صفحه 10 از 11 نخستنخست ... 67891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 101

موضوع: آوای محبت: سیری در فضائل و آثار صلوات

1. Top | #91

عنوان کاربر
    مديرکل سايت
    شماره عضویت
    13
    نوشته
    102,875
    صلوات
    31803
    دلنوشته
    76
    صلی الله علیک یا مولاتنا یا زینب کبری علیها السلام
    مورد تشکر
    204,211 در 63,587
    وبلاگ
    208
    دریافت
    9
    آپلود
    102

اوقات و شرایط برای ذکر صلوات

گاهی سؤال می شود: آیا صلوات وقت خاصی دارد؟ در چه وقتی افضل است؟
    صلوات به یک معنا، زمان و مکان و وقت و موقعیت و شرایط نمی شناسد. همان طور که یاد خدا استثنا ندارد و در هر حالی و در هر شرایط و زمان و مکانی خوب و پسندیده است،
    ص: 132
    صلوات هم همین طور است.
    گاهی می پرسند: آیا لازم است موقع صلوات وضو داشته باشیم، یا رو به قبله باشیم؟
    ذکر صلوات در هر حالی، حتی برای کسانی که عذر شرعی دارند، بسیار پسندیده و با فضیلت است. صلوات در حالات مختلف، رو به قبله، پشت به قبله، با وضو، بی وضو، خوابیده، نشسته، در حال راه رفتن و در هر شرایطی پسندیده است. همان طور که یاد خدا مقرب و محبوب حق تعالی است، ذکر صلوات هم چون یاد خداست، در هر شرایط و در هر زمان و مکانی پسندیده و محبوب خداوند است و به عنوان افضل اعمال سفارش شده است.

امضاء

سکوت
    خطرناک تر از حرفهای نیشداراست
    کسی که
    سکوت می کند روزی حرفهایش را
    سرنوشت به تلخی به شما خواهد گفت

و قسم به حقارتِ واژه و شکوه سکوت،
    که گاهی شرح حال آدمی ممکن نیست...

2. آیه های انتظار

آیه های انتظار

لیست موضوعات تصادفی این انجمن

3. Top | #92

عنوان کاربر
    مديرکل سايت
    شماره عضویت
    13
    نوشته
    102,875
    صلوات
    31803
    دلنوشته
    76
    مورد تشکر
    204,211 در 63,587
    وبلاگ
    208
    دریافت
    9
    آپلود
    102

بهترین اوقات صلوات

البته مسلم است بعضی از اوقات شرافت و فضیلت آن بیشتر است. مثلا عصر پنج شنبه، شب و روز جمعه سفارش شده است.

امضاء

سکوت
    کسی که

4. Top | #93

عنوان کاربر
    مديرکل سايت
    شماره عضویت
    13
    نوشته
    102,875
    صلوات
    31803
    دلنوشته
    76
    مورد تشکر
    204,211 در 63,587
    وبلاگ
    208
    دریافت
    9
    آپلود
    102

صلوات در روز جمعه

امام صادق علیه السلام فرمود:
    ما من عمل یوم الجمعه أفضل من الصلوات علی محمد و آل محمد؛(1)در روز جمعه هیچ عملی با
    ص: 133
    پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند:
    من صلی علی یوم الجمعه مائه صلاه قضی الله له ستین حاجه ثلاثون للدنیا و ثلاثون للآخرۃ؛(1) کسی که در روز جمعه صد بار بر من صلوات بفرستد، خداوند شصت حاجت او را بر آورد، سی حاجت مربوط به دنیا و سی حاجت مربوط به آخرت.

امضاء

سکوت
    کسی که

5. Top | #94

عنوان کاربر
    مديرکل سايت
    شماره عضویت
    13
    نوشته
    102,875
    صلوات
    31803
    دلنوشته
    76
    مورد تشکر
    204,211 در 63,587
    وبلاگ
    208
    دریافت
    9
    آپلود
    102

صلوات در با فضیلت ترین اوقات

ماه های رجب، شعبان و رمضان افضل ماه های سال هستند. در این سه ماه به صلوات سفارش شده است.
    در شب های قدر، بهترین اعمال ذکر صلوات بر محمد و آل محمد است. در عید فطر، عید قربان، میلاد پیامبر صلی الله علیه و آله و مبعث و میلاد ائمه علیهم السلام ، یکی از بهترین و با فضیلت ترین اعمال ذکر صلوات بر محمد و آل محمد است.
    و به طور کلی ایامی که با اهل بیت تناسب دارد، یکی از بهترین هدیه های ما می تواند صلوات بر محمد و آل محمد باشد.
    ص: 134
    امام هشتم علیه السلام به این آیه مبارکه استشهاد کردند که هر کسی ذکر خدا و اسم خدا را برد، مستحب است بر پیامبر و آل هم صلوات بفرستد.
    بنابر این، صلوات به یک معنا زمان نمی شناسد، ولی زمان های خاص با فضیلت تر است و ثواب آن چند برابر خواهد شد. یکی از اوقات صلوات موقع دیدار و زیارت مؤمنین است. وقتی به هم می رسند، مستحب است که سلام و مصافحه داشته باشند و در وقت مصافحه صلوات بفرستند.

امضاء

سکوت
    کسی که

6. Top | #95

عنوان کاربر
    مديرکل سايت
    شماره عضویت
    13
    نوشته
    102,875
    صلوات
    31803
    دلنوشته
    76
    مورد تشکر
    204,211 در 63,587
    وبلاگ
    208
    دریافت
    9
    آپلود
    102

ذکر صلوات در مجامع

مجالسی که گرد هم جمع می شویم؛ در خانه ها، در حسینیه ها، در تکیه ها، این ها فرصت بسیار خوبی برای ذکر صلوات است. از آثار آن این است که نفاق از بین می رود، ملائکه فرود می آیند و شیاطین دور می شوند.
    گویندگان و یا کارشناسانی که در رسانه، یا در همایش ها، یا در منبرها گویندگی می کنند، شایسته است که مجالس
    ص: 135
    حسرت و وبال برای آنها خواهد بود.(1) لذا در گردهمایی ها، در مجالس خانوادگی، در مجالس چند نفره دوستان، این ذکر بلند را فراموش نکنیم که به برکت این ذکر مجالس ما نورانی می شود و نام و یاد پیغمبر و اهل بیت علیهم السلام در مجلس ما حاکم می شود و این بهترین وسیله نجات ما خواهد بود.
    إن شاء الله خداوند متعال توفیق تداوم و کثرت صلوات و پیوند خالصانه با پیغمبر و آل را به همه ما مرحمت بفرماید!
    ما معتقد هستیم که آثار و برکات صلوات به یک جمع نمی رسد. بر اساس روایات آثار آن به همه موجودات و به همه عوالم خواهد رسید.

امضاء

سکوت
    کسی که

7. Top | #96

عنوان کاربر
    مديرکل سايت
    شماره عضویت
    13
    نوشته
    102,875
    صلوات
    31803
    دلنوشته
    76
    مورد تشکر
    204,211 در 63,587
    وبلاگ
    208
    دریافت
    9
    آپلود
    102

صلوات بر انبیای الهی

چه خوب است صلوات خود را به صلوات بر انبیا ضمیمه کنیم که جامع تر و کامل تر خواهد بود. وقتی در محضر مبارک امام صادق علیه السلام نام یکی از انبیای الهی برده شد، آن حضرت فرمودند: چون نام یکی از انبیا برده می شود، اول بر محمد صلی الله علیه و آله
    ص: 136
    الأنبیاء و المرسلین!

امضاء

سکوت
    کسی که

8. Top | #97

عنوان کاربر
    مديرکل سايت
    شماره عضویت
    13
    نوشته
    102,875
    صلوات
    31803
    دلنوشته
    76
    مورد تشکر
    204,211 در 63,587
    وبلاگ
    208
    دریافت
    9
    آپلود
    102

شفاعت انبیای الهی

فاطمه زهرا سلام الله علیها می گوید: بستر خوابم را گسترده بودم که رسول خدا صلی الله علیه و آله وارد شد. فرمود:
    یا فاطمه لا تنامی الا وقد عملت أربعه ختمت القرآن و جعلت الانبیاء شفعائک و ارضیت المؤمنین عن نفسک و حججت و اعتمرت؛ ای فاطمه، به بستر خواب مرو، جز این که چهار کار انجام داده باشی: قرآن را ختم کرده باشی، و انبیا را شفیع خود قرار داده باشی، و مؤمنان را از خویش خشنود ساخته باشی، و حج وعمره به جا آورده باشی!
    رسول خدا صلی الله علیه و آله این را فرمود و مشغول نماز شد. من صبر کردم تا نماز آن حضرت تمام شد. گفتم: یا رسول الله، چهار چیز گفتید که من در این شرایط توان انجام آن را ندارم. حضرت تبسم کردند و فرمودند:
    إذا قرأت «قل هو الله احد» ثلاث مرات فکانک ختمت القرآن و اذا صلیت علی و علی الأنبیاء قبلی کنا شفعاء ک یوم القیامه و إذا استغفرت للمؤمنین رضوا
    ص: 137
    کلهم عنک و إذا قلت سبحان الله و الحمد لله و لا إله إلا الله و الله اکبر فقد حججت و اعتمرت؛(1) هنگامی که سه مرتبه سوره «قل هوالله احد» را قرائت کردی، گویا قرآن را ختم کرده ای، و هنگامی که بر من و انبیای قبل از من صلوات فرستادی، ما در روز قیامت شفیع تو خواهیم بود، و هنگامی که برای اهل ایمان استغفار کردی، همه مؤمنان از تو راضی خواهند بود، و هنگامی که گفتی «سبحان الله و الحمد لله و لا إله إلا
    الله و الله اکبر» حج و عمره گذارده ای!
    امیدوار هستم که توفیق صلوات از ما گرفته نشود و لحظه به لحظه در گفتن این ذکر و انس به این ذکر و همراه شدن با این ذکر موفق تر و همراهی بیشتری داشته باشیم و جان و روح خود را با ذکر محمد و آل محمد عجین کنیم!
    ص: 138

امضاء

سکوت
    کسی که

9. Top | #98

عنوان کاربر
    مديرکل سايت
    شماره عضویت
    13
    نوشته
    102,875
    صلوات
    31803
    دلنوشته
    76
    مورد تشکر
    204,211 در 63,587
    وبلاگ
    208
    دریافت
    9
    آپلود
    102

فهرست آیات

أقیموا الصلوه.49
    إِنَّ اللَّهَ وَمَلَائِکَتَهُ یُصَلُّونَ عَلَی النَّبِیِّ یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَیْهِ وَسَلِّمُوا تَسْلِیمًا............................10 8،51،31،30،18،12،
    إِنَّکَ مَیِّتٌ .....41
    جَاءَ الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ إِنَّ الْبَاطِلَ کَانَ زَهُوقًا .................................................. ............89
    رَبَّنَا وَسِعْتَ کُلَّ شَیْءٍ رَحْمَهً وَعِلْمًا ............46
    فَاذْکُرُونِی أَذْکُرْکُمْ ...................................11
    فَأَمَّا مَنْ ثَقُلَتْ مَوَازِینُهُ فَهُوَ فِی عِیشَهٍ رَاضِیَهٍ .................................................. ............90
    فَلَا تُزَکُّوا أَنْفُسَکُمْ ..................................50
    فَمَنْ زُحْزِحَ عَنِ النَّارِ وَأُدْخِلَ الْجَنَّهَ فَقَدْ فَازَ وَمَا الْحَیَاهُ الدُّنْیَا إِلَّا مَتَاعُ الْغُرُورِ............................68
    قَدْ أَفْلَحَ مَنْ تَزَکَّی وَذَکَرَ اسْمَ رَبِّهِ فَصَلَّی 135،50
    اللَّهُ یُزَکِّی مَنْ یَشَاءُ................................50
    وَإِذَا حُیِّیتُمْ بِتَحِیَّهٍ فَحَیُّوا بِأَحْسَنَ مِنْهَا أَوْ رُدُّوهَا................................ ..............................61
    ص: 139
    وَأَمَّا مَنْ خَفَّتْ مَوَازِینُهُ فَأُمُّهُ هَاوِیَهٌ..............91
    وَإِنْ مِنْ شَیْءٍ إِلَّا یُسَبِّحُ بِحَمْدِهِ وَلَکِنْ لَا تَفْقَهُونَ تَسْبِیحَهُمْ........................ ..................110
    وَإِنْ مِنْکُمْ إِلَّا وَارِدُهَا کَانَ عَلَی رَبِّکَ حَتْمًا مَقْضِیًّا.............................. .............................67
    وَکَذَلِکَ جَعَلْنَا لِکُلِّ نَبِیٍّ عَدُوًّا شَیَاطِینَ الْإِنْسِ وَالْجِنِّ.............................. ........................96
    یُحِبُّهُمْ وَیُحِبُّونَهُ...................... ................45
    یُسَبِّحُونَ اللَّیْلَ وَالنَّهَارَ لَا یَفْتُرُونَ................52
    ص: 140

امضاء

سکوت
    کسی که

10. Top | #99

عنوان کاربر
    مديرکل سايت
    شماره عضویت
    13
    نوشته
    102,875
    صلوات
    31803
    دلنوشته
    76
    مورد تشکر
    204,211 در 63,587
    وبلاگ
    208
    دریافت
    9
    آپلود
    102

فهرست روایات و دعاها

أثقل ما یوضع فی المیزان یوم القیامه الصلاه علی محمد و أهل بیته...............................22
    أخبرنی آن الرجل من أمتی إذا صلی علی و اتبع بالصلاه علی اهل بیتی فتحت له أبواب السماء و صلت علیه الملائکه سبعین صلاه و إن کان مذنبا خطاء ثم تتحات عنه
    الذنوب کما یتحات الورق من الشجر و یقول الله تبارک و تعالی لبیک یا عبدی وسعدیک ویقول اللهللملائکه یا ملائکتی انتم تصلون علیه سبعین صلاه و انا اصلی علیه
    سبعمائه صلاه....................................122
    ادخرت شفاعتی لأهل الکبائر من امتی ....80
    إذا دخلت المسجد فصل علی النبی صلی الله علیه و آله وسلم و إذا خرجت فافعل ذلک.....86
    إذا دعا أحدکم فلیبدأ بالصلاه علی النبی صلی الله علیه و آله فان الصلاه علی النبی صلی الله علیه و آله مقبوله و لم یکن الله
    ص: 141
    لیقبل بعضا و یرد بعضا.............................27
    إذا ذکر النبی صلی الله علیه وآله و سلم فاکثروا الصلاه علیه فانه من صلی علی النبی صلی الله علیه وآله صلاه واحده صلی الله علیه الف صلاه فی الف صف من الملائکه
    و لم ییق شی مما خلقه الله إلا صلی علی العبد لصلاه الله علیه و صلاۃ ملائکته...............69
    إذا قرأت«قل هو الله أحد» ثلاث مرات فکانک ختمت القرآن و إذا صلیت علی و علی الأنبیاء قبلی کنا شفعاءک یوم القیامه و إذا استغفرت للمؤمنین رضوا کلهم عنک و إذا قلت سبحان الله و الحمد لله ولا إله إلا الله و الله اکبر فقد حججت و اعتمرت ...........................137
    إذا و الله فزنا و فار شیعتنا ورب الکعبه ......120
    إرفعوا أصواتکم بالصلاه علی فانها تذهب بالنفاق.................................... ....................58
    آساس الإسلام حبی و حب اهل بیتی......35
    استخود علیهم الشیطان فأنساهم ذکر الله12
    أشهد أن لا إله إلا الله............................117
    أشهد أن محمدا عبده و رسوله...............40
    أعظم آیه فی کتاب الله.........................101
    أفضل الدعاء الصلاه علی محمد و آله ثم الدعاء للإخوان ثم الدعاء لنفسک فیما أحببت ......22
    أکثروا الصلاه علی فان الصلاه علی نور فی القبر ونور علی الصراط و نور فی الجنه.............87
    ص: 142
    ألا أعلمک شیئا یقی الله به وجهک من حر جهنم.......................................... ...........126
    البخل جامع لمساوی العیوب وهو زمام یقاد به إلی کل سوء........................................53 البخیل من بخل بالسلام........................54
    البخیل من ذکرت عنده فلم یصل علی.......54
    الدعاء أفضل من قراءه القرآن لإن الله عزوجل قال: قل ما یعبؤا بکم ربی لولا دعائکم ...........23
    الصلاه علی النبی صلی الله علیه وآله أمحق للخطایا من الماء للنار..............................54
    اللهم إنی أسألک العفو والعافیه و المعافاه فی الدنیا والآخره ........................................24
    اللهم صل علی محمد و آل محمد و صل علی جمیع الأنبیاء والمرسلین.........................137
    اما آجفی الناس فرجل ذکرت بین یدیه فلم یصل علی............................................ .....81
    أما إنه لم یخرج أحد بأفضل مما خرجت به.129
    إن اشرف أعمال المؤمنین فی مراتبهم التی قد رتبوا فیها من الثری إلی العرش الصلاه علی محمد و آله الطیبین صلی الله علیهم........................................ ............102
    إن الشیطان اثنان شیطان الجن و یبعد بلا حول ولا قوه إلا بالله العلی العظیم و شیطان الإنس و یبعد بالصلاه علی النبی و آله............................................ ............. 97
    ان المومنین إذا التقیا فتصافحا اقبل الله عزوجل علیهما بوجهه و
    ص: 143
    تساقطت عنهما الذنوب کما یتساقط الورق من الشجر........................................ .........26
    ان جبرئیل قال لی ألا أبشرک ان الله عزوجل یقول لک من صلی علیک صلیت علیه و من سلم علیک سلمت علیه فسجدت الله شکرا ..............................................114
    ان من تمام التحیه للمقیم المصافحه و تمام التسلیم علی المسافر المعانقه...................25
    ان یوم الجمعه سید الأیام یضاعف الله فیه الحسنات ویمحو فیه السیئات و یرفع فیه الدرجات و یستجیب فیه الدعوات و یکشف فیه الکربات و یقضی فیه الحوائج العظام.....19
    انا عند المیزان یوم القیامه فمن ثقلت سیئاته علی حسناته جئت بالصلاه علی حتی أثقل بها حسناته........................91
    انما اتخذ الله إبراهیم خلیلا لکثره صلاته علی محمد و أهل بیته صلوات الله علیهم.............44
    اولی الناس بی یوم القیامه أکثرهم علی صلاه فی دار الدنیا...................................... ...41
    أی الأعمال وجدتما افضل......................131
    بنا عرف الله و بنا عبد الله........................51
    جائنی جبرئیل و قال إنه لا یصلی علیک احد الا ویصلی علیه سبعون الف ملک و من صلی علیه سبعون الف ملک کان من اهل الجنه ..............................................112
    خمس ما اثقلهن فی المیزان سبحان الله و الحمد لله ولا اله إلا الله و
    ص: 144
    الله اکبر و الولد الصالح یتوقی لمسلم فیصبر و یحتسب........................................ ........21
    رأیت رجلا فی المنام من امتی علی الصراط یرجف احیانا و یخبو احیانا و یتعلق احیانا فجاءته صلاته علی و اقامته علی قدمیه حتی مضی علی الصراط..........................66
    شیعتنا الرحماء بینهم الذین إذا خلوا ذکرو الله [ان ذکرنا من ذکر الله ]، إنا إذا ذکرنا الله ذکرالله و إذا ذکر عدونا ذکر الشیطان..57
    صل علی عبدی کما صلی علی النبی فهو یصلی علیه إلی یوم القیامه.........................77
    الصلاه علی النبی صلی الله علیه آله وسلم واجبه فی کل موطن و عند العطاس و الذبائح و غیر ذلک ..........................117
    الصلاه علی محمد و آله تعدل عند الله عزوجل التسبیح و التهلیل و التکبیر.......................56
    الصلاه علی نور الصراط ومن کان له علی الصراط من النور لم یکن من اهل النار................29
    طوفوا بعرش النور فصلوا علی نور جلالی محمد حبیبی و احملوا عرشی.........................95
    طوفوا بعرش النور و سبحونی و احملوا عرشی.......................................... ..............94
    فأکثروا من الصلاه علی نبیکم................107
    فدیناک بالآباء والأمهات وجدنا أفضل الأعمال الصلاه علیک و سقی الماء و حب علی بن ابی طالب..............................131
    ص: 145
    فهذا أکبر وأعظم مما أعطی الله آدم..........30
    قل بعد الفجر اللهم صل علی محمد و آل محمد مائه مره یقی الله به وجهک من حر جهنم..126
    قولکم حکم و حتم.............................79،43
    کلنا محمد....46
    لا إله إلا الله محمد رسول الله...................84
    لا تضربوا أطفالکم علی بکائهم فان بکاءهم أربعه أشهر شهاده أن لا إله الا الله و أربعه أشهر الصلاه علی النبی و آله و أربعه أشهر الدعاء لوالدیه...................................1 10
    لا حول و لا قوه إلا بالله العلی العظیم........98
    لا لبیک ولا سعدیک.............................123
    لایزال الدعاء محجوبا حتی یصلی علی محمد و آل محمد.......................................... ..37
    لبیک یا عبدی و سعدیک......................123
    لن یلج النار من صلی علی....................39
    اللهم صل علی فاطمه وأبیها وبعلها وبنیها و السر المستودع فیها بعدد ما أحاط به علمک...74
    اللهم صل علی محمد و آل محمد صلوه کثیره تکون لهم رضا ........................................65
    اللهم صل علی محمد و آل محمد..126،98،83
    ما خلق الله شیئا إلا جعل له سیدا...و الجمعه سید الأیام و رمضان سید الشهور و اسرافیل سید الملائکه و آدم سید البشر
    ص: 146
    و انا سید الأنبیاء و علی سید الأوصیاء ......19
    ما من شیء یعبد الله به یوم الجمعه أحب إلی من الصلاه علی محمد و آل محمد.............20
    ما من عبد مکروب یخلص النیه ویدعو بهن إلا استجاب الله له .......................................38
    ما من عمل افضل یوم الجمعه من الصلوۃ علی محمدو آله ...........................................20
    ما من عمل یوم الجمعه أفضل من الصلوات علی محمد و آل محمد................................133
    ما من قوم اجتمعوا فی مجلس فلم یذکروا اسم الله عزوجل ولم یصلوا علی نبیهم إلا کان ذلک المجلس حسره و بالا علیهم........................................ .................... 34
    مایوضع فی میزان امریء یوم القیامه أفضل من حسن الخلق .......................................22
    من ابعض شیئا ابغض ان ینظر إلیه و أن یذکر عنده .................................................. ....59
    من أحب شیئا أکثر ذکره ........................59
    من تناول ریحانه فشمها و وضعها علی عینیه ثم قال اللهم صل علی محمد و آل محمد لم تقع علی الأرض حتی یغفر له .98
    من دعا و لم یذکر النبی صلی الله علیه وآله وسلم رفرف الدعاء علی رأسه و اذا ذکر النبی صلی الله علیه و آله و سلم رفع الدعاء .................................................. 116
    من ذکرت عنده فلم یصل علی فدخل النار فأبعده الله .................................................. 81
    من ذکرت عنده فنسی الصلاه علی أخطئ به طریق الجنۃ........................................ . 127
    من ذکرنی و لم یصل علی فقد شقی ......81
    ص: 147
    من صلی علی النبی و آله مائه مره فی کل یوم أسداها سبعون ملکا یبلغها إلی رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم قبل صاحبه ................................................11 1
    من صلی علی النبی و آله مره واحده بنیه و إخلاص من قلبه قضی الله له مائه حاجه منها ثلاثون للدنیا و سبعون للآخرۃ..63
    من صلی علی صلی الله علیه و ملائکته فمن شاء فلیقل و من شاء فلیکثر ....................103
    من صلی علی فی کتاب لم تزل الملائکه تستغفر له ما دام اسمی فی ذلک الکتاب ........115
    من صلی علی کل یوم ثلاث مرات و فی کل لیله ثلاث مرات حبالی و شوقا الی کان حقا علی الله عزوجل أن یغفر له ذنوبه تلک اللیله و ذلک الیوم................................42
    من صلی علی محمد و آل محمد مائه مره قضی الله له مائه حاجه ................................93
    من صلی علی محمد و أهل بیته کتب الله له ألف حسنه ...........................................114
    من صلی علی مره صلی الله علیه عشرا و من صلی علی عشرا صلی الله علیه مائه مره و من صلی علی مائه مره صلی الله علیه الف مره و من صلی علی الف مره لا
    یعذبه الله فی النار أبدا ..........................53
    من صلی علی مره فتح الله علیه بابا من العافیه .................................................. ......23
    من صلی علی مره لم یبق من ذنوبه ذره...89
    ص: 148
    من صلی علی و لم یصل علی آلی لم یجد ریح الجنه و إن ریحها لتوجد من مسیره خمسمائه عام .......................... 124
    من صلی علی یوم الجمعه مائه صلاه قضی الله له ستین حاجه ثلاثون للدنیا و ثلاثون للآخره .................................. 134
    من صلی علی النبی صلی الله علیه وآله وسلم فمعناه انی انا علی المیثاق و الوفاء الذی قبلت حین قوله الست بربکم قالوا بلی............................................ ......108
    من صلی علی مره خلق الله علی رأسه نورا و علی یمینه نورا و علی شماله نورا و علی فوقه نورا و علی ظهره نورا و علی تحته نورا و فی جمیع أعضائه نورا ..............74
    من قال صلی الله علی محمد و آل محمد أعطاه الله أجر اثنین و سبعین شهیدا و خرج من ذنوبه کیوم ولدته أمه .............60
    من کا آخر کلامه لا إله إلا الله دخل الجنه ..82
    من کان آخر کلامه الصلاه علی و علی علی دخل الجنه .............................................82
    من کانت له إلی الله عزوجل حاجه فلیبدأ بالصلاه علی محمد و آله ثم یسأل حاجته ثم یختم بالصلاه علی محمد و آل محمد فإن الله عزوجل أکرم من أن یقبل الطرفین و یدع
    الوسط ....106
    من لم یقدر علی ما یکفر به ذنوبه فلیکثر من الصلوه علی محمد و آله فإنها تهدم الذنوب هدما ..................................56
    منا أهل البیت ...................................103
    ناولت أبا عبدالله الصادق شیئا من الریاحین .................................................. ...........98
    ص: 149
    و إذا صلی علی ولم یتبع بالصلاه علی أهل بیتی کان بینها وبین السماء سبعون حجابا و یقول جل جلاله لا لبیک ولاسعدیک.................................. .........................123
    و السلام علی النبی صلی الله علیه و آله وسلم أفضل من عتق رقاب.............................55
    و بالشهادتین تدخلون الجنه و بالصلاه تنالون الرحمه ................................................. 107
    و جعل صلواتنا علیکم و ما خصنا به من ولایتکم طیبا لخلقنا و طهاره لأنفسنا و تزکیه لنا وکفاره لذنوبنا ..........................92
    و حب رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم أفضل من مهج الأنفس ................................55
    وقد أعطی الله محمدا صلی الله علیه و آله أفضل من ذلک و هو ان الله صلی علیه و امر ملائکته أن یصلوا علیه و تعبد جمیع خلقه بالصلاه علیه إلی یوم القیامه ..............29
    و من کان علی الصراط له نور لم یکن من أهل النار .................................................. ...88
    هذا من العلم المکنون ولولا انکم سألتمونی عنه ما أخبرتکم به ....................................31

امضاء

سکوت
    کسی که

11. Top | #100

عنوان کاربر
    مديرکل سايت
    شماره عضویت
    13
    نوشته
    102,875
    صلوات
    31803
    دلنوشته
    76
    مورد تشکر
    204,211 در 63,587
    وبلاگ
    208
    دریافت
    9
    آپلود
    102

یااباهاشم من تناول ورده اوریحانه فقبلهاووضعها علی عینیه ثم صلی علی محمدوآل محمدالأئمه کتب الله له الحسنات مثل رمل عالج ومحا عنه من السیئات مثل ذلک ..99
    یا علی الا ابشرک...............................122
    یا علی من صلی علی کل یوم أو کل لیله وجبت له شفاعتی و لو کان من أهل الکبائر .... 78
    یا فاطمه لا تنامی الا وقد عملت أربعه ختمت القرآن و جعلت
    ص: 150
    الانبیاء شفعائک و ارضیت المؤمنین عن نفسک و حججت و اعتمرت ...........................137
    یا فاطمه من صلی علیک غفر الله له و ألحقه بی حیث کنت من الجنه .........................73
    یا ملاکتی لا تصعدوا دعاءه إلا أن یلحق بالنبی عترته فلا یزال محجوبا حتی یلحق بی اهل بیتی ...............................124
    ص: 151

امضاء

سکوت
    کسی که

صفحه 10 از 11 نخستنخست ... 67891011 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع