مشاهده RSS Feed

greasetrap302

چربی گیر

به این مطلب امتیاز بدهید
جداسازی چربی‌ها از فاضلاب در چربی گیر
جداسازی چربی و روغن موجود در فاضلاب توسط چربی گیر در دو مرحله انجام می‌شود. دستگاه چربی گیر دارای دو لگن است که لگن اول از کل محتویات فاضلاب درون لوله پر می‌شود. این مواد در لگن چربی گیر سرد شده و چربی‌ها سفت می‌شوند و روی آب قرار می‌گیرند.

با جدا شدن چربی‌ها از مایع کف لگن، این مایع از طریق لوله ای که در کف لگن تعبیه شده به لگن دوم منتقل می‌شود. به این ترتیب با تصفیه دوباره مواد زائد باقی مانده در آن نیز جدا شده و دیگر چربی و روغنی وارد سیستم فاضلاب نمی‌شود.

توجه داشته باشید که چربی گیر باید تمیز باشد تا بتواند کار خود را به درستی انجام دهد.

چربی گیر می تواند در واحدهای ابتدایی تصفیه خانه ها قرار گیرد. همانطور که از نام دستگاه چربی گیر مشخص است، چربی گیر وظیفه جداسازی چربی و روغن فاضلاب را بر عهده دارد. به طور کلی، یکی از آلودگی های موجود در فاضلاب، سیالات مایعی با چگالی کمتر از آب هستند که به صورت نا محلول در فاضلاب موجود می باشند مثل روغن ها و چربی ها. این دسته از مواد را به طور کلی روغن می نامند. چربی گیر وظیفه جداسازی این دسته از مواد موجود در فاضلاب بر عهده دارد. پس از مدت زمان تماس کافی میان روغن و آب، یک محلول دو فازی میان این دو تشکیل می شود که در آن روغن فاز غیر آبی و آب فاز آبی است.
چگونه چربی گیر را تمیز کنیم؟

همانطور که گفته شد چربی گیر فاضلاب نیاز به تخلیه دارد. در ابتدا باید با دقت درب چربی گیر را بردارید. احتیاط در این مورد بسیار ضروری است و باید در این مورد احتیاط داشت در غیر این صورت ممکن است با خطر از بین رفتن درزگیر مواجه شوید. سپس لایه ی چربی که روی آب شناور است را بردارید و درون یک سطل زباله که دارای کیسه‌ای چند لایه است قرار دهید و به مرحله بعد بروید.

در مرحله دوم فیلترها را برداشته آنها را تمیز کرده و بشویید تا کاملا تمیز شود. سپس جهت تمیز کردن کف لگن چربی گیر تا عاری از هرگونه ذرات و مواد چربی و روغن بشود می‌توانید از یک صافی استفاده کنید. آخرین چیزی که باید تمیز شود دریچه عبور از لگن اول به دوم چربی گیر توسط یک پراب قابل انعطاف است. پس از اتمام کار، فیلترها را سر جای خود قرار داده و درب مخزن را به دقت ببندید و به مرحله بعد بروید.

مرحله سوم آخرین مرحله پاکسازی چربی گیر است. مرحله سوم دورریزی روغنهای جمع آوری شده می‌باشد. چنانچه شما از یک مخزن چربی گیر بسیار بزرگ در زیر زمین استفاده می‌کنید باید با یک پیمانکار جهت تخلیه این حجم چربی و مواد قرار داد ببندید. چون انجام این کار از پس شما بر نمی‌آید. در غیر این صورت باید در سطل زباله محلی چربیها را دور بریزید.
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی