نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: چگونه به دوستان نزدیک بگوییم «نه»؟

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    17,567
    صلوات
    114
    دلنوشته
    2
    سلامتی آقا امام زمان عجل الله تعالی فرجه شریف
    مورد تشکر
    7,882 در 2,472
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض چگونه به دوستان نزدیک بگوییم «نه»؟

برخی اوقات برای شما پیش آمده که در مقابل خواسته دیگران، برخلاف میل باطی جواب مثبت داده و درخواست او را قبول کرده اید. ممکن است جواب منفی دادن سخت به نظر برسد ولی ما چند راه مفید را برای رهایی شما از این موقیعت خاطر نشان می کنیم. سعی کنید قدرت «نه» گفتن را در خود تقویت نمایید البته طوری که باعث کدورت نشود .

مرحله اول

برقراری رابطه دوستی: گاهی شخصی از شما درخواست رابطه دوستی می کند و می خواهد که بهترین دوست او باشید ولی شما بدلایل مختلف مایل به این کار نیستید. برای رهایی از دست او می توانید بگویید:
    وقت ندارم: به او بفهمانید که دوست صمیمی بودن نیازمند داشتن وقت زیاد و از خودگذشتگی است و شما بدلیل ذیق وقت نمی توانید از عهده اش برآیید
    .
    مسئولیتش را نمی توانم بپذیرم: وارد شدن شخصی به عنوان یک «دوست صمیمی» به زندگی باری به مسئولیت های فراوان شما اضافه می کند و شما آنقدر گرفتار هستید که نمی توانید آنرا قبول کنید
    .
    تو لایق بهترین ها هستی: به او بگویید که هر شخصی لایق داشتن بهترین چیزها در زندگی اش است و شما خود را در حد و اندازه ای نمی بینید که بتوانید برای او بهترین باشد
    .
    من شخصی منزوی هستم: انزوا و ترس شدید از حضور در اجتماع باعث شده که شما نتوانید با دیگران ارتباط برقرار کنید تا آنجا که حتی حاظر به شرکت در مراسمات مختلف نیستید و از آن و حشت دارید. شما باید از این مورد به عنوان آخرین راه حل استفاده کنید و قبل از آن مطمئن شوید که او اطلاعی از قابلیت های اجتماعی شما ندارد.
    امضاء

2.  

3. Top | #2

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    17,567
    صلوات
    114
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7,882 در 2,472
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض پاسخ : چگونه به دوستان نزدیک بگوییم «نه»؟

مرحله دوم
    سخاوتمند باشید: نپذیرفتن دوستی دلیل بر تغییرات کلی رفتار شما با او نمی باشد. با او به مهربانی و گشاده رویی رفتار کنید.
    شخص دیگری را به او معرفی کنید: او ممکن است به این علت شما را برای دوستی انتخاب نموده باشد که تصور می کرده شما بهترین و آخرین گزینه می باشید. افراد دیگری را برای دوستی به او پیشنهاد دهید
    .
    دم دستش باشید: هرگاه متوجه شدید که به کمک و یاری شما نیاز دارد دریغ نکرده و داوطلبانه به سراغش رفته و مشکلاتش را حل نمایید
    .
    ضمانت های پولی، بانکی و کاری: پول و ضمانت کاری دو مسئله حساس می باشند. دوستی که می دانید دارای سوابق سو» و بدحسابی های بانکی است به سراغ شما آمده و درخواست می کند که برای افتتاح حساب یا کار، ضامن او شوید. وقتی موضوع پول به میان آمد به هیچکس اعتماد نکنید. برای رهایی از دست او بگویید
    :
    حساب بانکی خودم هم اعتبار ندارد: وقتی پرونده شما در بانک وضعیت مناسبی نداشته باشد چگونه می توانید ضامن کس دیگری شوید؟

قولش را به کس دیگری داده ام: با چهره ای نا امیدانه به او بگویید که قبلا شخص دیگری این درخواست را نموده و نمی توانید برای چند نفر اینکار را انجام دهید.
    دوست ندارم مسائل کاری و دوستی باهم قاتی شوند: این گفته می تواند روابط دوستی شما را تضعیف کند چراکه شما اهمیت بیشتری برای مسائل کاری قائل شده اید تا روابط دوستی.برای توجیه بهتراست به او بگویید که تجربه تلخی درگذشته داشتید که باعث جدایی شما با دوست سابقتان شده و دیگر دوست ندارید آن اتفاق تکرار شود.
    امضاء

4. Top | #3

عنوان کاربر
    مدیر بخش علوم پزشکی
    شماره عضویت
    4618
    نوشته
    17,567
    صلوات
    114
    دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7,882 در 2,472
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض پاسخ : چگونه به دوستان نزدیک بگوییم «نه»؟

مراحل سوم

به او پول قرض دهید: اگر قبول نکردید که ضامن او برای دریافت وام از بانک شوید، در صورت امکان به او پیشنهاد قرض مقداری پول دهید. اگرچه ممکن است که هیچ وقت دوباره روی پول خود را نبینید ولی این بهتر از آنست که بدلیل ضامن شدن دردسرهای بسیار بزرگتری گریبانگیر شما شود.
    سرپوش گذاری بر جرم و شهادت دروغ: معمولا افراد توقع دارند که دوستشان بر عمل خلاف و غیر قانونی آنها سرپوش گذاشته و برای نجات او شهادت دروغ دهند. این عمل خلاف از خیانت به همسر گرفته تا دزدی و قتل ممکن است متفاوت باشد. در این حالت شما تمایل ندارید خودتان را درگیر یک مسئله غیرقانی نمایید. برای رهایی از دست او بگویید
    :
    دروغ گوی خوبی نیستم: من برای نجات جان خودم هم نمی توانم دروغ بگویم و اصلا دروغ گفتن بلد نیستم و مطمئن هستم که کار را خرابتر می کنم و داستان تو بر ملا خواهد شد
    .
    در تحقیقات لو می روم: به دوست خود بفهمانید که شخص مناسبی نیستید که بتواند هنگام بازجویی بخصوص تحقیقات پلیسی دوام بیاورد و صحبت نکند
    .
    نمی خواهم برای خانواده ام ایجاد مشکل کنم: دردسر و عواقب بد ناشی از درگیر شدن یک فرد در مسائل غیر قانونی برای خانواده آن فرد بیشتر از خود اوست. به دوستتان بگویید که نمی خواهید ریسک از دست دادن خانواده خود را قبول کنید
    .
    هنگام جرم من در مکانی شلوغ بودم: ممکن است دوستتان از شما بخواهد که برای او شهادت دروغ بدهید. به او بگویید هنگامیکه او مرتکب جرم شده، شما در یک محل شلوغ و پر رفت و آمد بودید که بسیاری از این موضوع مطلع هستند و پلیس در تحقیقات خیلی راحت متوجه این مطلب خواهد شد.

به او اطمینان دهید که چیزی نخواهید گفت: اگرچه دادن شهادت دروغ را قبول نکرده اید، به دوست خود اطمینان دهید که چنانچه کسی برای پرس وجو پیش شما آمد، خودتان را به بی اطلاعی زده و هیچ پاسخی به او نخواهید داد.
    امضاء

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)