صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 40

موضوع: ثواب قرائت سوره های قرآن

1. Top | #1

عنوان کاربر
    عضو حرفه‌ ای
    شماره عضویت
    270
    نوشته
    2,087
    صلوات
    1500
    دلنوشته
    3
    قضای حاجات
    مورد تشکر
    1,286 در 508
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض ثواب قرائت سوره های قرآن

حديث : 1 بهذاالاسناد عن الحسن عن سيف بن عميره عن منصور بن حازم عن ابى عبدالله عليه السلام قال من مضى به يوم واحد فصلى فيه خمس صلوات و لم يقرا فيها بقل هو الله احد قيل له يا عبدالله لست من المصلين .
    ترجمه :
    1. امام صادق عليه السلام فرمودند: كسى كه در يك روز پنج نماز بخواند و سوه توحيد را در آن قرائت نكند، بهاو مى گويند: اى بنده خدا تو از نمازگزاران نيستى .

حديث : 2 و بهذاالاسناد عن الحسن عن ابى عبدالله عن اسحاق بن عمار عن ابى عبدالله عليه السلام قال من مضت له جمعه و لم يقرا فيها بقل هو الله احد ثم مات مات على دين ابى لهب
    ترجمه :
    2. امام صادق عليه السلام فرمودند: اگر كسى در روز جمعه سوره توحيد را نخواند و بميرد، بر دين ابى لهب مرده است .

حديث : 3 و بهذاالاسناد عن الحسن عن مندل عن هارون بن خارجه عن ابى عبدالله عليه السلام قال من اصابه مرض او شده و لم يرا فى مرضه او شدته بقل هو الله احد ثم مات فى مرضه او فى تلك الشده التى نزلت به فهو من اهل النار.
    ترجمه :
    3. امام صادق عليه السلام فرمودند: كسى كه بيمار يا گرفتار شود و در آن هنگام سوره توحيد را نخواند و در آن بيمارى يا گرفتارى مرگش فرا رسد، جهنمى است .

حديث : 4 و بهذاالاسناد عن الحسن عن سيف بن عميره عن ابى بكر الحصضرمى عن ابى عبدالله عليه السلام قال من كان يومن بالله و اليوم الاخر فلا يدع ان يقرا فى دبر الفريضه بقل هو الله احد فانه من قراها جمع الله له خير الدنيا و الاخره و غفر الله له و لوالديه و ما ولدا.
    ترجمه :
    4. امام صادق عليه السلام فرمودند: كسى كه به خدا و روز قيامت ايمان دارد، بايد پس از نماز واجب خود سوره توحيد را بخواند، كسى كه اين كار را انجام دهد، خداوند خير دنيا و آخرت را به او عطا نموده و او و پدر و مادر و خواهران و برادرانش را مى آمرزد.

حديث : 5 ابى رحمه الله قال حدثنا محمد بن يحيى قال حدثنى محمد بن احمد عن احمد بن هلال عن عيسى بن عبدالله عن ابيه عن جده عن اميرالمؤ منين عليه السلام قال قال رسول الله صلى الله عليه و آله من قرا قل هو الله احد مائه مره حين ياخذ مضجعه غفر الله له ذنوب خمسين سنه .
    ترجمه :
    5. اميرالمؤ منين عليه السلام نقل مى نمايد كه رسول خدا صلى الله عليه و آله فرمودند: كسى كه به هنگام خواب صد بار سوره توحيد را بخواند، خداوند گناهان پنجاه سال او را مى بخشد.

حديث : 6 حدثنى محمد بن الحسن رضى الله عنه قال حدثنى محمد بن الحسن الصفار عن ابراهيم بن هاشم عن النوفلى عن السكونى عن جعفر بن محمد عن ابيه عليهماالسلام قال ان النبى صلى الله عليه و آله صلى على سعد بن معاذ فقال لقد و افا من الملائكه تسعون الف ملك و فيهم جبرئيل عليه السلام يصلون عليه فقلت له يا جبررئيل بما استحق صلاتكم عليه فقال بقراء ه قل هو الله احد قائما و قاعدا و راكبا و ماشيا و ذاهبا و جائيا.
    ترجمه :
    6. امام باقر عليه السلام از پدرش عليه السلام نقل مى نمايد كه رسول خدا صلى الله عليه و آله بر جنازه سعد بن معاذ نماز خواند ند و فرمودند: نود هزار فرشته كه جبرييل نيز در ميان آنان بود، امدند و بر او نماز خواند ند. من از جبرييل پرسيدم چرا بر جنازه او نماز خوانديد؟ جبرييل گفت : بخاطر اين كه نشسته و ايستاده ، سواره و پياده و در حال رفت و بازگشت سوره توحيد را مى خواند.

حديث : 7 و بهذاالاسناد عن الحسن عن ابان بن عثمان عن قيس بن الربيع عن ابى عبدالله عليه السلام قال من اوى الى فراشه فقرا قل هو الله احد احدى عشره مره حفظه الله فى داره و فى دويرات حوله .
    ترجمه :
    7. امام صادق عليه السلام فرمودند: كسى كه به بستر خواب رود و يازده بار سوره توحيد را بخواند، خداوند او را در خانه اش و خانه هاى اطرافش حفظ مى نمايد.

حديث : 8 حدثنى احمد بن محمد عن ابيه قال حدثنى محمد بن احمد عن ابى الحسن النهدى عن رجل عن فضيل بن عثمان قال اخبرنى رجل عن عمار بن جهم الزيات عن عبدالله بن حى قال سمعت اميرالمومنين عليه السلام يقول من قرا قل هو الله احد احدى عشره مره فى دبر الفجر لم يتبعه فى ذلك اليوم ذنب و ان رغم انف الشيطان .
    ترجمه :
    8. راوى مى گويد از اميرالمؤ منين عليه السلام شنيدم كه فرمودند: كسى كه پس از نماز صبح يازده بار (قل هو الله احد) بخواند، درآن روز گناهى از او سر نمى زند، گرچه شيطان خوار شود (يعنى شيطان هر چه تلاش كند، نتواند انسان را به گناه بكشاند، و بدين ترتيب خوار شود.

حديث : 9 ابى رحمه الله عن سعد بن عبدالله عن احمد بن محمد عن الحسن بن على عن الحسن بن جهم عن ابراهيم بن مهزم عن رجل سمع اباالحسن عليه السلام يقول من قدم قل هو الله احد بينه و بين جبار منعه الله منه بقراء تها بين يديه و من خلفه و عن يمينه و عشن شماله فاذا فعل ذلك رزقه الله خيره و منعه شره و قال اذا خفت امرا فاقرا مائه آيه من القرآن من حيث شئت ثم قل اللهم اكشف عنى البلاد ثلاث مرات .
    ترجمه :
    9. راوى مى گويد از امام صادق عليه السلام شنيدم كه فرمودند: كسى كه پيش از ملاقات با ظالمى (قل هوالله احد) بخواند، خداوند از روبرو، پشت سر، سمت راست و سمت چپ از او دفاع كرده ، مانع رسيدن شرى از طرف آن ظالم به او شده و خير آن ظالم را نصيب او مى نمايد. و نيز فرمودند: هنگامى كه از چيزى ترسيدى صد آيه قرآن بخوان ، از هر كجاى آن كه خواستى . آنگاه سه بار بگو: خدايا اين بلا را از من دور كن .

حديث : 10 ابى رحمه الله عن رجل بن يحيى العطار عن محمد بن احمد عن الحسن بن على بن ابى عثمان عن رجل عن حفص بن غياث قال سمعت ابا عبدالله عليه السلام يقول لرجل اتحب البقاء فى الدنيا قال نعم قال و لم قال لقراءه قل هو الله احد فسكت عنه ثم قال من بعد ساعه يا حفص من مات من اوليائنا و شيعتنا و لم يحسن القرآن علم فى قبره ليرفع الله فيه به درجته فان درجات الجنه على قدر عدد آيات القرآن فيقال لقارى ، القران اقرا وارق .
    ترجمه :
    10. حفض بن غياث مى گويد شنيدم كه امام صادق عليه السلام از مردى پرسيدند: آيا بقاى در دنيا را دوست دارى ؟ آن مرد جواب داد: بله . پرسيدند چرا؟ جواب داد: براى قرائت (قل هو الله احد). پس از مدتى امام عليه السلام فرمودند: اى حفص ! اگر يكى از دوستان و شيعيان ما بميرد و قرآن را بخوبى بلد نباشد، در قبر به او مى آموزند، تا خداوند درجه اش را بالا ببرد. زيرا همانا درجات بهشت باندازه اى تعداد آيات قرآن است . و در آن جا به قارى قرآن مى گويند بخوان و بالا برو

2. تشكرها 3

parsa (12-03-2010)

3.  

4. Top | #2

عنوان کاربر
    عضو حرفه‌ ای
    شماره عضویت
    270
    نوشته
    2,087
    صلوات
    1500
    دلنوشته
    3
    قضای حاجات
    مورد تشکر
    1,286 در 508
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض ثواب قراءه المعوذتين

حديث : 1 ابى رحمه الله قال حدثنى احمد بن ادريس عن محمد بن احمد عن محمد بن حسان عن اسماعيل به مهران عن الحسين بن ابى العلاء عن ابى عبيده الحذاء عن ابى جعفر عليه السلام قال من اوتربالمعوذتين و قل هو الله احد قيل له يا عبدالله ابشر فقد قبل الله و ترك
    ترجمه :
    1. امام باقر عليه السلام فرمودند: كسى كه در نماز (وتر) سوره ناس ، فلق و (قل هو الله احد) را بخواند، به او مى گويند: اى بنده خدا! مژده بده كه خداوند (وتر) تو را قبول كرد.

5. تشكرها 4

parsa (12-03-2010), خادمه زینب کبری(س) (22-05-2010)

6. Top | #3

عنوان کاربر
    عضو حرفه‌ ای
    شماره عضویت
    270
    نوشته
    2,087
    صلوات
    1500
    دلنوشته
    3
    قضای حاجات
    مورد تشکر
    1,286 در 508
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض پاسخ : ثواب قرائت سوره های قرآن

ثواب قرائت سوره مسد حديث : 1 و بهذاالاسناد عن الحسن عن على بن شجره عن بعض ‍ اصحاب ابى عبدالله عليه السلام عنه عليه السلام قال اذا قراتم تبت يدا ابى لهب و تب فادعوا على ابى لهب فانه كان من المكذبين الذين يكذبون بالنبى صلى الله عليه و آله و ما جاء به من عندالله عزوجل .
    ترجمه :
    1. امام صادق عليه السلام فرمودند: هرگاه سوره مسد را تلاوت كرديد، ابولهب را نفرين كنيد. زيرا همانا او از كسانى بود كه پيامبر صلى الله عليه و آله و انچه را از جانب خداوند عزوجل بر او وحى شده بود، تكذيب مى كرد.

ویرایش توسط محب الحسین : 08-03-2010 در ساعت 00:30

7. تشكرها 3

parsa (12-03-2010)

8. Top | #4

عنوان کاربر
    عضو حرفه‌ ای
    شماره عضویت
    270
    نوشته
    2,087
    صلوات
    1500
    دلنوشته
    3
    قضای حاجات
    مورد تشکر
    1,286 در 508
    دریافت
    0
    آپلود
    0

ثواب قراءه سوره النصر
    ثواب قرائت سوره نصر حديث : 1 بهذاالاسناد عن الحسن عن ابان عبدالملك عن كرام الخثعمى عن ابى عبدالله عليه السلام قال من قرا اذا جاء نصر الله والفتح فى نافله او فريضه نصره الله على جميع اعدائه وجاء يوم القيامه و معه كتاب ينطق قد اخرجه الله من جوف قبره فيه امان من جسر جهنم و من النار و من زفير جهنم فلا يمر على شى يوم القيامه الا بشره و اخبره بكل خير حتى يدخل الجنه و يفتح له فى الدنيا من اسباب الخير ما لم يتمن و لم يخطر على قلبه .
    ترجمه :
    1. امام صادق عليه السلام فرمودند: كسى كه سوره نصر را در نماز مستحب يا واجبى بخواند، خداوند او را بر همه دشمنانش پيروز مى نمايد..و در روز قيامت با نامه اى مى آيد كه سخن مى گويد و خداوند ان را از قبرش بيرون آورده كه امان نامه است براى عبور از پل جهنم ، جهنم و صداى جهنم ، همه چيزهايى كه با او روبه رور مى شوند، او را مژده داده و از خيرهايى كه در انتظار اوست سخن مى گويند تا وارد بهشت شود و باندازه اى درهاى خير بروى آو گشوده مى شود كه پيش از اين به ذهنش نرسيده و آن را آرزو نكرده است .

9. تشكرها 2

parsa (12-03-2010)

10. Top | #5

عنوان کاربر
    عضو حرفه‌ ای
    شماره عضویت
    270
    نوشته
    2,087
    صلوات
    1500
    دلنوشته
    3
    قضای حاجات
    مورد تشکر
    1,286 در 508
    دریافت
    0
    آپلود
    0

ثواب قراءه سوره قل يا ايها الكافرون وقل هو الله احد
    ثواب قرائت سوره كافرون و توحيد حديث : 1 بهذاالاسناد عن الحسن عن الحسين بن ابى العلاء عن ابى عبدالله عليه السلام قال من قرا قل يا ايها الكافرون و قل هو الله احد فى فريضه من الفرائض غفر الله له و لوالديه و ما ولدا و ان كان شقيا محى من ديوان الاشقياء و اثبت فى ديوان السعدا و احياه الله سعيدا و اماته شهيدا و بعثه شهيدا.
    ترجمه :
    1. امام صادق عليه السلام فرمودند: كسى كه سوره كافرون و توحيد را در يكى از نمازهاى واجب بخواند، خداوند او، پدر و مادر و فرزندان پدر و مادرش را مى آمرزد، اگر بدبخت باشد، نام او در دفتر بدبختها پاك شده و در دفتر سعادتمندان ثبت مى شود، خداوند زندگى سعادتمندانه اى به او ارزانى داشته ، او را شهيد مى ميراند و شهيد بر مى انگيزد.

11. تشكرها 2

parsa (12-03-2010)

12. Top | #6

عنوان کاربر
    عضو حرفه‌ ای
    شماره عضویت
    270
    نوشته
    2,087
    صلوات
    1500
    دلنوشته
    3
    قضای حاجات
    مورد تشکر
    1,286 در 508
    دریافت
    0
    آپلود
    0

ثواب قراءه سوره الكوثر
    ثواب قرائت سوره كوثر حديث : 1 بهذاالاسناد عن الحسن عن الحسين بن ابى العلاء عن ابى بصير عن ابى عبدالله عليه السلام قال من كان قراءته انا اعطيناك الكوثر فى فرائضه و نوافله سقاه الله من الكوثر يوم القيامه و كان محدثه عند رسول الله صلى الله عليه و آله فى اصل طوبى .
    ترجمه :
    1. امام صادق عليه السلام فرمودند: كسى كه سوره كوثر را در نمازهاى واجب و مستحب خود بخواند، خداوند در روز قيامت از حوض كوثر به او آب عطا مى نمايد و مجلس او با رسول خدا صلى الله عليه و آله در زير درخت طوبى است .

13. تشكرها 2

parsa (12-03-2010)

14. Top | #7

عنوان کاربر
    عضو حرفه‌ ای
    شماره عضویت
    270
    نوشته
    2,087
    صلوات
    1500
    دلنوشته
    3
    قضای حاجات
    مورد تشکر
    1,286 در 508
    دریافت
    0
    آپلود
    0

ثواب قراءه سوره ارايت
    ثواب قرائت سوره ماعون حديث : 1 بهذاالاسناد عن الحسن عن اسماعيل بن الزبير عن عمروبن ثابت عن ابى جعفر عليه السلام قال من قرا سوره ارايت الذى يكذب بالدين فى فرائضه و نوافله كان فيمن قبل الله عزوجل صلاته و صيامه و لم يحاسبه و لم يحاسبه بما كان منه فى الحياه الدنيا.
    ترجمه :
    1. امام باقر عليه السلام فرمودند: كسى كه سوره ماعون را در نمازهاى واجب و نافله بخواند، از كسانى خواهد بود كه خداوند نماز و روزه آنها را قبول مى كند و از او در مورد كارهايى كه در دنيا انجام داده است ، حساب نمى كشد.

15. تشكرها 2

parsa (12-03-2010)

16. Top | #8

عنوان کاربر
    عضو حرفه‌ ای
    شماره عضویت
    270
    نوشته
    2,087
    صلوات
    1500
    دلنوشته
    3
    قضای حاجات
    مورد تشکر
    1,286 در 508
    دریافت
    0
    آپلود
    0

ثواب قراءه سوره لايلاف
    ثواب قرائت سوره قريش
    حديث : 2 بهذاالاسناد عن الحسن عن ابى المغرا عن ابى بصير عن ابى عبدالله عليه السلام قال من اكثر قراءه لايلاف قريش بعثه الله يوم القيامه على مركب من مراكب الجنه حتى يقعد على موائد النور يوم القيامه .
    قال مصنف هذا الكتاب رضى الله عنه من قرا سوره الفيل فليقرا معها لا يلاف فى ركعه فريضه فانهما جميعا سوره واحده و لا يجوز التفرد بواحده منهما فى ركعه فريضه .
    ترجمه :
    2. امام صادق عليه السلام فرمودند: كسى كه سوره قريش را زياد بخواند خداوند او را بر مركبى از مركبهاى بهشتى بر مى انگيزد تا در روز قيامت بر سفره هاى نور بنشيند.
    مولف اين كتاب مى گويد: كسى كه در يك ركعت نماز واجب سوره فيل را مى خواند، بايد همراه آن سوره قريش را نيز بخواند، زيرا اين دو با هم يك سوره محسوب مى شود و در يك ركعت نماز واجب نمى توان يكى از اين دو را به تنهايى خواند.

17. تشكرها 2

parsa (12-03-2010)

18. Top | #9

عنوان کاربر
    عضو حرفه‌ ای
    شماره عضویت
    270
    نوشته
    2,087
    صلوات
    1500
    دلنوشته
    3
    قضای حاجات
    مورد تشکر
    1,286 در 508
    دریافت
    0
    آپلود
    0

ثواب قراءه سوره الفيل
    ثواب قرائت سوره فيل
    حديث : 1 بهذاالاسناد عن الحسن عن الحسين بن ابى العلاء عن ابى بصير عن ابى عبدالله عليه السلام قال من قرا فى فرائضه الم تر كيف فعل ربك شهد له يوم القيامه كل سهل و جبل و مدر بانه كان من المصلين و ينادى له يوم القيامه مناد صدقتم على عبدى قبلت شهادتكم له و عليه ادخلوه الجنه و لا تحاسبوه فانه ممن احبه و احب عمله .
    ترجمه :
    1. امام صادق عليه السلام فرمودند: كسى كه در نمازهاى واجب خود سوره فيل را بخواند، در روز قيامت هر دشت و كوه و گلى شهادت مى دهد كه او از نمازگزاران است و نيز منادى ندا مى دهد درباره بنده ام راست گفتيد. شهادت شما را، چه به نفع او باشد و چه به ضرر او، پذيرفتم . او رابه بهشت ببريد واز او حساب نكشيد.
    زيرا همانا او از كسانى است كه آنها و عملشان را دوست دارم .

19. تشكرها 2

parsa (12-03-2010)

20. Top | #10

عنوان کاربر
    عضو حرفه‌ ای
    شماره عضویت
    270
    نوشته
    2,087
    صلوات
    1500
    دلنوشته
    3
    قضای حاجات
    مورد تشکر
    1,286 در 508
    دریافت
    0
    آپلود
    0

ثواب قراءه سوره الهمزه
    ثواب قرائت سوره همزه حديث : 1 بهذاالاسناد عن الحسن عن الحسين بن ابى العلاء عن ابى بصير عن ابى عبدالله عليه السلام قال من قراويل لك همزه فى فرائضه بعد الله عنه الفقر و جلب اليه الرزق و يدفع عنه ميته السوء
    ترجمه :
    1. امام صادق عليه السلام فرمودند: كسى كه سوره (همزه ) را در نمازهاى واجبش بخواند، خداوند فقر را از او دور نموده ، رزق را به سوى او مى كشاند و مرگ بد را از او دفع مى نمايد.

21. تشكرها 2

parsa (12-03-2010)

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع