مشاهده RSS Feed

mostafavi9090

«از محبت، خارها گل می شود»

به این مطلب امتیاز بدهید
در برخی از خانواده ها، مرد سالاری حاکم است و در برخی، زن سالاری و در برخی هم فرزندسالاری، اما خانواده موفق با کدام یکی از این سه مدل منطبق است؟


درک معنای موفقیت براساس ارزش هایی که انسان به اون ارزش ها معتقدست فرق می کند؛ ممکنه یه خانمی داشتن وسائل زیبای زندگی رو موفقیت بدونه و خانمی دیگه براساس اصولی که بهش معتقده رفتار بکنه.
اما یه سری اصولی هستند که همگی، اونو به عنوان ارزش، قبول داریم و لازمه خانواده موفق می دونیم،هرچند که بهش عمل نکنیم.یکی از اون اصولی که همه قبولش دارند و جزء ویژگی های خانواده موفق هست؛ احترام زوجین به همدیگه ست؛ وقتی توی زندگی خانواده ها، یه نگاهی می اندازیم، خیلی از خانواده ها مشکلات اقتصادی دارند، خونه ندارند و مستاجر هستند و... میشه گفت :بعضی ها کشکولی از مشکلات هستند ولی در عین حال میشه اسم این خانواده رو یک خانواده موفق بذاریم؛ چرا؟


چون زن ومرد کاملا به همدیگه احترام می ذارن و با احترام همدیگه رو صدا می زنند.اون مردی که به خاطر مشکلات اقتصادی تحت فشار روانی است،وقتی می بینه که علی رغم همه این مشکلات، خانمش در همه جهات بهش احترام می ذاره، احساس خوشبختی می کنه. عکس اون هم همین جوره. وقتی خانم می بینه آقا در موقعیتی نیست که وضعیت رو تغییر بده و در سختی و فشار قرار گرفته، ولی در عین حال با احترام باهاش برخورد می کنه،به زندگی دلگرم میشه. وقتی دل آقا و خانم به زندگی گرم شد، حتما زندگی اونها موفق می رسه.


ویژگی دوم که موجب میشه خانواده ها، علی رغم همه مشکلات احساس موفقیت بکنند،محبت به همدیگه ست. همانطوری که از قدیم گفته اند:«از محبت، خارها گل می شود» اگر زوجین همراه با فرزندشون در فضایی محبت آمیز زندگی کنند، گلستانی رو تشکیل میدن که روز به روز هم گلهای این گلستان بیشتر می شه و هم شادابی وهم آرامش اونها بیشتر میشه،اما اگر این خانواده نسبت به همدیگه محبت نداشته باشند و مدام به همدیگه، ایراد بگیرند،خارستانی رو درست می کنند که هرجا پاشونو بذارند پاشون درد می گیره،دستشون درد می گیره، صبح که بلند میشند چشمشون به خار می افته! ظهر که خونه میان چشمشون به خار می افته. مسلم هم باید گفت:در زندگی پر از خار،امیدی به موفقیت نیست.


بنابراین نه مرد سالاری خوب است،نه زن سالاری،نه مادرسالاری،نه مادرزن سالاری،نه مادرشوهرسالاری!

http://ahlekhaneh.ir/post/165
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی