نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: شهید ابراهیم ذوالفقاری

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیرارشد انجمن فن آوری و انجمن دفاع مقدس
    شماره عضویت
    8676
    نوشته
    25,527
    صلوات
    71109
    دلنوشته
    439
    ازطرف مرحوم پدرم:خدابیامرزدشان "الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍوَآلِ مُحَمَّدٍوعَجّل فَرَجَهم
    مورد تشکر
    19,232 در 11,585
    وبلاگ
    37
    دریافت
    0
    آپلود
    0

parcham شهید ابراهیم ذوالفقاری

🌷شهید ابراهیم ذوالفقاری🌷

تاریخ تولد :1330/01/25
    تاریخ شهادت : 1360/05/20
    محل شهادت : سقز
    محل آرامگاه :فارس - فسا - گلستان دوم

🌸فرازی از زندگی نامه شهید ابراهیم ذوالفقاری:

شهید سرلشکر ابراهيم ذوالفقاری در سال 1330 در روستای نوبندگان شهرستان فسا متولد گردید. او پس از گذراندن دوره دبستان و دبيرستان، در سن 17 سالگی وارد آموزشگاه درجه داری شد و از آنجا که روح پر تلاش او، تحمل سکون و ايستادگی را نداشت پس از چندی موفق به اخذ ديپلم شد و از آنجا به دانشکده افسری وارد شد و سه سال بعد از آن، موفق به کسب مدرک ليسانس علوم گرديد. در سال ورود او به دوره جديد نظامی، انقلاب ايران به رهبری امام خمينی (ره) مراحل حساس سير تکاملی خود را می پيمود و توده مردم را به خيابان ها و در برابر دژخيمان مي كشاند.
    او در اين مدت آن چنان که عکس هايش نشان می دهند با اين که يک افسر ارتش بود، در اکثر تظاهرات شرکت می کرد و با شرکت در همين اجتماعات بود که روحيه اش دگرگون شده بود و جزء محدود افسرانی بود که در جريان اسلحه دادن به آيت الله طالقانی که تازه از زندان مرخص شده بود قرار گرفت.
    پس از چند ماه که رژيم از اين موضوع با خبر شد پيش از دستگيری آنها، رستاخيز 22 بهمن به وقوع پيوست و ابراهيم را از شهادت زود هنگام آن روزها محروم ساخت.
    ابراهيم در تير ماه 1359 به جبهه فکه عزیمت و با اوج گيری اين تجاوز که در اواخر شهريور ماه شروع شد. اواسط مهر ماه، اکثر سربازانش شهید شده بودند و خود نيز بر اثر ترکش خمپاره به شدت صدمه ديده بود. اما پس از 15 روز بستري در بيمارستان به پادگان آمد و شايد جزء اولين کسانی بود که بر اثر زخمی شدن، زود از جبهه به خانه برگشته بود و لذا هر جا می رفت از او درباره جبهه سؤال می شد و شهید ابراهیم با وجود شرایط بحرانی تجاوز دشمن و درگيری های روزهای اول جنگ با کمال شجاعت به همه جواب می داد که ما ان شاء الله پيروز هستيم و حتماً پيروز می شويم.
    چند روزی بيشتر از بهبودی اش نگذشته بود که داوطلبانه به جبهه آبادان ـ ماهشهر رفت و از آنجا برای آزاد سازی سوسنگرد شتافت و در اين پيروزی شرکت جست.
    شهيد سرلشکر ذوالفقاری جمعاً 10 سال در ارتش خدمت کرد و از اين مدت بيش از دو سال در جبهه ها جنگيد و سرانجام در تاريخ 1360/5/20 در ارتفاعات غرب کشور به دست منافقین کوردل به درجه رفيع شهادت نائل آمد.

روحش شاد و يادش گرامی باد
    امضاء

2. تشكرها 2

3.  

4. Top | #2

عنوان کاربر
    مدیرارشد انجمن فن آوری و انجمن دفاع مقدس
    شماره عضویت
    8676
    نوشته
    25,527
    صلوات
    71109
    دلنوشته
    439
    ازطرف مرحوم پدرم:خدابیامرزدشان "الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍوَآلِ مُحَمَّدٍوعَجّل فَرَجَهم
    مورد تشکر
    19,232 در 11,585
    وبلاگ
    37
    دریافت
    0
    آپلود
    0

وصیت نامه شهید ابراهیم ذوالفقاری:

سلام بر امام زمان مهدي موعود (عج الله فرجه) و سلام بر نايب بر حقش امام امت، اين قلب تپنده مسلمين و سلام و درود بيکران به ارواح طيبه شهدا از شهداي صدر اسلام تا شهداي گلگون کفن کربلاي ايران. سلام مادرم، پدرم، همسرم، خواهرم و برادرم. از اين که زحمات زيادي براي من کشيده ايد و رنج ها متحمل شده ايد. مي دانم که همگي شما چشمتان به راه است و هر دقيقه براي آمدن من لحظه شماري مي کنيد تا من را از نزديک بينيد. ولي مادرم! به خاطر داشته باش علي اکبر در جلوي چشم پدر و مادرش تکه تکه شد و امام حسين (عليه السلام) در جلوي چشمان زينب (سلام الله عليها) شهيد شد و اي کاش در کنارم بودي و مي ديدي موقعي که مأموريتي برايم پيش مي آيد چگونه به ميدان رزم مي روم و دشمن دين خدا را به تنگ مي آوردم.

اي کساني که مأمور دفن من هستيد وقتي که مرا در قبر مي گذارند، مشتهايم را گره کنيد تا همه بدانند من با مشت گره کرده به سوي دشمن رفتم، دهانم را باز بگذاريد تا از خدا بي خبران آگاه شوند من با نداي الله اکبر بر دشمن تاختم، و چشمانم را باز نگه داريد تا همه بدانند با چشم باز به اين راه رفتم و دشمن را به زبوني کشيدم تا شهادت نصيبم شد. ضمناً چنانچه شهيد شدم در زادگاهم نوبندگان فسا، در قطعه شهدا به خاک سپرده شوم.
    و اما پدر و مادرم، برادرانم، همسر و خواهرانم! خواهش مي کنم صبر و حوصله داشته باشيد و خدا ان شاءالله به همگي شما صبر و حوصله عنايت بفرمايد و براي من گريه نکنيد چون که راهي که شهيدان انتخاب نموده اند، من هم همان راه را انتخاب کرده ام. ديگر شما را بيشتر ناراحت نمي کنم و زحمت نمي دهم به اميد پيروزي رزمندگان اسلام و زيارت قبر امام حسين (عليه السلام)، پاينده باد پرچم جمهوري اسلامي ايران. خدايا تا ظهور مهدي (عج الله فرجه) خميني را براي ما نگه دار.
    چاکرتان اين جانب ابرهيم ذوالفقاری
    1360/04/20
    قابل ذکر است که جنازه شهيد با چشمان باز و حالت لبخند و مشت گره کرده بود، بدون اين که کسي از متن وصيت نامه اطلاع داشته باشد به خاک سپرده شده است.
    من ملک بودم و فردوس برين جايم بود آدم آورد در اين دير خراب آبادم

www.ajashohada.ir
    امضاء

5. تشكرها 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع