مشاهده RSS Feed

خادم کریمه اهل بیت

"هر دو دستش به ضريح مطهّر چسبيده بود و به هيچ حيله اي نتوانسته بودند دستهايش را از ضريح جدا کنند"

به این مطلب امتیاز بدهید
کرامت پنجاهم: تنبیه زن گستاخ.


حضرت حجّه الاسلام والمسلمين آقاي شيخ عبدالحسين رضوي هشترودي (متوفّاي شب پنجشنبه سوّم شوّال 1419 هـ . ) که از علماي برجسته آذربايجان بودند نقل فرمودند : که در دوران طلبگي ما ، زني غير منزّه در حرم در صدد اغفال بانوي پاکدامني بوده ، چون با دو دستش ضريح مطهّر حضرت معصومه _ سلام الله عليها _ را گرفته بود ، هر دو دستش به ضريح مطهّر چسبيده بود و به هيچ حيله اي نتوانسته بودند دستهايش را از ضريح جدا کنند .

به محضر مقدّس آيت الله حجّت (1) مشرّف شده ، حلّ مشکل را از محضر ايشان خواسته بودند .

آيت الله حجّت فرموده بودند : مقداري از تربت حضرت سيّد الشّهدا عليه السلام در آب حل کنند و روي دستهاي آن زن بد فرجام بريزند ، چون تربت امام حسين عليه السلام مشکل گشاي هر درد بي درمان است .

هنگامي که آب محتويِ تربت را به روي دستهاي او ريخته بودند دستهايش از ضريح جدا شده بود . ولي چون اين زن مورد غضب حضرت معصومه _ سلام الله عليها _ قرار گرفته بود ، بعد از آن حادثه عقل خود را از دست داده بود ، همواره در کوچه و بازار مي گرديد و مايه عبرت ديگران بود ، تا روزي که زير ماشين رفت و عمر ناميمونش به سر آمد .
________________________________

(1). مرحوم آيت الله حاج سيّد محمّد حجّت ( متوفّاي سوّم جمادي الاولي 1372 هـ . ) مرجع بلند پايه حوزه علميه قم ، در حدّ فاصل آيت الله حائري و آيت الله بروجردي ، و بنيانگذار مدرسه مبارکه حجّتيّه بودند .
برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
۞*۞کرامات حضرت معصومه (سلام الله علیها)۞*۞

نظرات

© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی