مشاهده RSS Feed

خادم کریمه اهل بیت

توفیق تشرف به حج

به این مطلب امتیاز بدهید
کرامت سی و سوم: توفیق تشرف به حج به خاطره ادب به حضرت معصومه

دو تن از وعاظ برجسته آذربايجان كه از دوستان نزديك نگارنده و اينك مقيم تهران هستند ، در دوران گذشته عازم حج بودند و دستگاه هاي امنيتي براي آنها مشكل ايجاد كرده بود و از رفتن آنها جلوگيري مي كرد . تا آخرين روز پروازهاي حج فرا رسيد .
اين دو روحاني كه تلاشهاي خود را براي رفع مانع سازمان امنيت بي نتيجه ديدند ، به قم آمدند تا مشكل خود را با يكي از مراجع آن روز در ميان بگذارند . آن مرجع والا مقام يادداشتي به يكي از نمايندگان مجلس سنا ، موسوم به احمد خان بهادري مرقوم فرمودند تا براي رفع مشكل آنها اقدام نمايد .
اين دو روحاني با شتابي هرچه تمامتر به سوي تهران عزيمت نمودند تا پيش از انقضاي وقت اداري خود را به تهران برسانند ، بلكه بتوانند با آخرين پرواز توفيق تشرف به حرمين شريفين را پيدا كنند .
وقتي به حدود منظريه مي رسند متوجه مي شوند كه در اثر شتابزدگي از تشرف به حرم كريمه اهلبيت غفلت نموده اند . تصميم مي گيرند كه برگردند ، ولي مي ترسند كه تا پايان وقت اداري به تهران نرسند و از تشرف به سرزمين وحي محروم شوند و لذا مدتي گفتگو مي كنند ، به اين نتيجه مي رسند كه مسافرت قم بدون زيارت حضرت معصومه عليها السلام كمال بي ادبي است ، ما بايد به زيارت بي بي مشرف شويم ، اگر از عنايت بي بي بتوانيم به موقع به تهران برسيم زهي سعادت ، و اگر نتوانستيم و از حج محروم شديم ، لا اقل اين بي ادبي را به ساحت مقدس حضرت معصومه مرتكب نشويم .
و لذا از همانجا ماشين را سر و ته مي كنند و با يك دنيا اخلاص به عتبه بوسي حضرت معصومه عليها السلام مشرف مي شوند . در اثناي زيارت مي بينند كه سناتور بهادري نيز مشغول زيارت است ، همانجا يادداشت را تقديم مي كنند ، آن شادروان نيز دستنويس آن مرجع گرانقدر را بر ديده مي نهد و همانجا دستور حلّ مشكل را صادر مي كند . و بدين سان از بركت عنايت حضرت معصومه عليها السلام آن دو روحاني با اخلاص به مقصود خود نايل مي شوند و به طواف كعبه مقصود توفيق مي يابند .
اين دو روحاني گرانمايه اگر ادب به خرج نمي دادند و براي عتبه بوسي آستان مقدس حضرت معصومه عليها السلام مراجعت نمي كردند ، با توجه به اين كه شخص مورد نظر در تهران نبود و آن آخرين روز پروازهاي حج بود از زيارت خانه خدا محروم مي شدند .
برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
۞*۞کرامات حضرت معصومه (سلام الله علیها)۞*۞

نظرات

© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی