مشاهده RSS Feed

mostafavi9090

همکاری مرد، توی خونه باعث تنبلی زن میشه؟

به این مطلب امتیاز بدهید
گاهی به مردی که یه لیوان آب به دست خانومش میده می گن: زن ذلیل شده یااگه خواست جایی بره وخانومش گفت: بمون و نرو، می گن:زن ذلیله یا هر جا مردی حرف زنش رو گوش بده ، می گن:زن ذلیله. فکر می کنم این یه اشتباهه که بصورت بی حد ومرز هر هماهنگ شدنی رو زن ذلیلی بدونیم.
درکتاب شریف جامع الاخبار به نقل از امیرمومنان علی(ع) اومده:روزی پیامبراکرم (ص)برما وارد شدند در حالی که حضرت زهرا(س) کنار دیگی نشسته بودند وغذا طبخ می کردند ومن عدس پاک می کردم...اما آیا سزاوارست کسی این کار حضرت رو به زن ذلیلی تعبیر کنه؟!
ذلیل شدن اصطلاحیه که در زمان ما مقداری سر زبونها افتاده.گاهی با این برچسب ها زمینه همکاری مرد با زن رو در کارهای خونه کم می کنند. کمک کردن و همکار با همسر، توی خونه و حتی خارج از خونه علاوه براینکه چیز بدی نیست بلکه بسیار خوبه اما باید کنترل شده باشه واینکه انصاف رو هم باید رعایت کرد یه وقتایی پیش میاد خانم خونه خسته است و نیاز به همکاری داره مسلما کمک کردن و همکاری مرد خونه، کار خوبیه و باعث مستحکم شدن روابط زن وشوهر میشه. این نکته خیلی مهمه که همکاری توی خونه برای بهتر شدن روابط و آرامش و... است.

پس اگرهمکاری مرد توی خونه گاهی اوقات منجر به تنبلی زن بشه، که خود این تنبلی تاثیر توی روابط همدیگه بذاره، در اینصورت؛ همکاری مرد کار درستی نیست. اما نباید بطور مستقیم مرد به خانمش بگه: من به تو کمک نمی کنم بخاطر اینکهتنبل شدی. چون این نوع گفتمان باعث حساسیت ، ایجاد تنش و جرو بحث بین زن و شوهر میشه. بنابراین اگر مرد خونه به این نتیجه رسید که با کمک کردن زیاد توی خونه به خانمش، باعث تنبلی اون و به تبع اون، تاثیر توی روابطشون شده، مردخونه می تونه همکاریشو توی خونه کمتر کنه و بدون هرگونه عصبانیت و جرو بحث و... با زبان نرم و مهربانانه یه بهانه ای بیاره بطوریکه تنش ایجاد نکنه.

http://aramesh.mihanblog.com/post/148
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی