نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: مجموعه احادیثی كه از منابع روایی برای سید خراسانی هست

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,853 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض مجموعه احادیثی كه از منابع روایی برای سید خراسانی هست

ستایش خدای مهربان را
    1 -جابر از حضرت امام محمّد باقر علیه السّلامروایت كرده كه فرمود: جوانى(جوانمردی) از بنىهاشم كه خالى در كف دست راست خود داردبا بیرقهاى سیاهى از طرف خراسانخروج میكند كه شعیب بن صالح در جلو او خواهد بود و با اصحاب سفیانى جنگ كرده آن‏هارا شكست میدهد
    فتنه و آشوبهاى آخر الزمان، متن، ص: 36
    عقد الدرر /128، الحاوى 2/68 و ملاحم ابن طاووس /53 .

2 -
    سفیانى لشكرى بمدینه میكشد و امر میكند هر كسى را كه از بنىهاشم در آنجا باشد حتى زنهاى آبستن را بكشند، این كار را بعلت آن میكند كهیك نفر هاشمى با اصحاب خوداز طرف مشرق خروج میكند.
    .
    فتنه و آشوبهاى آخر الزمان، متن، ص: 40- باب 108

3-
    رسول خدا صلى اللَّه علیه و آله یاد بلائى كرد كه دچار اهلبیتش مى‏شود تا اینكه خدامردى را با بیرق سیاه از طرف مشرقبفرستد كسى كه آن بیرق را یارى كند خدا او را یارى میكند و كسى كه نصرت آن را ترككند خدا نصرتش را ترك میكند، بعدا مى‏آیند نزد مردى كه نامش نام من است و او راسرپرست خود میكنند و خدا او را یارى و تأیید مینماید
    فتنه و آشوبهاى آخرالزمان، باب 100 متن، ص: 38

4-
    بنى فلان حتماسلطنت میكنند وقتى سلطنت نمودند و كارشان باختلاف كشید، پراكنده میشوند و دولتشاناز كف میرود، تا آنگاه كه خراسانى و سفیانى یكى از مشرق و دیگرى از مغرب ماننداسبانى كه مسابقه میدهند یكى از این طرف و دیگرى از آن طرف سعى مى‏كنند زودتر واردكوفه شوند! و نابودى بنى فلان بدست آنها خواهد بود. و یكنفر از آنها باقىنمیماند.
    مهدى موعود-ترجمه جلد سیزدهم بحار، متن، ص: 1012

5-
    اماممحمد باقر(ع) : «ناگزیر بنی عبّاس باید به حكومترسند، پس چون به حكومت رسیدند و دچار اختلاف شدند و كارشان دچار از هم پاشیدگى شد ،خراسانی و سفیانى بر ایشان خروج كنند، این از مشرق و آن دیگر از مغرب و همچون دواسب مسابقه به سوى كوفه از یك دیگر پیشى جویند.
    غیبت نعمانى-ترجمه غفارى، ص: 366

امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

من در جستجوی قطعه ای از آسمان پهناور هستم

که از تراکم اندیشه های پَست، تهی باشد .

2.  

3. Top | #2

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,853 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض پاسخ : مجموعه احادیثی كه از منابع روایی برای سید خراسانی هست

6- دو لشگر آزادی بخش یمانی. و خراسانی همانند دو اسب مسابقهبه دنبال یكدیگر وارد می شوند كه گرد راه بر سر و صورتشان نشسته و اسلحه چندانی برتنشان دیده نمی شود ، ولی با اراده های آهنین و تیرهای فولادین....الزامالناصب ص 177 ، بشاره الاسلام ص 59

7-
    بعد ازآن سفیانى هفتاد هزار لشكر بكوفه مى‏فرستد. آنها مردم كوفه را یا مى‏كشند یا دارمیزنند و یا اسیر میگیرند. در آن میان چند لشكر از خراسان حركت كرده و با سرعت برق،منازل میان راه را طى مى‏كنند. چند نفر از یاران قائم در میان آنهاست.مهدىموعود-ترجمه جلد سیزدهم بحار، متن، ص: 1018

8-
    سفیانى دستور كشتار اهل كوفه و مدینه را مى دهد . در همینوقت پرچم هاى سیاه از خراسان مى آیند . فرمانده كل ،جوانى(جوانمردی) ازبنى هاشم است كه در دست راستش خالى دارد. خدا كار و راهش را آسان و هموارمى كند . در «تخوم» خراسان نبردى خواهد داشت . سید هاشمى روانه رى مى شود و مردى ازبنى تمیم را براى جنگ با امویان به طرف اصطخر مى فرستد كه به او شعیب بن صالح مىگویند . سفیانى، مهدى و هاشمى در منطقه « بیضاى اصطخر » به هم مى رسند . چنان نبردىمیانشان رخ مى دهد كه خون تا ساق اسب ها مى رسد !ابن حماد /86
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

4. Top | #3

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,853 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

9-. سفیانى و پیروانش خروج میكنند و قصدى جز كشتن و آزاراولاد پیغمبر و شیعیان آنها ندارد او یك لشكر بكوفه میفرستد، و جمعى از شیعیان آنجارا میكشد و گروهى را بدار میزند، و لشكرى از خراسان آمده در ساحل شط دجله فرودمى‏آیند.
    مهدى موعود-ترجمه جلد سیزدهم بحار، متن، ص: 1001
    الزامالناصب – جلد دوم – ص 130

10-
    آمدن سفیانى ویمنى و خراسانى در یك سال و یك ماه و یك روز مى‏باشد مانند گردن بندى كه دانه‏هاىآن منظم و یكى از پى دیگرى است‏.
    مهدى موعود-ترجمه جلد سیزدهم بحار، متن،ص: 1012

11-
    امیر المؤمنین علیه السّلامفرمود:. هنگامى كه قیام‏كننده در خراسان قیام كندو بر سرزمینكوفان و ملتان مسلّط شود و از جزیره بنی كاوان بگذرد...
    غیبتنعمانى-ترجمه غفارى، ص: 392

12-
    قیام قائمهنگامى است كهیكنفر در خراسان قیام كندو بر كوفه و ملتان. غالبگردد
    مهدى موعود-ترجمه جلد سیزدهم بحار، متن، ص: 1016

13 -
    و پرچمهائى بدون علامت كه نه از پنبه و نه كتان و نه حریراست از مشرق زمین میایند در سر نیزه‏هاى آنها مهر سید اكبر زده شدهقائدآنها مردى از خاندان پیغمبر استآن پرچمها در شرق پدید مى‏آید و بوى آنمانند مشك معطر بغرب میرسد. ترس و رعب آنها یكماه پیش از آمدنشان همه جا در دل مردمقرار میگیرد، آنگاه در كوفه‏ فرود میایند و اولاد ابو طالب بخونخواهى پدران خودقیام میكنند در آن گیر و دار ناگهان لشكر یمنى و خراسانى مانند دو اسبى كه مسابقهمیدهند از راه میرسند
    .
    مهدى موعود-ترجمه جلد سیزدهم بحار، متن، ص: 1060
    الزام الناصب – جلددوم- چاپ بیروت . الغصن الثامن - الآیة الثانیة عشرة - ص 120

14 -
    «گویا دو نفر حسنى و حسینى رامى‏بینم كه پرچم را برافراشته‏اند و حسنى پرچم خود را بحسینى تسلیم مى‏كند» و مردمهم با وى بیعت مى‏كنند.

15-
    مردمی ازمشرق خروج می كنند و برای حضرت مهدی زمینه سازی می كنند.
    منتخب الاثر-ص 304 ، الزام الناصب ص 253 ، الملاحم و الفتن ص 43

16-
    رسول اللَّه(ص): اى جعفر آیا نمى‏خواهى تو را بشارت دهم؟آیا تو را باخبر نسازم؟ عرض كرد: چرا یا رسول اللَّه، آن حضرت فرمود: چند لحظه پیشجبرئیل نزد من بود و به من خبر داد كسى كه آن پرچم را به قائم مى‏سپارد از نسل تواست، آیا مى‏دانى او كیست؟ عرض كرد: نه، فرمود: او همان كسى است كهصورتشچون دینار است و دندانهایش چون شانه منظمو شمشیرش چون شعله آتش است، باخوارى داخل كوه مى‏شود و با عزّت از آن بیرون مى‏آید، و جبرئیل و میكائیل او را درمیان مى‏گیرند.
    غیبت نعمانى-ترجمه غفارى، ص: 350

17 -
    آنگاه خداوندمرد نیرومند عجمیرا بر آنهامسلط می كند كه از منطقه ای برمی خیزد كه سلطنت از آن آغاز شده است(یعنی از خراسان ) وارد شهری نمی شود جز اینكه آن را می گشاید ، پرچمی بر علیه او برافراشته نمیشودجز اینكه سرنگون می شود ، نغمه ای بر علیه او ساز نمی شود جز اینكه آنرا نابود میسازد ، وای بر كسیكه با او درگیر شود ، اوهمچنین پیش می رود و پیش می تازد و هر روزپیروزی جدیدی به دست می آورد تا همه پیروزی هایش را به مردی از عترت من تقدیم كندكه به سوی حق فرا می خواند و به آن عمل می كند.غیبت نعمانی ، ص 132، بشارهالاسلام ص 47 و 79 ملاحم و الفتن ص 29

18-
    و مردى از اهل بیت آن حضرت در مشرق خروجكردهدر مدت هشت ماه شمشیر را بر دوش خود گرفته عده‏اى را میكشد و برخى رامثله می كند و متوجه بیت المقدس مى‏شود و قبل از آنكه بدانجا برسد كشته میشود.
    الحاوی للفتاوی ج 2 ص 142 و 146 ، الملاحم و الفتنص 53

امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

5. Top | #4

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,853 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

19- مردى از فرزندان حسین از طرفمشرق خروج میكندكه اگر كوههاى او را استقبال كنند (كه از او جلوگیرىنمایند) آنها را خراب كرده جاده خود قرار مى‏دهد.
    فتنه و آشوبهاى آخرالزمان، متن، ص: 70 – باب 195
    همچنین ابن حماد 1/372 به نقل از عبدالله بن عمر آورده است كه معصوم(علیه السلام) فرمود : مردى از فرزندان حسین(ع) از طرف مشرق مى آید . اگر كوه ها سد راهوى شوند ، آنها را خاك كرده و راهى از میان آنها مى یابد
    الامامالمهدی(عج) ، بشاره الاسلام ص 5 و 103 ، الزام الناصب ص 64

20 -
    چون نشانه های ظهور فرا رسد ،خداوند یكی از شیعیانایرانی را برمی انگیزدكه گرامی ترین اسب سوار عرب است ، خداوند به وسیلهآنها دین را یاری می كندبشاره الاسلام ص 29

امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)