مشاهده RSS Feed

greenhouseozone

ازن ساز گلخانه

به این مطلب امتیاز بدهید
توسط در تاریخ 13-04-2021 در ساعت 11:59 (92 نمایش)
ازن ساز گلخانه
گاز ازن به دلیل ناپایداری دارای خاصیت اکسندگی قوی می‌باشد و یک اکسیدکننده قوی به شمار می آید. و توانایی از بین بردن میکروارگانیسم هایی مانند انواع باکتری، قارچ و ویروس ها را دارد. ازن به عنوان یک ضد عفونی کننده و گند زدا می تواند به صورت مستقیم در هوا، یا در آب ترزیق شود. از مزیت های استفاده از گاز اوزون جهت ضد عفونی، عدم استفاده از مواد شیمیایی می باشد و همچنین ازن هیچگونه پسماند شیمیایی نداشته و سازگار با محیط زیست می باشد.
امروزه با توجه به پیشرفت روز افزون دانش و تکنولوژی، این گاز ناپایدار به عنوان قویترین اکسید کننده و ضدعفونی کننده شناخته شده است. از این رو از گاز ازن به جهت تصفیه آب کارخانه های آب معدنی، تصفیه و ضدعفونی کردن آب استخرهای شنا، گندزدایی فاضلاب و پساب های صنعتی (فاضلاب پتروشیمی، فاضلاب بهداشتی و انسانی، پزشکی، آزمایشگاهی، نساجی، دامداری و…) مورد استفاده قرار میگیرد.در واقع این گاز به دلیل ساختار ناپایداری که دارد، پس از انجام ضدعفونی و گذشت زمان کوتاه به اکسیژن تبدیل می شود. لذا باقی مانده ای بر جا نمی گذارد. این خصوصیت خارق العاده ازن موجب استفاده گسترده آن شده و ازن را در گروه ضدعفونی کننده های ارگانیک قرار داده است.
دستگاه ازن ژنراتور به عنوان ابزاری مؤثر برای تمیز کردن آلودگی هوا و بو است که در موارد مشابه نیز مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال ازن یک محرک ریه است که می تواند عوارض جانبی را برای سلامتی ایجاد کند. دستگاه ازن ژنراتور یا ازن ساز به عنوان روشی مؤثر برای تمیز کردن آلودگی هوا و بوها تبلیغ می شود اما ازن با عوارض جانبی سلامتی همراه است. شواهد علمی موجود نشان می دهد که غلظت ازن که از طریق تنفس بی خطر است، بعید است در کنترل آلودگی هوای خانه مؤثر باشد. تولید کنندگان و فروشندگان دستگاه ازن ژنراتور از اصطلاحات متنوعی برای توصیف ازن استفاده می کنند.
استفاده از آب ازونه (حاوی اتم اکسیژن) در آبیاری گیاهان باعث افزایش اکسیژن در ریشه شده و علاوه بر حذف ویروس ، باکتری ، قارچ ، جلبک های دریایی، اسپورها و هرگونه میکرو ارگانیسم ها رشد سریع و مداوم به همراه بهره وری را فراهم می آورد. ازن باعث بهبود روند تنفس در سطح سلول شده وعمل میکروب کشی به خوبی انجام می دهد و باعث حذف باکتری هایی مانند سودو موناس،استرپتوکوک ، لژیونلا و موارد دیگری می گردد که عامل اصلی تخریب سبزیجات می باشد . همچنین باعث حذف میکرو ارگانیسم های می باشد که قادر هستند در شرایط سخت تکثیر و تولید مثل کنند.
برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظرات

© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی