صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 31

موضوع: اخبار ايران در آبان ماه 89

1. Top | #11

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن اهل بیت علیهم السلام
    شماره عضویت
    143
    نوشته
    21,044
    صلوات
    4413
    دلنوشته
    5
    اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
    مورد تشکر
    50,598 در 16,233
    وبلاگ
    15
    دریافت
    0
    آپلود
    0

khabar یک مسجد عجیب در نیشابور + عکس

نیشابور دارد که در دوره معاصر و به دست هنرمند استادکاران ایرانی ساخته شده است. دهکده چوبی نام مجموعه‌ای است که در میان مردم شهر به مسجد چوبی مشهور است؛ معماری ویژه‌ای دارد که در کمتر جایی از ایران شاید بتوان آن را یافت.

در سفر به نیشاپور؛ جاذبه‌های بسیاری توجه گردشگر را به خود جذب و جلب می‌کند. جاذبه‌هایی که در گذر تاریخ یا برگرفته از نام بزرگان این سامان است و یا همت بلند مردان آن. گذشته از آرامگاه خیام و عطار و باغ‌هایی که بزرگانی چون امامزاده محمد محروق، کمال الملک، مشکاتیان و صدها بزرگ دیگر را در خود جای داده است؛

ماهنامه بین‌المللی فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی «جاده ابریشم» در صفحه 115ضمیمه شماره 57 خود، در مرداد 1382، از مسجد چوبی نیشابور، چنین نوشته است: "مسجد چوبی" برای اولین بار در سال 1325 با دیوارهای كاه‌گلی و سقف چوبی، با وسعت فعلی و در همین مكان بنا شد و در سال 1378 پس از مخروبه شدن مسجد اولیه، مسجد فعلی با شكل و شمایل جدید و با شیوه‌ای نوین در همان مكان احداث گشت.

این مسجد اولین مسجد چوبی مقاوم در برابر زلزله در جهان و به وسعت دویست متر مربع و سقف آن به صورت شیروانی می‌باشد و دارای دو مناره هر كدام به ارتفاع 13متر از سطح زمین و وزن تقریبی 4تن می‌باشد و شكل ظاهری آن به صورت كشتی‌ای است كه گویی بطور وارونه روی زمین قرار گرفته است.

در مجموع 40 تن چوب در بنای آن بكار برده شده و ساخت آن حدود دو سال به طول انجامیده است. سه درب ورود و خروج و 5 پنجره در ساختمان بنا وجود دارد. اسكلت آن از نوع سازه‌های مقاوم در برابر زلزله و با ماندگاری طولانی و به شیوه Twoby یا Double ساخته شده است و آبدارخانه این مسجد، دارای كابینت‌ها، دیوارها و حتی سینی‌های چوبی است، كف و بخشی از دیوار آن به دلیل رعایت مسائل بهداشتی با كاشی و سرامیك پوشیده شده است.
    چوب‌های مختلفی از درختان بارده و بی‌بر هم در ساختمان و هم در تزئینات داخلی از قبیل كتیبه‌ها، محراب و... به كار رفته است نظیر انواع كاج‌ها، اشن، سپیدار، گیلاس، گلابی، زبان گنجشك، گردو و توت. نورپردازی آن هارمونی ویژه‌ای از رنگ‌های شاد است كه به شب‌های آن محوطه، جلوه خاصی بخشیده است.»

مسجد چوبی در فاصله 7 كیلومتری نیشابور بنا شده و سازنده آن فردی بنام مجتهدی می باشد. این مجتمع دارای موزه و كتابخانه، رستوران، فروشگاه، نانوایی، الاچیق‌های منحصر بفرد چوبی و سوئیت‌هایی است كه دیدن آن تداعی كننده پیوند و امتداد هنرمندان حال نیشابوری با نسل گذشته فرهیخته خود می‌باشد.

در این میان ناگفته نماند که این مجموعه که همچنان در ورودی آن نوشته شده خصوصی است و تعلقی به دولت ندارد، اگر تحت نظارت و تعمیر و بازسازی قرار نگیرد، بسان هزاران بنای دیگر این ملک به نابودی کشیده خواهد شد. خانه چوبی تداعی کننده هنری است که انسان را با خود به میان خاکستر تاریخ می‌برد...

امضاء

2. آیه های انتظار

آیه های انتظار

لیست موضوعات تصادفی این انجمن

3. Top | #12

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    143
    نوشته
    21,044
    صلوات
    4413
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    50,598 در 16,233
    وبلاگ
    15
    دریافت
    0
    آپلود
    0

توجه قدردانی دفتر مقام معظم رهبری از مردم شهر مقدس قم

دفتر مقام معظم رهبری در پایان سفر ده روزه ایشان به شهر مقدس قم با قدردانی عمیق از همه قشرهای مردم مؤمن، بصیر، خونگرم و حماسه آفرین این شهر و تشكر صمیمانه از مراجع عظام، علمای اعلام، فضلای گرانقدر و طلاب فهیم و بصیر، ابراز امیدواری كرد رهنمودهای رهبر انقلاب اسلامی در دیدارهای مختلف این سفر، طلیعه فصلی جدید در تاریخ سراسر افتخار قم قرار گیرد.

متن اطلاعیه دفتر مقام معظم رهبری به این شرح است:
    بسم الله الرحمن الرحیم
    الیوم یئس الذین كفرو من دینكم
    قم، «پرچمدار نهضت اسلامی، طلایه دار انقلاب و یار همیشگی و نستوه اسلام و امام»، در استقبالی تاریخی از رهبر حكیم انقلاب، یكپارچه قیام كرد تا این حقیقت ناب بار دیگر چشم جهانیان را خیره كند كه: قم «مركز، خاستگاه و تكیه گاه جاودانه» انقلاب اسلامی بوده و خواهد بود».
    صحنه های پرشكوه و حقیقتاً وصف ناپذیر استقبال قشرهای مختلف مردم با اخلاص، پرصفا و بیدار شهر جهاد و اجتهاد از حضرت آیت الله خامنه ای و ابراز مهر و محبت «مراجع معظم، علمای گرانقدر – اساتید و فضلای معزز»، این حقیقت دلنشین را در اذهان دوست و دشمن زنده كرد كه پیوند از هم ناگسستنی ملت و ولایت فقیه – زیربنای عزت و عظمت روزافزونی است كه پروردگار حكیم به بركت «ایمان، بصیرت، و استقامت ملی»، نصیب ایران عزیز ساخته است.
    واقعیاتی كه در روزهای اخیر در شهر مقدس قم به عنوان عظیم ترین پایگاه معارف اهل بیت(ع)، متجلی شد نشان داد كه توطئه های گوناگون دشمنان اسلام و ایران برای «جدایی مردم از انقلاب و جدایی دین از سیاست» راه به جایی نبرده است و شور و اشتیاق دفاع از اسلام و انقلاب به عنوان مهمترین یادگار امام خمینی، همچنان در اعماق دلهای ملت شعله ور است.
    دفتر مقام معظم رهبری با سپاس بی پایان به درگاه احدیت، تشكر صمیمانه و عمیق ایشان را از مراجع عظام، علمای اعلام، طلاب عزیز و همه قشرهای مردم خونگرم، انقلابی و بصیر قم اعلام می دارد و از پروردگار كریم عزت و عظمت روزافزون قم و اعتلای بیشتر حوزه مبارك و تاریخ ساز این شهر مقدس را مسئلت می نماید.
    امید است به فضل الهی، رهنمودهای مختلفی كه رهبر انقلاب در دیدار با علما و اساتید، مسئولان حوزه جلیل القدر علمیه قم، دانشجویان و جوانان، طلاب، بسیجیان، خانواده های شهدا و جانبازان و دیگر دیدارها ارائه كردند طلیعه فصلی جدید در تاریخ سراسر افتخار قم قرار گیرد.
    دفتر مقام معظم رهبری
    هشتم آبان ماه 138
    منبع:وبلاگ بوی بهار

امضاء

4. Top | #13

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    143
    نوشته
    21,044
    صلوات
    4413
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    50,598 در 16,233
    وبلاگ
    15
    دریافت
    0
    آپلود
    0

khabar سرمربی تیم ملی بیلیارد ایران مسلمان شد + ( عکس)

سرمربی انگلیسی تیم ملی بیلیارد ایران طی مراسمی به دین مبین اسلام مشرف شد.

به گزارش ایسنا، " دیوید جان رو " كه از قهرمانان جهان در رشته بیلیارد است، در مراسمی كه با حضور علی سعیدلو رئیس سازمان تربیت بدنی و حجت الاسلام و المسلمین سیدرضا تقوی رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه كشور برگزار شد، با گفتن شهادتین به دین اسلام مشرف شد. او بعد از این مراسم نام "داوود" را برای خود انتخاب كرد.

دیوید جان رو" در مراسم مشرف شدنش به دین اسلام گفت: از زمانی كه به مشهد سفر كردم انقلابی در من ایجاد شد و به دین اسلام تمایل پیدا كردم.
    سرمربی انگلیسی بیلیارد در جمع خبرنگاران درباره علاقمند شدنش به دین اسلام اظهار کرد: چندین سال در دوبی، قطر و بحرین مربی بودم و در آنجا با اسلام آشنا شدم. زمانی که به ایران آمدم جذب فرهنگ ایرانیان شدم. به دلیل مسابقاتی که در مشهد برگزار شد به آنجا رفتم و خواستار رفتن به حرم امام رضا (ع) شدم. از آن زمان دیگر تصمیم گرفتم که مسلمان شوم.
    وی افزود: امیدوارم در این مدت با مطالعه بیشتر بتوانم مسلمان خوبی باشم.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام و المسلمین سیدرضا تقوی رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور ضمن تبریک مشرف شدن دیوید جان رو به دین اسلام عنوان کرد: ما نگاه‌مان به انسان‌ها چه مسلمان و چه غیرمسلمان نگاه انسانی است. احترام به همه جزو دستورات دینی ماست. ما قبل از این با شما پیوند انسانی داشتیم حالا پیوند فکری و دینی هم داریم.
    وی با بیان این که اسلام دین آسانی است، تصریح کرد: دین اسلام بسیار لذت بخش است، به شرط آن که این دین را به جان بپذیریم. از زمانی که کسی مسلمان شود و شهادتین را بگوید تمام گناهان قبلی او به جز حق الناس بخشیده می‌شود.

در این مراسم علی سعیدلو رییس سازمان تربیت بدنی گفت: امروز روز پرافتخاری برای همه ما است. مطمئنا اگر کسی ذات خوبی نداشته باشد نمی‌تواند حقیقت را به راحتی بپذیرد.
    در پایان این مراسم علی سعیدلو هزینه اولین حج او را تقبل کرد و همچنین حجت الاسلام تقوی نیز یک جلد قرآن کریم با ترجمه انگلیسی و چند جلد کتاب به او هدیه داد.

امضاء

5. Top | #14

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,856 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

دفاع مجدد زیبا کلام از رضا شاه . . .

بسيج دانشجويي دانشگاه تربيت مدرس به مناسبت 13 آبان مناظره اي را بين حميد رسايي و صادق زيبا كلام ترتيب داد. اين مناظره كه با موضوع «تسخير لانه جاسوسي؛ سرانجام دانشجويان پيرو خط امام» با استقبال دانشجويان همراه شد، بيش از دو ساعت طول كشيد.
    متن این مناظره به نقل از فارس و ايسنا در ادامه آمده است:

اگر در دوره رضا شاه بودم 50 بار اعدام می شدم

زیبا کلام در ابتدای این مناظره گفت: می‌خواهم بدانم که مبنای فکری آقای رسایی چیست؟ آیا این مبنای فکری قانون و مردم‌سالاری دینی است و نقش مردم در فرآیند تصمیم‌گیری کشور برای‌شان مهم است؟ یا هر کس در قدرت است، برای او هورا می‌کشید و کف می‌زنید یا این‌که برای‌تان قدرت خیلی هم مهم نیست، بلکه اصول مهم است؟ بله همه می توانند از دیگری بپرسند که مبنای فکی شما چیست.

رسایی در این لحظه گفت: همه می توانند بپرسند ولی همه جواب نمی دهند!

وی ادامه داد: این‌که شما به یک نقل قول و یا یک بند از جمله‌ای که شخصی می‌گوید استناد کنید، قطعا کار علمی نیست. آن‌چه که من در مورد رضاشاه گفتم و به آن اعتقاد دارم به عنوان شخصی است که در تاریخ تحولات سیاسی و اجتماعی ایران تعیین کننده بوده‌اند و خدمات زیادی به این کشور کرده و معتقدم کشوری که ما امروز به آن می‌گوییم جمهوری اسلامی ایران مدیون دو شخصیت تاریخی؛ آقامحمدخان و رضاشاه است!

زیباکلام به آن‌چه «دستاورد خدمت رضاشاه!» می‌خواند اشاره کرد و در عین حال گفت: البته من در عین حال همیشه این را گفته‌ام که اگر در زمان رضاشاه می‌بودم نه یک بار بلکه 40 تا 50 بار اعدام شده بودم.

وی معتقد است: مشکل آقای رسایی و همفکران‌شان این است که تاریخ را سیاه سفید می‌بینند که البته چنین دیدگاهی به خاطر عقب‌ماندگی علوم انسانی در کشور ماست. شخصیت‌های تاریخی از نگاه عده‌ای یا وطن‌پرست و خوب و یا سرسپرده و خائن بودند و در این بین حد وسطی وجود نداشته است، در حالی که این‌گونه نگاه کردن خطاست.

از 400 دانشجوی فاتح لانه جاسوسی فقط 50 نفر را می شناسیم

رسایی با اشاره به بحث اصلی این نشست (مساله تسخیر لانه جاسوی آمریکا) اظهارکرد: هم‌اکنون وقتی می‌خواهیم دانشجویان پیرو خط امام آن روز را ارزیابی کنیم، باید ملاک و معیاری وجود داشته باشد. در مورد کسانی که لانه جاسوسی را تسخیر کردند، اطلاعات درستی نداریم، تعدا آنها حدود 400 نفر بودند ولی ما از بین تمام آن آدم‌ها نهایتا 50 اسم را می‌شناسیم که همه این ها همچون آقای عبدی و اصغرزاده و میردامادی که پشیمان شدند و کسانی که در این طیف فکری بودند ولی جزو پشیمان‌ها قلمداد نمی‌شوند.

رسایی همچنین گفت: وقتی مواضع این دسته از افراد را نگاه می‌کنیم و انگیزه‌های‌شان را مورد توجه قرار می‌دهیم، می‌بینیم که آن‌ها از اول یا نگاه محکمی نسبت به این قضیه نداشتند و یا این‌که کارشان همواره با تردید بود و بالاخره در گذر زمان تغییر کردند. باید بپذیریم که آدم‌ها به هر ترتیب خسته می‌شوند و عواملی چون سن و سال روی آن‌ها تاثیرگذار است، وقتی سن انسان بالا می‌رود غل و زنجیرها اطراف او می‌آیند. همچنین بحث حفظ موقعیت و جایگاه‌های شخصی کم کم باعث می‌شود که انسان دچار تغییر شود، چنان‌چه می‌بینیم در دوره دفاع مقدس کسانی بودند که رشادت آفریدند، ولی امروز مواضع‌شان خلاف دفاع مقدس است.

وی در پایان این بخش از اظهارات خود دوباره بر این نکته تاکید کرد که «آقای زیباکلام باید مبنای خودشان را مشخص کنند

وی افزود: یک نکته دیگر بگویم و آن این‌که آقای زیباکلام؛ این‌که می‌گویید تاریخ محکمه قضاوت نیست، بلکه محل فهم تحولات است یعنی چه؟ شما استاد هستید. وقتی که شما می‌فهمید باید قضاوت کنید مگر می‌شود ما قضاوت نکنیم؟ درست است نباید به تحریف تاریخ پرداخت، ولی وقتی می‌گوییم تاریخ محل فهم کنش‌هاست، بالاخره انسان را به قضاوت می‌رساند.

این نماینده مجلس با اشاره به اظهارات زیباکلام درباره رضاشاه نیز گفت: وقتی این‌طور از رضاشاه دفاع می‌کنید، خود را با علامت سوال بزرگی مواجه می‌سازید.

وی افزود: اگر رضاشاه پوتین پوشید و دو کار انجام داد که دلیل نمی شود ما از او تجلیل کنیم چون در کنار دو اقدامش هزاران کثافت‌کاری هم داشت و این کار رضاشاه مانند کسی بود که به جبهه دشمن می‌رفت و هر بار تفنگی را از دشمن به غنیمت می‌گرفت و هنگامی که فرمانده‌اش دلیل آن را پرسید، می گفت: من هر بار که به جبهه دشمن می‌روم یک تانک خودی را تحویل می‌دهم و به جای آن یک تفنگ دشمن را تحویل می‌گیرم.
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

من در جستجوی قطعه ای از آسمان پهناور هستم

که از تراکم اندیشه های پَست، تهی باشد .

6. تشكر

chaji (06-11-2010)

7. Top | #15

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,856 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پاسخ : دفاع مجدد زیبا کلام از رضا شاه . . .

من قانون اساسی را قبول دارم، ولایت فقیه را هم در محدوده قانون اساسی

زیباکلام هم گفت: مقدم بر قضاوت تاریخی فهم تحولات است. شما باید بفهمید عصر رضاشاه چه عصری بوده است، اگر درست فهمیده شود، قضاوت دشوار خواهد شد؛ چراکه شما مجموعه‌ای از سیاهی‌ها و سفیدی‌ها را می‌بینید که ذاتا قضاوت را دشوار می‌کند و من معتقدم آن‌چه که دراین راستا مغفول مانده به دلیل عقب‌ماندگی علوم انسانی و عدم فهم صحیح تحولات سیاسی و اجتماعی است.

وی با مورد توجه قرار دادن تاکیدات رسایی مبنی بر این‌که زیباکلام باید مبنای فکری‌اش را به طور صریح عنوان کند، گفت: هر کس می‌تواند نسبت به مخالفین خود نگاه کج‌اندیشانه داشته باشد، من هم می‌توانم به آقای رسایی بگویم درد شما طرفداری از حکومت و حاکمیت است، منتهی شما پشت ولایت فقیه و قانون اساسی سنگر می‌گیرید. ایشان به طور سلیس دارند از من می‌پرسند که چرا تکلیف‌تان را با ولایت فقیه روشن نمی‌کنید، چون منه رسایی تکلیفم روشن است. من به این سوال این‌طور پاسخ می‌دهم که آری من ولایت فقیه را در چارچوب اصل 110 قانون اساسی می‌پذیرم و تصمیمات ایشان مطابق قانون اساسی در تخم چشمان من است.

وی گفت: البته من در عین حال می‌خواهم نسبت به آقای رسایی منصف باشم واین موضوع را از روی حقه‌بازی نمی‌گویم.

این استاد دانشگاه سپس روند تدوین قانون اساسی و اصل ولایت فقیه در این قانون را مورد توجه قرار داد.

وی افزود: اگر فردی از من بپرسد که نظر شما در این خصوص که ولی فقیه اعلام می‌کند فرد تحصیل‌کرده‌ای رئیس دانشگاه شود، ‌چیست؟ من به وی پاسخ خواهم داد، تصمیم ولی فقیه روی تخم چشم من اما این اقدام برخلاف قانون اساسی است.

زیباکلام خاطرنشان کرد:‌ در قانون اساسی کشورمان اعلام شده که ولی فقیه می‌تواند رؤسای سازمان‌هایی چون صدا و سیما را منصوب کند، اما در قانون اساسی این نکته قید نشده است که ولی فقیه می‌تواند رئیس دانشگاه تهران را انتخاب کند.
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

8. تشكر

chaji (06-11-2010)

9. Top | #16

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,856 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

بزرگ‌تر از شما هم ولایت فقیه را قبول نداشتند، اتفاقی نیفتاد

رسایی در واکنش به این اظهارات گفت: واقعا خدا را شکر می‌کنیم که این محیط‌ها و مباحثات فراهم شده؛ چراکه در قالب همین بحث‌ها بصیرت ایجاد می‌شود.

وی اظهارات زیباکلام را تحریف قلمداد کرد و گفت: آقای زیباکلام در بحث تحریف تاریخ حساسیت دارند، ولی من که زنده‌ام و این‌جا نشسته‌ام را نیت‌خوانی می‌کنند، علت این‌که من پرسیدم که مبنای فکری‌تان چیست این نبوده که شما را به گوشه‌ای از رینگ ببرم. شما ولایت فقیه را قبول دارید یا ندارید مهم نیست اصلا به کجای عالم بر می‌خورد، اگر شما ولایت فقیه را قبول نداشته باشید؟ خیلی بزرگتر از شما این بحث را قبول نداشتند هیچ اتفاقی نیفتاد.

رسایی یادآور شد: شما که اصلا مشکل را در ذات قانون اساسی می دانید! بنابر این بر خلاف آنچه گفتید شما حتی قانون اساسی را هم قبول ندارید.

این نماینده مجلس تاکید کرد: آقای زیباکلام تحریف تاریخی بزرگی کردند که این اقدام وی ناشی از رضاشاه‌ دوستی وی است؛ آقای زیباکلام زیر بار ولایت فقیه نمی‌رود اما زیربار حمایت از رضاشاه می‌رود و این امر فاجعه‌بار است.

عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس اظهار داشت: الان فرصت نیست و موضوع بحث هم این نیست ولی در این خصوص دوست دارم جلسه‌ای را با موضوع ولایت فقیه با آقای زیباکلام داشته باشم.
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

10. تشكر

chaji (06-11-2010)

11. Top | #17

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,856 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

من حرفم خودم را می زنم، سال 59 شما چند ساله بودی؟

زیباکلام همچنین از این‌که در خصوص موضوع این مناظره صحبت نکرده است عذرخواهی کرد و گفت: من مجبور شدم که راجع به ولایت فقیه صحبت کنم، ایشان (رسایی) پرسیدند من هم پاسخ دادم. در بحث و گفت‌وگو این‌که طرف شما چه کسی است مهم نیست به من اصلا مربوط نیست که آقای رسایی به چه کسی اعتقاد دارد و به من مربوط نیست که از طرف مقابلم بپرسم که مبنای فکری و اصول دین و فروع دین،‌ کدملی و شماره شناسنامه‌ات را بگو من این موضوع را از باب دکور نمی‌گویم. وقتی که بسیج دانشجویی این دانشگاه از من پرسید طرف مقابل چه کسی باشد من گفتم هر کسی به من چه مربوط است که بسیج دانشجویی چه کسی را می‌آورد، من دیدگاه‌های خودم را می‌گویم و شخص مقابلم هم دیدگاه‌های خودش را مطرح می‌کند و این اصل اولیه یک مناظره است.

در ادامه زیباکلام با طعنه از رسایی پرسید: شما چند سال‌تان بود که تسخیر لانه جاسوسی صورت گرفت؟ شما در آن زمان حدود 10 سال داشته‌اید و مسائل آن زمان را خوانده‌اید. علاقه‌مند به مسائل بوده‌اید و آن را خوانده‌اید و خودتان در جریان آن مسائل نبوده‌اید که این‌گونه صحبت می‌کنید.

رسایی هم پرسید: اینکه رسایی در زمان تسخیر لانه جاسوسی چند ساله بوده به موضوع ربطی پیدا نمی‌کند و اگر اینگونه باشد من باید از آقای زیباکلام بپرسم که شما چند سال‌تان بود؟

زیباکلام پاسخ داد: حدود 30 سالم بود.
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

12. تشكر

chaji (06-11-2010)

13. Top | #18

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,856 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

اینجا دانشگاه است از استدلال های عوامانه استفاده نکنید

رسایی هم گفت: شما که در مورد قاجار صحبت می‌کنید آیا آن زمان بوده‌اید که در مورد آن صحبت می‌کنید؟ آن را لمس کرده‌اید؟ این شیوه‌ای که شما مطرح می‌کنید درست نیست. ما در دانشگاه هستیم و در یک محیط علمی که منطق و استدلال جواب می دهد. بله، من در مورد مسائل لانه جاسوسی خوانده‌ام و مطالعه کرده‌ام.
    وی ادامه داد: در صحبت‌های شما خیلی تناقض وجود دارد. می‌گویید به من چه که فلانی چه اعتقادی دارد و برای من مهم نیست که چه کسی چه اعتقادی دارد. پس یعنی شما فقط به دنبال تریبونی بودید که مطالب‌تان را بیان کنید.
    وی خاطرنشان کرد: من از آن بابت می‌گویم مبانی شما چیست که می‌خواهم با شما صحبت کنم، بحث کنم تا مطلب مشخص شود.
    این نماینده مجلس با بیان این‌که «در سال 59 عده‌ای به دنبال این بودند که ولی‌فقیه را به تسخیر خود درآورند و در واقع مالک آن شوند و اهداف خود را دنبال کنند ولی وقتی نتوانستند به هدف خود برسند شروع به تهاجم و تردید کردند» گفت: شما بحث از تعریف ولایت فقیه کردید. ولی فقیه مجموعه‌ای از شرایط است. باید دارای تقوا باشد، عدالت داشته باشد، اجتهاد داشته باشد، تمایل به دنیا نداشته باشد، شجاع باشد و شاه سلطان حسین نباشد. همان رضا شاهی که شما برای آن سینه می‌زنید، از انگلیس می‌ترسید و پسرش از آمریکا می‌ترسید. ولی فقیه باید شجاع باشد،و قدرت اداره جامعه را داشته باشد.
    وی تاکید کرد: وقتی می‌گویم مبانی‌تان را مشخص کنید برای این است که از شما می‌پرسم که آیا شما امام معصوم را قبول دارید یا ندارید. وقتی امام معصوم در غیبت هستند، تکلیف ما چیست؟ چه چیزی می‌تواند راهگشا باشد؟ رای اکثریت؟ این که اساسا تحقق خارجی ندارد.
    رسایی گفت: در سال 59 بسیاری از افراد در مورد ولی فقیه صحبت و نگاه‌های خود را مطرح کردند و بسیاری از آنها نیز از منظر امام(ره) در مورد ولی فقیه صحبت کردند.
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

14. تشكر

chaji (06-11-2010)

15. Top | #19

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,856 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

ولایت فقیه جلوی سوپر انقلابی های پشیمان را گرفت

رسایی ادامه داد: ولی فقیه یعنی کسی در برابر عده‌ای پشیمان و دنیازده که آن زمان از دیوار سفارت بالا رفتند و بعد پشیمان می‌شوند و می‌روند با آمریکایی‌ها قهوه می‌خورند بایستد و بگوید شما حق ندارید این کار را بکنید. قران به ما می گوید که یهود و نصاری از شما راضی نمیشوند مگر این که از آنها تبعیت کنید و این چیزی است که ولی فقیه باید به آن عمل کند.

رسایی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در مجلس ششم که انباشت آقایان اصلاح‌طلب بود آن‌ها نامه‌ای به رهبری نوشتند و گفتند جام زهر را در ارتباط با آمریکا بنوش. آقای زیباکلام نیز در همان زمان در مقاله‌ای در یکی از روزنامه‌ها نوشتند که مشکلات ما را رابطه با آمریکا حل می‌کند و مذاکره با آمریکا تنها راه حل مشکلات است. چرا عده‌ای دنبال مذاکره با آمریکا هستند و آمریکا نیز به دنبال مذاکره است؟ رهبری در آن موقع در دیدار با نمایندگان مجلس به آن‌ها گفتند حد خواسته آمریکا کجاست؟‌ می‌گوید هسته‌یی را ول کنید، هسته‌یی را ول کنیم، چیز دیگری را می‌چسبند و این خواسته‌ها ادامه دارد تا جایی که شما تسلیم شوید.

وی افزود: آقای میرحسین قبل از انتخابات در دانشگاه مشهد گفت من به ولی فقیه اعتقاد دارم و معتقدم که ولایت فقیه جلوی دیکتاتوری را می‌گیرد. این جمله را باید آب طلا گرفت. چون آن‌ها بعد از انتخابات می‌خواستند دیکتاتوری ایجاد کنند اما ولی فقیه جلوی آنها را گرفت.

رسایی گفت: آقای زیبا کلام می گوید ولی فقیه نمی تواند بگوید که رییس دانشگاه را عوض کن و اگر این طور است پس رهبری رییس جمهور را هم تعییین کند! سئوال ما این است که مگر ولی فقیه چنین درخواست هایی دارد؟ سال قبل وقتی که عده ای انتخابات را زیر سوال بردند، رهبری گفتند که بیایید آرا را بشمارید. فرصت تمدید برای اعتراض و شمارش آرا دادند. ولی آن‌ها حاضر نشدند و این موضوع را قبول نکردند. حتی تاکید شد که بیایید آرا را بازشماری کنیم با حضور نمایندگان‌شان. چرا قبول نکردند؟ به همان دلیل که آقای تاج‌زاده و خاتمی گفتند و گنجی نیز نوشت که در انتخابات تقلب نشده است. ولی فقیه چیزی برخلاف عدالت و قانون نمی‌خواهد.

رسایی خطاب به زیباکلام گفت: شما دیروز صحبتی کردید و گفته بودید حرکت دانشجویان در تسخیر لانه جاسوسی احساسی بوده است و این‌که تحت تاثیر جریان مارکسیسم این کار را کرده‌اند.

وی با خواندن یکی از بیانیه‌های دانشجویان تسخیرکننده‌ لانه جاسوسی گفت: حرکت دانشجویان یک حرکت احساسی نبودبلکه بر اساس مبانی دینی بود، اما چه می‌شود که عده‌ای از آن‌ها پشیمان می‌شوند و بعد می‌روند با آمریکایی‌ها قهوه می‌خورند. عده‌ای از آن‌ها در خطی که آغاز کرده‌اند می‌مانند و افتخار می‌کنند. علت چیست؟ چه اتفاقی افتاده است؟ در این باره باید فکر کرد.
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

16. تشكر

chaji (06-11-2010)

17. Top | #20

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,856 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

آمریکایی ها می خواستند ما را به رسمیت بشناسند

زیباکلام ادامه داد: در مورد مبحثی که دیروز مطرح شد و این‌که من گفته‌ام حرکت دانشجویان بر اساس احساس بوده است، این‌گونه نبود. من یک سوالی را مطرح کردم که اساسا آمریکاستیزی در ایران در ذات انقلاب بود یا بعد ایجاد شد؟ یا این‌که تفکرات مارکسیستی و چپ نیز در این موضوع اثرگذار بود؟

این استاد دانشگاه ادامه داد: ادبیات مارکسیستی با ادبیات رادیکال اسلامی در دهه 40 و 50 به نوعی با هم همخوانی داشتند و در بیانیه‌ای که آقای رسایی از دانشجویان پیرو خط امام خواند دیدیم که این ادبیات مارکسیستی به نوعی حضور داشت. مثل این‌که ما ضدامپریالیسم هستیم. امپریالیسم از کجا آمده است؟ آیا امپریالیسم از قرآن آمده است؟ این‌ها واژگان امپریالیستی است که توسط جریان‌های چپ وارد ادبیات شده بود و هرچه ما به عقب‌تر یعنی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی برگردیم تاثیر ادبیات مارکسیستی را بیشتر می‌بینیم.

زیباکلام در بیانی تاریخی از دیدگاه خود ادامه داد: در آبان سال 1358 قبل از اشغال سفارت آمریکا برخی از اعضای دولت ایران از جمله مرحوم بازرگان، چمران که آن زمان وزیر دفاع بود و ابراهیم یزدی و چند نفر دیگر که وزیر نبودند، برای سالگرد جشن پیروزی انقلاب الجزایر از طرف دولت ایران به الجزایر رفته بودند و از قبل بحثی نبود که با آمریکا در آن‌جا مذاکره‌ای صورت بگیرد. در آن‌جا مهمان‌هایی از کشورهای مختلف بودند از جمله برژینسکی و همین رابرت گیتس که اکنون وزیر دفاع آمریکاست و آن زمان مقام جزء بود. ملاقات مقامات ایرانی و آمریکایی در لابی که مهمانان خارجی هستند صورت می‌گیرد. در آن زمان قبل از پیروزی انقلاب سفارشات زیادی از سوی شاه به آمریکایی‌ها داده شده بود که برخی از این سفارشات را پولش را ما نصفه و بعضی‌هایش را یک سوم داده بودند و از حکومت قبل نیز دارایی‌هایی در آمریکا بود و تکلیف این‌ها باید مشخص می‌شد و هم ما می‌خواستیم تکلیف این مسائل مشخص شود و هم آن‌ها می‌خواستند. این ملاقات انجام می‌شود و آن‌طور که رابرت گیتس بیان می‌کند به عنوان یک عضو پایین در آن جلسه حضور داشته، می‌گوید برژینسکی صحبت را شروع کرد و این‌که برژینسکی در آن جلسه گفته ما انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی را به رسمیت می‌شناسیم و ما و شما دشمن مشترکی به نام شوروی داریم و درصدد براندازی جمهوری اسلامی نیستیم. ما خواهان داشتن روابط معقول با ایران هستیم اما درخصوص تسلیحات گفته، تسلیحاتی که جنبه تدافعی داشته باشد از نظر کارتر مشکلی ندارد و می‌تواند به شما داده شود ولی تسلیحاتی که جنبه تهاجمی دارد را فعلا بنا نداریم به شما بدهیم و یک سری تسلیحات که نه می‌شود گفت دفاعی است، نه می‌شود گفت تهاجمی است را باید بنشینیم و کارشناسان دو کشور در مورد آن صحبت کنند و تصمیم بگیرند، به‌اضافه اموال دیگری که ایران در آمریکا دارد. وقتی که صحبت‌های برژینسکی به پایان می‌رسد، بازرگان خطاب به برژینسکی می‌گوید شاه را کی تحویل می‌دهید؟ رابرت گیتس می‌گوید که وقتی نخست وزیر ایران این حرف را زد ما به هم نگاه کردیم.
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

18. تشكر

chaji (06-11-2010)

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع