نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: مضرات دیر خوابیدن و دیر بیدار شدن

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,856 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

kabotar. مضرات دیر خوابیدن و دیر بیدار شدن

مضرات دیر خوابیدن ودیر بیدار شدن

یکی از کارهایی که در رابطه با محافظت ازچشم باید انجام دهیم این است که شبها زود بخوابیم وصبح ها هم زود بیدار شویم
    زندگی ما در واقع ( با عرض پوزش از همهء عزیزان /خیلی عذر میخواهم) شبیه به زندگی سگ میباشد. در حیوانات سگ کمترین عمر را دارد زیرا شب دیر میخوابد وصبح نیز دیر از خواب بیدار میشود. اگر شما تغذیه طبیعی داشته باشید به محض اینکه خورشید غروب کرد و هوا تاریک شد شما احساس خواب میکنید مانند قدیمی ها.

خداوند میفرماید:
    سه چیز مایهء آرامش انسان است:

1) یاد خدا
    2) زن
    3) شب
    متاسفانه از اینها هیچ کدام استفاده نمی کنیم اگر به یاد خدا باشیم آرامش میگیریم در جامعه دو چیز مظلوم است یکی خداوند ودیگری کتاب خدا قران وتا زمانی که اینها فراموش شده باشد ما سعادتمند نخواهیم شد.
    وجود زن که متاسفانه سوء استفاده میشود؛ زن مایهء آرامش انسان است. توجه به این موضوع را پیشوایان ما در دین اسلام بارها تاکید کرده اند .(یعنی روابط مشروع عاطفی بین همسران از هر دارو و درمانی برای آرامش بالاتر هست)
    متاسفانه در مکاتب هندی مثل بهاگاواگیتا که کتابی هم به همین نام دارد در فصل اول صفحهء 40 آمده که زنها و کودکان بی خردند
    هیچ مکتبی به اندازه اسلام به زن ارزش نداده است که خداوند بعد از خودش میگوید اگر کسی میخواهد آرامش پیدا کند اول من دوم زن نمیگوید پول وثروت.
    امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

من در جستجوی قطعه ای از آسمان پهناور هستم

که از تراکم اندیشه های پَست، تهی باشد .

2. تشكر

parsa (01-01-2011)

3.  

4. Top | #2

عنوان کاربر
    مدیر ارشد انجمن
    شماره عضویت
    796
    نوشته
    18,892
    مورد تشکر
    5,856 در 2,376
    وبلاگ
    85
    دریافت
    0
    آپلود
    0

پیش فرض پاسخ : مضرات دیر خوابیدن و دیر بیدار شدن

شب:
    بدن انسان از سلول تشکیل شده و هر سلول دارای یک ساعت بیولوژیک است وقتی که شما در تاریکی شب بخوابید خستگی کاملا"بر طرف میشود زیرا سلول ها استراحت میکنند ولی شما شب دیر میخوابید تا زمانی هم که دیر میخوابید چراغ روشن است سلولها دارند کار میکنند اگر به شما بگویند که روزی 20 ساعت کار کن چقدر میتوانید دوام بیاوریدزود فرسوده میشوید
    کسانی که شب میخوابند و چراغ خواب استفاده میکنند همیشه خسته اند اگر میخواهید بدانید این حرف درست است یا نه امتحان کنید یک شب را در تاریکی مطلق بخوابید ویک شب را با چراغ خواب ببینید کدام یک از دو شب صبح که بیدار شدید خسته تر هستید
    معمولا" زمان را به سه قسمت تقسیم میکنیم سه تا هشت ساعت خواب/استراحت/کار
    و چون سلولها در حال کار هستند و دیر خوابیده اید صبح هم دیر بیدار میشوید و واقعا" بیچاره آن کسی است که زمانی بیدار شود که آفتاب زده باشد
    حضرت علی (ع) می فرمایند:
    آفتاب به عمرش ندیده است که طلوع کند و من در خواب باشم
    اگر شب زود خوابیدید وچراغ خواب هم استفاده نکردید سلولها خیلی راحت شروع به استراحت میکنند وصبح هم اگر قبل از اذان بیدار شدید بسیار شاداب میشوید چون انرژی های مثبت ماکزیمم تا قبل از اذان صبح ادامه دارند

چند شب امتحان کنید و نتیجه آن را ببینید این کار را بکنید تا از زندگی لذت ببرید و آرامش به سراغتون بیاید

امضاء

رفتن دلیل نبودن نیست

من در جستجوی قطعه ای از آسمان پهناور هستم

که از تراکم اندیشه های پَست، تهی باشد .

5. تشكر

parsa (01-01-2011)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)