صفحه 10 از 10 نخستنخست ... 678910
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 99 , از مجموع 99

موضوع: اخبار علمي اجتماعي اقتصادي فرهنگي هنري در شهريور٬ مهر و ابان 89

1. Top | #91

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن اهل بیت علیهم السلام
    شماره عضویت
    143
    نوشته
    21,044
    صلوات
    4413
    دلنوشته
    5
    اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
    مورد تشکر
    50,598 در 16,233
    وبلاگ
    15
    دریافت
    0
    آپلود
    0

goll بغضی که «ولی امر مسلمین جهان» بودن را معنا کرد...

بغضی که «ولی امر مسلمین جهان» بودن را معنا کرد...

امسال هم مثل اغلب رمضان های گذشته مردم با انواع سلیقه ها و رفتارها و لباس های گوناگون در شب های قدر شرکت کرده و اشک ریختند/ 31 سال از روزی که امام بزرگوارمان این روز را تعیین و نامگذاری فرمودند می گذرد و به لطف خدا مراسم این روز هر سال با شکوه تر می شود/ این اتفاق ناگوار، اسمش سیل است اما بلایی عظیم برای ملت پاکستان است که از ملت های مومن امت اسلامی بوده و در دینداری جزو پیشروان به حساب می آیند.
    رهبر انقلاب اسلامی صبح دیروز نماز پرشکوه عید سعید فطر را در تهران اقامه کردند.
    در این مراسم سراسر شور و معنویت که مردم از چند ساعت قبل و حتی پیش از طلوع آفتاب خود را به دانشگاه تهران و خیابان های اطراف آن رسانده بودند، نماز این عید سعید به شکرانه یک ماه عبادت و بندگی خالصانه در درگاه خداوند متعال، در فضایی روحانی توسط ولی امر مسلمین اقامه شد.

پس از اتمام نماز عید حضرت آیت الله خامنه ای به ایراد خطبه های نماز پرداختند و در خطبه اول با اشاره به برکات ماه مبارک رمضان افزودند: «در همه انسان ها روح ارتباط با معنویت وجود دارد و عشق به ذات احدیت در همه انسان ها نهادینه شده است.»
    رهبر انقلاب با تاکید بر اینکه در ماه رمضان می آید توجه قلبی به خداوند متعال اوج می گیرد تصریح کردند: «در این ماه رمضان مثل اغلب رمضان های گذشته مردم با انواع سلیقه ها و رفتارها و لباس های گوناگون در شب های قدر شرکت کرده و اشک ریختند. این اشک هایی که از چشم ها جاری می شود از دل های پاک است که می جوشد.»
    بنابر این گزارش ایشان آحاد جامعه و خود را به تقوا توصیه کرده و تاکید کردند: «ذخیره ای که در ماه رمضان اندوختید و با قرآن انس پیدا کرده اید را حفظ کنید.»
    رهبر انقلاب در آغاز خطبه دوم ضمن تشکر ویژه از ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی برای حضور در روز قدس فرمودند: «31 سال از روزی که امام بزرگوارمان این روز را تعیین و نامگذاری فرمودند می گذرد و به لطف خدا مراسم این روز و حضور مردم در آن برخلاف تصور دشمنان این ملت، سال به سال برجسته تر و با شکوه تر می شود.»
    ایشان با اشاره به حضور گسترده مسلمانان در سراسر جهان در روز قدس گفتند: «ملت ایران در شرایطی که اقتضائات بین المللی وجود دارد وظیفه خود را می شناسد.»

حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه سخنان خود با اشاره به مباحث طرح شده در دیدارهایشان با گروه های مختلف ـ اعم از دانشجویان، کارگزارن نظام، کارآفرینان، دانشگاهیان و... در ماه رمضان فرمودند: «ملتی که این چنین امیدی در آن هست مطمئنا و مسلما به قله ها دست پیدا خواهد کرد.»
    رهبر انقلاب سپس با اشاره به سیل پاکستان و «فوری ترین مسئله» خواندن آن، افزودند: « این اتفاق ناگوار، اسمش سیل است اما بلایی عظیم برای ملت پاکستان است که از ملت های مومن امت اسلامی بوده و در دینداری جزو پیشروان به حساب می آیند.»

ایشان در این بخش از خطبه ها در حالتی منقلب و با بغضی در گلو ـ که ولی امر مسلمین جهان بودن را معنا کرد ـ با اشاره به روزه داری مردم سیل زده پاکستان در شرایطی که سرپناه و غذا و آبی برای خوردن نداشتند فرمودند: «طغیان رود سند باعث شده که بیش از 10 هزار روستا از بین برود. دهها هزار مسجد مدرسه و حسینیه در طول این خط طولانی از بین رفته است و در حدود 40 تا 50 میلیارد دلار خسارت به پاکستان وارد شده است. مردم این کشور به آب و غذا و سرپناه احتیاج دارند.»
    رهبر انقلاب با بیان اینکه در کنار این مصیبت بزرگ، ما از بی ثباتی سیاسی پاکستان هم نگرانی داریم، یادآورشدند: «در همین شرایط بحرانی، بعضی دولت های متجاوز با سوء استفاده از فضا، می خواهند این کشور را به پادگان نظامی تبدیل کنند.»
    ایشان در ادامه با بیان اینکه مساله فلسطین همچنان مساله اصلی دنیای اسلام است، تصریح کردند: «هدف کنفرانس سازش، سرپوش گذاشتن بر جنایات اسرائیل است و ملت فلسطین به فضل خدا، بساط این رژیم قلابی صهیونیستی را جمع خواهد کرد.
    تنظیم برای تبیان:سیدابراهیمی

امضاء

2. تشكر

parsa (13-09-2010)

3. آیه های انتظار

آیه های انتظار

لیست موضوعات تصادفی این انجمن

4. Top | #92

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    143
    نوشته
    21,044
    صلوات
    4413
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    50,598 در 16,233
    وبلاگ
    15
    دریافت
    0
    آپلود
    0

جديد چرا حاتمي كيا براي فرزندان شهدا فيلم نمي سازد؟

چرا حاتمي كيا براي فرزندان شهدا فيلم نمي سازد؟

نويد شاهد/ در اين زمينه فيلم ساختن با مشكلاتي مواجه مي شويم، آنقدر نظارت به اين موارد زياد است كه نمي توانيم بسياري از گفتني هاي بسيار جالب را بيان كنيم.

به گزارش نويد شاهد به نقل از خبرآنلاين، ابراهيم حاتمي كيا كه شب عيد فطر در برنامه لراز» حاضر شده بود، در پاسخ به اين پرسش نادر طالب زاده ـ مجري برنامه ـ درباره اين كه چرا درباره وضعيت فرزتدان شهدا فيلمي نساخته است، گفت: فرزندان شهدا هم به صراحت اين سوال را از من مي پرسند كه جاي ما در فيلم هاي تو كجاست؟ و كلا در سينما چطور؟ و بايد اينجا بگويم كه ما در اين زمينه بسيار كم حرف زده ايم. و آنچنان كه بايد و شايد از اين معدن عظيم در سينمايمان نگفته ايم.

وي افزود: حتي به نسبتي كه شهدا به اسامي كوچه ها راه يافته اند هم اتفاقي در سينما نيفتاده است. در پاسخ به سوال فرزندان شهدا، من معتقدم يك نوع قرائت سخت نسبت به اينكه من درباره شهدا بگويم و يا اينكه از بچه هاي شهدا حرفي بزنم، وجود دارد و به نظر مي رسد كه سيستم نتوانسته در اين زمينه كاري بكند و ظلم مضاعفي به اين بچه ها شده است.

حاتمي كيا در اين باره ادامه داد: اين در حاليست كه اين ها خودشان هم درباره بسياري از امورشان چيزي نمي گويند و حرفي نمي زنند؛ و شديدا پنهان كاري هم مي كنند. مثلا آنهايي كه در دانشگاه درس مي خوانند در حالي كه از هيچ امتيازي استفاده نكرده اند و توانسته اند به دانشگاه بروند، براي اينكه ديگران فكر نكنند كه با سهميه در دانشگاه قبول شده اند پنهان كاري مي كنند كه فرزند شهدا هستند و حتي وقتي در اين باره صحبت مي كنيم موضع هم دارند و تاكيد مي كنند كه از سهميه استفاده نكرده اند.

او تاكيد كرد: در اين زمينه فيلم ساختن با مشكلاتي مواجه مي شويم، آنقدر نظارت به اين موارد زياد است كه نمي توانيم بسياري از گفتني هاي بسيار جالب را بيان كنيم.

وي درباره عاملان گفته نشدن درباره خانواده شهدا، گفت: آن كساني كه به عنوان مسئول نسبتي با اين فعاليت ها دارند خودشان را مسئول اين مي دانند كه ابراز نگراني كننند، كه مبادا از اينها كه كاكل و پيشاني نظام هستند چيزي گفته شود. و من اگر بخواهم در فيلم ها در اين باره و درباره وضعيت موجود سوالي بكنم، انگار مي كنند كه تركي به اندام نظام مي اندازم و اين مانع تراشي ها در شرايطي است كه نظام جرياني بسيار بزرگتر از اين است و آنقدر ظرفيت دارد كه حتي بيان مشكلات هم چيزي را به خطر نمي اندازد كه اينها گمان مي كنند.

كارگردان «برج مينو» درباره تاثير اين ممانعت ها اظهار كرد: اين شرايط در حاليست كه اگر امثال من مي توانستيم و چنين مي كرديم فرزندان شهدا دچار پنهان كاري نمي شدند و بسياري از گفتني ها را بيان مي كردند. و اين مسايل از مواردي است كه جا دارد تحليل كنيم كه چرا چنين شده است...واقعيت اين است كه هر بار خواسته ام درباره جنگ بگويم حقير و تكه تكه شدم.

نويد شاهد

امضاء

5. Top | #93

عنوان کاربر
    كاربر ويژه
    شماره عضویت
    55
    نوشته
    7,121
    صلوات
    14
    دلنوشته
    1
    اللهم عجل لولیک الفرج
    مورد تشکر
    4,040 در 2,087
    دریافت
    6
    آپلود
    8

پیش فرض زن برای شوهرش مهریه ۲ هزار سکه‌ای پخت!

زنی با مراجعه به دادگاه خانواده شهید محلاتی دادخواست مهریه خود را به قاضی یکی از شعب ارائه کرد. این زن ۲۶ ساله در حضور قاضی شعبه ۲۳۵ این مجتمع قضایی خانواده با اشاره به اینکه دو ماه از زندگی مشترکشان می‌گذرد ، گفت: مهریه‌ام را که ۲ هزار سکه بهار آزادی است را از شوهرم که آشپز است ، می‌خواهم. شوهرم فقط یک آشپز است و فاصله سنی او با من ۱۴ سال است ولی من مهریه‌ام را می‌خواهم و او باید آن را پرداخت کند.

زن بیان کرد: من اصلاً تفاهم و سلایقم با شوهرم یکسان نیست و او رفتارش مانند یک پدر برایم است و من از این وضع خسته شدم.فاصله سنی ما زیاد است و من می‌توانم با گرفتن مهریه‌ام سرمایه و آینده‌ام را تأمین کنم تا در نبود شوهرم به راحتی زندگی کنم.

مرد در دادگاه حاضر شد و گفت: من فقط یک آشپز هستم و نمی‌توانم این مهریه سنگین را بدهم و باید قسط بندی کنم.من اصلاً انتظار نداشتم که همسرم بعد از گذشت ۲ ماه از زندگی ، مهریه‌اش را بخواهد و پیش خودم تصور می‌کردم اموالم بعد از مرگم، مهریه‌اش خواهد شد ولی در حال حاضر او مهریه‌اش را می‌خواهد. به اصرار زن برای گرفتن مهریه ، قاضی این شعبه ، مرد را محکوم به پرداخت مهریه به صورت اقساط کرد.

جام جم آنلاین
    امضاء
    خدایا...
    خسته ام از همه چیز...
    ...از فصول عاشقانه ام که بهاری ندارد
    خسته اماز اینکه دیگر دعاهایم اجابت نمی شوند
    نمی دانم در چنین راهی کجا می توانم آرامشم را بیابم
    خدایا...شنیده ام که مومنانت نمازشان را به درگاهت می آورند
    من ناتوانی ام را به درگاهت آورده ام .می پذیری؟

6. Top | #94

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    143
    نوشته
    21,044
    صلوات
    4413
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    50,598 در 16,233
    وبلاگ
    15
    دریافت
    0
    آپلود
    0

جديد اسامی شهدای حادثه بمب گذاری شهر مهاباد اعلام شد

اسامی شهدای حادثه بمب گذاری شهر مهاباد اعلام شد

[اسامی شهدای حادثه بمب گذاری شهر مهاباد اعلام شد] اسامی 12 نفر از شهدای حادثه بمب گذاری صبح چهارشنبه در شهرستان مهاباد اعلام شد.

راسخون : به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس این گزارش اسامی این شهدا به شرح ذیل است:

1- گلاویژ محمدی

2- معصومه محمدی

3- زرین محمدی

4- فاطمه غلامی

5- فاطمه عزیزی

6- زینب عباسیان

7- مهسا نصیری

8- پیمان ابراهیم زاده

9- آرزو پزیره

10- اعظم کرامت

11- زینب رحیمی

و زهرا داوری نیز یکی از هموطنان شهرستان مهاباد دچار مرگ مغزی شده است.

صبح چهارشنبه در مراسم سان و رژه نیروهای مسلح در اثر انفجار بمب 12 تن از بانوان مهابادی به درجه رفیع شهادت نایل و بیش از 82 تن از مردم مجروح شدند.

منبع: راسخون

امضاء

7. Top | #95

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    143
    نوشته
    21,044
    صلوات
    4413
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    50,598 در 16,233
    وبلاگ
    15
    دریافت
    0
    آپلود
    0

خبر جديد نمايشگاه رسانه‌هاي ديجيتال فردا افتتاح مي‌شود

قائم‌مقام نمايشگاه رسانه‌هاي ديجيتال در گفت‌وگو با فارس:
    نمايشگاه رسانه‌هاي ديجيتال فردا افتتاح مي‌شود
    خبرگزاري فارس: قائم‌مقام چهارمين جشنواره و نمايشگاه رسانه‌هاي ديجيتال از برگزاري آيين گشايش چهارمين نمايشگاه رسانه‌هاي ديجيتال در 15 مهر ماه خبر داد.

مهدي صرامي در گفت‌‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با اعلام اين خبر گفت: آيين گشايش چهارمين نمايشگاه رسانه‌هاي ديجيتال، پنج‌شنبه 15 مهر ماه ساعت 15 برگزار مي‌شود.

وي افزود: اين مراسم در مصلي تهران محل برگزاري نمايشگاه رسانه‌هاي ديجيتال و با حضور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، مسئولان كشوري، دست‌اندركاران برگزاري اين نمايشگاه و عموم مردم برگزار مي‌شود.

چهارمين نمايشگاه رسانه‌هاي ديجيتال از 16 تا 24 مهر ماه در مصلي تهران برگزار مي‌شود، در اين نمايشگاه 20 هزار اثر در بخش‌هاي مختلف شركت خواهند داشت.

نمايشگاه رسانه‌هاي ديجيتال امسال در 70 هزار متر‌مربع و در قالب 850 غرفه برگزار مي‌شود كه از نظر كمي و كيفي در مقايسه با سال‌هاي گذشته رشد بسيار خوبي را داشته است؛ در نمايشگاه امسال 800 نرم‌افزار رسانه‌اي، 15 هزار پايگاه اينترنتي و وبلاگ‌ها، 56 بازي رايانه‌اي حضور دارند كه قريب‌به اتفاق اين نرم‌افزارها براي نخستين بار ارائه شده‌ است.

بخش نرم‌افزارهاي رسانه‌اي، پايگاه‌هاي اينترنتي و وبلاگ‌ها، نرم‌افزارهاي تلفن همراه، هنرهاي ديجيتال، پژوهش، فناوري و نوآوري، بين‌الملل، نشست‌ها و كارگاه‌هاي تخصصي، شهر ديجيتال، اصلاح الگوي مصرف، مراكز و مؤسسات ارائه‌دهنده خدمات رسانه، خانواده و رسانه‌هاي ديجيتال، بخش ويژه 30 سال دفاع مقدس، سازمان‌ها و استان‌ها، رسانه‌هاي ديجيتال در آينه هنر، مسابقات و بخش برگزيدگان ادوار جشنواره رسانه‌هاي ديجيتال، بخش‌هاي مختلف نمايشگاه رسانه‌هاي ديجيتال امسال را تشكيل مي‌دهد.

جريان‌سازي و بستر‌سازي براي توليد و توسعه محتواي منطبق بر فرهنگ بومي، ملي و اسلامي در حوزه رسانه‌هاي ديجيتال، توسعه خط و زبان فارسي در محيط يارانه و ابزارهاي ديجيتال از اهداف برگزاري اين جشنواره و نمايشگاه است.

خبرگزاری فارس

امضاء

8. Top | #96

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    143
    نوشته
    21,044
    صلوات
    4413
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    50,598 در 16,233
    وبلاگ
    15
    دریافت
    0
    آپلود
    0

جديد نرخ جدید بلیت هواپیما از امروز

نرخ جدید بلیت هواپیما از امروز

بخش اقتصاد-اگرچه قرار بود که روز گذشته کارگروه طرح تحول اقتصادی، موضوع افزایش یا عدم افزایش قیمت بلیت هواپیما را تعیین تکلیف کند اما این جلسه به شنبه موکول شد درحالی که براساس مصوبه شورای عالی هواپیمایی قیمتها از فردا (15 مهرماه) افزایش می یابد.
    محمدعلی ضیغمی معاون وزیر بازرگانی
    در گفتگو با خبرنگار مهر درباره جلسه ویژه کارگروه طرح تحول اقتصادی برای تعیین تکلیف قیمت بلیت هواپیما گفت: این جلسه که قرار بود روز گذشته برگزار شود که به دلیل سفر استانی هیئت دولت به استان گلستان، لغو و به شنبه 17 مهرماه موکول شد.
    براساس این گزارش در حالی این جلسه به روز شنبه موکول شد که مطابق با مصوبه شورای عالی هواپیمایی، قرار بر این است که افزایش قیمت بلیت هواپیما از پانزدهم مهرماه صورت گیرد. بنابراین، مصرف کنندگان حداقل دو روز از این تعلیق جلسه تصمیم گیری، ضرر و زیان خواهند دید.
    معاون وزیر بازرگانی در این خصوص گفت: مطابق قانون، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مرجع تغییر قیمت بلیت هواپیما نبوده است و بنابراین نمی تواند تصمیمی راجع به عدم افزایش قیمت بلیت هواپیما تا تعیین تکلیف آن اتخاذ کند؛ چراکه صلاحیت تشخیص درست بودن این تصمیم، با کارگروه طرح تحول اقتصادی است و این کارگروه می تواند دستور توقف افزایش قیمت تا تعیین تکلیف نهایی را بدهد.
    به هرحال به نظر می رسد در تصمیماتی که بعضا میان دستگاهها اتخاذ می شود، این مصرف کنندگان هستند که همواره بازنده آخر این میدان خواهند بود. البته شاید بتوان این امر را به دلیل نبود تشکلی قوی برای حمایت از مصرف کنندگان دانست.
    به گزارش خبرگزاری بنا بهاعلام سازمان هواپیمایی كشوری، نرخ‌های جدید بلیت هواپیما در مسیرهای داخلی كشور با احتساب 30 درصد افزایش كه از 15 مهر ماه دریافت خواهد شد، بدین شرح است:
    تهران - آبادان؛ 58 هزار و 700 تومان /تهران - ‌اراك؛ 45 هزار و 800 تومان /تهران – اردبیل؛ 45 هزار و 800 تومان /تهران – ارومیه؛ 53 هزار و 800 تومان /تهران – اصفهان؛ 45 هزار و 800 تومان/تهران – امیدیه؛ 57 هزار تومان /تهران – اهواز؛ 50 هزار و 700 تومان /تهران – ایرانشهر؛ 108 هزار و 600 تومان/تهران – ایلام؛ 48 هزار و 400 تومان /تهران – بجنورد؛ 56 هزار و 600 تومان /تهران – بحرگان؛ 68 هزار و 800 تومان/تهران – بم؛ 83 هزار تومان /تهران – بندرعباس؛ 94 هزار و 900 تومان/تهران – بندرلنگه؛ 91 هزار و500 تومان/تهران – بوشهر؛ 69 هزار تومان /تهران – بیرجند؛ 70 هزار و 600 تومان /تهران – پارس‌آباد؛ 54 هزار و 300 تومان/تهران – تبریز؛ 49 هزار و 200 تومان /تهران – توحید؛ 77 هزار و 700 تومان /تهران – جهرم؛ 73 هزار و 300 تومان /تهران – جیرفت؛ 84 هزار و 200 تومان /تهران – چابهار؛ 113 هزار و 400 تومان/تهران – خارك؛ 73 هزار و 100 تومان /تهران – خوی؛ 58 هزار و 700 تومان /تهران – داراب؛ 78 هزار و 600 تومان /تهران – دزفول؛ 45 هزار و 800 تومان /تهران – رامسر؛ 45 هزار و 800 تومان /تهران – رشت؛ 45 هزار و 800 تومان /تهران – رفسنجان؛ 65 هزار و 100 تومان/تهران – زابل؛ 90 هزار و 400 تومان /تهران – زاهدان؛ 91 هزار و 400 تومان /تهران – زنجان؛ 45 هزار و 800 تومان /تهران – ساری؛ 45 هزار و 800 تومان /تهران – سبزوار؛ 53 هزار و 100 تومان /تهران – سرخس؛ 74 هزار و 900 تومان /تهران – سنندج؛ 45 هزار و 800 تومان /تهران – سهند؛ 46 هزار و 600 تومان /تهران – سیرجان؛ 68 هزار و 300 تومان/تهران – سیری؛ 95 هزار و 600 تومان /تهران – شاهرود؛ 45 هزار و 800 تومان /تهران – شهركرد؛ 46 هزار و 600 تومان/تهران – شیراز؛ 63 هزار و 300 تومان /تهران – طبس؛ 56 هزار و 200 تومان /تهران – عسلویه؛ 84 هزار و 200 تومان/تهران – فسا؛ 72 هزار و 400 تومان /تهران – قشم؛ 99 هزار و 500 تومان /تهران – كرمان؛ 69 هزار و 800 تومان /تهران – كرمانشاه؛ 45 هزار و 800تومان/تهران – كیش؛ 89 هزار و 500 تومان /تهران – گچساران؛ 65 هزار و 300 تومان/تهران – گرگان؛ 45 هزار و 800 تومان/تهران – لار؛ 84 هزار و 500 تومان /تهران – لامرد؛ 80 هزار و 300 تومان /تهران – لاوان؛ 84 هزار و 800 تومان /تهران – ماهشهر؛ 57 هزار و 100 تومان /تهران – مسجد سلیمان؛ 45 هزار و 800 تومان /تهران – مشهد؛ 66 هزار و 100 تومان /تهران – نوشهر؛ 45 هزار و 800 تومان /تهران – همدان؛ 45 هزار و 800 تومان /تهران – یاسوج؛ 54 هزار و 800 تومان /تهران – یزد؛ 48 هزار و 200 تومان /تهران – خرم‌آباد؛ 45 هزار و 800 تومان

ریحانه حمیدی فر
    گروه جامعه و ارتباطات
    تبیان

امضاء

9. Top | #97

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن فرهنگی
    شماره عضویت
    399
    نوشته
    8,168
    مورد تشکر
    12,603 در 3,859
    وبلاگ
    34
    دریافت
    0
    آپلود
    0

setareh عکس باحجاب و بی‌حجاب خواهرزن تونی بلر

خواهر زن نخست‌وزیر اسبق انگلیس پس از تجربه یک سفر مقدس در ایران به دین اسلام گروید.
    به گزارش فارس به نقل از روزنامه انگلیسی “دیلی‌میل “، “لورن بوث “، ۴۳ ساله، خواهرزن “تونی بلر ” گوینده رادیو و تلویزیون، ۶ هفته پیش پس از سفر به حرم مقدس “فاطمه معصومه ” (س) در شهر مقدس قم به دین اسلام گروید.
    وی به رسانه‌ها اعلام کرد که هم‌اکنون حجاب دارد و روزانه ۵ مرتبه نماز برپا می‌دارد و هر زمان که بتواند از مسجد محلی خود دیدار می‌کند.
    بوث به روزنامه دیلی میل در خصوص سفر خود به شهر مقدس قم گفت: سه‌شنبه بعدازظهر بود و من نشسته بودم که احساس کردم یک مورفین معنوی به من تزریق شده است و احساس سعادت و شادی می‌کنم.
    وی ادامه داد، زمانی که به انگلیس بازگشت خیلی سریع به دین اسلام گروید.
    بوث گفت: من دیگر گوشت خوک نمی‌خورم و هر روز قرآن می‌خوانم و اکنون ۶۰ صفحه قرآن قرائت کرده‌ام. ۴۵ روز است که دیگر مشروبات الکلی مصرف نمی‌کنم که این بیشترین زمانی‌ است که در ۲۵ سال اخیر من به مشروبات الکلی روی نکرده‌ام. مسئله عجیب از زمانی که تصمیم گرفتم به دین اسلام تغییر دین دهم این است که من به هیچ عنوان هیچ تمایلی برای لمس الکل هم ندارم و این در حالی است که من فردی بودم که میل شدیدی به آن داشتم و در پایان هر روز یک شیشه یا دو شیشه االکل مصرف می کردم.

بوث در حال بازدید از خانه های ویران شده غزه
    وی در خصوص احتمال پوشیدن برقع گفت: چه کسی می‌داند که این سفر معنوی مرا به کجا می‌برد.
    بر اساس این گزارش، قبل از آنکه بوث به ایران سفر کند تا حدودی با اسلام موافق بود و بسیاری از وقت خود را در خصوص موضوع فلسطین صرف می‌کرد.
    بوث تأکید کرد: من همیشه از قدرت و تسلی که اسلام به انسانها می‌داد شگفت‌زده می‌شدم.
    وی گفت که امیدوار است گرایش وی به اسلام بر طرز برخورد “تونی بلر ” و نگرش وی به اسلام تأثیر گذارد.

قبل از مسلمان شدن همراه خانواده
    امضاء

10. تشكرها 2

11. Top | #98

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    143
    نوشته
    21,044
    صلوات
    4413
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    50,598 در 16,233
    وبلاگ
    15
    دریافت
    0
    آپلود
    0

khabar اعلام رسمی آغاز عملیات سوخت گذاری در قلب نیروگاه اتمی بوشهر

در بوشهر نمی توان بمب اتم ساخت

بخش سیاسی- اعلام رسمی آغاز عملیات سوخت گذاری در قلب نیروگاه اتمی بوشهر، با واکنش های متفاوت رسانه های خارجی روبه رو شد.
    شبکه خبری «الجزیره» با تکرار ادعایی که از سوی ایران رد شده است، نوشت: دیرکرد دو ماه در انتقال و بارگذاری نیروگاه اتمی بوشهر، به دلیل فعال شدن ویروس بوده و اكنون ایرانی ها به روشنی از تولید 1000 مگاوات برق هسته ای سخن می گویند و این رخدادی است كه می تواند بسیاری از كشورهای منطقه را برای دستیابی به این توان پردرآمد ترغیب كند.
    به نظر می رسد، این تحلیل «الجزیره» با اعلام خبر روز گذشته، مبنی بر توافق عربستان و روسیه برای راه اندازی نیروگاه اتمی در ریاض بی ارتباط نباشد!
    این شبکه خبری از هزینه یك میلیارد دلاری توافق شده برای این نیروگاه نیز سخن به میان آورد و ادامه داد: این مبلغ برای كشورهای همسایه ایران، هزینه چشمگیری نیست و به نظر می رسد، مسابقه احداث نیروگاه های اتمی در منطقه آغاز شده؛ البته اگر برق این نیروگاه واقعا در شبكه مصرف قرار بگیرد!
    كپسول های روسی زیر نظر كارشناسان آن کشور منتقل شده و با كمك كارشناسان ایرانی بارگذاری می شود و پس از استهلاك به روسیه فرستاده خواهد شد؛ بنابراین، دستیابی ایران
    به پلوتونیوم مورد نیاز برای ساخت بمب اتم غیر ممكن است
    اما در میان رسانه های عرب زبان، سریع ترین تحلیل خبری را «بی.بی.سی» عربی منتشر كرد.
    این شبکه خبری نوشت: این شیوه انتقال و بارگذاری و نوع كپسول های سوخت نیروگاه بوشهر، نشان می دهد كه اگر ایران هم خواهان تولید سلاح هسته ای است، در بوشهر نمی تواند آن را تولید كند، زیرا كپسول های روسی زیر نظر كارشناسان آن کشور منتقل شده و با كمك كارشناسان ایرانی بارگذاری می شود و پس از استهلاك به روسیه فرستاده خواهد شد؛ بنابراین، دستیابی ایران به پلوتونیوم مورد نیاز برای ساخت بمب اتم غیر ممكن است.

گفتنی است، در حالی «بی.بی.سی» آشکارا غیرنظامی بودن فعالیت نیروگاه بوشهر را تأیید کرده است که ایران، بارها چنین اتهامی را مردود دانسته بود؛ البته از شیطنت این شبکه خبری هم نباید غافل بود، زیرا اکنون که در شفافیت کامل سوخت گذاری نیروگاه بوشهر صورت گرفته و از نظر فنی، این سوخت گذاری صلح آمیز بودن فعالیت هسته ای ایران را نشان می دهد، این شبکه خبری انگلیسی، به عبارتی، آدرس جدید داده و القا می کند که باید به دنبال اشکال وارد کردن به فعالیت دیگر نیروگاه های ایرانی بود.
    منبع:تابناک
    تنظیم:سعید آقازاده.تبیان

امضاء

12. Top | #99

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    143
    نوشته
    21,044
    صلوات
    4413
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    50,598 در 16,233
    وبلاگ
    15
    دریافت
    0
    آپلود
    0

توجه موشک های ایران به نیویورک+عکس

موشک های ایران به نیویورک+عکس

بخش سیاسی- یک مرکز مطالعاتی صهیونیستی در صفحه تهدیدات استراتژیک خود با قراردادن نقشه‌ای اینترنتی برد موشک‌های ایران را 11500 کیلومتر عنوان کرده که می‌تواند نیویورک و برخی پایتخت‌های اروپایی را هدف قرار دهد.
    یک مرکز مطالعاتی صهیونیستی (Jerusalem Center for Public Affairs) که در زمینه تهدیدات استراتژیک فعالیت‌ می‌کند، در بررسی تهدیدات استراتژیک خاورمیانه جمهوری اسلامی ایران و موشک‌های ساخت این کشور را به عنوان بزرگترین تهدیدی که حتی نیویورک را نیز هدف قرار می‌دهد، مطرح کرده است.
    در این صفحه، با قرار دادن یک نقشه اینترنتی و مشخص کردن محدوده در دسترس موشک‌ها، برد جهانی موشک ایران با 11 هزار و 500 کیلومتر به نیویورک می‌رسد.
    در ستون سمت چپ این نقشه که به صورت یک فلش به نمایش درآمده است، در پنج آیکن برد‌های مختلف موشک‌های ایران و کشورهایی که در تیررس آنها هستند را نمایش داده است.
    اگر شما بر روی نقشه ایران کلیک کنید، یک عقربه شروع به چرخیدن می‌کند که در واقع برد موشک‌های ایرانی و کشورهای در تیررس آن را نشان می‌دهد.
    طبق این تصویر، برد موشک‌های ایران به شهرهای لندن، پاریس، مادرید، اسلو، هلسینکی، برلین، سرزمین‌های اشغالی، روسیه، دهلی و برخی کشورهای آفریقایی و آمریکای شمالی می‌رسد.
    رژیم صهیونیستی هر از چند گاهی برای اخذ امتیاز از کشورهای اروپایی و آمریکا پروژه ایران هراسی را در اولویت کاری خود قرار می‌دهد و در این راستا ادعا می‌کند که تاسیسات هسته‌ای ایران برای مقاصد نظامی طراحی شده است که تهدیدی جدی برای منطقه خاورمیانه به شمار می رود

همچنین در یکی از آیکن‌های این فلش با عنوان تهدید خاورمیانه، یک نقشه ایران طراحی شده که نام مراکز هسته‌ای ایران نیز بر روی آن حک شده و از یک فلش پیکان که بصورت گردان فعال است، کشورهای همسایه‌ای که در تیررس موشک‌ شهاب 3 هستند را مشخص کرده است.
    در یکی از آیکن‌های این تصویر گرافیکی، به منظور تهدید جلوه دادن ایران برای کشورهای اروپایی و ضرورت جدی گرفتن این کشور، با نمایش دادن عکس بزرگی از موشک شهاب، یک پیکانی متحرک برد موشکی ایران را تا آمریکای شمالی و قاره اروپا و آفریقا نشان می‌دهد.
    این مرکز مطالعات صهیونیستی به منظور پررنگ کردن برد موشک‌های ایرانی و تأکید بیشتر بر ایرانی هراسی، در این تصویر از کشورهای ترکیه، لبنان، عربستان سعودی، کویت، قطر، عراق، امارات متحده عربی، سوریه، ترکمنستان، ارمنستان، آذربایجان، افغانستان به عنوان اهداف فرضی موشک‌های ایران نام برده است.

این مرکز در سال 1988 توسط دانیل الازار (Daniel Elazar) تأسیس شد که مرکز مطالعات استراتژیک است و در زمینه سیاست خارجی رژیم صهیونیستی فعالیت می‌کند و سعی دارد بیان کند که تهدیدات استراتژیک این رژیم چیست و چه خطراتی را برای آنها در پی دارد.
    همچنین در این طرح سوریه نیز به عنوان دیگر تهدید استراتژیک منطقه خاورمیانه نام برده شده که می‌تواند کشورهای این منطقه را هدف قرار دهد.
    رژیم صهیونیستی هر از چند گاهی برای اخذ امتیاز از کشورهای اروپایی و آمریکا پروژه ایران هراسی را در اولویت کاری خود قرار می‌دهد و در این راستا ادعا می‌کند که تاسیسات هسته‌ای ایران برای مقاصد نظامی طراحی شده است که تهدیدی جدی برای منطقه خاورمیانه به شمار می رود.
    این در حالی است که رژیم صهیونیستی با در اختیار داشتن 200 الی 400 کلاهک هسته‌ای و انواع و اقسام سلاح‌های کشتار جمعی، بزرگ‌ترین تهدید امنیتی منطقه خاورمیانه است و کشورهای منطقه نیز در اجلاس اخیر سازمان ملل خواستار پیوستن این رژیم به ان پی تی و خلع سلاح آن شدند.

منبع:تابناک
    تنظیم:س.آقازاده

امضاء

13. تشكرها 2

صفحه 10 از 10 نخستنخست ... 678910

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع