صفحه 1 از 9 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 82

موضوع: تجربه نزدیک به مرگ (حوادث و اتفاقات کسانی که عالم بعد از مرگ را تجربه کردند)

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدير محتوایی سایت
    شماره عضویت
    272
    نوشته
    1,469
    صلوات
    200
    دلنوشته
    1
    یا صاحب الزمان ادکنا
    مورد تشکر
    3,366 در 936
    دریافت
    0
    آپلود
    0

kabotar. تجربه نزدیک به مرگ (حوادث و اتفاقات کسانی که عالم بعد از مرگ را تجربه کردند)

امضاء
    پرکشیدن مجال می خواهد
    آسمانی زلال می خواهد

اشتیاق پرنده کافی نیست
    چون که پرواز بال می خواهد

2.  

3. Top | #2

عنوان کاربر
    مدير محتوایی سایت
    شماره عضویت
    272
    نوشته
    1,469
    صلوات
    200
    دلنوشته
    1
    یا صاحب الزمان ادکنا
    مورد تشکر
    3,366 در 936
    دریافت
    0
    آپلود
    0

مقدمه

حمد وسپاس خداوند ِمالک روز قیامت را ودرود وصلوات بر محمّد وآلش باد.
    اعتقاد به معاد جدای از اعتقاد به توحید نیست وهرکه توحید راقبول کرده است ناچار باید معاد را هم قبول داشته باشد وآن که قیامت را انکار کند،در حقیقت توحید را انکار کرده است.همه پیامبران وامامان علیه السلام وهمه کتاب های آسمانی در قرآن نزدیک به هزار آیه در باره معاد است اعلام کرده اند که پس از این جهان مادی وخاکی،وبعد ازمردن انسانها،جهانی دیگر است که بنام برزخ وپس از آن جهانی دیگربنام آخرت وصحنه قیامت وبرانگیختن انسانها وجود دارد.البته«یقین»به قیامت در این دنیا برای افراد کمی وجود دارد همانطور که یقین به وجود خداوند نیز در افراد کمی وجود دارد.امّا در عالم برزخ وپس ازآن درقیامت همه انسانها حتّی کفّار ومنافقین به یقین می رسند وهمه باچشم خود عظمت دستگاه الهی را مشاهده می نمایند. لذا یکی ازاسامی قیامت«یوم الیقین»است.وبه مرگ هم ،یقین گفته شده است.

امضاء
    پرکشیدن مجال می خواهد
    آسمانی زلال می خواهد

اشتیاق پرنده کافی نیست

4. Top | #3

عنوان کاربر
    مدير محتوایی سایت
    شماره عضویت
    272
    نوشته
    1,469
    صلوات
    200
    دلنوشته
    1
    یا صاحب الزمان ادکنا
    مورد تشکر
    3,366 در 936
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پوسیدن مردگان!

از امام صادق علیه السلام سؤال شد آیا جسد مرده از بین می رود؟فرمود:آری!بطوریکه گوشت واستخوانی باقی نمی ماند بجز طینت او که او از آن خلق شد که اصلا از بین رود ودر قبر است تا خدا دوباره او را از آن طینت زنده نماید.
    ص:9
    امضاء
    پرکشیدن مجال می خواهد
    آسمانی زلال می خواهد

اشتیاق پرنده کافی نیست

5. Top | #4

عنوان کاربر
    مديرکل سايت
    شماره عضویت
    13
    نوشته
    102,787
    صلوات
    31803
    دلنوشته
    76
    صلی الله علیک یا مولاتنا یا زینب کبری علیها السلام
    مورد تشکر
    204,203 در 63,581
    وبلاگ
    208
    دریافت
    9
    آپلود
    102

پوسیدن جسد!

«وقتی متوکل دستور داد امام هادی علیه السلام را به مجلس شراب او بیاورندوبه امام ابتدا اصرار برخوردن شراب نمود وچون امتناع امام را دیدتکلیف بر شعر گفتن نمود،امام اشعاری را خواندند که وضع مجلس را عوض کرد واشک به چشمان نحس متوکل آمد ودستور داد امام را بااحترام برگردانند.ابیات امام بشرح زیر است:
    باتوا علی قلل الاجبال تحرسهم
    غلب الرجال فلم تنفعهم
    القلل واستنزلوا بعد عزٍ من معاقلهم
    واسکنوا حُفراً یا بئس ما نُزلوا ناداهم
    صارخ ٌ من بعد دفنهم
    این الاساور والتیجان والحُلل
    این الوجوه اللتی کانت منعّمه
    من دونها تضرب الاستار والکُلل فافصح
    القبر عنهم حین سائلهم تلک الوجوه
    علیها الدود تنتقل قدطال مااکلوا
    دهداً و قدشربواواصبحوا
    الیوم من بعد الاکل قد اُکلوا
    «ستمگران در قله های برفراز کوه با نگهبانانی نیرومند بسر می بردند.ولی با آمدن مرگ این کوه ها سودی برای آنان نداشت.
    بعد از عزتی که داشتند باغ مردنشان،به سوراخهایی افتادند چه بد فرودآمدنی بود؟
    وقتی آنها را داخل قبر گذاشتند،صدائی آمد که:کجاست آن تخت هاوتاج ها ولباسها؟
    کجا هستند آن صورتهایی که غرق در نعمت بودند.وهمیشه زیر پرده هاوپشه بندها قرار داشتند؟
    ناگاه قبر با زبان فصیح از طرف این مرده ها جواب داد:کرمها بر این صورتها می غلطند!
    یک عمر طولانی خوردند وآشامیدند.حالا خودشان توسط کرمهاخورده می شوند.»
    ص:10

امضاء

سکوت
    خطرناک تر از حرفهای نیشداراست
    کسی که
    سکوت می کند روزی حرفهایش را
    سرنوشت به تلخی به شما خواهد گفت

و قسم به حقارتِ واژه و شکوه سکوت،
    که گاهی شرح حال آدمی ممکن نیست...

6. Top | #5

عنوان کاربر
    مدير محتوایی سایت
    شماره عضویت
    272
    نوشته
    1,469
    صلوات
    200
    دلنوشته
    1
    یا صاحب الزمان ادکنا
    مورد تشکر
    3,366 در 936
    دریافت
    0
    آپلود
    0

عالم برزخ

اشاره

فاصله بین مردن تا روز قیامت را برزخ گویند.در این حال ،روح در جسم مثالی،که لطیف تر از جسم دنیوی است،داخل شده وبه حیات خود،درعالمی دیگر،ادامه می دهد!دراین مدت،اگر از خوبان باشد،به نعمتها،مشغول واگر از بدان باشد ،به عذابهای سخت،معذب است!
    چند آیه در باره برزخ!
    خداوند،در آیه ١٠٠سوره مؤمنون، می فرماید:
    (وَمِن ْ وَر'ائِهِم ْ بَرْزَخ ٌ اِلی یَوْم ِ یُبْعَثُون َ.)
    یعنی:بعدازمردنشان،در برزخ هستند،تاروزیکه مبعوث شوند.
    ودر آیه ١٦٩ سوره آل عمران،می فرماید:
    (وَلا' تَحْسَبَّن َ الَّذین َ قُتِلُوا فی سَبیل ِ الّله اَمْو'اتاً،بَل ْ اَحْیاءٌ عِنْدَ رَبِّهِم ْ یُرْزَقُون َ.فَرِحیَن بِما آتیهُم ُ اللّ'ه مِن ْفَضْلِه ِ وَیَسْتَبْشِرُون َبِالَّذین َ لَم ْ یَلْحَقُوا بِهِم ْ مِن ْ خَلْفِهِم ْ،اَلا'ّخَوْف ٌ عَلَیْهِم ْ وَلا' هُم ْیَحْزَنُون َ.)
    یعنی:نپندارید که کشته شدگان درراه خدا،مردگانند!بلکه زندگانندودرنزدخداروزی می خورند وبه نعمتهایی که خدا به آنها داده است،خوشحالند وبشارت می دهندبه کسانی که از جهادکنندگان هنوز به آنان ملحق نشده اند،که ترس واندوهی برآنان شهداء نیست!
    ودر آیه ٤٦سوره غافر،می فرماید:
    (اَلّنارُ یُعْرَضُوَن عَلَیْه'ا غُدوّاًوَعَشِی'ا وَیَوْم َ تَقُوُم الساعَه ُ.)
    ص:11
    یعنی،صبح وشب،آتش بر او برفرعون در عالم برزخ عرضه می شود،تا قیامت فرا برسد.
    ارواح مؤمنین در راحتی!
    امام صادق علیه السلام فرمود:ارواح مؤمنین،در اطاقهایی از بهشت ،زندگی می کنند.از غذاهای بهشتی وآشامیدنیهای آن،می خورند ومی آشامند وبه دیدار یکدیگر می روند ومی گویند:خدایا! روز قیامت را برسان ! تاوعده های تو را ببینیم.
    وارواح کفار،در آتش جهنم هستند که آتش بر آنها عرضه می شودومی گویند:خدایا! قیامت را نرسان ووعده های خود را وفا نکن!وبین اولین ما وآخرین ماراملاقات نیانداز!
    ودر روایتی دیگر،فرمود:بخدا من برشماشیعیان نمی ترسم مگر ازبرزخ!
    ص:12

امضاء
    پرکشیدن مجال می خواهد
    آسمانی زلال می خواهد

اشتیاق پرنده کافی نیست

7. Top | #6

عنوان کاربر
    مدير محتوایی سایت
    شماره عضویت
    272
    نوشته
    1,469
    صلوات
    200
    دلنوشته
    1
    یا صاحب الزمان ادکنا
    مورد تشکر
    3,366 در 936
    دریافت
    0
    آپلود
    0

عالم برزخ از زبان امیر مؤمنان!

امیر مؤمنان فرمود:فرزند آدم وقتیکه به آخرین روز دنیا واولین روزآخرت می رسد،مال وفرزندان واعمالش در نظراو مجسم می شود!
    نخست متوجه اموال خود می شود وبه او می گوید:بخدا سوگند! من برای جمع آوری وحفظ تو،بسیار حریص بودم وزیاد بخل ورزیدم! حال چه کمکی می توانی به من بکنی؟ثروتش به او می گوید:فقط می توانی کفن خودر ا از من برداری!
    او متوجه فرزندان خود می شود وبه آنها می گوید:بخدا سوگند من شمارا خیلی دوست داشتم وهمواره از شما حمایت می کردم!چه خدمتی می توانیددراین روز بیچارگیم بمن بکنید؟می گویند:هیچ! غیراز اینکه تورا در قبرت دفن کنیم!
    سپس متوجه عمل صالح خود می شود ومی گوید:بخداسوگند!من در باره تو بی رغبت بودم وتو برمن گران بودی!تو امروز چه کمکی به من می کنی؟می گوید:من در قبر وقیامت،مونس توام!تا آنکه من وتورا برپروردگارت عرضه بدارند!
    آنگاه امام فرمود:اگر آدمی در دنیا ولی خدا باشد،عملش بصورت خوشبوترین وزیباترین وخوش لباسترین مرد،نزدش می آید وبه او می گوید:تورا به روحی از خدا وریحانی وبهشت پر نعمتی بشارت می دهم که چه خوش آمدنی کردی!او می پرسد:توکیستی؟جواب می دهد:من عمل صالح توام که از دنیا به آخرت ،کوچ کرده ام!
    ص:13
    آدمی در آن روز ،غسال خودرا می شناسد وبا کسانیکه جنازه اش رابر می دارند،سخن می گوید وسوگندشان می دهد که عجله کنند !همینکه داخل قبر شد،دوفرشته نزدش می آیند که همان دو فتان قبرند!موی بدنشان آنقدر بلند است که برروی زمین کشیده می شود وبانیشهای خود،زمین را می شکافند!صدایی چون رعد وقاصف دارند.چشمانی چون برق خاطف وبرقی که چشم را می زند!آنها از او می پرسند:خدایت کیست؟پیرو کدام پیامبری؟چه دینی داری؟
    او جواب می دهد:خدایم،اللّه است!پیامبرم،محمّد ودینم اسلام است!آنها می گویند:چون در سخن حق،پایدار مانده ای،خدایت برآنچه دوست می داری وخوشنودی،ثابت بدارد!...در این موقع،قبراورا تا آنجاکه چشمش کار می کند،گشاده می کنند ودری از بهشت بررویش می گشایند وبه وی می گویند:با دیده روشن وبا خرسندی خاطر بخواب ،آنطور که جوان نورس وآسوده خاطر می خوابد!...
    ولی اگر دشمن پروردگارش باشد،فرشته اش بصورت زشت ترین صورت ولباس وبدترین چیز،نزدش می آید وبه وی می گوید:بشارت بادتورابه ضیافتی از حمیم دوزخ!وجایگاهی از آتش!
    اونیز غسّال خود را می شناسد وتشییع کنندگان را قسم می دهدکه:مرا بطرف قبر مبر!وچون اورا داخل قبرش کنند،دوفرشته سؤال کننده نزد او می آیند وکفن اورا از بدنش کنار زده،می پرسند:خداوپیامبرت کیست؟چه دینی داری؟
    او می گوید:نمی دانم!می گویند:هرگز ندانی وهدایت نشوی!سپس اورا با گرز،آنچنان می زنند که تمام جنبنده هائیکه خداآفریده،به غیر ازانس وجن،از آن ضربت تکان می خورند!آنگاه دری از جهنم برویش بازنموده،به او می گویند:با بدترین حال،بخواب!آنگاه قبرش،آنقدر تنگ می شود که بر اندامش می چسبد،
    ص:14
    آنطور که نوک نیزه به غلافش می چسبد،بطوریکه مغز سرش از بین ناخن وگوشتش،بیرون می آید!خداوندمار وعقرب زمین وحشرات را بر او مسلط می کند تا نیشش بزنندواو بدین حال خواهد بودتا خداوند اورا از قبرش محشورکند!
    ص:15

ویرایش توسط مدير محتوايي : 09-10-2023 در ساعت 14:15
    امضاء
    پرکشیدن مجال می خواهد
    آسمانی زلال می خواهد

اشتیاق پرنده کافی نیست

8. Top | #7

عنوان کاربر
    مدير محتوایی سایت
    شماره عضویت
    272
    نوشته
    1,469
    صلوات
    200
    دلنوشته
    1
    یا صاحب الزمان ادکنا
    مورد تشکر
    3,366 در 936
    دریافت
    0
    آپلود
    0

همسایه مرده ها!

رسول خداصلی الله علیه وآله وسلم فرمود:مرده هارادر وسط مردم صالح دفن کنید !زیرامرده از همسایه بد در اذیت است!همان طور که آدم زنده از همسایه بددر اذیت است!
    وفرمود:بدرستیکه مؤمن،هرگاه بمیرد،قبرها برای مرگ اوخود رازینت می کنند وهیچ قطعه ای نیست مگر اینکه آرزو می کند که اودر آن دفن شود!وبدرستیکه کافر،هرگاه بمیرد،قبرها برای مرگ او خود راتاریک می نمایند وهیچ قطعه ای نیست مگر اینکه به خدا پناه می برد از اینکه او در آن دفن شود!
    وفرمود:بدرستیکه ازجمله چیزهائیکه از اعمال وحسنات مؤمن بعد از مرگش،به او ملحق می شود،علمی است که تعلیم ونشر داده ویافرزند صالحی است که بجاگذاشته ویا مسجدی است که ساخته ویاخانه ای است برای در راه ماندگان،ساخته ویا نهری است که برای مردم روان نموده ویا صدقه ای است که در زمان سلامتی،خودآنراداده است!
    ص:16

امضاء
    پرکشیدن مجال می خواهد
    آسمانی زلال می خواهد

اشتیاق پرنده کافی نیست

9. Top | #8

عنوان کاربر
    مدير محتوایی سایت
    شماره عضویت
    272
    نوشته
    1,469
    صلوات
    200
    دلنوشته
    1
    یا صاحب الزمان ادکنا
    مورد تشکر
    3,366 در 936
    دریافت
    0
    آپلود
    0

شش صورت درقبر مؤمن!

امام صادق علیه السلام فرمود:هرگاه بنده مؤمنی می میرد،شش صورت به همراه اووارد قبرش می شودکه دارای نورانیت وبوی خوش وپاکیزکی هستند!صورتی درسمت راست مرده ودیگری در سمت چپ وسومی درمقابل وچهارمی درپشت سر وپنجمی درکنار پایش وآنکه از همه زیباتر است دربالای سر اومی ایستند!
    آنکه از همه زیباتر است،از دیگران،می پرسد:شماکیستید؟صورت سمت راستی،می گوید:من نمازم!سمت چپی می گوید:من زکاتم !روبرویی می گوید:من روزه ام!پشت سری می گوید:من حج وعمره ام !آنکه نزد پایش ایستاده است،می گوید:من کارهای خیر توام!
    سپس آنها از او که دارای زیباترین صورت است،می پرسند:تو کیستی که از همه زیباتری؟
    او جواب می دهد:من ولایت آل محمّدصلی الله علیه وآله وسلم هستم.
    ص:17
    ویرایش توسط مدير محتوايي : 10-10-2023 در ساعت 20:26
    امضاء
    پرکشیدن مجال می خواهد
    آسمانی زلال می خواهد

اشتیاق پرنده کافی نیست

10. Top | #9

عنوان کاربر
    مدير محتوایی سایت
    شماره عضویت
    272
    نوشته
    1,469
    صلوات
    200
    دلنوشته
    1
    یا صاحب الزمان ادکنا
    مورد تشکر
    3,366 در 936
    دریافت
    0
    آپلود
    0

اموالتان تقسیم شد!

همچنین روایت شده است که در بازگشت از جنگ صفّین،وقتی امیر مؤمنان به قبرستانی رسید،فرمود:سلام بر شما،ای ساکنان غریب!سلام بر شما، ای ساکنان تنها!سلام بر شما،ای اهل وحشت!ما برای شما،این خبرهارا داریم:اموال شما،تقسیم شد!زنان شما،ازدواج کردند!
    خانه های شمارا،افراد دیگری ساکن شدند!شما چه خبری برای مادارید؟
    سپس فرمود:اگر به آنها اجازه داده می شد که سخن بگویند،می گفتند:بهترین توشه برای سفر آخرت،تقوااست
    سخن امام سجادعلیه السلام
    امام سجادعلیه السلام فرمود:شب اول قبر،مأمورین الهی ازتوحید،نبوت،قرآن،امام،عم ر ومال وثروت میّت سؤال می کنند!
    روح وریحان یا حمیم!
    امام کاظم علیه السلام از پدرش،نقل می کند که هرمؤمنی رحلت کند،هفتادهزار فرشته ،اورا تاقبر،تشییع می کنند.وقتی اورا وارد قبرمی کنند،نکیرومنکر نزد او می آیند واورا می نشانند وبه او می گویند:خدایت کیست؟
    چه دینی داری؟پیامبرت کیست؟اوجواب میدهد:اللّه پروردگارم ومحمّد،پیامبرم واسلام،دینم است.
    دراین هنگام،قبر اورا تاآنجا که چشم،کار می کند،وسیع می کنندوبرای او غذای بهشتی می آورند وبر اوروح وریحان،وارد می کنند.همان طور که خدا فرموده است یعنی:اگر از مقربین باشد،روح وریحان درقبروبهشت پر از نعمت درآخرت است.
    ولی وقتی کافر می میرد،هفتاد هزار،مأمورجهنم اوراتاقبر همراهی می کنند!اوبافریادی که همه موجودات،غیر از انس وجن ّ،می شنوند،می گوید:مرا برگردانید!شاید از مؤمنین گردم وعمل صالح،انجام دهم!آنان پاسخ می دهند:هرگز!تو فقط حرف می زنی!ومأموری می گوید:اگر اورا برگردانید،باز هم به اعمال بدش ادامه می دهد! وقتی اورا وارد قبر می کنند وتشییع کنندگان ومردم،بر می گردند،نکیر ومنکر،با بدترین شکل به سراغش می آیند واورا می نشانند ومی گویند:پروردگارت کیست؟چه دینی داری؟پیامبرت کیست؟اونمی تواندجواب دهد وزبانش،به لکنت می افتد!دراین موقع،مأمورین،ضربه ای بر او می زنند که همه موجودات بغیر از انس وجن ّ،از آن به لرزش می افتند.باز از او سؤال می کنند:خدایت کیست؟چه دینی داری؟پیامبرت کیست؟جواب می دهد:نمی دانم!آنان می گویند:ندانستی وهدایت نیافتی
    ص:18
    ورستگار نشدی!سپس دری از درهای عذاب رابر او باز می کنندواز حمیم جهنم،بر او می ریزند،همان طور که خدامی فرماید:
    (وَ اَمّا اِن ْ کان َ مِن َ الْمُکَذِبین َ الْضالّین َ فَنُزُل ٌ مِن ْ حَمیم ٍ)
    یعنی:اگر از تکذیب کنندگان وگمراهان بود،پس حمیم بر او می باشد.
    ص:19

امضاء
    پرکشیدن مجال می خواهد
    آسمانی زلال می خواهد

اشتیاق پرنده کافی نیست

11. Top | #10

عنوان کاربر
    مدير محتوایی سایت
    شماره عضویت
    272
    نوشته
    1,469
    صلوات
    200
    دلنوشته
    1
    یا صاحب الزمان ادکنا
    مورد تشکر
    3,366 در 936
    دریافت
    0
    آپلود
    0

مردگان در قبرستان بقیع!

امام صادق علیه السلام فرمود:هرگاه خداوند اراده کند که مردگان رامحشورکند،دستور می دهد که باران چهل روز بر زمین ببارد!آنوقت استخوانهابهم متصل می شوند وگوشت بدنها می روید!سپس فرمود:
    روزی جبرئیل نزد پیامبرصلی الله علیه وآله وسلم آمد واورا بطرف قبرستان بقیع ،برسرقبری برد.جبرئیل صدازد:باذن خدازنده شو!ناگاه از قبر،مردی با موهاومحاسن سفید،درحالیکه خاک از سر وصورتش می ریخت،بیرون آمد!
    وگفت:الحمدلِلّه واللّه اکبر!جبرئیل به او فرمود:باذن خدا بجای خودبرگرد!سپس بر سر قبر دیگری رفتند وجبرئیل گفت:باذن خدا زنده شو!
    ناگاه مردی باصورت سیاه از قبر خارج شد،در حالیکه می گفت: وای!حسرت برمن!هلاکت بر من!جبرئیل به او فرمو:باذن خدا بجای خودبرگرد!سپس جبرئیل به پیامبرصلی الله علیه وآله وسلم گفت:ای محمد!درروز قیامت،مؤمنین ومشرکین،اینگونه از قبر محشور می شوند.
    ص:20
    ناگاه گردنبندش پاره شد!
    «در روایت آمده که حضرت عیسی علیه السلام مردی را که سالهای سال مرده بود،زنده کرد.حواریون دیدند پیرمرد با نشاطی است.به او گفتندچندسال است مرده ای؟گفت الان مرا در قبر گذاشتند ودری از بهشت باز شد و به بهشت رفتم.حور العینی به استقبالم آمد ومرا در آغوش گرفت.ناگاه گردنبندش پاره شد.با هم نشستیم وداشتیم مهره های گردنبند را جمع می کردیم که تو مرا صدا کردی ومزاحمم!شدی.حضرت عیسی علیه السلام گفت برگرد وگردنبند را جمع کن!
    سپس حضرت عیسی علیه السلام سر قبر شخص دیگری که هنوز روی قبرش تربود،رفت واورا صدازد.آن مرد در هنگام مردن جوان بود وتازه مرده بود.ولی پیری زودرس پیدا کرده بود.حضرت عیسی علیه السلام گفت چند وقت است مرده ای؟گفت وقت ندارد شاید بیش از یک میلیون سال باشد!حضرت عیسی علیه السلام گفت عاقبت چه شد؟گفت نتوانستم جواب سؤالهارا بدهم لذا دری از جهنم باز شد وفرشته ای تازیانه ای بر من زد که قبرم از آتش پرشد.سوختم تا اینکه تو مرا صدا کردی!»
    ص:21
    ویرایش توسط مدير محتوايي : 10-10-2023 در ساعت 20:31
    امضاء
    پرکشیدن مجال می خواهد
    آسمانی زلال می خواهد

اشتیاق پرنده کافی نیست

صفحه 1 از 9 12345 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع