صفحه 46 از 46 نخستنخست ... 364243444546
نمایش نتایج: از شماره 451 تا 454 , از مجموع 454

موضوع: خلاصه مصائب جانسوز چهارده معصوم"عليهم السلام"

1. Top | #451

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    1069
    نوشته
    10,746
    صلوات
    434
    دلنوشته
    4
    تقدیم به روح پاک و ملکوتی خانم فاطمه زهرا مرضیه سلام الله علیها
    مورد تشکر
    11,148 در 2,988
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض پاسخ : خلاصه مصائب جانسوز چهارده معصوم"عليهم السلام"

رواياتی ديگر در اين زمينه

عن الصادق (عليه السلام ) قال قال رسول الله من انكر القائم من ولد فى زمان غيبته مات ميته جاهليه .

امام صادق (عليه السلام ) فرمود رسول خدا فرموده هر كسى فرزند مرا حضرت قائم را انكار كند در زمان غيبت مردن او مثل جاهلان است .

قال رسول الله (صلى الله عليه و آله و سلم ) لو لم يبق من الدنيا الا يوم يطول الله ذلك اليوم حتى يبعث رجلا منى يملاء الارض عدلا كما ملئت ظلما و جورا.

پيغمبر خدا فرمود اگر از دينا باقى نماندمگر يك روز خداوند آن يك روز را طولانى مى كند تا اين كه مبعوث كند شخصى را از فرزندان من كه دينا را پر كند از عدل و عدالت وقتى كه پر شده باشد از ظلم و جور.

((بحار، ج 51، ص 73)).
    ((بحار، ج 51، ص 74)).
    امضاء

2. تشكر

3. آیه های انتظار

آیه های انتظار

لیست موضوعات تصادفی این انجمن

4. Top | #452

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    1069
    نوشته
    10,746
    صلوات
    434
    دلنوشته
    4
    مورد تشکر
    11,148 در 2,988
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

قال رسول الله (صلى الله عليه و آله و سلم ) لو لم يبق من الدين الا يوم واحد لبعث الله فيه رجلا اسمه اسمى خلقه خلقى يكنى ابا عبد الله .

رسول الله (صلى الله عليه و آله و سلم ) فرمود اگر از دنيا باقى نماند مرگ يك روز خدا مبعوث نمايد شخصى را كه اسم او از اسم من است و اخلاق او مثل اخاق من است و كنيه او اباعبد الله است .

((بحار، ج 51، ص 81)).

دير ظهور كردن امام زمان از روى مصلحت است اين سبب نمى شود كه انسان شك نمايد در وجود آن حضرت در روايت وارد شده است به اين عبارت و ان موسى (عليه السلام ) وعد قومه (ثلاثين يوما) و كان فى علم الله عزوجل زياده عشره ايام لم يخبر بها موسى (عليه السلام ) فكفر و اتخذوا العجل من بعده لما جاز عنهم الوقت .

((بحار، ج 52، ص 247)).

حضرت موسى (عليه السلام ) وعده داد به قوم خود بعد از سى روز بيايد و تورات بياورد اما در علم خدا ده روز اضافه بوده است حضرت موسى بعد از چهل روز به وعده خود وفا كرد قوم موسى كافر شدند و رفتند بت را انتخاب كردند كه چرا موسى به وعده خود وفا نكرد وجود مقدس امام زمان مثل آفتاب است كه ابر جلو او را گرفته باشد پس به طول انجاميدن حضرت مافاتى ندارد با بودن وجود مقدس حضرت بايد ما نسبت به مسائل مذهبى خوش بين باشيم روايت دارد كه حسن ظن از عبادات است .

عن النبى (صلى الله عليه و آله و سلم ) راءس العباده حسن الظن .

بزرگ ترين عبادات رسول خدا (صلى الله عليه و آله و سلم ) حسن ظن است اول وجود خداوند و عدالت و اوامر خداوند بعد وجود مقدس ‍ حضرت ولى عصر (عليه السلام ).

((بحار، ج 51، ص 258)).

از كتاب هاى 20 جلدى جديد ممكن است از روى مصلحت آمدن امام زمان (عليه السلام ) خيلى تاءخير بيافتد آدم زاهد و مؤ من هيچ گونه ظن و شك را نبايد به قلب خود راه بدهد.

عن سفيان قال سمعت ابا عبد الله (عليه السلام ) يقول كل قلب فيه شك او شرك فهو ساقط.

امام صادق (عليه السلام ) مى فرمايد هر قلبى كه در او شك و يا شرك باشد او از درجه اعتبار ساقط است .

((وسائل الشيعه ، ج 16، ص 13)).
    امضاء

5. تشكر

6. Top | #453

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    1069
    نوشته
    10,746
    صلوات
    434
    دلنوشته
    4
    مورد تشکر
    11,148 در 2,988
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

عن ابى عبد الله (عليه السلام ) قال اذا ارادالله بعد خيرا زهده فى الدنيا وفقهه فى الدين و بصره عيوبها و من او تيهن فقد اوتى خير الدنيا و الاخره .

((وسائل الشيعه ، ج 16، ص 13)).

از امام صادق (عليه السلام ) فرمود: وقتى اراده كند خداوند براى بنده اش ‍ خيرى را پاك مى كند او را در دنيا آگاه مى كند در دينش بينا مى كند عيبش را كسى كه عطا بشود به اين صفات به حقيقت عطا شده است خير دنيا و آخرت .

عن عبد العظيم الحسنى قال قالت لمحمد بن على بن موسى (عليه السلام ) انى لازجو ان تكون القائم من اهل بيت محمدالذى عملا الارض ‍ قسطا و عدلا كما ملئت طلما وجورا
    فقال (عليه السلام )

ياابا القاسم ما منا الا قائم بامرالله عزوجل وهاد الى ديبه ولكن القائم الذى يطهر الله به الارض و من اهل الكفر و الجحود ويملاءها عدلا و قسطا هو الذى يخفى على الناس ولادته ويغيب عنهم شخصه ويحرم عليهم تسميته ولعو سمى رسول الله و كنيه وهو الذى تطوى له الارض ويذل له كل صعب يختمع الله اصحابه عده اهل بدر ثلاث ماءته و ثلاثه عشر رجلا من اقصى الارض و ذلك قول الله عزوجل

انما تكونا ياءت بكم الله جميعا ان الله على كل شى ء قدير

((سوره مجادله آيه 22)).

روايت از عبد العظيم (عليه السلام ) است مى گويد گفتم به امام جواد (عليه السلام ) اميد دارم حضرت حجت از اهل بيت محمد (صلى الله عليه و آله و سلم ) زمين را پر از عدل و قسط نمايد همان طورى كه پر از ظلم و جور است

حضرت فرمود: نيست مگر به امر خدا و هدايت كننده به سوى دين خداوند لكن قائم كسى است كه خا ره واسطه او زمين را پاك مى كند از كفر جحود و پر مى كند زمين را از عدل قسط و قائم كسى است كه ولادتش بر مردم مخفى است و شخص شريفش از مردم مخفى است

و حرام است بردن نام آن حضرت و او هم نام رسول الله و هم كنيه با رسول الله زمين براى آن حضرت نزديك مى شود و هر مشكل آسان مى شودو جمع مى شوند عده از ياران آن حضرت از اهل بدر حدود سيصد و سيزده نفرمرد از دورترين زمين همن طورى كه خداوند در قرآن مى فرمايد:

هرجا باشيد خداوند همه را جمع مى كند از اهل زمين چون خدا به همه اشياء توانا است .

فاذا اجتمعت له هذه العده من اهل الاخلاص اظهر امره فاذا اكمل له العقد وهو عشره الاف رجل خرج باذن الله عزوجل فلا يزال يقتل اعداء الله حتى يرضى الله عزوجل .
    قال عبد العظيم فقلت له يا سيدى وكيف يعلم ان اله قد رضى قال يلقى فى قلبه الرحمه فاذا دخل المدينه اخرج اللات و العزى فاحر قهما

مراد از اللات و العزى همان دو نفر هستند دست به دست دادند دختر پيغمر خدا را كشتند.

((بحار، ج 52، بيست جلدى ، ص 284)).

زمانى كه اين عده اجتماع كردند در محضر امام عصر (عليه السلام ) از اهل زمين از مخلصين ظاهر مى كند امر خود را وقتى كه كامل شد براى حضرت تمام كرده مخلص و آن عدد ده هزار مرد هستند خروج مى كند حضرت به اذن خداوند عزوجل مدام از دشمنان دين خدا حتى كه خداوند راضى شود.

عبد العظيم سئوال كرد اى مولاى من چه طور امام زمان مى فهمد كه خدا راضى شد حضرت فرمود: خداوند به قلب امام زمان مى انازد رحمت خودش را كه ديگر نمى كشد وقتى كه داخل مدينه شد آن لات و عزى را بيرون مى آورد از قبر و هر دو را مى سوزاند.

امضاء

7. تشكر

8. Top | #454

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    1069
    نوشته
    10,746
    صلوات
    434
    دلنوشته
    4
    مورد تشکر
    11,148 در 2,988
    وبلاگ
    4
    دریافت
    0
    آپلود
    0

در پايان كتاب تقاضاى عاجزانه دارم از همه خوانندگان محترم و بزرگواران خودم نواقصى كه به نظر شما عزيزان مى رسد يا اشكالى دارد يا مطالب صحيح نيست و اشتباهى دارد حتما تذكر بدهيد كه اين خود يك نوع خدمتى است اگر ببينى كه نابينا به چاه است اگر خاموش بنشينى گناه است .

شيخ على گلستانى همدانى

تاريخ 22/1/85.

مطابق با 12 ماه ربيع الاول سال 1428 قمرى تقديم گرديد.

پايان .

امضاء

9. تشكر

صفحه 46 از 46 نخستنخست ... 364243444546

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)