نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: پاسداري از شعائر حسيني

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,881
    مورد تشکر
    5,852 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض پاسداري از شعائر حسيني

ذلك و من يعظم شعائر الله فانّها من تقوي القلوب
    ارزش حفظ شعائر
    از بزرگ‌ترين شعائر تشيع و ولاي اهل بيت رسالت عليهم السلام اقامه‌ی مراسم عزاداري و سوگواري براي حضرت سيد الشهداء، ابي عبد الله الحسين عليه الصلاة و السلام و كحل الله ابصارنا بتراب مقدم زوار حرمه مي‌باشد.
    اين شعائر، شعائرالله، شعائر اسلام، شعائر مجد و عظمت موحدين و خداپرستان و معالم انسانيت است.
    تعظيم اين شعائر هر چه باشكوه‌تر انجام شود، دل‌ها را بيشتر و بيشتر به خلوص نيت، صبر، استقامت و فداكاري در راه احياي حق و اعلاي كلمه‌ی اسلام نائل مي‌سازد و ظلم، استبداد، شرك و استضعاف را محكوم مي‌نمايد.
    مكتب جهاد و مدرسه‌ی عظمت‌هاي انساني در اين شعائر زنده مي‌شود و فرياد حسين عليه‌السلام

اني لا اري الموت الا سعادت و لا الحياة مع الظالمين الا برما

بدن‌هاي مستكبران را مي‌لرزاند و اركان استكبار آنان را منهدم مي‌سازد.
    درس عزت
    شعائري است كه در طول تاريخ به انسان‌ها درس مي‌دهد كه سربلند، عزيز و با افتخار زندگي كنيد و به ذلت، پستي و هر چه دون شأن انسانيت است تن در ندهيد و همگان، هميشه در هر جا و هر مكان با بزرگ مجاهد آل محمد صلوات الله علهم اجمعين و رهبر آزاد مردان جهان، ابوالشهداء و سيد الاحرار فرياد «هيهات من الذلة» را سر دهيد و به خواري و دون همتي گردن ننهيد كه علي عليه‌السلام، امير مؤمنان، پدر بزرگوار حسين عليه‌السلام فرمود:

الا حر يدع هذه اللماظة لأهلها انه ليس لأنفسكم ثمن الا الجنة فلا تبيعوها الا بها

اگر مي‌خواهيد به پيشتازان صحنه‌ی شهادت كربلا تأسي كنيد خود را به غير از خدا، ثواب خدا و بهشت خدا نفروشيد.
    بايد‌هاي مراسم حسيني
    اين شعائر به هر صورت و به هر مظهر و جلوه‌اي اقامه شود، مقدس است و برگزاركنندگان آن، مورد ستايش و تحسين خواهند بود. با اين شعائر مي‌توان دعوت اسلام را بيش از پيش جهاني كرد و دنيا را مجذوب حقايق اين دين حنيف نمود.
    به طور يقين حضرت بقية الله ارواح العالمين له الفداء در بعضي از اين مراسم شركت فرموده و با عزاداران حسين عليه‌السلام همكاري كرده‌اند.
    بديهي است اين مراسم و شعائر بايد تا آنجا كه ممكن است از ريا، شوائب، هرگونه عمل نامشروع و حرام پاك و منزه باشد و همه‌ی جلوه‌هاي آن، جلوه هاي حمايت از حق، امر به معروف و نهي از منكر و كوبيدن باطل و معصيت باشد.

برگرفته از کتاب «با عاشورائیان» اثر حضرت آیت الله العظمی صافی
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

من در جستجوی قطعه ای از آسمان پهناور هستم

که از تراکم اندیشه های پَست، تهی باشد .

2.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)