی فعاليت داشته و مدتی رياست اداره آموزش و پرورشقم و كاشان و .. را عهده دار بوده و طی اين مدت در تربيت معلم و دانشگاهتدريس می كرده است، بيش از پنج سال مسئوليت امور قرآن حوزه ها و مدارس خارجاز كشور را عهده‌دار بوده و در حال حاضر در حوزه و دانشگاه در مقاطع مختلفبه تدريس اشتغال دارد.

بخشی از سوابق علمی استاد به قرار زیر است:
    الف) تدریس
    1)تدریس درآموزش و پروش بیش از سه دهه
    2)تدریس دانشكده شهيد محلاتي، مجتمع نيروي دريايي سپاه و چندین دانشگاه و مرکز آموزشی دیگر
    3)تدریس در حوزه های علمیه سفيران سالیان متمادی
    4)تدریس در تخصصی تبلیغ(سطح 3) سالیان متمادی
    5)تدریس در تخصصی تبلیغ (سطح 4) چند سال
    6)تدریس در موسسه اسراء(سطح 3) چند سال
    7)تدریس در مرکز فقهی ائمه اطهار(سطح 3) چند سال
    8)ناظر علمی گروه پاسخ به پرسشهای مرکز فرهنگ و معارف قرآن حدود ده سال
    9)کارشناس پاسخگویی به پرسشهای اعتقادی در برنامه های مختلف صدا و سیما حدود 15 سال
    10)استاد راهنما یا مشاورپایان نامه ها در دانشگاه ها و حوزه های علمیه ده ها مورد.

ب) آثار و تألیفات
    تا کنون از ایشان آثار مکتوب و نرم افزاری منتشر شده که برخی از آنها به شرح زیر است.
    11)راهنما شناسی، یک جلد، منتشر شده
    12)در ساحل حقیقت، یک جلد، منتشر شده
    13)امام حسن(ع) مظلوم تاریخ، منتشر شده
    14)پاسخ به پرسش ها و شبهات، تا کنون 6 الی 7 جلد آن منتشر شده و یک جلد پیوست است
    15)اشک معرفت، منتشر شده
    16)مجموعه گلبرگی از قرآن ، تا کنون 4 جلد آن منتشرشده و پیش بینی می شود تمام مجلدات آن بر 30 جلد بالغ شود.
    17)دراسة فی اس الاسلام، نوشته استاد سید مجتبی موسوی لاری و تلخیص حاج آقا محمدی
    18)عصمت در قرآن، یک جلد، منتشر شده
    19)نرم افزار«پاسخ به پرسشهای اعتقادی» ، منتشر شده
    20)درس‌هایی از تعلیم و تربیت اسلامی، یک جلد منتشر شده
    21)مقاله اصول و روش‏های تربیتی از دیدگاه پیامبر اكرم(ص)
    22)شیوه شناسی پاسخ گویی به سؤالات و شبهات دینی - 1 - اهمیت پرسشگری؛ پاسخگویی و روش شناسی، مجله: پیام » پاییز 1390 - شماره 107 (16 صفحه - از 20 تا 35)
    23)شیوه شناسی پاسخ گویی به سؤالات و شبهات دینی - 2 - زمینه های پیدایش شبهه ، مجله: پیام » زمستان 1390 - شماره 108 (8 صفحه - از 26 تا 33)
    24)شیوه شناسی پاسخ گویی به سؤالات و شبهات دینی – 3 مجله: پیام » فروردین و اردیبهشت 1391 - شماره 109 (14 صفحه - از 68 تا 81)
    25)شیوه شناسی پاسخگویی به پرسش ها و شبهات دینی - 4 - روش پاسخگویی نقضی و حلی، مجله: پیام » مرداد و شهریور 1391 - شماره 111 (12 صفحه - از 106 تا 117)
    26)مقاله پلورالیسم و قرآن؛ مجله: انسان پژوهی دینی » پاییز و زمستان 1386 - شماره 13 و 14(30 صفحه - از 49 تا 78)

ج: آثار منتشر نشده
    1)روش حفظ وفراگیری مفاهیم قرآنى منتشر نشده
    2)آموزش عقائد اسلامی (بیش از یک هزار صفحه)
    3)شرح کامل کشف المراد
    4)روش تحقیق

آدرس سایت:
    http://rmohammadi.andishvaran.ir/
    کانال اصول دین:
    https://eitaa.com/osooledin

کانال اندیشه برتر:
    https://eitaa.com/ostadmohamadi
    2) حجت الاسلام و المسلمین دکترمحمدعلی محمدی؛ عضو مؤسس و مدیرعامل

2. آیه های انتظار

آیه های انتظار

لیست موضوعات تصادفی این انجمن

موضوعات تصادفی این انجمن:

3. Top | #2

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    14989
    نوشته
    22
    مورد تشکر
    5 در 5
    دریافت
    0
    آپلود
    0

حجت الاسلام و المسلمین دکترمحمدعلی محمدی؛ عضو مؤسس و مدیرعامل

زندگينامه :

اينجانب محمدعلي محمدي آن گونه که در شناسنامه ام آمده در سال 1346 در روستاي ابرسج از توابع شهرستان شاهرود به دنيا آمدم تحصيلات ابتدايي و راهنمايي را در روستا گذراندم و بعد از آن که يک سال در دبيرستان مشغول تحصيل بودم در سال 1362 راهي حوزه علميه شدم سال 1362 را در حوزه علميه بسطام(حوزه علميه شاهرخيه يا باقر العلوم) گذراندم آن حوزه تحت زمامت حضرت حجة السلام و المسلمين حاج شيخ عبد الرسول حسني (قدس سره) بود. ايشان به راستي اسوه اخلاق بود به گونه اي که به راستي هنوز نيز به شدن تحت تأثير افطار آن مرد بزرگ قرار دارم و محاسن اخلاقي آن بزرگ را هيچ گاه فراموش نمي کنم و اگر توفيق دعا براي اساتيدم را داشته باشم آن بزرگوار از اولين افرادي است که برايش دعا مي کنم. در سال 1363 و پس از شهادت برادر عزيزم راهي حوزه علميه شاهرود(مدرسه بازار) شدم در آن حوزه مبارکه از محضر اتاتيد زيادي بهره مند بودم که برخي از آن ها عبارتند از:حضرت آيت الله اشرفي(دام ظله) ، حضرت حجة السلام و المسلمين شيخ احمد داوري(زيد محب) حضرت حجة السلام و المسلمين سيد ولي الله حسيني(زيد توفيقه).
    در سال 1365 براي اولين بار راهي جبهه هاي نبرد حق عليه باطل شدم و در سال 1367 پس از اتمام لمعتين و دو جلد اصول فقه مرحوم مظفر راهي حوزه علميه مبارکه قم شدم حضرت حجة السلام و المسلمين حاج سيد احمد خاتمي (زيدعزه) اولين استادم بودند که قسمت هاي زيادي از رسائل و مکاسب را خدمت ايشان تلمذ کردم چنان که در همين سال ها مدتي نيز از درسهاي آيت الله خرم آبادي و حجة السلام و المسلمين علي محمدي نيز استفاده مي کردم شايد اولين سالهايي که مي خواستم در درس خارج شرکت کنم خدمت حاج آقا خاتمي مي رسيديم؛ جمع چند نفر (شايد 6 الي 8 نفر) بوديم. آن درس با درس خارج مصطلح نيز تفاوتهاي داشت. از محضر استاد خاتمي نيز استفاده هاي فراواني برده ام خداوند بر توفيقاتش بيفزايد از ديگر اساتيد که از درس خارج آنها استفاده کردم مي توان به اين عزيزان اشاره کرد: حضرت آيت الله العظمي مکارم شيرازي ،حضرت آيت الله العظمي وحيد خراساني حضرت آيت الله العظمي سبحاني ، حضرت آيت الله العظمي جوادي آملي وقتي مشغول تحصيل سطوح عليه بودم با مراکز تحقيقاتي نيز همکاريم شروع شد حاصل اولين همکاري ها کتاب هاي زندگي نامه آيت الله دستغيب و ميرزا شيرازي دوم بود که چاپ هم نشد.
    در مجموع تا کنون بيش از ده کتاب و دهها مقاله نوشته ام که برخي منتشر شده و برخي هنوز منتشر نشده است.
    تأليفات:
    کتاب 15
    مقاله 85
    وب سايت:
    http://aqamohammadi.andishvaran.ir
    پست الکترونيک
    aqamohammadi@gmail.com
    a.modabber@isca.ac.ir

4. Top | #3

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    14989
    نوشته
    22
    مورد تشکر
    5 در 5
    دریافت
    0
    آپلود
    0

حجت الاسلام و المسلمین دکتر رمضان محمدی، عضو مؤسس و عضو هیئت مدیره

بسم الله الرحمن الرحيم
    زندگينامه
    بسمه تعالي
    اينجانب رمضان محمدي در سال 1343 در يکي از شهرستانهاي توابع همدان و در يک خانواده مذهبي متولد شدم. قبل از ورود به دبستان قرآن را فرا گرفتم و تحصيلات ابتدايي را در شهرستان محل تولدم (جورقان) بسر آوردم، اما دروس راهنمايي و متوسطه را تا ديپلم در شهر همدان خواندم و در سال 1361 ديپلم گرفتم. دو سال در شجره طيبه بسيج با مسوليت برخي از بخش هاي مهم فعاليت داشتم و در سال 1363 وارد حوزه علميه قم شدم. بعد از فراگيري مقدمات در مدرسه امام خميني ره دورس لمعه و اصول فقه را نزد اساتيد محترم آيات عظام اشتهاردي، شب زنده دار، صالحي و رسائل و مکاسب را نزد استاد اعتمادي و شادوران مرحوم پاياني به پايان بردم. در سال 1371 دروس سطح حوزه را تمام کردم و به تدريس ادبيات عرب (مغني، سيوطي و جامع المقدمات در مدارس حوزه علميه قم و شهرستان بيجار و مدتي کمي رسائل مرحوم شيخ) مشغول شدم. در سال 1371 همراه با شرکت در درس خارج آيه الله مرحوم شيخ جواد تبريزي (مدت شش سال)، در مقطع کارشناسي ارشد تاريخ اسلام شرکت کرده و موفق به اخذ کارشناسي ارشد اين رشته شدم. و پس از آن ضمن تدريس ادبيات عرب (مغني وسيوطي ) و دروس تاريخ اسلام (تاريخ اسلام، تاريخ اهل بيت عليهم السلام و تاريخ خلفا( عضو گروه تاريخ پژوهشگاه حوزه و دانشگاه شدم و همزمان با تحقيق در موضوعات تاريخي در دروس خارج فقه آيات عظام فاضل لنکراني، جوادي آملي، سبحاني شرکت داشته و يک دوره کلام و فقه مقارن را نيز در مرکز مذاهب اسلامي در نزد اساتيدي مانند آية سبحاني، جناتي ؛ واعظ زاده خراساني و ...فرا گرفتم. هم زمان با تحصيل و تدريس ساعاتي را نيز در مرکز تحقيقات کامپيوتر نور مشغول تحقيق بودم که سي دي نور السيره اساتيد : اساتيد : اساتيد : اساتيد : اساتيد :نتيجه زحمات اينجانب و دوستان ديگر است. قريب ده سال است که در پژوهشگاه حوزه و دانشگاه مشغول تحصيل و تحقيق هستم. در مدت تحصيل از محضر استاد رسول جعفريان ، استاد سيد علي مير شريفي ، استاد يوسفي غروي، استاد توفيقي، دکتر عبدالحسين نوايي، استاد دکتر صادق آيينه وند، دکتر آذرنوش آذرتاش، دکتر احمد پاکتچي ، دکتر عبدالرسول خير انديش، بهره بردم .
    فعاليتهاي علمي اجرايي اينجانب از سال 1373 تا حال (1367) در بخشهاي مختلف به اجمال در ذيل اشاره مي شود.

الف( سوابق فعاليتهاي اجرايي
    1. دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم : الف )‌مسول واحد پاسخ به شبهات قرآني به مدت شش سال . ب )‌عضوي شوراي پژوهشي پژوهشگاه تاريخ و سيره به مدت دو سال. ج )‌عضو شوراي علمي گروه پژوهش هاي نو آمد و گروه پاسخ به سؤالات و شبهات به مدت پنچ سال. عضو شوراي پژوهشي واحد سيره اهل بيت به مدت دو سال .
    2. عضو گروه تاريخ مؤسسه انتظار نور(وابسته به دفتر تبليغات اسلامي .(
    3 . عضو گروه تاريخ اجلاس دو سالانه مهدويت (وابسته به سازمان تبليغات اسلامي )‌ .
    4. مدير بخش پاسخ به سؤالات وشبهات قراني نمايشگاه بين المللي قرآن کريم (مدت يکسال.(
    5 . رئيس اداره نشر و ويرايش پژوهشگاه حوزه و دانشگاه (دو سال .(
    9 . دبير نشست علمي آسيب شناسي سيره اهل بيت (ع) .

ب( سوابق فعاليتهاي علمي
    عنوان مقالاتي که از اين جانب به چاپ رسيده است عبارتند از:
    1) تاثير باورهاي کلامي بر گزاره‏هاي تاريخي (مجموعه مقالات بزرگداشت علامه سيد جعفر مرتضي.(
    2) سراي ارقم (کتاب ماه بخش تاريخ ) .
    3)شمائل رسول خداصلي الله عليه وآله (کتاب ماه بخش تاريخ ) .
    4) سفر رسول خداصلي الله عليه وآله به شام (مجموعه مقالات سيره پژوهشگاه حوزه ودانشگاه) .
    5) روش علامه عسکري در نقل و نقد گزاره‏هاي تاريخي (مجموعه مقالات چاپ شده در مجله پژوهش حوزه علميه.(
    6) بيعت عقبه (دائرة المعارف ج 6 فرهنگ ومعارف قرآن) .
    7) زمينه‏هاي صلح امام حسن مجتبي عليه السلام عليه السلام (براي ره توشه تبليغ 6.(
    8) حضرت زهراعليها السلام از نگاه رسول خدا صلي الله عليه وآله (براي فرهنگامه فاطمي پژوهشگاه باقرالعلوم.(
    9) نگاهي اجمالي به زندگاني رسول خداصلي الله عليه وآله (براي دائره المعارف پژوهشگده سيره.(
    10) شرح حال صحابه رسول خداصلي الله عليه وآله (بيش از 500 صحابه و ادامه دارد.(
    11) امامت در نگاه حضرت زهرا (نخستين باورهاي شيعي در کلام صديقه طاهره ) (کتاب زنان تابستان 87.(
    12) حق و برادري در قرآن (ره توشه مبلغان .(
    13) نگاهي گذرا به زندگي امام حسن مجتبي (ره توشه مبلغان ) .
    14) نقد و بررسي روايات مربوط به زندگاني رسول خدا صلي الله عليه وآله در قبل از بعثت (به صورت کتاب مستقل توسط پژوهشگاه تاريخ و سيره چاپ شده است و در سال 88 به عنوان کتاب سال حوزه علميه قم شناخته شد.(
    15) حج در قرآن (چاپ نشر مشعر ، پژوهشکده حج و زيارت.(
    16 ) تدوين برخي مقالات دانشنامه حج و زيارت و دانشنامه پيامبر اعظم صلي الله عليه و اله.

ج( فعاليت‏هاي آموزشي
    1. تدريس سيره رسول خدا (ص) ؛‌ و سيره اهل بيت (ع ) و منابع تاريخ اسلام ، و سيره خلفا در مدرسه حجتيه ؛ مدرسه امام خميني ره ؛‌ جامعة‌ الزهراء و مؤسسه مذاهب اسلامي و دانشگاه علوم قرآن. تاريخ خلفاي بني عباس در جامعه المصطفي ،‌تدريس تاريخ امويان در دانشگاه مجازي مؤسسه امام خميني ره
    2. تدريس مغني ؛ سيوطي و مقدمات در حوزه علميه قم و شهرستان بيجار .
    3. راهنماي پايان نامه ها ي دوره کارشناسي ارشد براي جامعه الزهرا (س)‌و مدرسه حجتيه قم . مانند نقش خالد بن وليد در حوادث صدر اسلام ؛ حضرت زهرا (س )‌در منابع اهل سنت و ...که همه انيه جزو پايان نامه هاي خوب و با نمرات برتر قبول شدند.
    4. ناظر برخي طرح هاي تحقيقاتي مانند : نقش دانش رجال در تفسير (حائز رتبه اول )‌، ناظر کتاب پرسمان تاريخ اسلام و سيره پيامبر (دفتر تبليغات اسلامي ) هم چنين داوري برخي پايان نامه هاي سطح 3 حوزه علميه قم .
    5. ناظر دانشنامه حج و حرمين (در سال 89 و 90)‌(قريب به دو جلد دانشناه )
    د) ميزگردها و سخنراني‏هاي علمي و تخصصي.
    1. سخنراني با عنوان تاثير باورهاي کلامي در گزااره هاي تاريخي در سمينار بزرگداشت علامه سيد جعفر مرتضي .
    2. سخنراني با عنوان روش علامه عسکري در نقل گزاره هاي تاريخي در سمينار بزرگداشت علامه عسکري .
    3 . سخنران در نشست علمي انجمن تاريخ با عنوان : روش تاريخ نگاري علامه عسکري(يا تبين هاي تاريخي علامه عسکري ره)
    4. سخنران نشست علمي در جامعه المصطفي (مدرسه امام خميني ره ) با عنوان نقد وبررسي روايات قبل از بعثت رسول خدا صلي الله عليه و آله
    5. سخنراني در نشست علمي با عنوان از نقد سند تا نقد متن در جامعه المطفي (مدرسه امام ره ) در سال 90
    6. نقد فيلم الاسباط در مؤسسه امام رضا عليه السلام و دانشگاه علوم قران (سال 1390و 1391.(

وب سايت
    http://rmohammadi1343.andishvaran.ir/fa/ScholarMainpage.html
    پست الکترونيک :
    ramazanmohammadian@yahoo.com

5. Top | #4

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    14989
    نوشته
    22
    مورد تشکر
    5 در 5
    دریافت
    0
    آپلود
    0

حجت الاسلام و المسلمین سیدحسین میراحمدی؛ بازرس

سایت:

http://smirahmadi.andishvaran.ir/fa/Activity.html

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع