نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: چگونه اعتماد به نفس بالایی داشته باشیم ؟

جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید    محبوب کن - فیس نما
 1. Top | #1

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن
  تاریخ عضویت
  January 1970
  شماره عضویت
  796
  نوشته
  18,472
  تشکر
  3,858
  مورد تشکر
  5,743 در 2,343
  وبلاگ
  85
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض چگونه اعتماد به نفس بالایی داشته باشیم ؟

  1. تفكر مثبت داشته باشید. هر چه خوشبین تر باشید اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت.
  2. در زندگی هر چه اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید بیشتر افراد و موقعیت هایی را كه می توانند به شما كمك كنند تا به هدفهایتان برسید به سوی خود جذب خواهید كرد.
  3. برای ایجاد اعتماد به نفسِ بیشتر، مدام با خودتان تكرار كنید: " خوشبختم ، سالمم و حال خوشی دارم."
  4. تمركز كامل برروی هدف اصلی ، در شما احساس قدرت ، اراده و استقلال ایجاد می كند.
  5. تكلیفتان را با خودتان روشن كنید. این كه دقیقاً بدانید چه می خواهید اعتماد به نفس شما را بی اندازه افزایش می دهد.
  6. تردیدها را كنار بگذارید. خود را كاملاً متعهد سازید كه زندگی ای را آغاز كنید كه برای آن ساخته شده اید.
  7. این كه اعتقاداتتان چقدر عمیق است و تا چه حد به تعهدات خود پایبند هستید قدرت شخصیت شما را نشان می دهد.
  8. احساس اعتماد به نفس و داشتن اقتدار فردی ناشی از رویارویی با مشكلات و غلبه بر آنهاست.
  9. زیر بنای اعتماد به نفس در هر زمینه ای تهیه مقدمات و آمادگی است.
  10. در هر زمینه ای هر چه بیشتر یاد بگیرید و دانش خود را بالا ببرید اعتماد به نفستان نیز بیشتر می شود.
  11. تمرین و تكرار زیاد در هر زمینه ای برگ برنده را به دست شما می دهد.

  12. شما می توانید به گونه ای باشید، چیزهایی داشته باشید و از عهده كارهایی برآیید كه هرگز خواب آن را هم ندیده اید. این توانایی درست در همین لحظه در درون شما وجود دارد.
  13. ویژگی مشترك و منحصر به فرد زنان و مردانی كه كارهای بزرگ انجام می دهند داشتن این احساس است كه انجام كاری بزرگ جزئی از سرنوشتشان است.
  14. برتری حاصل از تسلط كامل در كار، زیربنای اعتماد به نفس و عزت نفس پایدار است.
  15. آنچه توانایی های بالقوه شما را در جهان خارج محدود می كند دو چیز است: باورهای شما و این كه تا چه حد به توانایی خود در انجام كارها اطمینان دارید.
  به نقل از سایت تبیان

 2.  

 3. Top | #2

  عنوان کاربر
  همكار انجمن
  تاریخ عضویت
  March 2010
  شماره عضویت
  284
  نوشته
  13,183
  تشکر
  34,863
  مورد تشکر
  35,676 در 11,375
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  نكته هایی درباره ی اعتماد به نفس

  نكته هایی درباره ی اعتماد به نفس  1- همه چیز از شما شروع می شود. ارزش و احترام خود را بدانید و به وجود خود افتخار كنید.
  2- هر فردی جدا از ظاهر و موجودیت واقعی اش ، از توانایی های بالقوه و استعدادهای نهانی فراوانی برخوردار است كه با برخورداری از اعتماد به نفس می تواند آنها را بارور و شكوفا سازد .
  3- شما می توانید به انسانی كامل و واقعی تبدیل شوید ، فقط باید به خود كمك كنید تا استعدادهای نهانی خود را از قوه به فعل در آورید.
  4- سعی نكنید پیوستگی شما به دیگران موجب تقلید كوركورانه شما از آنها بشود و استقلال و اعتماد به نفس خود را از دست بدهید .
  5- انسان همان است كه خود باور می كند .
  6- بزرگ ترین و حیاتی ترین ویژگی یك انسان ، اعتماد به نفس است .
  7- از این نكته آگاه باشید كه برخورداری از اعتماد به نفس، تمامی نقص های جسمانی را جبران می كند.
  8- سعادت و آسایشِ هر كس در اختیار خود اوست. از قبول مسئولیت نهراسید، پذیرش مسئولیت نشانه شخصیت شماست.
  9- اظهارنظركردن و سخن گفتن درجمع مانند ویتامینی است كه در ساختمان اعتماد به نفس شما نقش حیاتی ایفا می كند.
  10- بهترین دستور زندگی این است كه انسان اعتماد به نفس داشته باشد و در پرتو سعی و جدیت به مقام و منزلتی برسد.
  11- تمام وعده و وعیدهای دنیا فریبی بیش نیست و بهترین دستور زندگانی این است كه اعتماد به نفس داشته باشی و در پرتو سعی و مجاهدت خود به مقامی برسی.
  12- كسی كه به خود اطمینان دارد به تعریف كسی احتیاج ندارد.
  13- هیچ چیز بیش از نیروی درونی و بیش از اعتماد به نفس ، شخص را قوی و نیرومند نگه نمی دارد. وقتی كه این قوت باطنی متزلزل شود، یك باره قوای بدنی شخص فرو می ریزد و او را از پای در می آورد.
  14- اعتماد به نفس شرط موفقیت است.

  امضاء

  خیلی ازیـــــــــــــخ کردن های ما ازســـــــــــــرما نیســـــــــــــت…
  لحـــــــــــــن بعضــــــــــــــیها
  زمســــــــــــتونیــــــ ـــــه …
  ----------------------------------------------------------------

  به یکدیگر دروغ نگوییم......

  آدم است ....

  باور می کند،

  دل میبندد....


 4. Top | #3

  عنوان کاربر
  همكار انجمن
  تاریخ عضویت
  March 2010
  شماره عضویت
  284
  نوشته
  13,183
  تشکر
  34,863
  مورد تشکر
  35,676 در 11,375
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  جديد اعتماد به نفس بپزید!  اعتماد به نفس بپزید!

  اعتماد به نفس یعنی اعتماد و اطمینان داشتن به درون، به نفس و به خود وجودیمان. یعنی اعتماد و اعتقاد به تواناییها و استعدادهایمان. داشتن اعتماد به نفس به این معنا نیست که ما در همه ی مراحل زندگی عالی باشیم، بلکه به این معناست که به روح نفس خود اعتماد داریم که بعد از هر تلاش و نتیجه ی ناموفقی، دوباره و صدباره تلاش خواهیم کرد تا نهایتاً به هدفمان برسیم. برای داشتن اعتماد به نفس همین قدر بس است که بدانیم خداوند متعال انسان را اشرف مخلوقاتش نامید و از روح خود در او دمید و او را جانشین خود بر روی زمین قرار داد.
  اگر عظمت و بزرگی خود را دریابیم، بی شک برخود می بالیم و به خود و توانایی هایی مان ایمان می آوریم. البته لازم است بدانیم که اعتماد به نفس چیزی غیر از غرور و تکبر بی جاست. اعتماد به نفس یعنی احساس خوب و مثبت از خود و توانایی های خود داشتن. اعتماد به نفس بزرگ ترین عاملی است که به شما برای رسیدن به توانگری کمک می کند.
  اگر ما به زیبایی های وجود خود نگاه کرده، به مقام و منزلت خود نزد خدا پی ببریم، احساس عزت می کنیم و به خود می بالیم.
  در اینجا به برخی از راهکارهای موجود برای تقویت اعتماد به نفس اشاره می کنیم:
  1- برای داشتن اعتماد به نفس بسیار، ابتدا می بایست به خدا اعتماد و اعتقاد داشته باشیم و بدانیم که قسمتی از روح خدا در وجود ما نیز هست. پس باید خود را باور داشته، به اندیشه های توانگرانه ی خود اعتماد داشته باشیم.
  2- هر روز صبح که از خواب بیدار می شوید ابتدا نام خدا سپس نام خود را با افتخار به زبان بیاورید و به جای اندیشه های منفی و مخرب، اندیشه های مثبت داشته و عبارات مثبت را با خود تکرار کنید. زیرا یکی از کارهایی که به شما در تداوم و محکم کردن حس اعتماد به نفس در درون تان کمک می کند تکرار عبارات تاکیدی در این رابطه است که به خصوص صبح ها پس از بیدار شدن و شب ها قبل از خواب بر فکر و روح شما تاثیر مثبت و مهمی می گذارد. جملاتی مثل: «خداوند به من چنان نیرویی عطا کرده که قادر خواهم بود مقابل تمام سختی های زندگی شجاعانه بایستم و آنها را به پله های ترقی خود تبدیل کنم.»، «خداوند مرا به دست فرشتگان سپرده تا در همه حال مراقبم باشند.» و «من سزاوار بهترین ها هستم.»
  3- اگر خطایی از شما سر زد، خودتان را به خاطر آن سرزنش نکنید تا اعتماد به نفس تان خدشه دار نشود.
  4- از جمله راه های دیگر برای پرورش اعتماد به نفس تحسین و تمجید خود است.
  خداوند به من چنان نیرویی عطا کرده که قادر خواهم بود مقابل تمام سختی های زندگی شجاعانه بایستم و آنها را به پله های ترقی خود تبدیل کنم.

  5- از دیگر عوامل تاثیرگذار بر پرورش و تقویت روحیه ی اعتماد به نفس در انسان، داشتن دوستانی با اعتماد به نفس بسیار است، زیرا روح انسان از محیط اطراف تاثیرپذیر است.
  6- با پرورش حس اعتماد به نفستان، ترس را برای همیشه از خود دور کنید. با وجود این حس، شما دیگر از تاریکی، تنهایی، سخنرانی ، امتحان و دادو ستد نمی ترسید. بلکه به نحو احس از آن موقعیت ها استفاده کرده، روح خود را در جهت مثبت پرورش می دهید.
  7- هیچ گاه خودتان را با دیگران مقایسه نکنید. این امر موجب تخریب روحیه ی اعتماد به نفستان می شود.
  8- عامل دیگر نظافت و وضعیت ظاهر است. زمانی که با ظاهری نامرتب و لباسی کثیف از خانه بیرون می روید، تا زمانی که با لباس و ظاهری پاکیزه و مرتب در اجتماع ظاهر می شوید، احساس متفاوتی خواهید داشت.
  9- حالت فیزیکی بدن انسان مثل صاف ایستادن و محکم گام برداشتن و محکم و مطمئن سخن گفتن رابطه ای مستقیم با اعتماد به نفس انسان دارد.
  10- عامل موثر دیگر لبخند بر لب داشتن است. تمرین کنید همواره تبسمی بر صورت تان باشد تا چهره ی زیباتر و راضی تری از خود و زندگیتان داشته باشید.
  11- در مقابل دیگران حتی کسانی که از لحاظ مقام و موقعیت شغلی و اجتماعی از شما بالاترند، خود را نبازید و احساس کوچکی و حقارت نکنید. همواره خود را باور داشته باشید و اعتماد به نفستان را حفظ کنید. اعتماد به نفس چیزی غیر از غرور و تکبر است. افراد مغرور و متکبر فاقد اعتماد به نفس هستند و به همین دلیل سعی می کنند ضعف های خود را با نقاب غرور و تکبر مخفی نمایند.

  12- برای باور روح بزرگ خود سعی کنید به دیگران محبت و کمک کنید و حتی اگر به شما بدی کردند آنها را ببخشید و از خطایشان بگذرید. این نیز باعث ایجاد احساس بزرگی نفس در انسان می شود.
  13- عامل دیگر در تقویت اعتماد به نفس، صداقت و راستی و تعهد به قول و مسوولیت است.
  14- پذیرفتن ظلم و زور نیز باعث خدشه دار شدن اعتماد به نفس انسان می شود. اجازه ندهید کسی به شما زور بگوید و شما را مجبور به کاری کند که برخلاف میلتان است. عادت نه گفتن به خواسته های غیرمعقول دیگران را در خود به وجود آورید.
  15- قوانین و مقررات را زیر پا نگذارید و حق دیگران را ضایع نکنید. زیرا انجام خلاف و تضییع حقوق سایرین باعث تضعیف اعتماد به نفس ما می شود.
  16- عامل موثر دیگر در تقویت اعتماد به نفس برنامه ریزی و نظم و انضباط دادن به کارها و در نظر گرفتن زمان خاصی برای آنهاست.
  17- عامل دیگری که می تواند به شما برای ایجاد و تقویت اعتماد به نفس کمک کند، استفاده از تخیل و تجسم مثبت است. در تخیلتان خود را آدمی پر انرژی و شاد و در نهایت آرامش ببینید که از زندگی خود رضایت کامل دارد و در کارهایش موافق است. سعی کنید در عالم واقعیت نیز احساس لذت و شادی کنید. مطمئناً تخیل شما بر روحیه تان تاثیراتی مثبت می گذارد و شما پس از مدتی شاهد همان تجسم ها در زندگی واقعیتان می شوید و به سمت موفقیت حرکت می کنید.
  18- اعتماد به نفس را می بایست از دوران کودکی در بچه ها پرورش داد و تقویت کرد. والدین می توانند با نظرخواهی از فرزندانشان و تشویق آنها به اینکه قادرند بسیار زیبا و محکم در جمع صحبت کنند و نظر دهند، به پرورش اعتماد به نفس آنها کمک کنند.
  اعتماد به نفس چیزی غیر از غرور و تکبر بیجاست. اعتماد به نفس یعنی احساس خوب و مثبت از خود و توانایی های خود داشتن. اعتماد به نفس بزرگترین عاملی است که به شما برای رسیدن به توانگری کمک می کند.

  شاید شما نیز تاکنون تجربه کرده باشید که وقتی قرار است در مدرسه، دانشگاه یا در جمع اقوام و دوستان سخنرانی کنید یا کنفرانسی بدهید، اضطراب به سراغتان می آید و زمان سخنرانی تمام مطالبی را که از قبل آماده کرده بودید با دیدن جمعیت حاضر فراموش و دست و پای خودتان را گم می کنید. صدایتان به لرزه می افتد و خیس عرق می شوید. دلتان می خواهد زمان سریع بگذرد و از آن وضعیت لعنتی خلاص شوید. در این مواقع شما دو راه پیش رو دارید: اول اینکه از استاد یا دوستان خود عذرخواهی کنید و برای ندادن کنفرانس بهانه ای بیاورید و وعده روز دیگری را بدهید تا در آن روز به نحو احسن کنفرانس دهید!!!
  دوم اینکه به روح و نفس خود اعتماد کنید و حاضر به ارایه کنفرانس و سخنرانی شوید. بدانید که اگر امروز کنفرانس و سخنرانی چندان موفقی نداشته باشید، اما به اعتماد به روح خود، بالاخره موفق خواهید شد.
  اعتماد به نفس واقعی به همین معناست، یعنی اگر در ابتدا نتوانستیم کاری را به خوبی انجام دهیم، با تمرین و اعتماد به روح خود می توانیم از عهده آن کار به شکل عالی برآییم . اگر فعالیتی را نتوانستید به خوبی انجام دهید، روحیه ی خود را نبازید. زیرا در عوض، شما تجربه بزرگی به دست آورده اید که می تواند شما را در تلاش های بعدی کمک کند. به یاد داشته باشید مهم این بوده که شما با تمام اضطراب تان، به دل ترس هجوم برده و آن را نا بود کرده اید. بنابراین همین که به روح و نفس خود اعتماد کرده و حاضر به ارایه کنفرانس و سخنرانی شده اید، مقدمه ای برای ارائه کنفرانس و سخنرانی های عالی است. مطمئن باشید هیچ کس از شکم مادر خود سخنران به دنیا نیامده است. تمام سخنرانان بزرگی در سخنرانی های اولیه ی خود، بسیار ضعیف بوده اند، اما به تمرین بسیار به سخنرانی فوق العاده تبدیل شده اند. داشتن اعتماد به نفس، حس مدیریت و رهبری را نیز در انسان تقویت می کند.

  برگرفته از کتاب " رازهایی برای کسب موفقیت و ثروت" نوشته : جواد غفاری و گیتی یزدانی نژاد
  تنظیم برای تبیان: کهتری  امضاء

  خیلی ازیـــــــــــــخ کردن های ما ازســـــــــــــرما نیســـــــــــــت…
  لحـــــــــــــن بعضــــــــــــــیها
  زمســــــــــــتونیــــــ ـــــه …
  ----------------------------------------------------------------

  به یکدیگر دروغ نگوییم......

  آدم است ....

  باور می کند،

  دل میبندد....


 5. تشكرها 3

  لبیک (06-10-2010)

 6. Top | #4

  عنوان کاربر
  همكار انجمن
  تاریخ عضویت
  March 2010
  شماره عضویت
  284
  نوشته
  13,183
  تشکر
  34,863
  مورد تشکر
  35,676 در 11,375
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  joheh1 شما هم اعتماد به نفس خواهید داشت اگر به این نكات عمل كنید...  شما هم اعتماد به نفس خواهید داشت اگر به این نكات عمل كنید...


  1. شما یك انسان كاملاً خوب هستید . افكار منفی كه درباره خود دارید ، واقعیت ندارند.
  2. مدام به هدف های خود فكر كنید.
  3. روی كاغذ آوردن هدف ها و برنامه های عملی رسیدن به آنها ، سریع تراز هر عامل دیگری می تواند در شما اعتماد به نفس ایجاد كند.
  4. به خودتان ایمان داشته باشید . تنها ، نبض این كلام استوار می تواند تمام توانتان را به تپش درآورد.
  5. آنهایی كه اعتماد به نفس دارند در مورد آنچه خواهان آن هستند فكر و صحبت می كنند و به همین دلیل آن را به دست می آورند.
  6. اعتماد به نفس در دنیای بیرون با زندگی شرافتمندانه در دنیای درون آغاز می شود.
  7. با وضوح كامل برای خود مشخص كنید كه چه كسی هستید و به چه چیزی پایبندید. از سازشكاری بپرهیزید.
  8. هنگامی آرامش و اعتماد به نفس را تجربه خواهید كرد كه بدانید كار درست را انجام می دهید، صرف نظر از این كه به چه قیمتی تمام می شود.
  9. هنگامی كه مطمئن هستید هماهنگ با والاترین ارزشهایتان زندگی می كنید، اعتماد به نفستان افزایش پیدا می كند.
  10. پویایی و بازدهی انسان هایی كه دارای ارزش ها و اصول مكتوب هستند ، بیش از انسان هایی است كه فاقد آن هستند .
  11. با نگاه كردن به رفتارتان ، بخصوص هنگامی كه تحت فشارهستید ، همیشه می توانید ارزش های واقعی خود را بشناسید.
  12. یك دید روشن كه به وسیله یك برنامه ریزی دقیق پشتیبانی شود در شما احساس اعتماد به نفس و قدرت درونی بسیار زیادی ایجاد می كند.
  13. تنها معیاری كه نشان می دهد تا چه حد چیزی را باور دارید این است كه تا چه اندازه با ثبات قدم به آن می پردازید.
  14. انسان هایی كه اعتماد به نفس دارند كاملاً می دانند كه هستند و به چه اعتقاد دارند.
  15. اصول زیر بنایی و پایداری را كه به آنها معتقدید مشخص كنید و اراده كنید كه مطابق با آنها زندگی كنید.

  امضاء

  خیلی ازیـــــــــــــخ کردن های ما ازســـــــــــــرما نیســـــــــــــت…
  لحـــــــــــــن بعضــــــــــــــیها
  زمســــــــــــتونیــــــ ـــــه …
  ----------------------------------------------------------------

  به یکدیگر دروغ نگوییم......

  آدم است ....

  باور می کند،

  دل میبندد....


 7. Top | #5

  عنوان کاربر
  همكار انجمن
  تاریخ عضویت
  March 2010
  شماره عضویت
  284
  نوشته
  13,183
  تشکر
  34,863
  مورد تشکر
  35,676 در 11,375
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  parbane 7 روش افزایش اعتماد به نفس

  7 روش افزایش اعتماد به نفس  اگر احساس بدی نسبت به خود دارید، 7 روش زیر به شما كمك می كند اعتماد به نفس تان را افزایش دهید.


  1- زمانی كه برای اولین بار كاری را انجام دادید به یاد آورید. یادگیری هر كار جدیدی عصبانیت ، ناباوری و منشا روانی زیادی را به دنبال دارد كه برای یادگیری ضروری است. بار دیگر كه اعتماد به نفس تان را از دست دادید، به خود اطمینان دهید كه این امر طبیعی است و شما كار جدیدی را می آموزید.


  2- كارهای معوقه را انجام دهید. هر كاری را كه مستلزم تصمیم گیری است انجام دهید، برای مثال تلفن كردن به دوست، نظافت منزل ، تعمیر ماشین.


  3- كاری را كه مهارت دارید، انجام دهید. هر كاری كه بر آن تسلط دارید انجام دهید برای مثال یكی، دو حركت موزون، آشپزی ، نقاشی، كوهنوردی، در صورت امكان، كاری كه مستلزم دقت و توجه است و شما را از فكر كردن به موارد دیگر باز می دارد انجام دهید. بدین ترتیب احساس لیاقت و شایستگی و موفقیت می كنید كه مهم ترین پادزهر اعتماد به نفس كم است.
  حداقل هفته ای یك بار آن را انجام دهید تا سالم تر و شادتر باشید.


  4- به خودتان كم تر فكر كنید.
  شاید این امر به نظرتان عجیب باشد، اما توجه زیاد به خود اعتماد به نفس را كاهش می دهد. كاری را انجام دهید كه توجه شما را به خود جلب كند و باعث شود احساس بهتری داشته باشید.


  5- آرام سازی
  اگراعتماد به نفس ندارید، ناراحت و عصبی هستید، ابتدا فكر كردن را كنار بگذارید، سپس بكوشید با ورزش، آرام سازی، نماز و نیایش به آرامش برسید.


  6- كارهایی را كه به خوبی انجام داده اید به یاد آورید.
  شاید انجام این امر در ابتدا مشكل باشد. ولی پس از مدتی با به یاد آوردن موفقیت كوچك اعتماد به نفس تان افزایش می یابد . شاید بگویید" من هرگز موفق نشده ام یا كار مهمی انجام نداده ام." نیازی نیست قله اورست را فتح كنید. انجام رویدادهای روزمره نیز نوعی موفقیت است. برای مثال گرفتن گواهینامه ( با وجود اضطراب)، قبول شدن در امتحان( با درس خواندن زیاد) عضویت در تیم ورزشی، لاغر شدن، پس انداز كردن برای خرید دوچرخه، كمك به دیگران و صدقه دادن.


  7- به خود اطمینان دهید كه شما هم می توانید اشتباه كنید.
  اگر احساس بدی نسبت به خود دارید، به خود تذكر دهید كه شما هم می توانید اشتباه كنید. احساسات تان بر افكار و رفتار شما تأثیر می گذارد، وقتی احساس بدی نسبت به خود دارید، فقط خاطرات بد را به یاد می آورید و نسبت به خود بدبین می شوید. همیشه به خود یادآور شوید كه شما هم می توانید اشتباه كنید.


  امضاء

  خیلی ازیـــــــــــــخ کردن های ما ازســـــــــــــرما نیســـــــــــــت…
  لحـــــــــــــن بعضــــــــــــــیها
  زمســــــــــــتونیــــــ ـــــه …
  ----------------------------------------------------------------

  به یکدیگر دروغ نگوییم......

  آدم است ....

  باور می کند،

  دل میبندد....


 8. تشكرها 2


 9. Top | #6

  عنوان کاربر
  مدیر ارشد انجمن
  تاریخ عضویت
  January 1970
  شماره عضویت
  796
  نوشته
  18,472
  تشکر
  3,858
  مورد تشکر
  5,743 در 2,343
  وبلاگ
  85
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  ghalb. پاسخ : 7 روش افزایش اعتماد به نفس

  30 اصل برای افزایش اعتماد به نفس
  1- اصل یاد و اتکال به خداوند و اعتماد به قدرت و یاری و حمایت او
  2- اصل آگاهی و اشراف و بصیرت لحظه به لحظه به خود
  3- اصل تغییر در الگوها و ایجاد نشانه ها
  4- اصل خودیابی( من کیستم؟)- قائم مقام ومحبوب خداوند( عزت نفس)
  5- اصل احساس خود شایستگی، خودسالاری و احساس شخصیت
  6- اصل عدم مقایسه خود با دیگران
  7- اصل خودباوری و خودمحوری بعدازخدا محوری
  8- اصل داشتن هدف و برنامه در زندگی
  9- اصل تمیزی و ظاهر
  10- اصل تعریف از خود و دیگران
  11- اصل تشویق خود و دیگران
  12- اصل تعهد به قول و صداقت و راستی
  13- اصل عدم انجام عمل خلاف و عذرخواهی
  14- اصل نظم وانضباط کاری
  15- اصل دانش و تجربه
  16- اصل مدیریت زمان
  17- اصل مدیریت اولویت ها
  18- اصل اقتدار در مقابل ضعف
  19- اصل یقین در مقابل تردید
  20- اصل احساس رهبری و مدیریت
  21- اصل مسئولیت پذیری
  22- اصل سلامت و نگهداری از جسم
  23- اصل تبسم
  24- اصل ابراز عشق به دیگران و متذکر شدن ویژگیهای مثبت آنان
  25- اصل نگاه به دیگران ( در عین تواضع بزرگی خود را در دل حس کنید)
  26- اصل عدم تأخیر
  27- اصل قاطعیت و گفتن نه
  28- اصل عدم شماتت و سرزنش خود و دیگران
  29- اصل کمک به دیگران و بخشایش
  30- اصل ژست و حالت بدنی
  امضاء  رفتن دلیل نبودن نیست


  من در جستجوی قطعه ای از آسمان پهناور هستم

  که از تراکم اندیشه های پَست، تهی باشد .
 10. تشكر


 11. Top | #7

  عنوان کاربر
  عضو آشنا
  تاریخ عضویت
  July 2012
  شماره عضویت
  3208
  نوشته
  23
  تشکر
  8
  مورد تشکر
  106 در 24
  وبلاگ
  1
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض راهکارهای تقویت اعتماد به نفس

  1-بخاطر هر کار شایسته و مثبتی که انجام می دهید خودتان را حمایت و تشویق کنید.
  2-سعی کنید جسم خودتان را سالم نگه دارید.
  3-سعی کنید خودتان,خودتان را قبول داشته باشید واز درون از خود راضی باشید و به تایید دیگران محتاج نباشید.
  4-سعی کنید همیشه مرتب و منظم به بیرون بروید و از لباس های اتو کشیده و تمیز و مناسب بهره گیرید/
  5-به خاطر داشته باشید که هرگاه دچار اشتباه و خطایی شدید خودتان را سرزنش ننمایید بلکه از آن خطا و اشتباه به عنوان کسب تجربه یاد نمایید
  در رابطه با توانایی ها-ویژگی ها و خصوصیات خود ذهنیت مثبت داشته باشید و همیشه فکر کنید که می توانید
  6-سعی کنید که تمام انسان ها را دوست داشته باشید و با آنها دوست شوید.
  7-از کارهای نیک و مثبت دیگران همیشه متشکر و سپاسگذار باشید.
  8-اگر اشتباهی از شما سرزده باشد حتما آن را بپذیرید و از دلیل تراشی و طفره رفتن و آن را به دیگران نسبت دادن جدا پرهیز نمایید.
  9-در برخی مواقع که ضرورت دارد قاطعانه نه بگویید.
  10-سعی کنید خواب کافی داشته باشید و آرامش سلسله اعصاب خود را تامین نمایید.
  11-سعی نمایید همیشه به کارهایی دست بزنید که احساس می کنید از عهده آن کار بر می آیید

 12. تشكر


 13. Top | #8

  عنوان کاربر
  عضو صمیمی
  تاریخ عضویت
  August 2012
  شماره عضویت
  3418
  نوشته
  91
  تشکر
  170
  مورد تشکر
  250 در 79
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  جديد 5 راهکار برای تقویت اعتماد بنفس

  آمادگی جسمانی و وضعیت جسمی مناسب، تاثیر بسیار زیادی بر اعتماد به نفس افراد دارد. بنابراین اگر از نظر فیزیكی، وضع خوبی ندارید، ورزش كردن را فراموش نكنید

  اعتماد به نفس ما در دوران نوجوانی و جوانی شكل می‌گیرد؛ به این معنا كه اگر خانواده، دوستان و اجتماع دایم از ما انتقاد كنند، مشخص است كه اعتماد كمتری به خودمان خواهیم داشت و احساس ارزشمند بودن را هم از دست خواهیم داد.
  عزت نفس پایین منجر به اعتماد به نفس كم می‌شود و در چنین شرایطی حتی ممكن است نتوانیم به‌ درستی و به‌ موقع درباره موضوعی ساده تصمیم بگیریم.
  در حالی كه تقویت اعتماد به نفس، اولین قدم برای رسیدن به شادی و خوشبختی است.

  اگر شما هم می‌خواهید اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید، بهتر است این شیوه ساده را امتحان كنید:


  خوش‌تیپ باشید
  هیچ كس به اندازه خود شما درباره وضعیت ظاهرتان اطلاع ندارد؛ بنابراین وقتی ظاهر خوبی نداشته باشید، كاملا طبیعی است نحوه راه رفتن و تعامل شما هم با دیگران تغییر یابد. البته این موضوع اصلا به معنای خرید لباس‌های گران‌قمیت نیست و می‌توان با صرف هزینه‌ای اندك لباس‌هایی مناسب و زیبا تهیه كرد. در ضمن، سعی كنید لباس‌هایی را بخرید كه آنها را دوست دارید، چون با این كار حس بهتری هم خواهید داشت.

  تمیز باشید
  به ظاهرتان اهمیت دهید و با تمیز نگه داشتن آن، حس بهتری را تجربه كنید. امتحانش ضرر ندارد؛ می‌توانید دندان‌هایتان را مسواك بزنید، لباس‌های تمیز بپوشید، موهایتان را شانه كنید و با صورتی تمیز و شاداب در جمع حاضر شوید تا اعتماد به نفس‌تان هم بیشتر شود.

  محكم بایستید
  شانه‌های آویزان و حركات آرام و بی‌حال، نشان‌دهنده عدم اعتماد به نفس افراد است. این گروه معمولا علاقه‌ای به خودشان ندارند و شخصیت خود را مهم نمی‌دانند. در حالی كه با تمرین قرار گیری بدن در وضع مناسب، می‌توانید اعتماد به نفس بیشتری را تجربه كنید؛ صاف بایستید، سرتان را بالا بگیرید و با دیگران ارتباط چشمی برقرار كنید. با این كار تاثیر مثبتی بر دیگران گذاشته و احساس هوشیاری و شادابی بیشتری خواهید داشت.

  به طور منظم ورزش كنید
  آمادگی جسمانی و وضعیت جسمی مناسب، تاثیر بسیار زیادی بر اعتماد به نفس افراد دارد. بنابراین اگر از نظر فیزیكی، وضع خوبی ندارید، ورزش كردن را فراموش نكنید.
  همچنین اگر بتوانید صبح‌ها مشغول ورزش شوید، علاوه بر تاثیرات آن، روز خوبی را هم شروع خواهید كرد.

  به صورت داوطلبانه با سازمانی همكاری كنید
  اگر دایم به خودتان و موضوعات شخصی زندگی‌تان فكر نكنید و كمی بیشتر به فكر سایرین باشید، نگرانی‌تان هم كمتر خواهد شد. همین مساله به ظاهر ساده، اعتماد به نفس شما را تقویت می‌كند.

  بنابراین اگر می‌خواهید اعتماد به نفس‌تان پرورش یابد و زندگی شادتری را تجربه كنید، بهتر است از همین امروز این شیوه‌ها را تمرین كنید؛ مطمئن باشید با تكرار و تمرین به نتیجه دلخواه خواهید رسید

 14. Top | #9

  عنوان کاربر
  عضو صمیمی
  تاریخ عضویت
  August 2012
  شماره عضویت
  3418
  نوشته
  91
  تشکر
  170
  مورد تشکر
  250 در 79
  دریافت
  0
  آپلود
  0

  پیش فرض

  چگونه میتوانید اعتماد بنفستان را بالا ببرید

  تعریف اعتماد به‌ نفس

  مشکلات مربوط به اعتماد به نفس

  چرا اعتماد به ‌نفس مهم است؟

  راهکارهای تقویت اعتماد به ‌نفس


  ☼☼☼☼☼
  ذهن کیوان وقتی مشغول انجام تکالیف مدرسه است مدام سرگردان است. با خود فکر می‌کند، "محال است که در این امتحان را بتوانم خوب بدهم"، "حق با پدرم است، من درست مثل اونم—هیچوقت نمی‌توانم آدم موفقی شوم." بعد به بدن خود نگاه می‌کند و فکر می‌کند که چقدر پاهایش لاغر هستند. با خود می‌گوید، "اَه مطمئنم که مربی فوتبال وقتی ببیند که چقدر لاغرم نمی‌گذارد که در تیم بازی کنم."

  مهرداد هم برای همان امتحان مشغول درس خواندن است و او هم خیلی به موضوع آن درس علاقه‌مند نیست. اما شباهت این دو نفر فقط به همین منتهی می‌شود. مهرداد دیدگاه کاملاً متفاوتی دارد. او با خود فکر می‌کند، "خوب، باز هم ریاضی. چقدر بد. خوب است که حداقل در درسی که خیلی دوست دارم، فیزیک، موفقم." و وقتی مهرداد به ظاهر خود فکر می‌کند، دیدگاه بسیار مثبت‌تری نسبت به کیوان دارد. بااینکه از کیوان کوتاه‌تر و لاغرتراست اما آنقدرها از اندام خود انتقاد نمی‌کند و با خود فکر می‌کند، "درست است که لاغرم اما خیلی خوب می‌توانم بدوم و می‌توانم برای تیم فوتبال مدرسه خیلی مفید باشم."

  تعریف اعتماد به‌ نفس

  همه ما یک تصویر ذهنی از چیزی که هستیم، ظاهرمان، اینکه در چه کارهایی خوب هستیم و نقاط ضعفمان چیست، داریم. این تصویر به مرور زمان در ذهن ما ایجاد می‌شود و شروع آن زمانی است که کودک بسیار کوچکی بودیم. واژه تصویر یا تجسم نفس برای اشاره به تصویر ذهنی فرد از خود استفاده می‌شود. بخش عظیمی از تصویر نفس ما به ارتباطاتی که با دیگران داریم و تجربیات ما در زندگی بستگی دارد. این تصویر ذهنی اعتمادبه‌نفس ما را تعیین می‌کند.

  اعتمادبه‌نفس یعنی اینکه چقدر احساس ارزشمندی، دوست داشته شدن و پذیرفته شدن می‌کنیم، چقدر دیگران نظر خوب و مثبتی به ما دارند و چقدر ما احساس خوبی نسبت به خود داریم. افرادیکه اعتمادبه‌نفسی سالم دارند، ارزش خود را درک کرده و از توانایی‌ها، مهارت‌ها و دستاوردهای خود احساس غرور می‌کنند. افرادیکه اعتمادبه‌نفس پایینی دارند احساس می‌کنند که هیچکس آنها را دوست ندارد و نمی‌پذیرد و نمی‌توانند در هیچ کاری موفق شوند.

  همه ما گاهی اوقات مشکلاتی با اعتمادبه‌نفس خود پیدا می‌کنیم—مخصوصاً در دوران نوجوانی که تازه می‌خواهیم بدانیم که هستیم و چه نقشی در دنیا داریم. خوشبختانه چون تصویر ذهنی هر کس نسبت به خودش در طول زمان تغیر می‌کند، اعتمادبه‌نفس ما در همه زمان‌ها در طول زندگی به یک اندازه نیست. پس اگر تصور می‌کنید که آنطور که باید اعتمادبه‌نفس ندارید، باید بدانید که می‌توانید آن را تقویت کنید.

  مشکلات مربوط به اعتماد به نفس

  قبل از اینکه بتوانید بر مشکلات مربوط به اعتمادبه‌نفس غلبه کنید و اعتمادبه‌نفسی سالم داشته باشید، بد نیست بدانید که علت این مشکلات چیست. دو مسئله—اینکه دیگران چطور ما را دیده و با ما رفتار می‌کنند و اینکه خودمان چه دیدی نسبت به خودمان داریم—می‌تواند بر اعتمادبه‌نفس ما تاثیر داشته باشد.

  والدین، معلمین و سایر افراد بر دیدگاه ما نسبت به خودمان اثر می‌گذارند—مخصوصاً وقتی کودک هستیم. اگر والدین بیشتر از اینکه فرزند خود را تحسین کنند از او انتقاد کنند، برای آن کودک دشوار خواهد بود که اعتمادبه‌نفسی سالم داشته باشد. ازآنجا که نوجوانان در دورانی به سر می‌برند که مشغول شکل دادن ارزش‌ها و اعتقادات خود هستند، نظر والدین، معلم‌هایشان و دیگران اثر عمیقی بر تصویر آنها از خود خواهد داشت.

  آشکار است که وقتی کسی که پذیرش او اهمیت زیادی برایتان دارد مدام شما را تحقیر می‌کند، اعتمادبه‌نفس شما تخریب می‌شود. اما لازم نیست که این انتقاد فقط از سوی دیگران باشد. خیلی از بچه‌ها یک منتقد درونی دارند، صدایی در درونشان که از هر کاری که می‌کنند اشکال می‌گیرد. و خیلی‌وقت‌ها این بچه‌ها آن صدای درونی را الگوی خود قرار داده و دیگر به نظر بقیه توجه نمی‌کنند.

  به مرور زمان گوش دادن به این صدای منفی درونی می‌تواند به همان اندازه‌ای انتقادات دیگران اعتمادبه‌نفس فرد را تخریب کند. بعضی‌ها آنقدر به این صدای درونی عادت می‌کنند که اصلاً متوجه نمی‌شوند که مدام در حال تحقیر خود هستند.

  انتظارات غیرواقعی هم می‌توانند بر اعتمادبه‌نفس فرد اثر بگذارند. افراد تصویری از آنچه می‌خواهند بشوند در ذهن خود دارند. تصویر هرکس از فرد ایدآلش متفاوت است. بعنوان مثال بعضی افراد مهارت‌های ورزشکاران را تحسین می‌کنند و بعضی توانایی دانشمندان را. آنهایی که تصور می‌کنند توانایی که تحسین می‌کنند را دارا هستند معمولاً اعتمادبه‌نفس بالایی دارند.

  آنهایی که تصور می‌کنند خصوصیات و ویژگی‌های موردعلاقه‌شان را ندارند، اعتمادبه‌نفس پایینی دارند. متاسفانه خیلی وقت‌ها افرادیکه اعتمادبه‌نفس خوبی ندارند خصوصیات موردنظرشان را دارا هستند، فقط چون تصویر ذهنی آنها آنطور ایجاد شده است، قادر به دیدن آن نیستند.

  چرا اعتماد به ‌نفس مهم است؟

  احساس ما نسبت به خودمان می‌تواند بر نحوه زندگی کردن ما تاثیر بگذارد. افرادیکه احساس می‌کنند دوست‌داشتنی هستند (به عبارت دیگر آنهایی که اعتمادبه‌نفس بالایی دارند) روابط بهتری هم دارند. این افراد تمایل بیشتری برای کمک گرفتن از دوستان و خانواده‌شان دارند. افرادیکه باور دارند می‌توانند به اهدافشان برسند و مشکلاتشان را حل کنند، در درس و تحصیل موفق‌تر هستند. داشتن اعتمادبه‌نفس بالا باعث می‌شود بتوانید خود را پذیرفته و زندگی خوبی داشته باشید.  راهکارهای تقویت اعتماد به ‌نفس

  اگر می‌خواهید اعتمادبه‌نفستان را بالا ببرید، در زیر به چند راهکار خوب اشاره می‌کنیم:

  • دست از افکار منفی درمورد خودتان بردارید. اگر عادت دارید فقط به کمبودهای خود فکر کنید، سعی کنید از این به بعد روی جوانب مثبت خودتان تمرکز کنید. هر زمان که احساس کردید بیش از اندازه نسبتب ه خودتان انتقادی نگاه می‌کنید، یک نکته مثبت درمورد خودتان بگویید. هر روز سه ویژگی خودتان که شادتان می‌کند را یادداشت کنید.

  • به دنبال موفقیت باشید نه کمال. بعضی افراد خود را اسیر ایدآل‌گرایی می کنند. به جای اینکه خودتان را با تفکراتی مثل، "تا 10 کیول وزن کم نکنم برای تست بازیگری نمی‌روم" عقب نگه دارید، به این فکر کنید که در چه کارهایی خوب هستید و از چه چیزهایی لذت می‌برید و به سراغ آنها بروید.

  • اشتباهات را فرصت‌هایی برای یادگیری ببینید. قبول کنید که اشتباه می‌کنید چون همه انسان‌ها اشتباه می‌کنند. اشتباهات بخشی از یادگیری هستند. به خودتان یادآور شوید که استعدادهای هر فرد مدام در حال تغییر و رشد است و همه آدمها در کارهای مختلف استعداد و توانای دارند—همین آدمها را جالب می‌کند.

  • چیزهای جدید را امتحان کنید. فعالیت های مختلف را امتحان کنید تا استعدادهای خود را بهتر بشناسید. بعد به توانایی‌ها و مهارت‌های جدیدی که به دست می‌آورید افتخار کنید.

  • تشخیص دهید چه چیزهایی را می‌توانید و چه چیزهایی را نمی‌توانید تغییر دهید. اگر تشخیص دهید که بخاطر یک مسئله درمورد خودتان ناراحت هستید که می‌توانید آن را تغییر دهید، از همین امروز شروع کنید. اگر چیزی است که قادر به تغییر آن نیستید (مثل قدتان) سعی کنید خودتان را همانطور که هستید قبول کرده و دوست بدارید.

  • هدف تعیین کنید. فکر کنید دوست دارید چه کاری انجام دهید و بعد برای انجام آن برنامه‌ریزی کنید. برنامه‌تان را به دقت و با تعهد دنبال کنید و روند پیشرفتتان را بررسی کنید.

  • به ایده‌ها و نظرات خود افتخار کنید. برای ابراز عقاید خود خجالت نکشید.

  • کمک کنید. به یکی از همکلاسی‌هایتان که مشکل دارد در درس‌ها کمک کنید، به مادرتان برای مرتب کردن خانه کمک کنید یا برای هر کار مثبت دیگر پیشقدم شوید. وقتی احساس کنید که در زندگی دیگران تغییر ایجاد می‌کنید و کمک شما ارزشمند است، اعتمادبه‌نفستان بالا خواهد رفت.

  • ورزش کنید! با ورزش کردن می‌توانید استرستان را خالی کرده، سالم‌تر و شادتر شوید.

  • خوش بگذرانید. آیا تا بحال همچنین فکری داشته‌اید که اگر لاغرتر بودید دوستان بیشتری داشتید؟ سعی کنید از بودن با آدمها لذت ببرید و کارهایی انجام دهید که از آن لذت می‌برید. استراحت کنید و خوش بگذرانید.

  هیچوقت برای ساختن اعتمادبه‌نفسی سالم و مثبت دیر نیست. در برخی موارد که آسیب احساسی عمیق و طولانی است، ممکن است به کمک به متخصص مثل یک روانشناس یا مشاور نیاز پیدا کنید. این متخصصین می‌توانند بعنوان یک راهنما به افراد کمک کنند که خودشان را دوست داشته باشند و توانایی‌ها و استعدادهای خاص خود را بشناسند.

  اعتمادبه‌نفس در هر کاری که انجام می‌دهید نقش مهمی دارد. افرادیکه اعتمادبه‌نفس بالایی دارند در مدرسه عملکرد بهتری دارند و پیدا کردن دوست خیلی برایشان راحت‌تر است. معمولاً روابط بهتری با همسالان و بزرگترهای خود دارند، شادتر هستند، برخورد بهتری با اشتباهاتشان، ناامیدی‌ها و شکست‌هایشان داشته و معمولاً آنقدر یک کار را ادامه می‌دهند تا در آن موفق شوند. تقویت اعتمادبه‌نفس نیاز به زمان و تلاش زیادی دارد اما وقتی آن را انجام دادید، تا آخر عمر این مهارت از یادتان نخواهد رفت.

  منتقد درونیتان را تعلیم دهید: چون این منتقد درون شماست، می‌توانید کنترل آن را به دست بیاورید و اجازه ندهید که تحقیرتان کند یا چون فکر می‌کند شکست می‌خورید نگذارد کاری را انجام دهید. تصمیم بگیرید که از این به بعد این ندای درونیتان فقط توصیه‌ها و پیشنهادات مثبت برایتان داشته باشد.

  مراقب ایدآل‌گرایی باشید! آیا انتظار غیرممکن‌ها را دارید؟ بد نیست که توقعات بالا داشته باشدی اما اهدافی که برای خودتان تعیین می‌کنید باید قابل دستیابی باشند. پیش به جلو بروید و برای اینکه یک قهرمان ورزشی شوید خیالپردازی کنید—اما همه تلاشتان را برای بالا بردن کیفیت ورزشیتان هم به کار گیرید.

 15. تشكر

  مدير اجرايي (13-08-2012)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 03-04-2010, 15:12

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق از جمله طراحی قالب برای سایت آیه های انتظار محفوظ می باشد © طراحی و ویرایش Masoomi بر قالب منتشر شده از ویکی وی بی