مشاهده RSS Feed

خادم کریمه اهل بیت

توفیق طلبه شدن، به عنایت حضرت معصومه

به این مطلب امتیاز بدهید
کرامت سی و هفتم: توفیق طلبه شدن، به عنایت حضرت معصومه

يکي از طلاب فاضل ، در يک خانواده متديّن و روشنفکر تربيت شده ، در حدود 17 سال پيش تصميم گرفته که طلبه شود ، همه اعضاي خانواده با تصميم او به شدّت مخالفت نموده اند . او که تصميمش بسيار جدّي بود ، با هر زحمتي بوده پدر و مادر را راضي کرده ، راهي حوزه عمليه قم شده است .
نظر به اين که آن ايّام وسط سال تحصيلي بوده ، شوراي مديريت به او پذيرش نداده است .
او چندين معرّفي نامه از علماي بزرگ شهر خود براي مسوولين حوزه آورده بود ، اين معرّفي نامه را به مسوولين امور حوزه ارائه داده ، ولي مورد توجّه آقايان قرار نگرفته است . او تصوّر مي کرد به مجرّد ورود به حوزه با آغوش باز شورا روبرو خواهد شد ، از اين رخداد شديدا متاثّر شده شبي چند با مشکلات طاقت فرسا در قم بيتوته کرده ، هنگامي که دستش از همه جا کوتاه شده و حوصله اش به کلّي تنگ شده ،به حرم مطهّر بي بي مشرّف شده ، با عبارات درشت و رفتاري ناهنجار به آن حضرت عرضه داشته : همه ايل و تبارم با طلبه شدن من مخالف بودند، با چه زحمتي آنها را قانع کرده ، به حريم شما پناه آوردم ، شما نيز با من چنين رفتار فرموديد !!
يکي از مسوولين حوزه که به نامه هاي توصيه ايشان وقعي ننهاده بود ، با او مصادف مي شود و با صميميّت و محبّت خاصّي به او پذيرش مي دهد ، برنامه درس و محلّ سکونتش به راحتي فراهم مي شود ، در مدّت کوتاهي پيشرفتهاي فراواني از عنايات بي بي نصيبش مي گردد .
برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
۞*۞کرامات حضرت معصومه (سلام الله علیها)۞*۞

نظرات

© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی