نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: نصیحت شیطان به پیامبران (خیلی جالب و عبرت اموز)

1. Top | #1

عنوان کاربر
    عضو كوشا
    شماره عضویت
    555
    نوشته
    101
    مورد تشکر
    83 در 50
    دریافت
    0
    آپلود
    0

جديد نصیحت شیطان به پیامبران (خیلی جالب و عبرت اموز)

حضرت نوح و شیطان

بعد از آنکه حضرت نوح(ع) از کشتى فرود آمد، شيطان به حضورش آمد و گفت: ترا بر من حق و نعمتى است مى‌خواهم شکر نعمت ترا بجا آورده و عوض حق ترا بدهم.

حضرت نوح(ع) فرمود: من اکراه دارم بر تو حقى داشته باشم و تو جزاى حق مرا بدهى. بگو آن چه حقي است که من بر تو دارم؟

گفت: من چقدر بايد زحمت بکشم تا يک نفر را گمراه کنم. تو نفرين کردى و همه به نفرين تو هلاک شدند. حال من فعلا در آسايشم تا خلق ديگر به دنيا آيند و به تکليف رسند تا آنها را به معاصى دعوت کنم!!!

حال به جهت أداى حق تو؛ به تو نصيحت مى‌کنم که از سه خصلت احتراز کن:

اول: «تکبر» نکن، که من به واسطه آن بر پدر تو آدم سجده نکردم و از درگاه ربوبى رانده شدم.

دوم: از «حرص» بپرهيز؛ که آدم به واسطه آن از گندم خورد و از بهشت محروم گرديد.

سوم: از «حسد» احتراز کن؛ که به واسطه آن قابيل برادر خود هابيل را کشت و به عذاب الهى هلاک شد.

2. تشكرها 2

3.  

4. Top | #2

عنوان کاربر
    عضو كوشا
    شماره عضویت
    555
    نوشته
    101
    مورد تشکر
    83 در 50
    دریافت
    0
    آپلود
    0

خبر جديد پاسخ : نصیحت شیطان به پیامبران (خیلی جالب و عبرت اموز)

حضرت موسی و شیطان

روزى شيطان نزد حضرت موسى(ع) آمد و گفت: تو پيامبر خدا هستى و من از مخلوقات گنهکار خدا مى‌باشم و مى‌خواهم توبه کنم. تو از خدا بخواه تا توبه‌ام را بپذيرد.

حضرت موسى(ع) پذيرفت و براى او دعا کرد. خداوند فرمود: اى موسى! شفاعت تو را در حق او مى‌پذيرم. به او بگو که بر قبر حضرت آدم سجده کند تا توبه‌اش را بپذيرم.

موسى(ع) با شيطان ملاقات کرد و گفت: با سجده بر قبر آدم توبه‌ات پذيرفته مى‌شود.

شيطان گفت: من بر آدم، در وقتى که زنده بود سجده نکردم، اينک چطور بر قبر او که مرده است سجده کنم؟!! هرگز چنين نخواهم کرد!

آنگاه گفت: اى موسى! تو بخاطر آنکه شفاعت مرا نزد خدا نمودى، حقى بر گردنم پيدا کرده‌اى. من به تو نصيحت مى‌کنم که در سه جا مواظب من باش تا هلاک نشوى؛

اول: به هنگام «غضب»، که روح من در آن هنگام در قلب تو، و چشم من در چشم تو مى‌باشد.

دوم: در «جنگها»، زيرا در آن هنگام من رزمندگان را به ياد زن و بچه و خويشان و اقوامش مى‌اندازم تا پشت به جبهه کرده و بگريزند.

سوم: هيچگاه با «زن نامحرم» در يک جا تنها مباش، که من بين تو و او وسوسه خواهم نمود.

5. تشكر

parsa (13-09-2010)

6. Top | #3

عنوان کاربر
    عضو كوشا
    شماره عضویت
    555
    نوشته
    101
    مورد تشکر
    83 در 50
    دریافت
    0
    آپلود
    0

joheh1 پاسخ : نصیحت شیطان به پیامبران (خیلی جالب و عبرت اموز)

حضرت یحیی و شیطان

روزى شيطان ملعون در حالى که زنجير و رشته‌هايى در دست داشت، به نزد حضرت يحيى بن زکريا(ع) ظاهر شد.

حضرت يحيى(ع) پرسيد: اى ابليس! اين رشته‌ها چيست که در دست توست؟

شيطان گفت: اين رشته‌ها انواع علايق، أميال و شهوتهايى است که من در فرزندان آدم يافته‌ام.

يحيى(ع) فرمود: آيا براى من نيز از اين رشته‌ها چيزى هست؟

گفت: آرى، هنگامى که از خوردن غذا سير مى‌شوى، سنگين مى‌شوى، به همين سبب نسبت به نماز، ذکر و مناجات خداى خود بى رغبت مى‌شوى.

يحيى(ع) با شنيدن اين سخن فرمود: بخدا سوگند که از اين زمان به بعد هرگز شکم خود را از غذا پر نخواهم کرد.

ابليس هم گفت: بخدا قسم من نيز از اين به بعد هرگز کسى را نصيحت نخواهم کرد.

7. تشكر

parsa (13-09-2010)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع