مشاهده RSS Feed

septictank1

سپتیک تانک

به این مطلب امتیاز بدهید
توسط در تاریخ 08-04-2021 در ساعت 12:21 (98 نمایش)
سپتیک تانک:
از سپتیک تانک می توان برای تصفیه فاضلاب ساختمان های منفرد در ساختمان یا برای کل جامعه ، در تالاب استفاده کرد. فاضلاب از طریق لوله های فاضلاب به سپتیک تانک یا در خانه یا در تالاب منتقل می شود.
طراحی سپتیک تانک:
مخزن سپتیک خانگی معمولاً از دو مخزن بتونی گرد تشکیل می شود که درب آن ها نزدیک هم قرار گرفته است. آنها توسط یک لوله متصل می شوند. این نوع سپتیک مخزن طوری طراحی شده است که حداکثر 10 نفر از آن استفاده می کنند. مخازن گرد در یک کارخانه ساخته و ساخته می شوند و به محل (مکانی) محل استفاده منتقل می شوند.

سپتیک تانک همچنین می تواند یک مخزن بتونی مستطیلی منفرد باشد که دارای دیواره جدا کننده در آن باشد. یک مخزن سپتیک مستطیل شکل برای استفاده بیش از 10 نفر طراحی شده و اغلب برای تصفیه فاضلاب در یک تالاب استفاده می شود. مخزن در محلی که قرار است مورد استفاده قرار گیرد ساخته شده است.


سپتیک تانک همیشه به دو قسمت تقسیم می شوند که اندازه قسمت اول دو برابر قسمت دوم است. در سپتیک تانک های گرد ، تفکیک به دو مخزن این تقسیم را فراهم می کند. در مخازن مستطیل ، دیوار تقسیم کننده تقسیم را فراهم می کند. این دیوار در زیر سطح فاضلاب یک سوراخ در آن ایجاد می کند تا پساب از قسمت اول به قسمت دوم منتقل شود.
سپتیک تانک گرد دارای ته و درب بتونی هستند. مخازن مستطیلی معمولاً دارای ته و درب بتونی هستند ، اما ممکن است برخی از آنها درب فلزی داشته باشند. درب ها را می توان برای نگهداری برداشته و در آنها باشد.
مقررات (قوانینی) بسیاری وجود دارد که نیاز به ساخت ، قرارگیری و نصب سپتیک تانک به روشی خاص دارد. این قوانین توسط مقامات محلی کنترل می شود.
بسیار مهم است که بفهمید آیا این مقررات توسط پیمانکاران یا کسی که در آن سپتیک تانک جدیدی نصب کرده است یا خیر ، از آنها پیروی می کند.
نحوه کار سپتیک تانک:
سپتیک تانک قبل از استفاده باید با آب پر شود. آب به شروع تصفیه فاضلاب توسط باکتری ها کمک می کند.
تصفیه فاضلاب توسط باکتری ها مواد زائد را به پساب (فاضلاب) و ماده جامدی به نام لجن تبدیل می کند. پساب به مجرای تخلیه لیچ ، فاضلاب فرانسوی یا تالاب منتقل می شود.

مواد موجود در مخزن سپتیک توسط پوسته سختی معروف به پتوی کفگیر پوشانده می شود. کمبود هوا به تجزیه فاضلاب توسط باکتری ها کمک می کند.
لجن در انتهای مخازن جمع می شود. در نهایت لجن زیادی در مخزن وجود خواهد داشت و باید آن را بیرون کشید و لجن را به درستی دفع کرد.
با تقسیم شدن دو مخزن یا مخزن مستطیل به دو قسمت ، بیشتر لجن در مخزن یا مقطع اول می ماند. در مخزن یا بخش دوم ، فاضلاب تحت تصفیه بیشتر قرار می گیرد تا مواد جامد از بین برود.
پساب فاضلاب به سیستم دفع پساب مانند تالاب منتقل می شود.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با كارشناسان ناب زیست تماس بگيريد. 1092-8872-021
برچسب ها: سپتیک تانک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی