نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: ~۞~ باور کن خدا تو را نمی خواد! ~۞~

1. Top | #1

عنوان کاربر
    همكار انجمن
    شماره عضویت
    284
    نوشته
    13,820
    مورد تشکر
    35,963 در 11,458
    دریافت
    0
    آپلود
    0

توجه ~۞~ باور کن خدا تو را نمی خواد! ~۞~

باور کن خدا تو را نمی خواد!

چرا تعجب کردی؟ آخه حرف راست شنیدن که تعجب و شاخ در آوردن نداره.می دونی مثل اینکه تا حالا دو کلمه حرف حساب نشنیدی برای همین زود به هم می ریزی و قاطی می کنی.تا حالا فقط شنیده بودی که خدا همه را دوست دارد ودائم منتظر بندگان گتاهکار و عاصی خودشه، نوابه، غفوره، رحیمه، ستاره، ودوده، حلیمه و...
    این حرفها درسته اما تقوی و خدا خواهی هم مراتبی داره.آیه 111 سوره توبه را یادت می آید؟
    "إِنَّ اللّهَ اشْتَرَى مِنَ الْمُؤْمِنِینَ أَنفُسَهُمْ وَأَمْوَالَهُم بِأَنَّ لَهُمُ الجَنَّةَ یُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِ اللّهِ فَیَقْتُلُونَ وَیُقْتَلُونَ وَعْدًا عَلَیْهِ حَقًّا فِی التَّوْرَاةِ وَالإِنجِیلِ وَالْقُرْآنِ وَمَنْ أَوْفَى بِعَهْدِهِ مِنَ اللّهِ فَاسْتَبْشِرُواْ بِبَیْعِكُمُ الَّذِی بَایَعْتُم بِهِ وَذَلِكَ هُوَ الْفَوْزُ الْعَظِیمُ"
    ترجمه: "در حقیقت، خدا از مؤمنان، جان و مالشان را به [بهاى‏] اینكه بهشت براى آنان باشد، خریده است همان كسانى كه در راه خدا مى‏جنگند و مى‏كُشند و كشته مى‏شوند. [این‏] به عنوان وعده حقّى در تورات و انجیل و قرآن بر عهده اوست. و چه كسى از خدا به عهد خویش وفادارتر است؟ پس به این معامله‏اى كه با او كرده‏اید شادمان باشید، و این همان كامیابى بزرگ است."

نگاه کن برادر من!داری میری با خدا معامله کنی باید چیزی بیاوری که خدا بپسندد وگرنه معامله جوش نمی خوره وخدا هم تورا نمی خواد!مگر ندیدی یک عمر هر کاری کردی و هرچی خوردی خدا خیلی سخت نگرفت اما وقتی که گفتی خدایادلم می خواد بیام زیارتت ،می خوام بیام دورت بگردم،.می خوام بیام خونت رو ببینم و ببوسم،وبنده خوبت بشم و..
    اون وقت خدا طاقچه بالا گذاشت وگفت :ببین یک عمر برای خودت گشتی گفتم عیبی نداره حالا می خواهی دورم بگردی به همین سادگی ها اجازه نمی دهم خیلی ها خواستند جونشون رو فدام کنن اما گفتم من یک شرط دارم اگر مرد عملید بسم الله ،در خونم وآغوشم بازه بازه.
    در حقیقت، خدا از مؤمنان، جان و مالشان را به [بهاى‏] اینكه بهشت براى آنان باشد، خریده است

پرسیدم: خدایا کدوم شرط؟
    خدا فرمود:انما یتقبل الله من المتقین.یعنی : من فقط کار را از سرچشمه پاک و آدم پاک قبول میکنم.بنابراین تا پولت را پاک نکنی نه به خانه ام راهت می دهم ونه به مهمانی ماه رمضانم،تا دلهای شکسته را از خودت راضی نکنی نگاهت نمی کنم،تا قهر ها رو به آشتی تبدیل نکنی منم "مبدل السیئات باضعافها من الحسنات"نمی شم.مگه از ماه شعبان شاخه های درخت طوبی بهشتی را برای شما زمین نفرستادم؟
    پرسیدم:خدایا یعنی قبولم نداری ومی خواهی بهشت راهم ندی ؟
    خدا فرمود:عزیزم چرا اینقدر کم همتی ؟فقط دوست داری بهشت بدون من باشی و با حور و قصور باشی ؟نمی خواهی بهشت رضوان من را از نزدیک ببینی ؟

حالا با هم حدیث را می خوانیم:
    حدیث شماره
    قال علی [ع ] : من قصر فی العمل ابتلی بالهم ، و لا حاجه لله فیمن لیس لله فی ماله و نفسه نصیب
    ترجمه:کسیکه در عمل کوتاه ی کند به اندوه گرفتار می شود و خداوند به کسیکه در مال و جانش نصیبی برای خدا نیست اعتنائی ندارد.

پس اگر می خواهی مورد پسند خدا قرار بگیری در هر کاری اول سهم خدا را کنار بگذار ،یعنی نیت

رضا سلطانی_گروه دین و اندیشه تبیان

امضاء

خیلی ازیـــــــــــــخ کردن های ما ازســـــــــــــرما نیســـــــــــــت…
    لحـــــــــــــن بعضــــــــــــــیها
    زمســــــــــــتونیــــــ ـــــه …
    ----------------------------------------------------------------

به یکدیگر دروغ نگوییم......

آدم است ....

باور می کند،

دل میبندد....

2. تشكرها 3

HASSAN (21-08-2010), ملکوت* گامی تارهایی * (13-10-2010), عهد آسمانى (24-03-2011)

3.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع