صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 30

موضوع: اخبار ساير کشورها در ابان 89

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن اهل بیت علیهم السلام
    شماره عضویت
    143
    نوشته
    21,044
    صلوات
    4413
    دلنوشته
    5
    اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍاَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک
    مورد تشکر
    50,598 در 16,233
    وبلاگ
    15
    دریافت
    0
    آپلود
    0

جديد اخبار ساير کشورها در ابان 89

خواهر زن تونی بلر مسلمان شد

خواهر زن نخست‌وزیر اسبق انگلیس پس از تجربه یك سفر مقدس در ایران به دین اسلام گروید ، به گزارش فارس روزنامه انگلیسی "دیلی‌میل " نوشت: "لورن بوث "، 43 ساله، خواهرزن "تونی بلر " گوینده رادیو و تلویزیون، 6 هفته پیش پس از سفر به حرم مقدس "فاطمه معصومه " (س) در شهر مقدس قم به دین اسلام گروید.
    وی به رسانه‌ها اعلام كرد كه هم‌اكنون حجاب دارد و روزانه 5 مرتبه نماز برپا می‌دارد و هر زمان كه بتواند از مسجد محلی خود دیدار می‌كند.
    بوث به روزنامه دیلی میل در خصوص سفر خود به شهر مقدس قم گفت: سه‌شنبه بعدازظهر بود و من نشسته بودم كه احساس كردم یك مورفین معنوی به من تزریق شده است و احساس سعادت و شادی می‌كنم.
    وی ادامه داد كه زمانی كه به انگلیس بازگشت خیلی سریع به دین اسلام گروید.
    بوث گفت: من دیگر گوشت خوك نمی‌خورم و هر روز قرآن می‌خوانم و اكنون 60 صفحه قرآن قرائت كرده‌ام.
    45 روز است كه دیگر مشروبات الكلی مصرف نمی‌كنم كه این بیشترین زمانی‌ است كه در 25 سال اخیر من به مشروبات الكلی روی نكرده‌ام. مسئله عجیب از زمانی كه تصمیم گرفتم به دین اسلام تغییر دین دهم این است كه من به هیچ عنوان هیچ تمایلی برای لمس الكل هم ندارم و این در حالی است كه من فردی بودم كه میل شدیدی به آن داشتم و در پایان هر روز یك شیشه یا دو شیشه االكل مصرف می كردم.
    وی در خصوص احتمال پوشیدن برقع گفت: چه كسی می‌داند كه این سفر معنوی مرا به كجا می‌برد.
    بر اساس این گزارش، قبل از آنكه بوث به ایران سفر كند تا حدودی با اسلام موافق بود و بسیاری از وقت خود را در خصوص موضوع فلسطین صرف می‌كرد.
    بوث تأكید كرد: من همیشه از قدرت و تسلی كه اسلام به انسانها می‌داد شگفت‌زده می‌شدم.
    وی گفت كه امیدوار است گرایش وی به اسلام بر طرز برخورد "تونی بلر " و نگرش وی به اسلام تأثیر گذارد.

تنظیم شده توسط موسوی - بخش سیاست تبیان
    امضاء

2. تشكر

3.  

4. Top | #2

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    143
    نوشته
    21,044
    صلوات
    4413
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    50,598 در 16,233
    وبلاگ
    15
    دریافت
    0
    آپلود
    0

khabar کشف دندان در گوش مردی که 33 سال گوش درد داشت!+تصویر

اتفاقی نادر برای یک معدنچی؛
    کشف دندان در گوش مردی که 33 سال گوش درد داشت!
    پزشکان در کانال شنوایی گوش مردی که به مدت 33 سال از گوش درد عجیبی رنج می برد یک دندان شیری را کشف کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، استفان هیرست یک معدنچی سابق انگلیسی به مدت 33 سال از عفونت و دردهای گوش راست رنج می برد تا اینکه پزشکان مورد بسیار عجیبی را در گوش این مرد 47 ساله تشخیص دادند.
    پزشکان در کانال شنوایی گوش راست این مرد یک دندان شیری را یافتند که به بخشی از این کانال آسیب رسانده بود.

استفان هیرست در این خصوص گفت: "من از زمانی که 14 سال داشتم از گوش درد وحشتناکی رنج می بردم. درد متوقف نمی شد و به همین دلیل نمی توانستم بر روی کارم تمرکز کنم. هیچکس نتوانست دلایل درد من را بفهمد تا اینکه یکروز تصمیم گرفتم آخرین تلاشم را بکنم. به همین دلیل یک وقت ویزیت در بیمارستان هالامشایر در شفیلد گرفتم. به این ترتیب پس از سالها پزشکان یک دندان شیری کوچک را در گوش من پیدا کردند اما نمی توانستم بفهمم که این ماجرا چگونه پایان می یابد."

براساس گزارش دیلی میل، هریست که دو فرزند دارد 15 سال قبل کار معدن را به دلیل وضعیت سلامتی اش ترک کرد.
    به گفته پزشکان، این دندان می تواند در زمان کودکی داخل گوش این مرد شده و در کانال شنوایی گیر کرده باشد.

وی در این خصوص گفت: "وقتی بچه بودم یکبار در مدرسه بین دو نیمکت سر خوردم و بخش راست صورتم محکم به زمین خورد. از آن پس این درد سراغ من آمد و دیگر اجازه نداد که تمرکز کنم و یک زندگی عادی داشته باشم. دیگر حساب دکترهایی را که برای درمان پیش آنها رفته ام از دست داده ام. نمی دانم چرا، اما هیچکس هرگز حضور این دندان شیری را در گوش من کشف نکرد. به هر حال دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است."

منبع

امضاء

5. تشكر

6. Top | #3

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    143
    نوشته
    21,044
    صلوات
    4413
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    50,598 در 16,233
    وبلاگ
    15
    دریافت
    0
    آپلود
    0

خبر جديد گزارش ویژه سازمان ملل در امور شکنجه

گزارش ویژه سازمان ملل در امور شکنجه

بخش سیاسی- آلفرد نواک در مصاحبه ای در نیویورک ، ضمن درخواست برای تعطیلی این زندان غیرقانونی افزود : این در حالی است که سازمان ملل متحد از سال 2006 تاکنون خواستار تعطیلی زندان مخوف گوانتانامو است.
    گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور شکنجه ، با اشاره به نادیده گرفتن حقوق زندانیان گوانتانامو از سوی دولت آمریکا گفت :‌ محدودیت های فردی ، شکنجه ، نبود آزادی دینی و انجام مناسک مذهبی و محرومیت از حق دسترسی به دادگاه صالحه فقط نمونه هایی از نقض حقوق بشر در گوانتانامو است.
    وی تاکید کرد : هر روزی که گوانتانامو بر روی زمین باقی است، به معنی ادامه نقض بیشتر حقوق بشر است.
    آلفرد نواک استرالیایی همچنین گفت : زندانیان گوانتانامو نمی دانند تا چه مدت باید در این زندان باقی بمانند که این خود نوعی شکنجه است.
    گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور شکنجه در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار واحد مرکزی خبر درباره بازداشتگاه مخفی پایگاه هوایی ارتش آمریکا در بگرام افغانستان نیز گفت : این مکان ، پایگاهی نظامی است که از نخستین روزهای عملیات در افغانستان در سال 2001 به عنوان زندان مورد استفاده قرار گرفت.
    بیشتر زندانی ها از بگرام به کشور مغرب فرستاده و درآن جا به شکلی جدی شکنجه و در نهایت به زندان گوانتانامو منتقل شدند

به گفته آلفرد نواک؛ بین سال های 2002 تا 2004 میلادی که وی از آن مقطع به عنوان بدترین روزهای ریاست جمهوری بوش یاد می کند، موارد بسیاری از شکنجه جدی در این زندان گزارش شده است.

گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور شکنجه همچنین به نقش ترانزیتی زندان بگرام اشاره کرد و گفت : علاوه بر زندان بودن خود پایگاه نظامی بگرام، از این مکان به عنوان پایگاهی برای جابجایی زندانیان به دیگر زندان های محرمانه آمریکا در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گرفته است.

وی افزود : بیشتر زندانی ها از بگرام به کشور مغرب فرستاده و درآن جا به شکلی جدی شکنجه و در نهایت به زندان گوانتانامو منتقل شدند.
    آلفرد نواک درباره ادامه فعالیت زندان بگرام در دوران پس از بوش نیز گفت : اگر چه هنوز موارد جدیدی درباره ادامه فعالیت زندان مخفی بگرام گزارش نشده است ولی گزارش هایی وجود دارد که افرادی جدیدی به بگرام اعزام شده اند.
    گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور شکنجه خاطرنشان کرد : باید این گزارش ها را به دقت بررسی کنیم، زیرا اوضاع در افغانستان به گونه ای است که جنگ مسلحانه در این کشور علیه طالبان و القاعده ادامه دارد.
    وی با اشاره به ادامه نبرد آمریکا با طالبان در افغانستان و یادآوری حقوق زندانیان جنگی که در صحنه نبرد به اسارت درمی آیند، تصریح کرد : زندانیان به اصطلاح " جنگ با ترور" را نمی توان زندانی جنگی نامید و همچنین نمی توان این افراد را از کشورهای دیگر به بگرام فرستاد یا در گوانتانامو زندانی کرد.

منبع:واحدمرکزی خبر
    تنظیم:سعیدآقازاده.تبیان

امضاء

7. Top | #4

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن فرهنگی
    شماره عضویت
    399
    نوشته
    8,168
    مورد تشکر
    12,603 در 3,859
    وبلاگ
    34
    دریافت
    0
    آپلود
    0

khabar تلاش یک میلیارد برای خرید نوزاد سیل زده پاکستانی!/تصاویر

تلاش میلیاردر پاکستانی برای خرید دختربچه سیل‌زده با اعتراض مردم رو‌به رو شد.
    به‌گزارش «زن فردا» و به نقل از دیلی میل، یکی از افراد ثروتمند با توجه به خسارت‌هایی که خانواده‌های سیل‌زده پاکستانی دیده‌اند تلاش کرد تا دختر شیر‌خواره‌ای را از پدرش در پاکستان بخرد. پدر این دختر در پاسخ به اتهامی که متوجه او شده بود گفت: «درست است که من فردی فقیرم اما فرزندان خود را سرمایه تجارتم نمی‌کنم».

نوردارازخان که ساکن یکی از روستاهای شمال پاکستان است می‌افزاید: «ممکن است من حتی مجبور به گدایی هم بشوم اما محال است که به‌ فکر فروش فرزندان خود باشم». اما در مقابل جیمز کین میلیاردر، ۱۲۰۰دلار برای گرفتن سارا دختربچه سیل‌زده پاکستانی پیشنهاد داده است.

او در رابطه با اقدام خود گفت: «کار من تنها یک واکنش عاطفی در برابر درد و رنجی است که می‌بینم». اما خانواده سارا از این پیشنهاد به‌شدت خشمگین شده‌اند.
    خان به شدت از رفتار این میلیاردر انتقاد کرده و گفت: «عقلایی نیست که من برای دیگران احترام قائل باشم اما به آن‌ها پیشنهاد گرفتن فرزندانشان درمقابل پول بدهم».
    کین در یک فیلم ویدئویی که خبرنگاران شبکه «ای تی وی نیوز» آن را تولید کرده‌اند دیده‌ می‌شود که سارا را در بغل گرفته است. یکی از افراد حاضر در این صحنه می‌گوید؛« این کودک مدتی کمی پس از سیل به‌دنیا آمده است».

جیمز کین مدیریت موسسه حمایات از آسیب‌دیدگان سیل‌ها را به عهده دارد و حدود ۸۵۰ هزار دلار برای کمک به مناطق ویران شده کمک کرده است. او زمانی که این کودک درحال غذا خوردن است گفت: «خدای من نگاه کنید واقعا چقدر زیبا است. او به‌جای اینکه دنبال پدر و مادر کودک باشد مبلغی را برای خرید سارا پیشنهاد کرده و گفت: «به نظر من زندگی و حمایت بیشتری نزد من دارد».

کین همچنین به «رازنیم بیگم» مادر این کودک نیز پیشنهاد خرید داد. «رازنیم بیگم» گفت: «پس از پیشنهاد من مضطرب، ترسان و فکرم پریشان شده است». او توضیح داد: «من حاضرم خودم را بکشم تا اینکه دخترم را بفروشم». این خانواده به شدت از احتمال اینکه دخترشان از آن‌ها گرفته شود ترسیده‌اند. عمه سارا می‌گوید: «سیل اخیر نتوانست خانواده ما را نابود کند اما این میلیاردر با کارهای خود سعی در ویران کردن خانواده ما دارد».
    به‌تازگی این میلیاردر ضمن پذیرش اشتباه خود گفته است: «من حق چنین رفتاری را نداشتم و منطقی هم نبوده‌ام». اما می‌افزاید: «اهالی منطقه ای که من دیدم به شدت رنج و آسیب دیده بودند و آب و غذا نداشتند. هر تلاشی برای دادن فرصت زندگی دوباره به آن‌ها تنها یک واکنش احساسی بوده و نه اقدامی منطقی».
    گزارش‌های رسانه‌ای حاکی از آن است که بالارفتن میزان فقر، بسیاری از خانواده‌های پاکستانی را مجبور به فروش کودکان و مخصوصا دختران برای انجام روابط نامشروع می‌کند. در همین خصوص شورای حقوق بشر پاکستان تاکید کرده است پدیده فروش کودکان بخاطر فقر است. در برخی موارد فروش به کشورهای دیگر انجام می‌شود. بر اساس گزازش این شورا بالا رفتن بیکاری از عوامل موثر در فقر مردم است. همچنین گزارش‌ها نشان می‌دهد متوسط میزان بیکاری در پاکستان به بیش از ۱۵ درصد رسیده است و بسیاری از مردم این کشور معتقدند نسلی از حرام در پاکستان شکل می‌گیرد.

امضاء

8. Top | #5

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن فرهنگی
    شماره عضویت
    399
    نوشته
    8,168
    مورد تشکر
    12,603 در 3,859
    وبلاگ
    34
    دریافت
    0
    آپلود
    0

khabar ۱۷ روزگی احمدی نژاد !/تصویر

نوزادی که همزمان با سفر محمود احمدی‌نژاد به لبنان متولد شد و والدین او نام احمدی‌نژاد را برای وی انتخاب کرده‌اند.
    امضاء

9. تشكرها 2

10. Top | #6

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن فرهنگی
    شماره عضویت
    399
    نوشته
    8,168
    مورد تشکر
    12,603 در 3,859
    وبلاگ
    34
    دریافت
    0
    آپلود
    0

khabar درخواست سرباز آمریکایی از مادرش/تصویر

فارس، اخیرا تصویری منتشر شده که در آن یک سرباز آمریکایی را نشان می‌دهد که با نوشتن متنی روی کلاهش درخواستی را از مادرش مطرح کرده است.

این سرباز روی کلاه خود نوشته است: “مامان، می‌تونم شب به بیرون برم و آدم بکشم؟ “.
    این درخواست وحشیانه از سوی سرباز کشوری مطرح شده که خود را مدعی حقوق بشر و مبارزه با تروریسم می‌داند.

دولت آمریکا با شعار مقابله با تروریسم از آن سوی دنیا به افغانستان و عراق لشکرکشی کرد و نتیجه این کار کشتار مردم منطقه توسط سربازان آمریکایی بود و نشان داد اهداف واقعی آمریکا، غارت ثروت این کشورها و ایجاد پایگاه‌های نظامی در منطقه خاورمیانه بوده است.
    امضاء

11. تشكر

12. Top | #7

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن فرهنگی
    شماره عضویت
    399
    نوشته
    8,168
    مورد تشکر
    12,603 در 3,859
    وبلاگ
    34
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض حجاب بانوی اول ترکیه موجب تحریم مراسم جشن شد

ایسنا: در این اقدام که مورد انتقاد رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه قرار گرفت، نمایندگان برجسته ارتش از حضور در مراسم جشنی که به مناسبت عید جمهوری در سالروز تاسیس ترکیه مدرن و لاییک در سال ۱۹۲۳ برگزار شد، خودداری کردند.
    به نوشته روزنامه‌های ترکیه، حزب جمهوریت مردمی ترکیه از برجسته‌ترین احزاب مخالف لائیک به دعوت رییس جمهور پاسخ ندادند.

خیرالنساء گل و همسر تعدادی از رهبران حزب عدالت و توسعه جزو زنان محجبه ترکیه هستند. اما لائیک‌ها از جمله ارتش ترکیه معتقدند که حجاب مانعی برای لائیک به شمار می‌رود. آنها از هر اقدامی که موجب تضعیف مساله ممنوعیت حجاب در مدارس و ادارات شود، بیمناکند.

اردوغان در این مراسم با انتقاد از ژنرال‌های ارتش گفت: نیروهای مسلح باید در کاخ ریاست جمهوری حاضر می‌بودند.

از سوی دیگر هزاران تن از مردم ترکیه در مخالفت با ممنوعیت حجاب در این کشور تظاهرات کردند و طی آن لغو ممنوعیت حجاب در دانشگاه‌ها و موسسات دولتی را خواستار شدند.
    این در حالی است که چندی پیش، برای اولین بار خیر النساء گل همسر عبدالله گل رئیس جمهور ترکیه با پوشش کامل حجاب اسلامی در یک مراسم رسمی در کاخ ریاست جمهوری این کشور شرکت کرد. حضور وی در مراسم استقبال رئیس جمهوری ترکیه از کریستین وولف رئیس جمهوری آلمان و همسر او بوده است.

به گزارش پایگاه خبری الیوم السابع، برای اولین بار در سه سال گذشته، خیرالنساء در حالی که بر روی فرش قرمز قدم گذاشته بود از نظامیان گروه تشریفات در کاخ چانکایا سان دیده بود.
    امضاء

13. Top | #8

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن فرهنگی
    شماره عضویت
    399
    نوشته
    8,168
    مورد تشکر
    12,603 در 3,859
    وبلاگ
    34
    دریافت
    0
    آپلود
    0

khabar یک زن رئیس جمهور برزیل شد/تصاویر

مهر: نتایج شمارش آرای دور دوم انتخابات ریاست جمهوری برزیل از پیروزی “دیلما روسف” نامزد مورد حمایت رئیس جمهوری کنونی حکایت دارد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، “دیلما روسف” روز یکشنبه پس از پیروزی بر رقیبش در انتخابات ریاست جمهوری به عنوان نخستین رئیس جمهور زن برزیل انتخاب شد.
    روسف در دور دوم توانست با کسب حدود ‪۵۶‬ درصد آرا انتخابات بر رقیبش “خوزه سرا” پیروز شود.

شمارش ۹۹ درصد از آرای اخذ شده در انتخابات روز گذشته نشان می دهد که روسف ۵۶ ‬درصد از آرا و خوزه سرا ‪ ۴۴‬درصد آرای رای‌دهندگان را از آن خود کردند. خانم روسف قول داده به اعتماد رای دهند گان احترام بگذارد.

لولا داسیلوا تا اول ماه ژانویه رئیس جمهور برزیل خواهد بود و پس از آن یعنی از آغاز سال ۲۰۱۱ میلادی دیلما روسف رسما کار خود را به عنوان رئیس جمهور آغاز می کند..

امضاء

14. Top | #9

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن فرهنگی
    شماره عضویت
    399
    نوشته
    8,168
    مورد تشکر
    12,603 در 3,859
    وبلاگ
    34
    دریافت
    0
    آپلود
    0

khabar برگزاری مسابقه «ملکه زیبایی اخلاق» در عربستان

آخرین نیوز: یک دختر نابینای سعودی پس از مسابقه ای که در آن چهارصد دختر سعودی شرکت کرده بودند به عنوان “ملکه زیبایی اخلاقی” انتخاب شد.

هرچند مسابقات زیبایی در عربستان سعودی وجود ندارد و به نوعی کاملا ممنوع است اما به نوشته روزنامه الوطن ،زینب الخاتم بیست وچهار ساله با ده فینالیست دیگر در مسابقه ای که دوشنبه در شهر قطیف در شرق عربستان برگزار شد به رقابت پرداخت و توانست به عنوان “ملکه زیبایی اخلاقی” انتخاب شود.

جذابیت های بدنی در این مسابقه برای این دختران امتیازی نداشت و این افراد باید احترام به ارزش های خانوادگی فوق افراطی که در این پادشاهی وجود دارد ثابت می کردند.
    به نوشته این روزنامه ، زینب الخاتم پس از پایان تحصیلات مدرسه در خانه باقی ماند تا به امور خانواده مشغول شود.وی و همچنین نفر دوم این مسابقه یعنی ایمان زین الدین را گروهی کاملا زنانه انتخاب کردند.ایمان زین الدین دانشجو بیست ساله رشته مدیریت است.
    به گزارش خبرگزاری فرانسه ، عربستان سعودی که وهابیت را ترویج می کند زنان را از کار کردن ، سفر کردن ، ازدواج کردن و دسترسی داشتن به خدمات پزشکی بدون اجازه یکی از اعضای مذکر خانواده که نگهبان قانونی او است منع می کند.عربستان سعودی پادشاهی محافظه کار افراطی دارد که جدایی سختگیرانه مردان و زنان را اعمال می کند .

در این کشور زنان باید کاملا محجبه در مکان های عمومی حاضر شوند.
    امضاء

15. Top | #10

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    143
    نوشته
    21,044
    صلوات
    4413
    دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    50,598 در 16,233
    وبلاگ
    15
    دریافت
    0
    آپلود
    0

khabar یش از صد کشته در انفجارهای متعدد بغداد

یش از صد کشته در انفجارهای متعدد بغداد
    براثر انفجارهای متعدد در مناطق شیعه نشین بغداد بیش از صد نفر کشته شدند.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، خبرنگار شبکه تلویزیونی پرس تی وی در گزارشی از بغداد گفت : انفجارها در مناطق مختلف بغداد صورت گرفت و هدف این انفجارها غیر نظامیان بودند که بر اثر آن بیش از صد نفر کشته شدند.
    این انفجارها نیروهای امنیتی یا نهادهای دیگری را هدف قرار نداده بودند. براثر این انفجار همچنین دویست نفر زخمی شدند.تاکنون کسی مسئولیت این انفجارها را برعهده نگرفته است.نیروهای امنیتی القاعده را متهم به این انفجارها کردند.
    این انفجارها درست یک روز پس از حمله به کلیسایی در بغداد روی می دهد.

امضاء

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع